Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

Odbierz plecak za wyrobienie firmowej karty kredytowej od Pekao

Odbierz plecak za wyrobienie firmowej karty kredytowej od Pekao
Źródło: strona promocji

Śledząc opisywane przez nas promocje, zauważyłeś, że nagrody bywają bardzo różne – od gotówki, przez bony rabatowe do wykorzystania w konkretnych sklepach, aż po nagrody rzeczowe (wystarczy wspomnieć różowego dmuchanego flaminga proponowanego przez PKO BP czy prenumeratę jednego z portali o tematyce biznesowej).

Bank Pekao zachęca przedsiębiorców do skorzystania z jednej z dwóch kart kredytowych, oferując plecak. Przypomina przy tym o innych bonusach związanych ze wspomnianymi „kredytówkami” – moneybacku, atrakcyjnym pakiecie ubezpieczeniowym oraz rabatach sięgających 50% podczas zakupów u partnerów programu Galeria Rabatów.

My natomiast zwracamy uwagę, że w aktualnie trwających promocjach Konta Przekorzystnego Biznes z oferty Pekao do zdobycia jest nawet 200 zł.

Akcja "Odbierz plecak z kartą kredytową Mastercard" potrwa do 30 czerwca 2019 r. Może się jednak zakończyć wcześniej, gdy nagród jest tylko 2 000 szt. Otrzymają je ci, którzy najszybciej wywiążą się z warunków tej akcji.

Szeroko rozumiani przedsiębiorcy

Grono osób, które mogą ubiegać się o nagrodę, jest bardzo szerokie.

Promocja przeznaczona jest dla przedsiębiorców, przez których jej regulamin rozumie osoby fizyczne prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą, wspólników spółek cywilnych, spółki jawne, partnerskie, spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, fundacje, stowarzyszenia rejestrowe, spółdzielnie. Ważne, by ich roczne przychody netto ze sprzedaży były poniżej 5 mln zł.

Kolejne zapisy regulaminu też nie są bardzo restrykcyjne. Przede wszystkim, myśląc o uczestnictwie w tej promocji nie możesz w dniu jej rozpoczęcia (11 stycznia 2019 r.) posiadać karty kredytowej banku Pekao wydawanej przedsiębiorcom.

Warunki otrzymania plecaka

Zasady tej akcji specjalnej są bardzo proste. Wystarczy, że:

I to wszystko, czego bank oczekuje w ramach tej promocji. Nagroda zostanie przesłana na adres korespondencyjny widniejący w systemach informatycznych banku. Stanie się to w miesiącu następującym po tym, w którym wykonasz choćby jedną transakcję otrzymaną kartą kredytową.

Niezależnie od tego, ile kart kredytowych MOTO Biznes zamówisz dla swojej firmy, otrzymasz tylko jeden plecak.

Karty kredytowe w promocji

Plecak - nagrodę możesz otrzymać, decydując się na jedną z dwóch kart kredytowych banku Pekao - MOTO Biznes lub Mastercard Business DUO Komfort. Każda z nich wydawana jest za darmo i w pierwszym roku korzystania z niej nie wiążą się z tym żadne koszty. Opłata roczna w drugim i kolejnych latach wynosi 98 zł. W przypadku karty kredytowej MOTO Biznes możesz jej uniknąć, jeśli w poprzednim roku średniomiesięczna wartość transakcji kartą wyniosła min. 1 500 zł.

W przypadku obu kart opłata za wypłatę gotówki z bankomatu wynosi 4,5%, min. 7 zł.

Opłata za opóźnienie w spłacie karty to 40 zł.

Karta kredytowa MOTO Biznes

Bank Pekao reklamuje ją słowami „Prosta droga do korzyści”. Jest ich kilka – moneyback, pakiet ubezpieczeniowy obejmujący assistance medyczny i car assistance oraz pakiet usług concierge, rabaty do 50% na zakupy u partnerów programu „Galeria Rabatów” (są wśród nich firmy z branży transportowej i motoryzacyjnej), czy możliwość wydania firmie dowolnej liczby kart z odrębnymi limitami dla każdego pracownika.

Wysokość moneybacku to zaledwie 0,30% wartości wszystkich transakcji bezgotówkowych, dokonanych przy użyciu karty na stacjach paliw w okresie danego cyklu rozliczeniowego. Zwrot dokonywany jest na rachunek karty ostatniego dnia cyklu rozliczeniowego. Maksymalna wysokość moneybacku w jednym cyklu to 50 zł.

Karta kredytowa Mastercard Business DUO Komfort

Różni się ona od opisanej wcześniej wersji możliwością rozłożenia na raty całości lub części zadłużenia z tytułu dokonanych tą kartą transakcji. Klient sam decyduje, jaką kwotę i w jakim okresie spłaci. Bank pobiera za to stałą miesięczną prowizję.

Konto Przekorzystne Biznes - nawet 200 zł premii

Skoro omawiamy firmowe karty kredytowe Banku Pekao, to wspomnijmy też o koncie firmowym z jego oferty. Konto Przekorzystne Biznes to uniwersalny rachunek dla mniejszych i większych firm. Przy niewielkiej aktywności jest praktycznie bezpłatny. Darmowe są także przelewy przez aplikację mobilną oraz 5 przelewów SEPA w miesiącu. Zakładając konto, będziesz mógł skorzystać z karty wielowalutowej, bezpłatnych rachunków pomocniczych w walucie obcej i wziąć udział w jednej z trwających promocji.

Do zdobycia 100 zł premii wystarczy założenie Konta Przekorzystnego Biznes i wykonanie w ciągu 30 dni od podpisania umowy choć jednego przelewu do ZUS na kwotę min. 200 zł oraz powtórzenie tej operacji w następnych dwóch miesiącach.

Kolejne 100 zł, w postaci bonów Sodexo, czeka na tych, którzy zdecydują się na dzierżawę terminala POS i będą go aktywnie wykorzystywali w swojej firmie.

Więcej szczegółów na temat tego rachunku znajdziesz w jego analizie.

Plecak dla przedsiębiorcy

Mamy mieszane opinie co do tej promocji. Co prawda plecak wygląda gustownie, bank opisuje go jako posiadający kieszeń na laptopa, ale czy taka nagroda to naprawdę przydatna rzecz w firmie… Tym bardziej, że niezależnie od tego, ile kart kredytowych zamówisz dla swojej firmy, to i tak otrzymasz tylko jeden bonus. Dużo ciekawiej byłoby, gdyby skorzystanie z każdej karty było premiowane plecakiem. Wówczas mógłby to być przydatny w pracy zestaw dla przedstawiciela handlowego, osób dokonujących zakupów na potrzeby firmy, itp.

Przydatne dokumenty

  1. Regulamin promocji karta kredytowa z plecakiem

O banku

Bank Pekao (czyli Polska Kasa Opieki Spółka Akcyjna) to polski bank uniwersalny założony w latach 20. XX wieku. Aktualnie oferta banku obejmuje produkty dla klientów indywidualnych (detalicznych i z grupy premium), małych i średnich firm, korporacji, a także rolników.