My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konto Oszczędnościowe w Citi Handlowym ponownie z oprocentowaniem 4% przez 4 miesiące

Jestem dociekliwym redaktorem, stale poszukującym nowych wyzwań. Lubię pisać o pieniądzach, choć wcale nie są dla mnie najważniejsze w życiu.

Konto Oszczędnościowe w Citi Handlowym ponownie z oprocentowaniem 4% przez 4 miesiące

Po krótkiej przerwie powraca promocyjna oferta Konta Oszczędnościowego w Citi Handlowym. Podobnie jak w pierwszej edycji bank kusi nowych posiadaczy konta osobistego Citi Priority podwyższonym oprocentowaniem 4% w skali roku obowiązującym przez 4 miesiące. W okresie spadających stawek taka propozycja to prawdziwa gratka.

Z promocji Citi Handlowego „Oszczędzanie z kontem internetowym Citi Priority – edycja 2” można skorzystać do 13 września 2019 r. Liczba uczestników nie jest w jakikolwiek sposób ograniczona, więc masz całkiem sporo czasu na poznanie szczegółowych warunków oferty.

Inna sprawa, czy w ogóle jest się nad czym zastanawiać. W ostatnim czasie banki raczej nie rozpieszczają klientów pod względem oferowanego oprocentowania kont oszczędnościowych i lokat, więc stawka 4% w skali roku obowiązująca przez 4 miesiące robi na tle konkurencji spore wrażenie.

Zalecamy jednak umiarkowany entuzjazm. Po pierwsze, wspomniane oprocentowanie obejmie jedynie stosunkowo niewielkie środki - do 10 tys. zł. Po drugie, by je uzyskać, należy spełnić dodatkowe warunki.

Czy możesz skorzystać z oferty?

Zacznijmy jednak od podstawowej kwestii. Z promocyjnego konta oszczędnościowego skorzystasz, jeśli posiadasz pełną zdolność do czynności prawnych, a do tego nie byłeś posiadaczem (ani współposiadaczem lub pełnomocnikiem) konta Citi Priority i rachunku oszczędnościowego po 1 stycznia 2017 r.

Dodatkowe wykluczenie dotyczy osób ze statusem dewizowym nierezydenta oraz obywateli lub rezydentów podatkowych USA.

4%? Tylko pod pewnymi warunkami

Zerknijmy do regulaminu i sprawdźmy, czego bank oczekuje od klientów chcących skorzystać z promocyjnego oprocentowania.

  1. W trakcie obowiązywania promocji, czyli do 13 września 2019 r., powinieneś wysłać formularz dostępny na stronie banku oraz zawrzeć umowę o konto osobiste Citi Priority (jeśli otworzysz konto jako rachunek wspólny, do udziału w ofercie będzie uprawniony tylko pierwszy ze współposiadaczy).
  2. Następnie, najpóźniej do końca drugiego miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu otwarcia rachunku, otwórz również Konto Oszczędnościowe.
  3. Przez 4 kolejne miesiące następujące po miesiącu otwarcia Konta Oszczędnościowego zapewniaj wpływy z tytułu wynagrodzenia / emerytury / renty w wysokości min. 2000 zł.

Dla jasności podajemy przykład: załóżmy, że wypełniłeś formularz w sierpniu i w tym samym miesiącu otworzyłeś konto Citi Priority. W takiej sytuacji czas na otwarcie Konta Oszczędnościowego masz do końca października, natomiast w listopadzie, grudniu, styczniu i w lutym powinieneś zapewniać comiesięczne wpływy.

Wpływów może być w każdym miesiącu więcej niż jeden – ważne, by pochodziły ze wskazanych źródeł oraz by ich suma nie była niższa niż 2000 zł. Bank zaznacza, że nie uznaje wpływów pochodzących z kont w Citi Handlowym dla klientów indywidualnych. Wykluczone są ponadto wpływy z Twojego rachunku prowadzonego w innym banku oraz wpłaty gotówkowe.

Za każdy miesiąc, w którym spełnisz ten warunek, bank podwyższy oprocentowanie do końca następnego miesiąca. Jeśli nie uda Ci się zapewnić wymaganego wpływu w którymś z miesięcy, wciąż możesz się ubiegać o podwyższoną stawkę w kolejnych.

Konto Oszczędnościowe: jaka stawka powyżej 10 tys. zł?

Po upływie promocji lub w sytuacji, gdy po prostu nie uda Ci się spełnić wszystkich warunków, będzie obowiązywało oprocentowanie standardowe. Wynosi ono 0,1% lub 0,8% w skali roku. Stawka 0,8% przysługuje tym, którzy na wszystkich rachunkach w banku utrzymują w danym miesiącu średnie saldo w wysokości min. 30 tys. zł. Oprocentowanie standardowe dotyczyć będzie również środków powyżej 10 tys. zł w okresie trwania promocji.

Citi Priority: dla uczestników na innych warunkach

Zapewne interesuje Cię kwestia opłat związanych z kontem osobistym w Citi Handlowym:

Korzystający z promocyjnego Konta Oszczędnościowego zyskują coś jeszcze – zwolnienie z opłaty za prowadzenie rachunku Citi Priority. Dodatkowo będą oni mogli bezpłatnie wykonać 3 przelewy natychmiastowe (Express Elixir) w miesiącu za pośrednictwem bankowości internetowej oraz w Automatycznym Bankierze. To spora ulga, gdyż standardowo każde zlecenie przelewu natychmiastowego kosztuje posiadaczy konta Citi Priority aż 10 zł. Bank gwarantuje, że zwolnienie z obu opłat będzie obowiązywało co najmniej do 1 lipca 2021 r.

Wspomnieliśmy już, że w ocenie oferty należy zachować raczej umiarkowany entuzjazm? Oto kolejny powód: w zamian za ulgi bank obciąży uczestników dodatkowymi opłatami, na które musisz się zgodzić, przystępując do akcji promocyjnej.

Szczególnie drastyczne jest podniesienie opłaty za wpłaty i wypłaty gotówki w oddziale, które uczestników promocji będą kosztować aż 20 zł (dla „zwykłych” posiadaczy konta są one darmowe). Oprócz tego podwyżki dotyczą innych opłat za operacje dokonane w placówce oraz za pośrednictwem usługi bankowości telefonicznej CitiPhone. Jakby tego było mało, dostęp do tej ostatniej będzie Cię kosztować co miesiąc 6 zł.

Pełny wykaz dodatkowych opłat znajdziesz w Załączniku nr 1 do regulaminu.

Te same plusy, te same minusy…

Najnowsza odsłona akcji z promocyjnym oprocentowaniem na Koncie Oszczędnościowym praktycznie nie różni się od tej, która zakończyła się w czerwcu. Mamy tu do czynienia z tymi samymi zaletami oferty, ale jednocześnie – tymi samymi problemami.

Na plus należy zaliczyć naprawdę atrakcyjne oprocentowanie 4% w skali roku oraz zwolnienie z opłat (prowadzenie rachunku, 3 przelewy natychmiastowe w miesiącu) związanych z kontem Citi Priority.

Problematyczne może być za to spełnienie warunków uzyskania promocyjnej stawki na Koncie Oszczędnościowym. Szczególnie zwracamy uwagę na fakt, że bank podchodzi do kwestii wymaganych wpływów bardzo restrykcyjnie. Co więcej, nawet w przypadku spełnienia warunków pozostaje jeszcze jeden istotny mankament – dodatkowe opłaty na koncie osobistym, z którymi muszą się zmierzyć uczestnicy promocji.

Jeśli Twoim zdaniem wady oferty przeważają nad zaletami, sprawdź najciekawsze propozycje konkurencji.

Komentarze