Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl
Oferta nieaktualna. Sprawdź aktualnie trwającą.

Konto Oszczędnościowe w Citi Handlowym ponownie z oprocentowaniem 4% przez 4 miesiące

Konto Oszczędnościowe w Citi Handlowym ponownie z oprocentowaniem 4% przez 4 miesiące
Spis treści

Z promocji Citi Handlowego „Oszczędzanie z kontem internetowym Citi Priority – edycja 2” można skorzystać do 13 września 2019 r. Liczba uczestników nie jest w jakikolwiek sposób ograniczona, więc masz całkiem sporo czasu na poznanie szczegółowych warunków oferty.

Inna sprawa, czy w ogóle jest się nad czym zastanawiać. W ostatnim czasie banki raczej nie rozpieszczają klientów pod względem oferowanego oprocentowania kont oszczędnościowych i lokat, więc stawka 4% w skali roku obowiązująca przez 4 miesiące robi na tle konkurencji spore wrażenie.

Zalecamy jednak umiarkowany entuzjazm. Po pierwsze, wspomniane oprocentowanie obejmie jedynie stosunkowo niewielkie środki - do 10 tys. zł. Po drugie, by je uzyskać, należy spełnić dodatkowe warunki.

Czy możesz skorzystać z oferty?

Z promocyjnego konta oszczędnościowego skorzystasz, jeśli posiadasz pełną zdolność do czynności prawnych, a do tego nie byłeś posiadaczem (ani współposiadaczem lub pełnomocnikiem) konta Citi Priority i rachunku oszczędnościowego po 1 stycznia 2017 r. Dodatkowe wykluczenie dotyczy osób ze statusem dewizowym nierezydenta oraz obywateli lub rezydentów podatkowych USA.

Warunki? Otwarcie konta i zapewnienie wpływów

Jeśli chcesz załapać się na podwyższone oprocentowanie, powinieneś do 13 września 2019 r. otworzyć konto osobiste Citi Priority. Jeśli otworzysz konto jako rachunek wspólny, do udziału w ofercie będzie uprawniony tylko pierwszy ze współposiadaczy.

Do końca drugiego miesiąca kalendarzowego po miesiącu otwarcia rachunku osobistego masz z kolei czas na otwarcie Konta Oszczędnościowego. Aby uzyskać stawkę 4% w skali roku, należy przez 4 kolejne miesiące zapewniać wpływ wynagrodzenia / emerytury / renty w kwocie nie niższej niż 2000 zł.

Szczegółowe warunki skorzystania z promocji na Koncie Oszczędnościowym znajdziesz w naszej analizie tego produktu.

Co z opłatami za konto?

Oto parametry konta Citi Priority, którego otwarcie jest konieczne do uzyskania promocyjnego oprocentowania:

Podobnie jak w poprzedniej edycji, bank proponuje uczestnikom promocji nieco inne warunki prowadzenia konta osobistego. Na plus należy zaliczyć zwolnienie z opłat za jego prowadzenie (co najmniej do 1 lipca 2019 r.) oraz możliwość darmowego zlecenia 3 przelewów natychmiastowych w miesiącu.

Niestety, są też podwyżki. Korzystając z oferty musisz zgodzić się m.in. na wysokie koszty obsługi gotówkowej w oddziale. Wpłaty i wypłaty kosztują w takiej sytuacji aż 20 zł, mimo, że standardowo są bezpłatne.

Informację o zmianach opłat dla uczestników promocji znajdziesz w Załączniku nr 1 do regulaminu.

Te same plusy, te same minusy…

Najnowsza odsłona akcji z promocyjnym oprocentowaniem na Koncie Oszczędnościowym praktycznie nie różni się od tej, która zakończyła się w czerwcu. Mamy tu do czynienia z tymi samymi zaletami oferty, ale jednocześnie – tymi samymi problemami.

Na plus należy zaliczyć naprawdę atrakcyjne oprocentowanie 4% w skali roku oraz zwolnienie z opłat (prowadzenie rachunku, 3 przelewy natychmiastowe w miesiącu) związanych z kontem Citi Priority.

Problematyczne może być za to spełnienie warunków uzyskania promocyjnej stawki na Koncie Oszczędnościowym. Szczególnie zwracamy uwagę na fakt, że bank podchodzi do kwestii wymaganych wpływów bardzo restrykcyjnie. Co więcej, nawet w przypadku spełnienia warunków pozostaje jeszcze jeden istotny mankament – dodatkowe opłaty na koncie osobistym, z którymi muszą się zmierzyć uczestnicy promocji. Pozostaje pytanie, czy wykonanie choćby jednej z droższych operacji nie sprawi, że jej koszt zniweluje większą część zysku z odsetek…?