Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl
Ocena redakcji:

Otwarte Konto Oszczędnościowe na 2,5% w ING Banku Śląskim + 100 zł premii za Cel oszczędnościowy

Otwarte Konto Oszczędnościowe na 2,5% w ING Banku Śląskim + 100 zł premii za Cel oszczędnościowy
Źródło: strona internetowa ING

Otwarte Konto Oszczędnościowe standardowo oprocentowane jest na 0,5% w skali roku, jednak na nowo otwartym koncie klienci otrzymają gwarantowane, promocyjne oprocentowanie środków 2,5% przez 4 miesiące w ramach akcji "Bonus na start" (w stosunku rocznym; po tym okresie oprocentowanie zmniejsza się do standardowego). Oprocentowanie standardowe jest zmienne.

ING nie zapomina jednak o obecnych klientach: osoby, które już wcześniej założyły OKO, mogą liczyć na inną ofertę specjalną o podobnych parametrach - OKO Bonus.

Oprocentowanie Otwartego Konta Oszczędnościowego nie jest najwyższe na rynku, ale rachunek ten zyskuje również dzięki przejrzystym i atrakcyjnym parametrom, co stawia go w czołówce wygodnych kont do oszczędzania. Co ważne, można go założyć bez otwierania konta osobistego w ING Banku Śląskim, także jako rachunek wspólny.

Możesz otworzyć kilka rachunków OKO, jednak we wspomnianej promocji na podwyższone oprocentowanie będzie brał udział wyłącznie jeden z nich. Dodatkowe konta są przydatne przy oszczędzaniu na konkretne cele, np. na wakacje czy samochód.

Poniżej prezentujemy najważniejsze parametry Otwartego Konta Oszczędnościowego:

Wniosek o konto o Otwarte Konto Oszczędnościowe możesz złożyć na tej stronie ING Banku Śląskiego.

2,5% na nowo otwartym rachunku

Jeżeli zakładasz Otwarte Konto Oszczędnościowe (OKO) po raz pierwszy, możesz liczyć na podwyższone oprocentowanie - 2,5% w skali roku przez 4 miesiące w ramach promocji "Bonus na start". Oferta obejmuje tylko środki dla salda poniżej 100 000 zł. Powyżej tej kwoty Twoje środki będą oprocentowane na standardowe 0,5% w skali roku.

Kto może uzyskać promocyjne oprocentowanie?

 • osoby, które zakładają OKO po raz pierwszy - osoby takie nie posiadały także innych wersji tego rachunku oszczędnościowego: Direct i Premium, a także rachunku Dream Saver;
 • osoby, które co prawda założyły już kiedyś OKO (lub wspomniane wyżej warianty), ale:
  • nie wykazywały aktywności na tym rachunku od 18 grudnia 2018 r. do dnia zawarcia umowy o nowe OKO, a także
  • średnie saldo na tym rachunku nie było wyższe niż 10 zł (w okresie od 18 grudnia 2018 r. do 17 grudnia 2019 r.);​
 • jeżeli OKO jest rachunkiem wspólnym, powyższe warunki muszą spełnić wszyscy współwłaściciele;
 • rachunku nie powinno się zamknąć w trakcie trwania oferty specjalnej - w przeciwnym wypadku straci się prawo do podwyższonego oprocentowania;
 • rachunek może otworzyć tylko klient indywidualny;
 • można otworzyć wyłącznie jeden rachunek, który będzie brał udział w promocji.

ING nalicza odsetki każdego dnia, ale dopisuje je do rachunku w różnych terminach. Odsetki wynikające ze standardowego oprocentowania będą wypłacane na rachunek co miesiąc. Natomiast bonusowe odsetki zostaną wypłacone w pierwszym dniu roboczym po zakończeniu okresu promocyjnego, czyli po 4 miesiącach.

Oferta obowiązuje do 5 marca 2020 r.

Masz już OKO? Również możesz zyskać 2,5%

Obecni klienci banku, którzy już raz skorzystali z podwyższonego, promocyjnego oprocentowania w ramach Otwartego Konta Oszczędnościowego, wciąż mogą uzyskać 2,5-procentowe oprocentowanie swoich depozytów w ramach promocji „Otwarte Konto Oszczędnościowe Bonus”. ING Bank Śląski przygotował interesujący "bonus" - nowy rachunek, otwierany na 4 miesiące promocji. Oferta dotyczy wyłącznie nowych środków do 100 000 zł.

Kto może wziąć udział w ofercie specjalnej OKO Bonus?

Promocja skierowana jest do obecnych, indywidualnych klientów ING Banku Śląskiego, którzy posiadają przynajmniej jeden z wymienionych dalej rachunków:

 • Otwarte Konto Oszczędnościowe,
 • Otwarte Konto Oszczędnościowe Direct,
 • Otwarte Konto Oszczędnościowe Premium,
 • Dream Saver.

Rachunki te muszą być prowadzone w złotówkach. Co ciekawe, z oferty mogą skorzystać również osoby niepełnoletnie, muszą jednak w tym celu udać się do placówki banku z rodzicem lub opiekunem.

Zasady oferty specjalnej:

 • klient otwiera nowe Otwarte Konto Oszczędnościowe Bonus (specjalne konto do posiadanego już rachunku oszczędnościowego w ING);
 • nowy rachunek jest aktywny tylko przez 4 miesiące - po tym czasie zostanie automatycznie zamknięty, a zgromadzone na środki zostaną przelane na konto oszczędnościowe w ING wskazane przez klienta;
 • podwyższonym oprocentowaniem objęte są wyłącznie nowe środki, czyli nadwyżka ponad saldo ze wszystkich depozytów klienta w ING Banku Śląskim, jakie zgromadził on na dzień 16 grudnia 2019 r. Krótko mówiąc, jeżeli klient na dzień 16 grudnia posiadał na swoich rachunkach oszczędnościowych i/lub lokatach 10 000 zł, to w promocji będą brały udział nowe środki ponad tę kwotę;
 • promocyjnym oprocentowaniem objęte są środki do 100 000 zł;
 • można otworzyć tylko jeden rachunek specjalny;
 • pozostałe środki oprocentowane są według standardowej tabeli.

Bank codziennie sprawdza, dla jakiej części środków spełniony został warunek nowych środków i każdego dnia nalicza bonusowe odsetki (pojawią się one jednak na rachunku dopiero po zakończeniu promocji).

W przypadku depozytów dzielonych np. z małżonkiem bank przyjmuje, że udział każdego ze współposiadaczy jest równy, niezależnie od ich rzeczywistego wkładu.

Z oferty specjalnej "OKO Bonus" można skorzystać do 5 marca 2020 r.

Ustaw Cel oszczędnościowy i zgarnij 100 zł!

Aktualnie ING oferuje tym posiadaczom Otwartego Konta Oszczędnościowego, którzy jednocześnie korzystają z rachunku osobistego, 100 zł premii za regularne oszczędzanie:

Zdaniem redakcji

Otwarte Konto Oszczędnościowe to rachunek charakteryzujący się stosunkowo niezłym - jak na obecne warunki - oprocentowaniem. W połączeniu z kontem osobistym w ING Banku Śląskim staje się w zasadzie zupełnie bezpłatny. Założenie i prowadzenie rachunku jest darmowe, podobnie jak wewnętrzne przelewy na konto w ING oraz wpłaty gotówkowe. OKO można jednak założyć również jako samodzielne konto, bez konieczności otwierania rachunku osobistego.

Niestety, po ostatnich obniżkach standardowe oprocentowanie nie jest już tak atrakcyjne jak kiedyś. Obecnie wynosi ono 0,5%, niezależenie od kwoty ulokowanej na rachunku. Na szczęście z Otwartym Kontem Oszczędnościowym wciąż wiążą się dwie oferty specjalne, w których standardowe oprocentowanie zostaje podwyższone do 2,5% na okres 4 miesięcy. Co ważne, z takiego bonusu mogą skorzystać również obecni klienci ING Banku Śląskiego.

Wniosek o rachunek oszczędnościowy wraz z kontem osobistym możesz złożyć na tej stronie banku. Aktualnie trwa promocja tego rachunku, w której łatwo możesz otrzymać nawet 160 zł premii. Do tego możesz zyskać 100 zł za oszczędzenie z Celem oszczędnościowym. Warto skorzystać z takiego pakietu.

Jeśli nie chcesz otwierać rachunku osobistego, wniosek o konto oszczędnościowe złożysz na tej stronie banku.

Ocena redakcji łącznie:

Zalety

100 zł premii za Cel oszczędnościowy w ING Banku Śląskim + 160 zł dla nowych klientów
 • cyklicznie odnawiana oferta oszczędnościowa
 • propozycja dla nowych i obecnych posiadaczy konta oszczędnościowego

Wady

 • oferta dla obecnych klientów wymaga wpłaty nowych środków
Załóż konto na stronie banku

Przydatne dokumenty

 1. Tabela opłat i prowizji
 2. Regulamin oferty specjalnej Bonus na start
 3. Regulamin OKO Bonus

O banku

ING Bank Śląski działa w Polsce od 1989 r. i jest jednym z największych banków w naszym kraju. Misją instytucji jest "rozwijanie i umacnianie pozycji w polskim sektorze bankowym poprzez dostarczanie zintegrowanych usług finansowych oraz zachowanie charakteru banku zorientowanego na klienta". ING to bank uniwersalny, ale i dość nowoczesny, systematycznie udoskonala swoją ofertę i wprowadza nowe funkcje dla klientów.

Czytaj więcej