Koniec Orange Finanse. Co się stanie z jego klientami?

Koniec Orange Finanse. Co się stanie z jego klientami?

Choć zakończenie współpracy między mBankiem a Orange stało się faktem ponad miesiąc temu, to klienci skupieni dotąd pod wycofywaną marką Orange Finanse tkwili w pewnym zawieszeniu. Teraz wiemy już, jakie plany względem nich ma mBank.

4-letnia współpraca mBanku z Orange Polska zakończyła się 31 grudnia 2018 r. W styczniu klienci Orange Finanse stali się bezpośrednimi klientami mBanku, który dopiero dziś ujawnił szczegóły istotne również z punktu widzenia ich przyszłości.

Zmiana nazwy i… pewna likwidacja

Docelowo wciąż funkcjonująca marka Orange Finanse zniknie z rynku. Zanim jednak tak się stanie, 15 kwietnia 2019 r. zmieni nazwę na Kompakt Finanse. Serwis „nowego” banku będzie dostępny pod adresem kompaktfinanse.pl (sposób logowania i funkcjonalność serwisu pozostaną niezmienne).

Na zmianie szyldu się jednak skończy – projekt nie będzie rozwijany, czeka go jedynie likwidacja. Wyłączona zostanie więc także aplikacja mobilna. 15 kwietnia rozpocznie się wydawanie kart płatniczych z logiem Kompakt Finanse, a obecne karty przestaną działać 31 lipca 2019 r.

Uzasadnione jest zatem pytanie: co dalej z ponad 400 tys. klientów wycofywanej marki?

„Specjalna oferta przeniesienia”

W komunikacie mBanku czytamy, że klienci korzystający z platformy Kompakt Finanse otrzymają „specjalną ofertę przeniesienia na główną platformę bankowości elektronicznej i mobilnej mBanku”. Ma dotyczyć również osób posiadających kredyty.

Na czym ta „specjalna oferta” ma polegać? Po pierwsze, mBank zapewnia, że po przeniesieniu klienci będą mogli korzystać ze swoich produktów na tych samych zasadach, co pod marką Orange Finanse.

Po drugie, bank zaoferuje im premie gotówkowe. Ich wysokość ma zależeć od aktywności klienta; już teraz wiemy, że w przypadku karty kredytowej premia ma wynieść min. 50 zł, a za przeniesienie konta osobistego będzie można zgarnąć nawet 260 zł. Premia ma przysługiwać zarówno tym, którzy przeniosą środki z Kompakt Finanse na konto w mBanku, jak i tym, którzy już teraz są jednocześnie klientami mBanku i Orange Finanse. Ci drudzy będą jednak musieli poczekać na propozycję przeniesienia nieco dłużej (bank będzie się kontaktował w tej sprawie indywidualnie).

Umowy klientów, którzy nie będą zainteresowani przejściem na główną platformę mBanku, będą rozwiązywane.

Przeniesienie może się okazać opłacalne

Wydaje się, że okres między zmianą nazwy a likwidacją marki ma służyć zachęceniu jak największej liczby klientów do przejścia do głównego systemu mBanku. Z podanych informacji wynika, że taka zachęta może być całkiem solidna.

O przyczynach „rozstania” mBanku z Orange Polska pisaliśmy już w połowie ubiegłego roku. mBank potwierdził, że pod koniec 2018 r. zdecydowaną większość klientów Orange Finanse stanowiły osoby, które nie korzystały aktywnie ze swoich produktów. W związku z tym decyzja o wycofywaniu marki wydaje się być zrozumiała. Czas pokaże, ilu klientów zdecyduje się na przeniesienie do głównego systemu mBanku.

Z ostatniej chwili

 • 19.04.2019 17:03

  W najnowszej promocji karty Citi Simplicity masz szansę zdobyć smartfon OPPO AX7 o wartości 999 zł.Sprawdź warunki akcji.

 • 19.04.2019 12:21

  Klienci mBanku, korzystający także z usług Kompakt Finanse mogą otrzymać 120 zł. Za co? Za rezygnację z produktów Kompakt Finanse.

 • 19.04.2019 07:47

  Podpisanie umowy o kartę kredytową Visa z ING Banku Śląskiego i aktywne korzystanie z niej przez 4 miesiące oznacza nagrodę -  maks. 160 zł do Pyszne.pl.

 • 19.04.2019 07:41

  Nawet 270 zł mogą zyskać klienci Kompakt Finanse, którzy przeniosą konto do mBanku. Kolejne bonusy czekają za przeniesienie do niego produktów kredytowych.

 • 18.04.2019 14:06

  Wystarczy, że podpiszesz umowę karty kredytowej z ING Bankiem Śląskim i przez 5 miesięcy będziesz z niej aktywnie korzystał, a możesz zyskać nawet 250 zł.

 • 17.04.2019 18:08

  Aktywne korzystanie przez 3 miesiące z karty kredytowej Citi Simplicity zostanie nagrodzone przez Citi Handlowy bonem o wartości 400 zł na Allegro.pl.

 • 17.04.2019 15:43

  Za rezygnację z usług Kompakt Finanse i powierzenie finansów swojej firmy tylko mBankowi, możesz teraz zyskać 60 zł.

 • 17.04.2019 11:31

  Zdrapki i tokeny przemijają. Zastąpiły je SMS-y autoryzacyjne. Ostatnio kolejne banki udostępniają klientom mobilną autoryzację

 • 16.04.2019 14:00

  Polecając kartę kredytową Citibanku możesz zdobyć równowartość 100 zł. Osoba, która zdecyduje się na "kredytówkę" za Twoją namową może zyskać nawet 350 zł.

 • 16.04.2019 12:35

  Tylko 600 osób ucieszy się z nagród w promocji "Nest Konto z wiosennym bonusem". Do zdobycia jest 100 zł w gotówce.

Pominęliśmy coś ważnego? Napisz do nas!

Wiadomości

Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie z serwisu oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Więcej szczegółów w polityce prywatności.