Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

Oferty powitalne Banku Pekao S.A. dla klientów Idea Banku – lokata 3% i bezpłatne konto. Warto?

Oferty powitalne Banku Pekao S.A. dla klientów Idea Banku – lokata 3% i bezpłatne konto. Warto?
Spis treści

Pakiet ofert powitalnych adresowany jest do osób, które nie były klientami Pekao S.A. na dzień 31 grudnia 2020 r., a przy tym wciąż są związane z dawnym Idea Bankiem umową o przynajmniej jedną usługę. Chcąc skorzystać z wybranej propozycji trzeba też spełnić pozostałe warunki początkowe opisane w regulaminie oferty. Z czego konkretnie i na jakich zasadach mogą skorzystać "przechwyceni" klienci Pekao S.A.?

Lokata powitalna 1, 2, 3%

Pierwsza oferta promocyjna dotyczy 6-miesięcznych lokat terminowych dla kwot od 500 do 10 000 zł. W zależności od tego, które kryteria spełni klient, będzie mógł zarobić 1, 2 lub 3% w skali roku. Jak łatwo się domyślić, im wyższe oprocentowanie lokaty, tym bardziej wygórowane warunki uprawniające do skorzystania z promocji.

W przypadku najmniej opłacalnego wariantu depozytu (1%), kryteria są stosunkowo proste do spełnienia. Z promocji może skorzystać osoba pełnoletnia, która 31 grudnia 2020 roku nie była klientem Pekao S.A, a przy tym:

  • otworzy Konto Przekorzystne lub świat Premium z kartą debetową, a także rachunek oszczędnościowy;
  • złoży wniosek o zamknięcie produktów posiadanych w Idea Banku (w przypadku lokaty, dla potrzeb jej rozliczenia, klient musi wskazać numer nowo założonego Konta Przekorzystnego/ Konta Świat Premium);
  • udzieli zgód marketingowych.

Spełnienie tych warunków, to niejako punkt wyjścia do uzyskania wyższego oprocentowania. Chcąc otrzymać 2 a nawet 3% konieczna jest znacznie bliższa współpraca z Pekao S.A. niż w przypadku depozytu na 1%.

W przypadku lokaty na 2% niezbędne jest też wyrobienie karty kredytowej lub uruchomienie kredytu w rachunku lub też zakup jednostek funduszu Pekao TFI za minimum 1000 zł. Spełnienie tego ostatniego kryterium (dotyczącego jednostek TFI) oraz podpisanie ponadto umowy o kartę kredytową lub kredyt w rachunku sprawi, że Twoje środki zdeponowane na lokacie będą oprocentowane na 3% w skali roku

Lokatę powitalną 1, 2, 3% można założyć w okresie od 4 stycznia 2021 r. do 14 kwietnia 2021 r.

Lokata powitalna standard

Osoby z większymi oszczędnościami może zainteresować 3-miesięczna lokata powitalna standard z oprocentowaniem 0,5% w skali roku dostępna od 4 stycznia 2021 r. do 14 lutego 2021 r. W tym wypadku górna kwota depozytu wynosi aż 500 000 zł, a spełnienie warunków promocyjnych jest równie proste, jak w przypadku lokaty powitalnej z oprocentowaniem na poziomie 1%. Chodzi tu w zasadzie jedynie o zamknięcie produktów w Idea Banku, otwarcie nowego rachunku osobistego (musisz to zrobić do 31 stycznia 2021 r.) z kontem oszczędnościowym i kartą debetową, a także udzielenie zgód marketingowych.

Co ważne, lokatę powitalną standard można otworzyć dopiero po 3 dniach od założenia nowego ROR-u.

Konto Przekorzystne przez rok za darmo

W dobie rosnących opłat za podstawowe usługi bankowe, klienci Idea Banku z zadowoleniem mogą przyjąć promocyjną ofertę Konta Przekorzystnego. Pekao S.A. proponuje im ten rachunek osobisty za prawdziwe zero złotych, co dziś jest ewenementem w skali całego rynku bankowego. Konto będzie dla nich bezwarunkowo bezpłatne, co oznacza, że nie zapłacą nic za prowadzenie rachunku i obsługę karty płatniczej, jak również najważniejsze operacje bankowe, w tym wypłaty z bankomatów krajowych i zagranicznych czy przelewy internetowe.

Minusem oferty Pekao S.A. jest fakt, że z promocyjnych warunków można korzystać jedynie przez pierwszy rok. Z drugiej strony, ich spełnienie jest jeszcze prostsze niż w przypadku lokat powitalnych z oprocentowaniem na poziomie 0,5 i 1%.

Konto Przekorzystne można otworzyć na promocyjnych warunkach w okresie od 4 stycznia 2021 r. do 31 marca 2021 r.

Standardowe opłaty dla tego konta wyglądają następująco:

Uwaga na zapisy regulaminów!

Aby uniknąć niepotrzebnego rozczarowania, dotychczasowi klienci Idea Banku powinni uważnie zapoznać się ze stroną opisującą pakiet ofert powitalnych i ich regulaminami. Niektóre warunki muszą zostać spełnione w określonym terminie, inne z kolei wykluczają z grona uprawnionych niektóre grupy klientów. Jeśli chodzi o te ostatnie, to na przykład żadna z lokat powitalnych nie jest dostępna dla pracowników Pekao S.A., a depozytu z oprocentowaniem 3% nie założy klient bez zdolności kredytowej.

Czy warto skorzystać z propozycji Pekao S.A.?

Pekao S.A. warto docenić przede wszystkim za szybkie udostępnienie ofert powitalnych, a także atrakcyjną propozycję Konta Przekorzystnego za prawdziwe 0 zł. Z drugiej strony, oferta lokat terminowych nie prezentuje się imponująco. Warianty z oprocentowaniem 2 i 3% wiążą się z warunkami, które wymagają skorzystania z innych produktów banku.

Warto też zwrócić uwagę, że propozycja dla większych kwot zakończy się kilka dni przed upływem terminu 2-miesięcznych lokat oferowanych przez Idea Bank w okresie 21-24 grudnia 2020 r. Nie ma w tym raczej przypadku...

Ciekawą alternatywą byłoby też skorzystanie z nowo uruchomionej promocji Konta Przekorzystnego, w której do zgarnięcia jest nawet 450 zł premii.

Przydatne dokumenty

  1. Regulamin promocji "0 zł za prowadzenie konta, obsługę karty i bankomaty na rok"
  2. Regulamin promocji "Lokata powitalna 1, 2, 3%"
  3. Regulamin promocji "Lokata powitalna STANDARD"