Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl
Ocena:

Otwarte Konto Oszczędnościowe w ING Banku Śląskim

Otwarte Konto Oszczędnościowe w ING Banku Śląskim
Źródło: strona internetowa ING

Otwarte Konto Oszczędnościowe oprocentowane jest aktualnie na 0,25% w skali roku. Nie jest to najwyższa oferta dostępna na rynku, ale rachunek zyskuje dzięki przejrzystym i atrakcyjnym parametrom, co stawia go w czołówce wygodnych kont do oszczędzania. Co ważne, można go założyć bez otwierania konta osobistego w ING Banku Śląskim, także jako rachunek wspólny.

Bank pozwala na posiadanie maksymalnie dwóch rachunków OKO oraz umożliwia stworzenie subkonta Cel oszczędnościowy, na którym można gromadzić środki na konkretne cele, np. na wakacje czy samochód.

Poniżej prezentujemy najważniejsze parametry Otwartego Konta Oszczędnościowego:

Otwarte Konto Oszczędnościowe założysz na stronie ING.

W przypadku opłat mamy do czynienia ze standardowymi stawkami. Otwarte Konto Oszczędnościowe prowadzone jest bezpłatnie, więcej obwarowań pojawia się przy okazji przelewów zewnętrznych: tylko pierwsza taka operacja w danym miesiącu rozliczeniowym jest darmowa, za pozostałe musimy już zapłacić. Podobna zasada obowiązuje przy wypłatach gotówki w oddziale – pierwsza wypłata jest zwolniona z prowizji, każda kolejna kosztuje 9 zł. Zbyt częste przelewy zewnętrzne i wypłaty z rachunku mogą więc nam „zjeść” cały zysk odsetek, dlatego warto je ograniczyć.

Na szczęście bank udostępnił alternatywną metodę, dzięki której wszystkie wypłaty środków z rachunku mogą stać praktycznie darmowe. Jeśli wypłacimy środki z bankomatu Blikiem, nie poniesiemy żadnych dodatkowych kosztów (także przy drugiej i kolejnej operacji). Musimy pamiętać jedynie, że wypłata Blik jest bezpłatna jedynie w maszynach należących do sieci Planet Cash oraz ING Banku Śląskiego.

Jak możesz założyć konto oszczędnościowe w ING Banku Śląskim?

W przypadku nowych klientów założenie konta jest możliwe w oddziale banku lub za pośrednictwem bankowości internetowej. W tym ostatnim przypadku po złożeniu wniosku musisz potwierdzić swoją tożsamość za pomocą przelewu weryfikacyjnego z rachunku w innym banku albo zamówić wizytę kuriera.

Natomiast jeśli korzystasz już z produktów ING (a dokładniej – posiadasz w tym banku konto osobiste), szybko i wygodnie założysz OKO w Moim ING.

I jeszcze jedno - w swojej bankowości otworzysz konto tylko i wyłącznie dla siebie. Jeśli chciałbyś dopisać do niego współwłaściciela, musisz zgłosić się z nim do oddziału banku. Podobna procedura obowiązuje w przypadku, gdy chcesz dodać pełnomocnika do założonego rachunku.

Zacznij od konta osobistego

Tym, którzy nie współpracują jeszcze z ING Bankiem Śląskim, proponujemy założenie rachunku osobistego w promocji. Zyskasz atrakcyjną premię oraz możliwość bezpłatnego przelewania pieniędzy z OKO w dowolnym momencie.

Zdaniem redakcji

Otwarte Konto Oszczędnościowe w połączeniu z kontem osobistym w ING Banku Śląskim staje się w zasadzie zupełnie bezpłatny. Założenie i prowadzenie rachunku jest darmowe, podobnie jak wewnętrzne przelewy na konto w ING oraz wpłaty gotówkowe. OKO można jednak założyć również jako samodzielne konto, bez konieczności otwierania rachunku osobistego.

Niestety, po ostatnich obniżkach standardowe oprocentowanie nie jest już tak atrakcyjne jak kiedyś. Obecnie wynosi ono 0,25%, niezależenie od kwoty ulokowanej na rachunku.

Wniosek o rachunek oszczędnościowy wraz z kontem osobistym możesz złożyć na tej stronie banku. Aktualnie trwa promocja tego rachunku, w której łatwo możesz otrzymać nawet 160 zł premii.

Ocena redakcji łącznie:

Zalety

Nawet 160 zł premii za założenie Konta z Lwem Direct lub Komfort w ING Banku Śląskim
  • nielimitowana liczba wypłat przelewami internetowymi na własne konto w ING Banku Śląskim w miesiącu
  • rachunek może być prowadzony jako indywidualny lub wspólny
Załóż konto na stronie banku

Przydatne dokumenty

  1. Tabela opłat i prowizji
  2. Tabela oprocentowania

O banku

ING Bank Śląski posiada kompleksową ofertę produktową, skierowaną do różnych grup klientów – młodzieży, studentów, przedsiębiorców, zamożniejszych klientów, korporacji i samorządów.

Na propozycję banku składają się nie tylko nowoczesne konta rozliczeniowo-oszczędnościowe, lecz również innowacyjna bankowość elektroniczna i rozbudowany pakiet dodatkowych funkcjonalności.

Więcej o ING Bank Śląski