Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

Otwarte Konto Oszczędnościowe w ING Banku Śląskim w ofercie "Bonus na start"

Otwarte Konto Oszczędnościowe w ING Banku Śląskim w ofercie "Bonus na start"
Źródło: strona internetowa ING
Ocena:
Wysokość oprocentowania:
Atrakcyjność opłat:
Wygoda osiągnięcia zysku:

Zalety:

  • nielimitowana liczba wypłat przelewem internetowym na własne konto w ING Banku Śląskim w miesiącu
  • dobre oprocentowanie

Wady:

  • mało intuicyjne naliczanie odsetek w ofercie "Bonus na start"

Opinia eksperta

OKO w ING nie wymaga założenia konta osobistego, co jest niewątpliwą zaletą tego rachunku. Wygodny dostęp do środków przez Moje ING i nielimitowane przelewy na konto osobiste pozwalają na swobodne oszczędzanie w ING. Oprocentowanie w promocji to rynkowa czołówka, ale to standardowe mogłoby być nieco wyższe...
Aldona Derdziak
Masz pytanie? Zadaj je w komentarzu!

Otwarte Konto Oszczędnościowe w ING można założyć niezależnie od tego, czy posiadamy w tym banku rachunek osobisty, czy nie. Na OKO do 26 czerwca 2023 r. obowiązuje oferta “Bonus na start” dla nowych klientów.

Jeżeli jesteś już posiadaczem Otwartego Konta Oszczędnościowego, możesz skorzystać z oferty na “nowe środki”.

Pełna analiza Otwartego Konta Oszczędnościowego ING


Otwarte Konto Oszczędnościowe (OKO) - oprocentowanie, opłaty i prowizje za konto

Poniżej zaprezentowane zostały najważniejsze parametry Otwartego Konta Oszczędnościowego:

Wypłaty Blikiem z OKO możliwe są tylko w formie wypłat z bankomatów. Płatności Blikiem ani przelewy na telefon nie są dostępne.

Ile możesz zyskać na Otwartym Koncie Oszczędnościowym?

Na poniższym wykresie i w tabeli przedstawiono wyliczenia zysku dla wybranych kwot w ofercie “Bonus na start” z oprocentowaniem 7% obowiązującej na Otwartym Koncie Oszczędnościowym. Podane wartości uwzględniają podatek od zysków kapitałowych (tzw. podatek Belki). Odsetki naliczane są dla kwot poniżej 200 tys. zł, dlatego w obliczeniach przyjęto kwotę maksymalną 197 tys. zł (wraz z odsetkami saldo na OKO nie powinna wtedy przekroczyć 200 tys. zł).

Kliknij, aby powiększyć
Zysk* na Otwartym Koncie Oszczędnościowym w ING Banku Śląskim
Kwota Odsetki w ofercie "Bonus na start"
1 000 zł 14 zł
2 500 zł 36 zł
5 000 zł 72 zł
10 000 zł 144 zł
25 000 zł 359 zł
50 000 zł 718 zł
75 000 zł 1 077 zł
100 000 zł 1 436 zł
125 000 zł 1 796 zł
150 000 zł 2 155 zł
175 000 zł 2 514 zł
197 000 zł 2 830 zł
*zysk netto, czyli po odliczeniu podatku od zysków kapitałowych (podatku "Belki"); zysk liczony na dzień 23.05.2023 r., wartości zaokrąglono do pełnych złotych

Jak skorzystać z najwyższego oprocentowania?

Oto jak skorzystać z promocji na Otwartym Koncie Oszczędnościowym.

7% w ofercie "Bonus na start"

W ramach promocji "Bonus na start" oprocentowanie na Otwartym Koncie Oszczędnościowym wynosi 7% dla kwot poniżej 200 tys. zł przez 3 miesiące. Po tym czasie stawka spada do poziomu standardowego.

Z oferty mogą skorzystać:

  1. Nowi klienci indywidualni, którzy od 23 maja 2023 r. nie posiadają / współposiadają rachunku oszczędnościowego w PLN (Otwartego Konta Oszczędnościowego, Otwartego Konta Oszczędnościowego Direct, Otwartego Konta Oszczędnościowego Premium, Dream Saver).
  2. Obecni klienci, czyli osoby, które mają OKO, ale nie korzystały z niego od 23 maja 2022 r., zaś średnie saldo na tym rachunku nie było wyższe niż 10 zł.

Odsetki w ramach tej oferty wypłacane są w poniższy sposób:
- co miesiąc otrzymasz odsetki wynikające z oprocentowania standardowego (1,5%),
- po 3 miesiącach bank wypłaci odsetki wynikające z podwyższenia oprocentowania do 7% (czyli brakujące 5,5%).

Otwarte Konto Oszczędnościowe po zakończeniu promocji

Po upływie okresu naliczania podwyższonego oprocentowania w ofercie “Bonus na start” stawka na OKO spada do poziomu standardowego. Można wtedy:

  • Utrzymać środki na OKO, godząc się na standardowe oprocentowanie.
  • Wypłacić środki wraz z odsetkami i zamknąć Otwarte Konto Oszczędnościowe. Nie wiąże się to z żadnymi kosztami. Wypłacone środki można wpłacić na inny rachunek lub lokatę.
  • Skorzystać z oferty na nowe środki w ofercie OKO Bonus.

Jak założyć OKO w ING Banku Śląskim?

Nowi klienci mogą założyć Otwarte Konto Oszczędnościowe przez stronę internetową ING lub w oddziale. W tym pierwszym przypadku po złożeniu wniosku należy potwierdzić tożsamość za pomocą przelewu weryfikacyjnego z rachunku w innym banku albo zamówić wizytę kuriera.

Natomiast jeśli korzystamy już z produktów ING (a dokładniej – posiadamy w tym banku np. konto osobiste), OKO można założyć w Moim ING.

W przypadku gdy klient korzystał wcześniej z usług ING i złoży wniosek internetowy o OKO, system banku może rozpoznać go jako obecnego klienta i przekierować na stronę logowania do Mojego ING. Wtedy konieczna będzie wizyta w oddziale banku.

Inne produkty oszczędnościowe ING Banku Śląskiego

Oferta depozytowa ING nie kończy się na Otwartym Koncie Oszczędnościowym:

Otwarte Konto Oszczędnościowe – opinie i recenzja

Jak Otwarte Konto Oszczędnościowe sprawdza się w praktyce? Co jeszcze warto o nim wiedzieć?

Wysokość oprocentowania

Oferta “Bonus na start” to główny powód, dla którego warto zainteresować się OKO. Promocyjne oprocentowanie nie jest złe, ale po obniżce stawek rachunek oszczędnościowy zniknął z rynkowej czołówki.

Oprocentowanie standardowe na Otwartym Koncie Oszczędnościowym jest zmienne. Stawka nie jest zbyt wysoka, ale podobna sytuacja panuje wśród konkurencji, więc trudno mi to ocenić zdecydowanie negatywnie. Jeśli chcemy maksymalizować zyski, warto zainteresować się innymi nieźle oprocentowanymi produktami ING, np. Smart saverem czy długoterminową lokatą.

Atrakcyjność opłat

W przypadku opłat mamy do czynienia ze standardowymi stawkami (Otwarte Konto Oszczędnościowe prowadzone jest bezpłatnie), ale warto docenić bezpłatne przelewy internetowe na konto osobiste, co nie jest często spotykane. Jeśli chodzi o przelewy zewnętrzne, to stawki niewiele odbiegają od konkurencji i tak jak w innych instytucjach tylko pierwsza taka operacja w danym miesiącu rozliczeniowym jest darmowa, za kolejny przelew musimy już zapłacić. Podobna zasada obowiązuje przy wypłatach gotówki w oddziale – punkcie obsługi kasowej (pierwsza wypłata bezpłatnie). Zbyt częste przelewy zewnętrzne i wypłaty z rachunku mogą więc nam „zjeść” cały zysk odsetek, dlatego warto je ograniczyć.

Na szczęście bank udostępnił alternatywną metodę, dzięki której wszystkie wypłaty środków z rachunku mogą stać praktycznie darmowe. Jeśli wypłacimy środki z bankomatu Blikiem, nie poniesiemy żadnych dodatkowych kosztów (także przy drugiej i kolejnej operacji). Musimy pamiętać jedynie, że wypłata Blik jest bezpłatna tylko w maszynach należących do sieci Planet Cash oraz ING Banku Śląskiego.

Wygoda osiągnięcia zysku

To chyba najbardziej dyskusyjna kwestia, jeśli chodzi o rachunek OKO w ING. W przypadku oferty “Bonus na start” moje zastrzeżenia budzi naliczenie odsetek: rozdzielenie ich na standardowe i promocyjne nie jest intuicyjne i może wprowadzić w błąd wiele osób.

I jeszcze jedna uwaga na koniec: jeśli kiedykolwiek byłeś klientem ING i chcesz teraz otworzyć OKO, system może rozpoznać Cię jako obecnego klienta i przekierować na stronę logowania do Mojego ING. Wtedy konieczna będzie wizyta w oddziale banku.

Otwarte Konto Oszczędnościowe – czy warto je założyć?

Otwarte Konto Oszczędnościowe to jedna z lepszych ofert dostępnych na rynku, a rachunek zyskuje dzięki atrakcyjnym opłatom (bezpłatne przelewy na ROR w ING) i niezłemu oprocentowaniu. Nowi klienci mogą założyć OKO w promocji dla kwot poniżej 100 tys. zł przez 3 miesiące, co jest dobrą propozycją, ale nie da się ukryć, że odbiegającą od konkurencji.

W połączeniu z kontem osobistym w ING Banku Śląskim OKO staje się w zasadzie bezpłatne. Założenie i prowadzenie rachunku jest darmowe, podobnie jak wewnętrzne przelewy na konto w ING oraz wypłaty Blikiem. Jeśli nie potrzebujemy kolejnego ROR-u, OKO możemy założyć bez otwierania konta osobistego w ING, co jest dodatkową zaletą tej oferty.

Przydatne dokumenty

  1. Regulamin oferty specjalnej "Bonus na start"
  2. Taryfa opłat i prowizji

O banku

ING Bank Śląski posiada kompleksową ofertę produktową, skierowaną do różnych grup klientów – młodzieży, studentów, przedsiębiorców, zamożniejszych klientów, korporacji i samorządów.

Na propozycję banku składają się nie tylko nowoczesne konta rozliczeniowo-oszczędnościowe, lecz również innowacyjna bankowość elektroniczna i rozbudowany pakiet dodatkowych funkcjonalności.

Pytania i odpowiedzi: