Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

500 zł za założenie jednoosobowej działalności gospodarczej z mBankiem + 2 lata bez opłat za mBiznes konto Standard (dla JDG i spółek)

500 zł za założenie jednoosobowej działalności gospodarczej z mBankiem + 2 lata bez opłat za mBiznes konto Standard (dla JDG i spółek)
Źródło: najlepszekonto.pl

Bardzo często warunkiem zdobycia premii w promocji organizowanej przez bank jest sięgnięcie po jeden z jego produktów i wykazanie się aktywnością. Tym razem też jest to konieczne, ale dla zdobycia premii gotówkowej kluczowe jest… założenie własnej firmy z "pomocą" mBanku w ramach akcji "Otwórz firmę i oszczędź do 2200 zł". A możesz to zrobić zdalnie, przez Internet.

Uwaga: Jeśli prowadzisz działalność w formie spółki lub jeśli już posiadasz jednoosobową działalność gospodarczą, to wciąż możesz otworzyć mBiznes konto Standard i zyskać zwolnienie z opłat przez 24 miesiące w równoległej promocji "Oszczędź z kontem firmowym do 1700 zł". Niestety w takiej sytuacji nie otrzymasz bonusu pieniężnego.

mBank przekonuje, że warto rozkręcać biznes właśnie z nim, gdyż w jednym miejscu możesz załatwić rejestrację firmy, otwarcie rachunku firmowego, a także uzyskać bezpłatną konsultację księgowej.

Obie promocje obowiązują do 31 stycznia 2023 r. Przyjrzyjmy się, kto i na jakich warunkach może zgarnąć atrakcyjne bonusy – 500 zł w gotówce i / lub zwolnienie z opłat za podstawowe usługi przez dwa lata.

Jakie nagrody są do zgarnięcia?

Zacznijmy od dokładnego przedstawienia nagród, jakie są do zdobycia w akcjach przygotowanych przez mBank. A są dwie.

Pierwszą jest 500 zł premii gotówkowej za otwarcie mBiznes konta Standard z kartą debetową Mastercard Debit Business i wykonanie transakcji plastikiem. Jak już wspominaliśmy, z tej opcji będziesz mógł skorzystać, o ile założysz z mBankiem jednoosobową działalność gospodarczą i jednocześnie zawnioskujesz o firmowe konto.

Natomiast drugi bonus – 24-miesięczne zwolnienie z opłat za podstawowe usługi bankoweprzysługuje za samo otwarcie rachunku (o ile nie posiadasz go już w mBanku dla danego numeru NIP) i trafi zarówno do klientów działających w formie JDG, jak i właścicieli spółek. Gwarancja braku opłat obejmuje następujące czynności:

 • prowadzenie rachunku mBiznes konto Standard;
 • nielimitowany pakiet darmowych przelewów internetowych w PLN (Elixir) z rachunku podstawowego;
 • nielimitowany pakiet darmowych przelewów internetowych w EUR (SEPA) do krajów Unii Europejskiej oraz Islandii, Norwegii, Liechtensteinu i Szwajcarii z rachunku podstawowego;
 • korzystanie z pierwszej karty debetowej wydanej do rachunku (dotyczy wszystkich rodzajów kart oferowanych do konta);
 • wypłaty w PLN z bankomatów mBanku, Planet Cash, Euronet i Santander Bank Polska S.A. na terenie Polski;
 • wpłaty w PLN we wpłatomatach mBanku, Planet Cash, Cashline oraz Euronet na terenie Polski.

Dodajmy, że na podstawie analizy aktywności swoich klientów bank oszacował wartość bonusu w postaci samego zwolnienia z opłat na aż 1700 zł.

Dodatkiem do drugiej nagrody jest możliwość bezpłatnego korzystania przez 1 miesiąc (liczony od dnia zawarcia umowy o prowadzenie rachunku) z mOrganizera finansów.

To jeszcze nie wszystko. Zyskasz też możliwość otwarcia do rachunku bieżącego objętego promocją do 5 rachunków pomocniczych mBiznes Konto Pomocnicze z poniższymi warunkami obowiązującymi przez 24 miesiące od ich otwarcia:

 • prowadzenie rachunku za 0 zł;
 • pakiet 10 darmowych przelewów internetowych w PLN (ELIXIR) miesięcznie;
 • prawo dobrania do każdego rachunku pomocniczego jednej karty debetowej (do wyboru: Mastercard Debit Business lub Visa Business Debit) za 0 zł przez 24 miesiące.

Bank umożliwi Ci też otwarcie rachunków walutowych mBiznes konto walutowe dla firm w walucie EUR i/lub USD (po jednym w każdej walucie), które przez 24 miesiące od dnia zawarcia umowy będą prowadzone bezpłatnie. W przypadku skorzystania z tej możliwości będziesz mógł, w zależności od waluty rachunku, dobrać do niego jedną kartę walutową Visa Business USD lub EUR, która przez cały okres ważności będzie prowadzona za 0 zł.

W skrócie: zakładając jednoosobową działalność gospodarczą z mBankiem, zyskujesz nowoczesne konto firmowe, możesz z niego bezpłatnie korzystać przez dwa lata, a do tego otrzymasz bonus w wysokości 500 zł na dobry początek oraz wsparcie w prowadzeniu księgowości swojej nowej firmy. Jeśli myślisz o założeniu spółki lub już ją prowadzisz, to za nawiązanie współpracy bank nagrodzi Cię zwolnieniem z opłat związanych z rachunkiem firmowym.

Jakie decyzje trzeba podjąć przed złożeniem wniosku?

Przygotowując się do założenia firmy, trzeba przemyśleć wiele szczegółów – nazwę, miejsce prowadzenia działalności, formę opodatkowania, korzystanie (lub nie) z usług księgowej itp.

Tematów jest tak wiele, że mogłeś o czymś zapomnieć, więc mBank przygotował wykaz pytań, na które musisz znać odpowiedzi. Znajdziesz je tutaj.

Kto może otrzymać nagrodę gotówkową?

Wniosek o założenie firmy z mBankiem mogą złożyć pełnoletnie osoby fizyczne z pełną zdolnością do czynności prawnych, które posiadają polskie obywatelstwo, dowód osobisty i stały adres zamieszkania na terytorium Polski.

Nie ma znaczenia, czy jesteś już klientem mBanku, czy dopiero zamierzasz nim zostać. W tym drugim przypadku proces zakładania działalności gospodarczej będzie jednak nieco dłuższy, gdyż bank musi zweryfikować Twoją tożsamość. Może się to odbyć podczas spotkania z kurierem lub w placówce bankowej.

Najważniejsze, byś w dniu składania wniosku nie prowadził jednoosobowej działalności gospodarczej. Bank zastrzega również, że jeśli brałeś udział we wcześniejszych edycjach niniejszej promocji, to nie możesz skorzystać z najnowszej oferty.

Jak wygląda droga po 500 zł premii?

Krótko mówiąc – jest krótka, prosta i przyjemna. Sprowadza się do złożenia wniosków o otwarcie działalności gospodarczej i rachunku firmowego oraz do płatności kartą. Oto szczegóły:

Krok 1
Krok 1

Do 31 stycznia 2023 r. na stronie internetowej mBanku złóż wniosek o rejestrację jednoosobowej działalności gospodarczej wraz z wnioskiem o otwarcie rachunku mBiznes konto Standard z kartą Mastercard Debit Business, Mastercard Business WOŚP lub Mastercard Business WOŚP Mobilną. Do wspomnianej daty musisz dopełnić wszelkich formalności.

Pamiętaj też, że jeśli we wniosku wybierzesz inną kartę niż wspomniane powyżej, Twoja premia przepadnie!

Krok 2
Krok 2

W ciągu 30 dni od podpisania umowy rachunku firmowego wykonaj wydaną do niego kartą debetową transakcje bezgotówkowe na łączną kwotę min. 1000 zł.

Nagroda
Nagroda

Premię otrzymasz na nowo otwarte mBiznes Konto Standard do końca miesiąca następującego po tym, w którym spełniłeś warunki aktywności.

Przykład: jeśli założysz konto 17 grudnia, to na wydanie 1000 zł masz czas do 16 stycznia 2023 r. Premia zostanie przelana na Twoje nowe konto do końca lutego 2023 r.

Nagroda, którą zgarniesz, uczestnicząc w tej akcji, będzie związana z prowadzoną przez Ciebie działalnością gospodarczą i dlatego musisz ją ująć po stronie przychodów swojej firmy.

Ile kosztuje mBiznes Konto Standard w mBanku?

Po zakończeniu 24-miesięcznego okresu promocyjnego bank będzie pobierał opłaty zgodnie z Taryfą prowizji i opłat bankowych dla firm w ramach bankowości detalicznej mBank S.A. dla rachunku mBiznes konto Standard. Spójrz więc na standardowe koszty związane z tym rachunkiem.

Atrakcyjna premia dla przyszłych przedsiębiorców

To już kolejna odsłona specjalnej oferty mBanku dla wszystkich rozpoczynających działalność gospodarczą, którzy zdecydują się nie tylko na założenie własnego biznesu, ale przy okazji otworzą także konto do jego obsługi. Co prawda, uzyskana w promocji premia nie pozwoli raczej na zakup wyposażenia dla firmy, rozkręcenie działalności czy kampanię marketingową, ale zapewne przyda się, gdy kosztów jest wiele, a na dochody trzeba poczekać.

Naszym zdaniem warto przemyśleć propozycję mBanku, gdyż jest kompleksowa i wiąże się z atrakcyjną premią gotówkową. Konkretną wartość ma też zwolnienie z opłat za rachunek, i to aż przez 2 lata (przy czym z tej ostatniej nagrody korzyść odniosą zarówno klienci z sektora JDG, jak i właściciele spółek).

Weź udział w promocji

Przydatne dokumenty

 1. Regulamin promocji "Otwórz firmę i oszczędź do 2200 zł"
 2. Regulamin promocji "Oszczędź z kontem firmowym do 1700zł"

O banku

mBank w krótkim czasie zrewolucjonizował polski rynek usług bankowych. Do dziś kieruje się zdefiniowaną przed laty misją: „maksimum korzyści i wygoda w finansach osobistych” i systematycznie wprowadza nowoczesne produkty i usługi. Obecnie obsługuje ok. 5 mln klientów detalicznych i posiada ok. miliona aktywnych użytkowników bankowości mobilnej.