Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

Otwarte Konto Oszczędnościowe w ING Banku Śląskim. Nawet 4% do 400 000 zł!

Otwarte Konto Oszczędnościowe w ING Banku Śląskim. Nawet 4% do 400 000 zł!
Źródło: strona internetowa ING
Ocena:
Wysokość oprocentowania:
Atrakcyjność opłat:

Zalety:

Do 200 zł premii za założenie Konta z Lwem Direct w ING Banku Śląskim + 4% na koncie oszczędnościowym
Trwa do: 30.06.2022
  • nielimitowana liczba wypłat przelewami internetowymi na własne konto w ING Banku Śląskim w miesiącu
  • rachunek może być prowadzony jako indywidualny lub wspólny

Opinia eksperta

OKO w ING nie wymaga założenia konta osobistego, co jest niewątpliwą zaletą tego rachunku. Wygodny dostęp do środków przez Moje ING i nielimitowane przelewy na konto osobiste pozwalają na swobodne oszczędzanie w ING. Oprocentowanie w promocji to rynkowa czołówka, ale to standardowe mogłoby być nieco wyższe...
Aldona Derdziak
Masz pytanie? Zadaj je w komentarzu!

Z Otwartego Konta Oszczędnościowego w ING mogą korzystać klienci indywidualni i przedsiębiorcy (w ramach oferty biznesowej). Bank pozwala na posiadanie maksymalnie dwóch rachunków OKO oraz umożliwia stworzenie subkonta Cel oszczędnościowy, na którym można gromadzić środki na konkretne cele, np. na wakacje czy samochód. Prowadzenie konta oszczędnościowego jest bezpłatne.

Pełna analiza Otwartego Konta Oszczędnościowego ING


Oprocentowanie OKO w ING

Poniżej prezentujemy najważniejsze parametry Otwartego Konta Oszczędnościowego:

Standardowo Otwarte Konto Oszczędnościowe oprocentowane jest na 0,5% w skali roku (oprocentowanie jest zmienne). Nie jest to najwyższa oferta dostępna na rynku, ale rachunek zyskuje dzięki przejrzystym i atrakcyjnym parametrom, co stawia go w czołówce wygodnych kont do oszczędzania. Co ważne, można go założyć bez otwierania konta osobistego w ING Banku Śląskim, także jako rachunek wspólny.

W przypadku opłat mamy do czynienia ze standardowymi stawkami. Otwarte Konto Oszczędnościowe prowadzone jest bezpłatnie, więcej obwarowań pojawia się przy okazji przelewów zewnętrznych: tylko pierwsza taka operacja w danym miesiącu rozliczeniowym jest darmowa, za kolejny przelew musimy już zapłacić. Podobna zasada obowiązuje przy wypłatach gotówki w oddziale - punkcie obsługi kasowej (pierwsza wypłata bezpłatnie). Zbyt częste przelewy zewnętrzne i wypłaty z rachunku mogą więc nam „zjeść” cały zysk odsetek, dlatego warto je ograniczyć.

Na szczęście bank udostępnił alternatywną metodę, dzięki której wszystkie wypłaty środków z rachunku mogą stać praktycznie darmowe. Jeśli wypłacimy środki z bankomatu Blikiem, nie poniesiemy żadnych dodatkowych kosztów (także przy drugiej i kolejnej operacji). Musimy pamiętać jedynie, że wypłata Blik jest bezpłatna jedynie w maszynach należących do sieci Planet Cash oraz ING Banku Śląskiego.

Bonus na start dla nowych klientów

W ramach promocji "Bonus na start" oprocentowanie na Otwartym Koncie Oszczędnościowym może zostać podniesione do 4% dla kwot poniżej 200 tys. zł przez 3 miesiące. Po tym czasie stawka spada do poziomu standardowego.

Oferta jest dostępna dla klientów, którzy od 12 maja 2022 r. nie są i nie byli posiadaczami / współposiadaczami rachunków oszczędnościowych prowadzonych w PLN (Otwartego Konta Oszczędnościowego, Otwartego Konta Oszczędnościowego Direct, Otwartego Konta Oszczędnościowego Premium, Dream Saver), a także dla osób, które co prawda mają OKO, ale nie korzystały z niego od 12 maja 2021 r., zaś średnie saldo na tym rachunku nie było wyższe niż 10 zł. Z akcji mogą skorzystać tylko klienci indywidualni.

Po skorzystaniu z tej promocji możesz wziąć udział w opisanej niżej akcji dla obecnych klientów ING Banku Śląskiego. W ten sposób na wysoki procent ulokujesz kwotę do 400 tys. zł!

4% dla obecnych klientów dla nowych środków

Bank nie zapomniał o swoich obecnych klientach, którym także oferuje 4% dla kwot do 200 tys. zł. Muszą to być jednak nowe środki rozumiane jako nadwyżka ponad saldo na produktach depozytowych ustalone 25 kwietnia 2022 r. Pod pojęciem produkty depozytowe rozumiane są:

  • rachunki oszczędnościowe (z wyłączeniem IKZE i Smart Saver),
  • lokaty terminowe,
  • lokaty w ramach pakietu Lokata z Funduszem,
  • Inwestycyjne Lokaty Terminowe.

Warunkiem skorzystania z promocyjnego oprocentowania jest posiadanie dostępu do bankowości internetowej oraz posiadanie jednego z rachunków: Otwarte Konto Oszczędnościowe, Otwarte Konto Oszczędnościowe Premium lub Dream Saver. Każdy z nich musi być prowadzony w PLN.

Promocyjne oprocentowanie obowiązuje przez 3 miesiące od dnia założenia w bankowości internetowej odrębnego rachunku OKO Bonus. Każdego dnia bank ustala wysokość nowych środków, porównując saldo bieżące z saldem początkowym, oraz określa należne odsetki, które zostaną dopisane do salda promocyjnego rachunku do piątego dnia po zakończeniu umowy.

Po upływie 3 miesięcy ING automatycznie zamknie to specjalne OKO a zgromadzone środki wraz z odsetkami przeksięguje na rachunek oszczędnościowy wskazany przez klienta w momencie otwierania OKO Bonus.

Uwaga: bonusowe odsetki będą wypłacone tylko tym osobom, których końcowe saldo środków (w dniu zakończenia umowy o OKO Bonus), będzie wyższe od salda początkowego, od którego są obliczane nowe środki.

Ile zyskasz na Otwartym Koncie Oszczędnościowym?

W poniższej tabeli sprawdzisz, ile możesz zyskać dla poszczególnych kwot. Pamiętaj jednak, że w zarówno w ofercie "Bonus na start", jak i "OKO Bonus" 4% obowiązuje dla kwot poniżej 200 tys. zł, zatem odsetki będą naliczane osobno.

Zysk na Otwartym Koncie Oszczędnościowym
Kwota Odsetki
1000 zł 8 zł
5000 zł 41 zł
10 000 zł 81 zł
15 000 zł 122 zł
20 000 zł 162 zł
30 000 zł 243 zł
50 000 zł 405 zł
75 000 zł 608 zł
100 000 zł 810 zł
150 000 zł 1 215 zł
200 000 zł 1 620 zł
250 000 zł 2 025 zł
300 000 zł 2 430 zł
350 000 zł 2 835 zł
390 000 zł 3 159 zł
Kliknij, aby powiększyć

Promocje z OKO i kontem osobistym

Tym, którzy nie współpracują jeszcze z ING Bankiem Śląskim, proponujemy założenie rachunku osobistego w promocji. Zyskasz atrakcyjną premię oraz możliwość bezpłatnego przelewania pieniędzy z OKO w dowolnym momencie.

Cele oszczędnościowe

W ramach Otwartego Konta Oszczędnościowego założysz także cele oszczędnościowe. Jeśli chcesz oszczędzać jednocześnie np. na wakacje i nowy sprzęt RTV, możesz otworzyć subkonta w ramach OKO i na bieżąco śledzić postępy w realizacji oszczędzania. Cele zasilisz przelewem z powiązanego konta osobistego (nie może to być przelew z innego banku) lub poprzez zlecenie stałe.

Jak możesz założyć konto oszczędnościowe w ING Banku Śląskim?

ING Bank Śląski SA udostępnia różne sposoby na otwarcie OKO. W przypadku nowych klientów założenie konta jest możliwe w oddziale banku lub za pośrednictwem strony internetowej. W tym ostatnim przypadku po złożeniu wniosku musisz potwierdzić swoją tożsamość za pomocą przelewu weryfikacyjnego z rachunku w innym banku albo zamówić wizytę kuriera.

Natomiast jeśli korzystasz już z produktów ING (a dokładniej – posiadasz w tym banku konto osobiste), szybko i wygodnie założysz OKO w Moim ING.

I jeszcze jedno – w swojej bankowości otworzysz konto tylko i wyłącznie dla siebie. Jeśli chciałbyś dopisać do niego współwłaściciela, musisz zgłosić się z nim do oddziału banku. Podobna procedura obowiązuje w przypadku, gdy chcesz dodać pełnomocnika do założonego rachunku.

Wniosek o rachunek oszczędnościowy wraz z kontem osobistym możesz złożyć na stronie banku. Aktualnie trwa promocja ROR-u, w której łatwo możesz otrzymać nawet 200 zł premii.

Zdaniem redakcji

Otwarte Konto Oszczędnościowe w połączeniu z kontem osobistym w ING Banku Śląskim staje się w zasadzie zupełnie bezpłatne. Założenie i prowadzenie rachunku jest darmowe, podobnie jak wewnętrzne przelewy na konto w ING oraz wpłaty gotówkowe. OKO można jednak założyć również jako samodzielne konto, bez konieczności otwierania rachunku osobistego.

Niestety, standardowe oprocentowanie nie jest już tak atrakcyjne jak kiedyś. Obecnie wynosi ono 0,5%, niezależnie od kwoty ulokowanej na rachunku. Nowi klienci mogą jednak założyć OKO ze stawką na poziomie 4% dla kwot poniżej 200 tys. zł, a potem OKO Bonus na takich samych warunkach, lokując na wysoki procent blisko 400 tys. zł. Wyższe oprocentowanie obowiązuje przez 3 miesiące, po czym spada do standardowego. Warto rozważyć skorzystanie z obu ofert, aby zmaksymalizować swoje zyski.

Przydatne dokumenty

  1. Regulamin oferty specjalnej "Bonus na start"
  2. Regulamin oferty specjalnej "Otwarte Konto Oszczędnościowe Bonus"
  3. Taryfa opłat i prowizji

O banku

ING Bank Śląski posiada kompleksową ofertę produktową, skierowaną do różnych grup klientów – młodzieży, studentów, przedsiębiorców, zamożniejszych klientów, korporacji i samorządów.

Na propozycję banku składają się nie tylko nowoczesne konta rozliczeniowo-oszczędnościowe, lecz również innowacyjna bankowość elektroniczna i rozbudowany pakiet dodatkowych funkcjonalności.