Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

400 zł premii za założenie firmy z mBankiem i 24 miesiące bez opłat za mBiznes konto Standard

400 zł premii za założenie firmy z mBankiem i 24 miesiące bez opłat za mBiznes konto Standard
Źródło: najlepszekonto.pl

Bardzo często warunkiem zdobycia premii w promocji organizowanej przez bank jest sięgnięcie po jeden z jego produktów i wykazanie się aktywnością w korzystaniu z niego. Tym razem też jest to konieczne, ale kluczowe jest… założenie własnej firmy z "pomocą" mBanku. A możesz to zrobić zdalnie, przez Internet.

Uwaga: jeśli posiadasz już firmę, to wciąż możesz otworzyć mBiznes konto Standard i zyskać zwolnienie z opłat przez 24 miesiące w równoległej promocji "0 zł za konto firmowe z księgowością". Niestety w takiej sytuacji nie otrzymasz premii gotówkowej.

mBank przekonuje, że warto rozkręcać biznes właśnie z nim, gdyż w jednym miejscu możesz załatwić rejestrację firmy, otwarcie rachunku firmowego, a także uzyskać bezpłatną konsultację księgowej.

Promocja obowiązuje do 30 czerwca 2022 r. Przyjrzyjmy się, kto i na jakich warunkach może zgarnąć atrakcyjne bonusy – 400 zł w gotówce oraz zwolnienie z opłat za podstawowe usługi przez dwa lata.

Jakie nagrody są do zgarnięcia?

Zacznijmy od dokładnego przedstawienia nagród, jakie są do zdobycia w nowej promocji mBanku. A są dwie.

Pierwszą jest 400 zł premii gotówkowej za otwarcie mBiznes konta Standard z kartą debetową Mastercard Debit Business i wykonanie transakcji plastikiem.

Drugą – 24-miesięczne zwolnienie z opłat za następujące usługi bankowe:

  • prowadzenie rachunku mBiznes konto Standard;
  • nielimitowany pakiet darmowych przelewów internetowych w PLN (Elixir) z rachunku podstawowego;
  • nielimitowany pakiet darmowych przelewów internetowych w EUR (SEPA) do krajów Unii Europejskiej oraz Islandii, Norwegii, Liechtensteinu i Szwajcarii z rachunku podstawowego;
  • korzystanie z pierwszej karty debetowej wydanej do rachunku (dotyczy wszystkich kart oferowanych do rachunku);
  • wypłaty w PLN z bankomatów mBanku, Planet Cash, Euronet, Santander Bank Polska S.A. na terenie Polski;
  • wpłaty w PLN we wpłatomatach mBanku, Planet Cash, Cashline, Euronet na terenie Polski.

Dodatkiem do drugiej nagrody jest możliwość bezpłatnego korzystania przez 1 miesiąc (liczony od dnia zawarcia umowy o prowadzenie rachunku) z mOrganizera finansów, w tym z modułów: Moje koszty, Asystent finansowy, Moja księgowość i Monitoring płatności.

Ponadto jeśli zdecydujesz się na uruchomienie tej usługi (zaznaczając odpowiednią opcję we wniosku), będziesz mógł dodatkowo skorzystać z mKsięgowości Komfort z dedykowanym księgowym za 1 zł w ciągu 30 dni od założenia rachunku.

W skrócie: zyskujesz nowoczesne konto firmowe, możesz z niego bezpłatnie korzystać przez dwa lata, a do tego otrzymasz bonus w wysokości 400 zł na dobry początek oraz wsparcie w prowadzeniu księgowości swojej nowej firmy.

Jakie decyzje trzeba podjąć przed złożeniem wniosku?

Przygotowując się do założenia firmy, trzeba przemyśleć wiele szczegółów – nazwę, miejsce prowadzenia działalności, formę opodatkowania, korzystanie (lub nie) z usług księgowej itp.

Tematów jest tak wiele, że mogłeś o czymś zapomnieć, więc mBank przygotował wykaz pytań, na które musisz znać odpowiedzi. Znajdziesz je tutaj.

Kto może otrzymać bonus?

Wniosek o założenie firmy z mBankiem mogą złożyć pełnoletnie osoby fizyczne z pełną zdolnością do czynności prawnych, które posiadają polskie obywatelstwo, dowód osobisty i stały adres zamieszkania na terytorium Polski.

Nie ma znaczenia, czy jesteś już klientem mBanku, czy dopiero zamierzasz nim zostać. W tym drugim przypadku proces zakładania działalności gospodarczej będzie jednak nieco dłuższy, gdyż bank musi zweryfikować Twoją tożsamość. Może się to odbyć podczas spotkania z kurierem lub w placówce bankowej.

Najważniejsze, byś w dniu składania wniosku nie prowadził jednoosobowej działalności gospodarczej. Bank zastrzega również, że jeśli brałeś udział we wcześniejszych edycjach niniejszej promocji, to nie możesz skorzystać z najnowszej oferty.

Jak wygląda droga po 400 zł premii?

Krótko mówiąc – jest krótka, prosta i przyjemna. Sprowadza się do złożenia wniosków o otwarcie działalności gospodarczej i rachunku firmowego. Oto szczegóły:

Krok 1
Krok 1

Do 30 czerwca 2022r. na stronie internetowej mBanku złóż wniosek o rejestrację jednoosobowej działalności gospodarczej wraz z wnioskiem o otwarcie rachunku mBiznes konto Standard z kartą Mastercard Debit Business. Do wspomnianej daty musisz dopełnić wszelkich formalności.

Pamiętaj też, że jeśli we wniosku wybierzesz inną kartę niż Mastercard Debit Business, to Twoja premia przepadnie.

Krok 2
Krok 2

W ciągu 30 dni od podpisania umowy rachunku firmowego wykonaj wydaną do niego kartą debetową transakcje bezgotówkowe na łączną kwotę min. 1000 zł.

Nagroda
Nagroda

Premię otrzymasz na nowo otwarte mBiznes Konto Standard do końca miesiąca następującego po tym, w którym spełniłeś warunki aktywności.

Przykład: jeśli założysz konto 1 czerwca, to na wydanie 1000 zł masz czas do 30 czerwca 2022 r. Premia zostanie przelana na Twoje nowe konto do 31 lipca 2022 r.

Nagroda, którą zgarniesz, uczestnicząc w tej akcji, będzie związana z prowadzoną przez Ciebie działalnością gospodarczą i dlatego musisz ją ująć po stronie przychodów swojej firmy.

Ile kosztuje mBiznes Konto Standard w mBanku?

Po zakończeniu 24-miesięcznego okresu promocyjnego bank będzie pobierał opłaty zgodnie z Taryfą prowizji i opłat bankowych dla firm w ramach bankowości detalicznej mBank S.A. dla rachunku mBiznes konto Standard. Spójrz więc na standardowe koszty związane z tym rachunkiem.

Jeszcze więcej dla przyszłych przedsiębiorców

To już kolejna odsłona specjalnej oferty mBanku dla wszystkich rozpoczynających działalność gospodarczą, którzy zdecydują się nie tylko na założenie własnego biznesu, ale przy okazji otworzą także konto do jego obsługi. Tym razem mamy wyższą premię - 400 zł, podczas gdy warunki pozostały bez zmian, co jest warte uznania. Nie pozwoli to raczej na zakup wyposażenia dla firmy, rozkręcenie działalności czy kampanię marketingową, ale zapewne przyda się, gdy kosztów jest wiele, a na dochody trzeba poczekać.

Naszym zdaniem warto przemyśleć propozycję mBanku, gdyż jest kompleksowa i wiąże się z atrakcyjną premią gotówkową. Konkretną wartość ma tez zwolnienie z opłat za rachunek, i to aż przez 2 lata.

Przydatne dokumenty

  1. Regulamin promocji "Otwórz biznes z mBankiem"
  2. Regulamin promocji "0 zł za konto firmowe z księgowością"

O banku

mBank w krótkim czasie zrewolucjonizował polski rynek usług bankowych. Do dziś kieruje się zdefiniowaną przed laty misją: „maksimum korzyści i wygoda w finansach osobistych” i systematycznie wprowadza nowoczesne produkty i usługi. Obecnie obsługuje ok. 5 mln klientów detalicznych i posiada ok. miliona aktywnych użytkowników bankowości mobilnej.