Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

Promocja zakończona.

4% do 10 000 zł przez 4 miesiące na Koncie Oszczędnościowym w Citi Handlowym

4% do 10 000 zł przez 4 miesiące na Koncie Oszczędnościowym w Citi Handlowym
Spis treści

Promocja obowiązuje do 14 stycznia 2020 r. Proponowana wysokość oprocentowania wyróżnia się bardzo pozytywnie pośród dostępnych obecnie możliwości ulokowania pieniędzy. Oferta Citi Handlowego jest kusząca, ale musisz wiedzieć, że uzyskanie tak atrakcyjnego oprocentowania wiąże się z koniecznością spełnienia dodatkowych, dość rygorystycznych warunków. Spójrzmy więc na szczegóły.

Kto może skorzystać z oferty?

Z promocji dotyczącej Konta Oszczędnościowego Citi Handlowego skorzystasz, jeśli posiadasz pełną zdolność do czynności prawnych, a do tego nie byłeś posiadaczem (ani współposiadaczem lub pełnomocnikiem) konta osobistego Citi Priority lub rachunku oszczędnościowego w tym banku po 1 stycznia 2017 r. Dodatkowe wykluczenie dotyczy osób ze statusem dewizowym nierezydenta oraz obywateli lub rezydentów podatkowych USA.

Warunki uzyskania korzystnego oprocentowania

Podwyższone oprocentowanie na Koncie Oszczędnościowym zyskasz tylko wtedy, gdy do 14 stycznia 2020 r. otworzysz konto osobiste Citi Priority. Jeśli będzie to rachunek wspólny, do skorzystania z oferty będzie uprawniony tylko pierwszy ze współposiadaczy.

Potem musisz zawrzeć z bankiem umowę o Konto Oszczędnościowe. Masz na to czas do końca drugiego miesiąca kalendarzowego po miesiącu otwarcia rachunku osobistego. Citi Handlowy obejmie Twoje pieniądze promocyjnym oprocentowaniem – 4% w skali roku przez 4 miesiące – pod warunkiem, że przez 4 kolejne miesiące na Twoje konto osobiste Citi Priority będzie wpływało wynagrodzenie/emerytura/renta w kwocie nie niższej niż 2000 zł.

Wpływ nie może pochodzić z rachunku prowadzonego w Citi Handlowym dla osoby indywidualnej czy Twojego konta w innym banku. Niedopuszczalne są też wpłaty własne w oddziałach czy wpłatomatach.

Szczegółowe warunki skorzystania z promocji na Koncie Oszczędnościowym znajdziesz w naszej analizie tego produktu.

Konto Citi Priority – podstawowe informacje

Oto parametry konta Citi Priority, którego otwarcie jest konieczne do uzyskania promocyjnego oprocentowania Konta Oszczędnościowego:

Podobnie jak w poprzedniej edycji, bank proponuje uczestnikom promocji nieco inne warunki korzystania z konta osobistego. Na plus należy zaliczyć zwolnienie z opłat za jego prowadzenie oraz możliwość darmowego zlecenia 3 przelewów natychmiastowych w miesiącu. Preferencje będą obowiązywały co najmniej do 30 czerwca 2021 r.

Niestety, są też podwyżki. Korzystając z omawianej oferty, musisz zgodzić się m.in. na wysokie koszty obsługi gotówkowej w oddziale. Wpłaty i wypłaty kosztują w takiej sytuacji aż 20 zł (standardowo są bezpłatne).

Informację o zmianach opłat dla uczestników promocji znajdziesz w Załączniku nr 1 do regulaminu.

Atrakcyjne oprocentowanie oszczędności

Warto podkreślić atrakcyjne oprocentowanie Konta Oszczędnościowego. W obecnej sytuacji rynkowej proponowane przez Citi Handlowy 4% w skali roku przyciąga uwagę. Pozytywnie należy też ocenić brak opłat za konto Citi Priority i umożliwienie jego posiadaczom dokonywania za darmo 3 przelewów w miesiącu. W tej beczce miodu jest też niestety łyżka dziegciu.

Mamy na myśli bardzo restrykcyjne podejście Citi Handlowego do definicji wpływów, które muszą być odnotowane na rachunku osobistym, by bank naliczył promocyjne oprocentowanie na Koncie Oszczędnościowym. Trzeba też pamiętać o wyższych opłatach za część operacji związanych z kontem Citi Priority.

Rozważając tę ofertę, musisz więc przemyśleć, czy będziesz w stanie spełnić warunki wpływu, przekalkulować, czy wykonanie choćby jednej płatnej operacji związanej z rachunkiem osobistym nie zniweluje zysków, które osiągniesz na Koncie Oszczędnościowym.