Koniec Orange Finanse. Co się stanie z jego klientami?

Koniec Orange Finanse. Co się stanie z jego klientami?

Choć zakończenie współpracy między mBankiem a Orange stało się faktem ponad miesiąc temu, to klienci skupieni dotąd pod wycofywaną marką Orange Finanse tkwili w pewnym zawieszeniu. Teraz wiemy już, jakie plany względem nich ma mBank.

4-letnia współpraca mBanku z Orange Polska zakończyła się 31 grudnia 2018 r. W styczniu klienci Orange Finanse stali się bezpośrednimi klientami mBanku, który dopiero dziś ujawnił szczegóły istotne również z punktu widzenia ich przyszłości.

Zmiana nazwy i… pewna likwidacja

Docelowo wciąż funkcjonująca marka Orange Finanse zniknie z rynku. Zanim jednak tak się stanie, 15 kwietnia 2019 r. zmieni nazwę na Kompakt Finanse. Serwis „nowego” banku będzie dostępny pod adresem kompaktfinanse.pl (sposób logowania i funkcjonalność serwisu pozostaną niezmienne).

Na zmianie szyldu się jednak skończy – projekt nie będzie rozwijany, czeka go jedynie likwidacja. Wyłączona zostanie więc także aplikacja mobilna. 15 kwietnia rozpocznie się wydawanie kart płatniczych z logiem Kompakt Finanse, a obecne karty przestaną działać 31 lipca 2019 r.

Uzasadnione jest zatem pytanie: co dalej z ponad 400 tys. klientów wycofywanej marki?

„Specjalna oferta przeniesienia”

W komunikacie mBanku czytamy, że klienci korzystający z platformy Kompakt Finanse otrzymają „specjalną ofertę przeniesienia na główną platformę bankowości elektronicznej i mobilnej mBanku”. Ma dotyczyć również osób posiadających kredyty.

Na czym ta „specjalna oferta” ma polegać? Po pierwsze, mBank zapewnia, że po przeniesieniu klienci będą mogli korzystać ze swoich produktów na tych samych zasadach, co pod marką Orange Finanse.

Po drugie, bank zaoferuje im premie gotówkowe. Ich wysokość ma zależeć od aktywności klienta; już teraz wiemy, że w przypadku karty kredytowej premia ma wynieść min. 50 zł, a za przeniesienie konta osobistego będzie można zgarnąć nawet 260 zł. Premia ma przysługiwać zarówno tym, którzy przeniosą środki z Kompakt Finanse na konto w mBanku, jak i tym, którzy już teraz są jednocześnie klientami mBanku i Orange Finanse. Ci drudzy będą jednak musieli poczekać na propozycję przeniesienia nieco dłużej (bank będzie się kontaktował w tej sprawie indywidualnie).

Umowy klientów, którzy nie będą zainteresowani przejściem na główną platformę mBanku, będą rozwiązywane.

Przeniesienie może się okazać opłacalne

Wydaje się, że okres między zmianą nazwy a likwidacją marki ma służyć zachęceniu jak największej liczby klientów do przejścia do głównego systemu mBanku. Z podanych informacji wynika, że taka zachęta może być całkiem solidna.

O przyczynach „rozstania” mBanku z Orange Polska pisaliśmy już w połowie ubiegłego roku. mBank potwierdził, że pod koniec 2018 r. zdecydowaną większość klientów Orange Finanse stanowiły osoby, które nie korzystały aktywnie ze swoich produktów. W związku z tym decyzja o wycofywaniu marki wydaje się być zrozumiała. Czas pokaże, ilu klientów zdecyduje się na przeniesienie do głównego systemu mBanku.

Z ostatniej chwili

 • 18.02.2019 16:47

  Z kartą kredytową Citibanku można zyskać do 21 000 punktów w programie Priceless Specials.

 • 18.02.2019 15:34

  mBank kontynuuje, pomimo zmiany w ofercie kont osobistych, promocję eKonto z premią, w której zgarnąć można do 150 zł.

 • 18.02.2019 13:11

  Przedsiębiorcy po raz kolejny mogą zdobyć nawet 1500 zł od Alior Banku. Wystarczy założenie iKonta Biznes i aktywne korzystanie z niego.

 • 15.02.2019 17:20

  Za opłacenie zamówienia na empikfoto.pl przy pomocy cyfrowego portfela Masterpass przysługuje 20 zł zniżki na kolejne zakupy.

 • 15.02.2019 13:50

  Karnety do obiektów sportowo-rekreacyjnych o łącznej wartości 378 zł - oto nagroda w promocji Konta Optymalnego z oferty BGŻ BNP Paribas.

 • 12.02.2019 16:00

  200 zł za założenie Konta 360° w Banku Millennium znów jest dostępne. Wspaniała promocja powróciła. Ponownie bardzo proste warunki do spełnienia.

 • 12.02.2019 13:52

  Orange Finanse wkrótce zmieni nazwę na Kompakt Finanse, a następnie zniknie z rynku. mBank zdradza, co to oznacza dla klientów.

 • 11.02.2019 15:32

  W prostej mini promocji ING Banku Śląskiego za 2 płatności mobilne Google Pay możecie zdobyć 20 zł premii.

 • 8.02.2019 11:22

  Zakładając Konto Przekorzystne dla młodych z oferty Pekao możesz otrzymać za darmo 1 z 30 szkoleń. Wartość nagrody wynosi kilkaset złotych.

 • 7.02.2019 14:19

  Nowi posiadacze Nest Konta mogą aktualnie zdobyć do 150 zł premii za aktywne korzystanie z rachunku.

Pominęliśmy coś ważnego? Napisz do nas!

Wiadomości

Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie z serwisu oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Więcej szczegółów w polityce prywatności.