Koniec Orange Finanse. Co się stanie z jego klientami?

Koniec Orange Finanse. Co się stanie z jego klientami?

Choć zakończenie współpracy między mBankiem a Orange stało się faktem ponad miesiąc temu, to klienci skupieni dotąd pod wycofywaną marką Orange Finanse tkwili w pewnym zawieszeniu. Teraz wiemy już, jakie plany względem nich ma mBank.

4-letnia współpraca mBanku z Orange Polska zakończyła się 31 grudnia 2018 r. W styczniu klienci Orange Finanse stali się bezpośrednimi klientami mBanku, który dopiero dziś ujawnił szczegóły istotne również z punktu widzenia ich przyszłości.

Zmiana nazwy i… pewna likwidacja

Docelowo wciąż funkcjonująca marka Orange Finanse zniknie z rynku. Zanim jednak tak się stanie, 15 kwietnia 2019 r. zmieni nazwę na Kompakt Finanse. Serwis „nowego” banku będzie dostępny pod adresem kompaktfinanse.pl (sposób logowania i funkcjonalność serwisu pozostaną niezmienne).

Na zmianie szyldu się jednak skończy – projekt nie będzie rozwijany, czeka go jedynie likwidacja. Wyłączona zostanie więc także aplikacja mobilna. 15 kwietnia rozpocznie się wydawanie kart płatniczych z logiem Kompakt Finanse, a obecne karty przestaną działać 31 lipca 2019 r.

Uzasadnione jest zatem pytanie: co dalej z ponad 400 tys. klientów wycofywanej marki?

„Specjalna oferta przeniesienia”

W komunikacie mBanku czytamy, że klienci korzystający z platformy Kompakt Finanse otrzymają „specjalną ofertę przeniesienia na główną platformę bankowości elektronicznej i mobilnej mBanku”. Ma dotyczyć również osób posiadających kredyty.

Na czym ta „specjalna oferta” ma polegać? Po pierwsze, mBank zapewnia, że po przeniesieniu klienci będą mogli korzystać ze swoich produktów na tych samych zasadach, co pod marką Orange Finanse.

Po drugie, bank zaoferuje im premie gotówkowe. Ich wysokość ma zależeć od aktywności klienta; już teraz wiemy, że w przypadku karty kredytowej premia ma wynieść min. 50 zł, a za przeniesienie konta osobistego będzie można zgarnąć nawet 260 zł. Premia ma przysługiwać zarówno tym, którzy przeniosą środki z Kompakt Finanse na konto w mBanku, jak i tym, którzy już teraz są jednocześnie klientami mBanku i Orange Finanse. Ci drudzy będą jednak musieli poczekać na propozycję przeniesienia nieco dłużej (bank będzie się kontaktował w tej sprawie indywidualnie).

Umowy klientów, którzy nie będą zainteresowani przejściem na główną platformę mBanku, będą rozwiązywane.

Przeniesienie może się okazać opłacalne

Wydaje się, że okres między zmianą nazwy a likwidacją marki ma służyć zachęceniu jak największej liczby klientów do przejścia do głównego systemu mBanku. Z podanych informacji wynika, że taka zachęta może być całkiem solidna.

O przyczynach „rozstania” mBanku z Orange Polska pisaliśmy już w połowie ubiegłego roku. mBank potwierdził, że pod koniec 2018 r. zdecydowaną większość klientów Orange Finanse stanowiły osoby, które nie korzystały aktywnie ze swoich produktów. W związku z tym decyzja o wycofywaniu marki wydaje się być zrozumiała. Czas pokaże, ilu klientów zdecyduje się na przeniesienie do głównego systemu mBanku.

Z ostatniej chwili

 • 12.06.2019 14:27

  Alior Bank w jednym dniu uruchomił promocje dla klientów firmowych i indywidualnych. Ci drudzy mogą zdobyć 150 zł.

 • 12.06.2019 09:53

  Otwierając iKonto Biznes w najnowszej promocji Alior Banku i aktywnie korzystając przez rok z rachunku możesz zarobić nawet 1700 zł!

 • 11.06.2019 15:37

  Na uczestników najnowszej promocji Nest Banku czeka 200 zł gotówkowej premii. Aby ją zdobyć, wystarczy założyć Nest Konto i aktywnie korzystać z rachunku.

 • 11.06.2019 11:02

  Zakładając Konto Otwarte na Ciebie w BNP i korzystając z niego aktywnie przez 9 miesięcy, otrzymasz karnety do obiektów sportowych warte 567 zł.

 • 6.06.2019 17:55

  W Santanderze za założenie Konta Jakie Chcę i okazanie świadectwa z dobrymi ocenami możesz otrzymać 50 zł premii.

 • 6.06.2019 11:44

  Sięgnij po kartę kredytową banku BNP Paribas. Po 4 miesiącach aktywnego korzystania z niej otrzymasz 400 zł w postaci voucherów do wskazanych sklepów.

 • 6.06.2019 08:38

  Na pełnoletnich posiadaczy kart z logo Visa i jednocześnie użytkowników aplikacji Airport Companion Europe czeka do 25% zniżki za płatności na lotniskach.

 • 5.06.2019 16:55

  Wykup ubezpieczenie komunikacyjne swojego pojazdu w Millenecie lub aplikacji mobilnej Banku Millennium, a 200 zł wróci do Ciebie.

 • 5.06.2019 13:49

  W PKO BP ruszył program poleceń, w którym za skuteczną rekomendację można zdobyć 100 zł premii i dodatkowe nagrody o wartości od 250 zł do nawet 3000 zł!

 • 4.06.2019 12:11

  Premia na lato: 300 zł za Konto Otwarte na Ciebie z Kartą Otwartą na Dzisiaj z oferty BNP Paribas. Bardzo proste warunki aktywności.

Pominęliśmy coś ważnego? Napisz do nas!

Wiadomości

Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie z serwisu oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Więcej szczegółów w polityce prywatności.