Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

Otwórz IKZE i zgarnij 100 zł od ING Banku Śląskiego

Otwórz IKZE i zgarnij 100 zł od ING Banku Śląskiego
Źródło: strona promocji

ING Bank Śląski od wielu lat bardzo aktywnie przekonuje o potrzebie i zaletach oszczędzania, pokazuje, że warto systematycznie odkładać choćby niewielkie kwoty z myślą o nieprzewidzianych wydatkach czy realizacji planów. W taką strategię działania doskonale wpisują się cykliczne promocje oprocentowania Otwartego Konta Oszczędnościowego oraz premiowanie regularnego inwestowania.

Aktualnie ING Bank Śląski oferuje 100 zł premii za założenie IKZE, o ile zrobisz to do 8 maja 2020 r.

Adresaci promocji

Promocja „Otwórz IKZE i zgarnij 100 zł” adresowana jest do osób fizycznych posiadających konto osobiste w ING Banku Śląskim i pełną zdolność do czynności prawnych, które w chwili przystąpienia do akcji nie mają otwartego Indywidualnego Konta Zabezpieczenia Emerytalnego.

Nie masz rachunku w ING Banku Śląskim, a chciałbyś zacząć oszczędzać na emeryturę? Jesteś nawet w lepszej sytuacji niż obecni klienci banku, bo możesz założyć ROR w promocji i zgarnąć dodatkowo 160 zł. Szczegóły przedstawimy poniżej.

Za co bank wypłaci Ci 100 zł premii?

Krótko mówiąc, za regularne wpłaty na IKZE. Oto szczegóły:

Krok 1
Krok 1

Do 8 maja 2020 r. załóż Indywidualne Konto Zabezpieczenia Emerytalnego w bankowości internetowej Moje ING. Pamiętaj, że w momencie składania wniosku musisz być posiadaczem konta osobistego w ING Banku Śląskim oraz wyrazić zgodę na przystąpienie do promocji i na przekazywanie elektronicznie przez bank informacji handlowych.

Krok 2
Krok 2

Złóż zlecenie stałe z konta osobistego na IKZE w wysokości min 300 zł i zapewnij środki na jego realizację przez okres przynajmniej 6 miesięcy. Ustawionego zlecenia stałego nie możesz odwołać do 10 listopada 2020 r.

Nagroda
Nagroda

10 listopada 2020 r. bank sprawdzi, czy masz na IKZE min. 1800 zł. Jeśli tak będzie, to do 20 listopada 2020 r. na konto, z którego było realizowane zlecenie stałe na IKZE, otrzymasz 100 zł premii.

Ze zdobytej nagrody nie będziesz musiał rozliczać się z fiskusem, gdyż nie podlega ona opodatkowaniu.

IKZE w ING Banku Śląskim – co trzeba wiedzieć?

IKZE to bezpieczny i stabilny sposób oszczędzania na emeryturę. Co roku możesz wpłacać na nie pieniądze do określonego rocznego limitu, który w 2020 wynosi 6272,40 zł. Wykazując wpłaty na IKZE w rocznym zeznaniu podatkowym, skorzystasz z ulgi podatkowej w wysokości 17 lub 32% - zależnie od osiąganych dochodów - albo też 19%, jeśli rozliczasz się według skali liniowej. Zwrócony podatek to Twój zysk, który powinieneś brać pod uwagę, oceniając atrakcyjność IKZE.

Zgromadzone środki oprocentowane są w wysokości 0,7% w skali roku i będziesz mógł z nich skorzystać po ukończeniu 65 r.ż., oddając państwu 10% podatku ryczałtowego. Wcześniejsza wypłata jest możliwa, ale wiąże się z opłatą i utratą korzyści podatkowych.

Informacje dla potencjalnych klientów ING Banku Śląskiego

Jeśli rozważasz rozpoczęcie oszczędzania na emeryturę i podoba Ci się propozycja ING Banku Śląskiego, to musisz zacząć od założenia rachunku osobistego. Do wyboru masz kilka wariantów Konta z Lwem, przy czym najpopularniejsze są wersje Direct i Mobi.

Popularność wspomnianych rachunków wynika nie tylko z warunków ich prowadzenia i atutów bankowości internetowej czy aplikacji mobilnej, ale także z możliwości zdobycia atrakcyjnej premii gotówkowej za ich założenie w często organizowanych promocjach.

Trudny czas na decyzję

ING Bank Śląski wystartował z zachętą do założenia Indywidualnego Konta Zabezpieczenia Emerytalnego w wyjątkowo trudnym dla gospodarki momencie. Do chwili zakończenia promocji sytuacja powinna się na tyle unormować, że można będzie spokojnie rozważać udział w tej akcji.

Zwracamy uwagę, że decyzja o oszczędzaniu na przyszłą emeryturę podejmowana jest w perspektywie kilkunastu czy nawet kilkudziesięciu lat. Patrząc z tego punktu widzenia, nawet niewielkie kwoty odkładane na IKZE z biegiem czasu złożą się na znaczną sumę. Warto o tym pamiętać, bo wszystkie analizy wskazują, że przyszłe emerytury będą dużo niższe od osiąganych dochodów i bez dodatkowych środków ciężko będzie utrzymać choćby średni standard życia.

Przydatne dokumenty

  1. Regulamin promocji "Załóż IKZE i zyskaj 100 zł"

O banku

ING Bank Śląski posiada kompleksową ofertę produktową, skierowaną do różnych grup klientów – młodzieży, studentów, przedsiębiorców, zamożniejszych klientów, korporacji i samorządów.

Na propozycję banku składają się nie tylko nowoczesne konta rozliczeniowo-oszczędnościowe, lecz również innowacyjna bankowość elektroniczna i rozbudowany pakiet dodatkowych funkcjonalności.