Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

Promocja "Bonus na start" przestała obowiązywać 15.04.2021 r. Obecnie na Otwartym Koncie Oszczędnościowym możesz zyskać 0,05%.

Otwarte Konto Oszczędnościowe w ING Banku Śląskim

Otwarte Konto Oszczędnościowe w ING Banku Śląskim
Źródło: strona internetowa ING
Ocena:
Wysokość oprocentowania:
Atrakcyjność opłat:

Zalety:

Inwestuj regularnie w IKE lub IKZE i zyskaj 100 zł premii od ING Banku Śląskiego
Trwa do: 22.12.2021
  • nielimitowana liczba wypłat przelewami internetowymi na własne konto w ING Banku Śląskim w miesiącu
  • rachunek może być prowadzony jako indywidualny lub wspólny

Wady:

  • niskie oprocentowanie

Opinia eksperta

Wygodny dostęp do środków przez Moje ING i nielimitowane przelewy na konto osobiste pozwalają na swobodne oszczędzanie w ING. Oprocentowanie to już niestety inna historia...
Aldona Derdziak
Masz pytanie? Zadaj je w komentarzu!

Bank pozwala na posiadanie maksymalnie dwóch rachunków OKO oraz umożliwia stworzenie subkonta Cel oszczędnościowy, na którym można gromadzić środki na konkretne cele, np. na wakacje czy samochód.

Pełna analiza Otwartego Konta Oszczędnościowego ING


Oprocentowanie OKO w ING

Poniżej prezentujemy najważniejsze parametry Otwartego Konta Oszczędnościowego:

Standardowo Otwarte Konto Oszczędnościowe oprocentowane jest na 0,05% w skali roku. Nie jest to najwyższa oferta dostępna na rynku, ale rachunek zyskuje dzięki przejrzystym i atrakcyjnym parametrom, co stawia go w czołówce wygodnych kont do oszczędzania. Co ważne, można go założyć bez otwierania konta osobistego w ING Banku Śląskim, także jako rachunek wspólny.

W przypadku opłat mamy do czynienia ze standardowymi stawkami. Otwarte Konto Oszczędnościowe prowadzone jest bezpłatnie, więcej obwarowań pojawia się przy okazji przelewów zewnętrznych: tylko pierwsza taka operacja w danym miesiącu rozliczeniowym jest darmowa, za pozostałe musimy już zapłacić. Podobna zasada obowiązuje przy wypłatach gotówki w oddziale (pierwsza wypłata bezpłatnie). Zbyt częste przelewy zewnętrzne i wypłaty z rachunku mogą więc nam „zjeść” cały zysk odsetek, dlatego warto je ograniczyć.

Na szczęście bank udostępnił alternatywną metodę, dzięki której wszystkie wypłaty środków z rachunku mogą stać praktycznie darmowe. Jeśli wypłacimy środki z bankomatu Blikiem, nie poniesiemy żadnych dodatkowych kosztów (także przy drugiej i kolejnej operacji). Musimy pamiętać jedynie, że wypłata Blik jest bezpłatna jedynie w maszynach należących do sieci Planet Cash oraz ING Banku Śląskiego.

Nieco więcej dla nowych klientów

W ramach promocji "Bonus na start" oprocentowanie na Otwartym Koncie Oszczędnościowym może zostać podniesione do 0,5% dla kwot do 25 tys. zł przez 3 miesiące. Po tym czasie stawka spada do poziomu standardowego.

Oferta dedykowana jest klientom, którzy od 21 stycznia 2021 r. nie są i nie byli posiadaczami / współposiadaczami rachunków oszczędnościowych prowadzonych w PLN (Otwartego Konta Oszczędnościowego, Otwartego Konta Oszczędnościowego Direct, Otwartego Konta Oszczędnościowego Premium, Dream Saver), a także osobom, które co prawda mają OKO, ale nie korzystały z niego od 21 stycznia 2020 r., zaś średnie saldo na tym rachunku nie było wyższe niż 10 zł.

Promocje z OKO i kontem osobistym

Tym, którzy nie współpracują jeszcze z ING Bankiem Śląskim, proponujemy założenie rachunku osobistego w promocji. Zyskasz atrakcyjną premię oraz możliwość bezpłatnego przelewania pieniędzy z OKO w dowolnym momencie.

Jak możesz założyć konto oszczędnościowe w ING Banku Śląskim?

W przypadku nowych klientów założenie konta jest możliwe w oddziale banku lub za pośrednictwem bankowości internetowej. W tym ostatnim przypadku po złożeniu wniosku musisz potwierdzić swoją tożsamość za pomocą przelewu weryfikacyjnego z rachunku w innym banku albo zamówić wizytę kuriera.

Natomiast jeśli korzystasz już z produktów ING (a dokładniej – posiadasz w tym banku konto osobiste), szybko i wygodnie założysz OKO w Moim ING.

I jeszcze jedno - w swojej bankowości otworzysz konto tylko i wyłącznie dla siebie. Jeśli chciałbyś dopisać do niego współwłaściciela, musisz zgłosić się z nim do oddziału banku. Podobna procedura obowiązuje w przypadku, gdy chcesz dodać pełnomocnika do założonego rachunku.

Wniosek o rachunek oszczędnościowy wraz z kontem osobistym możesz złożyć na stronie banku. Aktualnie trwa promocja ROR-u, w której łatwo możesz otrzymać nawet 160 zł premii.

Zdaniem redakcji

Otwarte Konto Oszczędnościowe w połączeniu z kontem osobistym w ING Banku Śląskim staje się w zasadzie zupełnie bezpłatny. Założenie i prowadzenie rachunku jest darmowe, podobnie jak wewnętrzne przelewy na konto w ING oraz wpłaty gotówkowe. OKO można jednak założyć również jako samodzielne konto, bez konieczności otwierania rachunku osobistego.

Niestety, po ostatnich obniżkach standardowe oprocentowanie nie jest już tak atrakcyjne jak kiedyś. Obecnie wynosi ono 0,05%, niezależenie od kwoty ulokowanej na rachunku. Nowi klienci mogą jednak założyć OKO ze stawką na poziomie 0,5% dla kwot do 25 tys. zł. Wyższe oprocentowanie obowiązuje przez 3 miesiące.

Przydatne dokumenty

  1. Regulamin oferty specjalnej "Bonus na start"
  2. Tabela opłat i prowizji
  3. Tabela oprocentowania

O banku

ING Bank Śląski posiada kompleksową ofertę produktową, skierowaną do różnych grup klientów – młodzieży, studentów, przedsiębiorców, zamożniejszych klientów, korporacji i samorządów.

Na propozycję banku składają się nie tylko nowoczesne konta rozliczeniowo-oszczędnościowe, lecz również innowacyjna bankowość elektroniczna i rozbudowany pakiet dodatkowych funkcjonalności.