Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

200 zł na zakupy w sklepach Lidl za kartę kredytową Citi Simplicity od Citibanku

200 zł na zakupy w sklepach Lidl za kartę kredytową Citi Simplicity od Citibanku
Źródło: strona promocji

Tym, którzy zamówili kartę kredytową Citi Simplicity, Citibank oferował już vouchery do bardzo różnych sklepów, m.in. do Biedronki, Leroy Merlin czy na Allegro. Teraz ponownie przyszła kolej na Lidla.

Kto i do kiedy może wziąć udział?

Propozycja jest ważna do 3 listopada 2020 r. Mogą z niej skorzystać pełnoletnie osoby fizyczne posiadające pełną zdolność do czynności prawnych.

Zgodnie z regulaminem, z udziału w tej akcji wykluczeni są ci, którzy po 1 stycznia 2018 r. posiadali w Citibanku główną kartę kredytową, osoby ze statusem dewizowym nierezydenta oraz obywatele lub rezydenci podatkowi Stanów Zjednoczonych Ameryki.

Co trzeba zrobić, by zgarnąć nagrodę?

Karta podarunkowa do Lidla o wartości 200 zł będzie Twoja, jeżeli zrealizujesz wszystkie poniższe zadania:

Krok 1
Krok 1

Do 3 listopada 2020 r. złóż wniosek o kartę kredytową Citi Simplicity na stronie internetowej banku.

Krok 2
Krok 2

W ciągu 10 dni roboczych od chwili złożenia wniosku o kartę dostarcz do banku dokumenty potwierdzające Twoje dochody. Wykaz tego, czego bank wymaga zależnie od źródła Twojego wynagrodzenia, znajdziesz w regulaminie.

Krok 3
Krok 3

Zainstaluj aplikację Citi Mobile i za jej pośrednictwem aktywuj kartę. Musisz to zrobić do końca miesiąca następującego po tym, w którym podpisałeś umowę o „kredytówkę”.

Krok 4
Krok 4

Nie później niż do końca 3 miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu podpisania umowy o kartę Citi Simplicity dokonaj otrzymaną “kredytówką” albo kartą dodatkową lub nośnikiem zbliżeniowym transakcje bezgotówkowe na łączną kwotę min. 1000 zł.

Nagroda
Nagroda

W miesiącu następującym po tym, w którym wywiązałeś się z warunków akcji, otrzymasz w serwisie Citibank Online informację o przyznaniu Ci nagrody. W kolejnym miesiącu bank wyśle kartę prezentową na adres korespondencyjny podany we wniosku o "kredytówkę".

Dla uniknięcia wątpliwości i nieporozumień, przedstawmy warunki akcji na konkretnym przykładzie. Załóżmy, że umowę o kartę podpisałeś w sierpniu (konkretną datę znajdziesz w umowie). Wówczas do końca września musisz się zalogować do aplikacji Citi Mobile, a na wykonanie transakcji na łączną kwotę 1000 zł masz czas do 30 listopada 2020 r.

Na co trzeba uważać?

Warunków akcji nie spełnią transakcje szczególne (np. związane z grami hazardowymi), płatności zwrócone ani też wewnętrzne bądź krajowe przelewy z rachunku karty.

W dniu, gdy bank będzie wysyłał kartę prezentową, Twoja „kredytówka” musi być aktywna.

Otrzymana premia będzie w całości do Twojej dyspozycji. Nie musisz się z niej rozliczać z urzędem skarbowym.

Karty prezentowe

Voucher będzie ważny przez 6 miesięcy. Precyzyjne informacje na ten temat znajdziesz w wiadomości, w której bank poinformuje Cię o przyznaniu nagrody. Termin ważności będziesz mógł też sprawdzić na specjalnej stronie internetowej.

Karty prezentowej możesz używać wielokrotnie aż do wyczerpania wszystkich środków.

Karta kredytowa Citi Simplicity

Do niedawna można było śmiało można powiedzieć, że omawiana "kredytówka" to ewenement na rynku. Citibank nie tylko nie pobierał żadnych opłat za korzystanie z niej, ale na dodatek oferował jej posiadaczom liczne przywileje, np. rabaty w wybranych restauracjach, dostęp do programów Citi Specials i Bezcenne Chwile. Obecnie karta jest bezpłatna tylko pod warunkiem, że w miesiącu zostaną nią wykonane transakcje na łączną kwotę min. 1000 zł.

RRSO dla reprezentatywnego przykładu

Zgodnie z obowiązującym prawem, bank Citi Handlowy podał na stronie internetowej promocji wysokość Rzeczywistej Rocznej Stopy Oprocentowania (RRSO) dla reprezentatywnego przykładu. Wynosi ona 9,59%.

Bank obliczył RRSO dla przypadku, w którym klient wydał kartą 13 000 zł i zaciągnął w ten sposób zobowiązanie oprocentowane 7,2% w skali roku. Spłata takiego kredytu odbyła się w 12 równych ratach miesięcznych w wysokości 1138,05 zł. Oznacza to, że posiadacz karty kredytowej zapłacił w sumie 512,56 zł odsetek, a więc całkowity koszt kredytu wyniósł 656,56 zł.

Pamiętajmy, że spłacenie całości zadłużenia na karcie przed zakończeniem okresu przewidzianego na spłatę zadłużenia sprawi, że nie poniesiemy zupełnie żadnych kosztów odsetkowych. Jeśli nie wiesz, jak to działa, sprawdź nasz artykuł na temat okresu bezodsetkowego.

Premia na codzienne zakupy

Naszym zdaniem, jeśli nie można otrzymać gotówki, to dobrze, by vouchery były do wykorzystania w różnych sklepach albo w sieci z bardzo bogatym asortymentem. Lidl spełnia ten drugi warunek i stawiamy duży plus dla Citibanku za przygotowanie tej akcji.

Warunki są proste, wydanie 1000 zł w ciągu 3 miesięcy wydaje nam się możliwe do zrealizowania. Zwracamy przy tym uwagę, że warunkiem uniknięcia opłaty za "kredytówkę" jest wydanie nią w danym okresie rozliczeniowym tysiąca złotych. Tak więc najkorzystniej jest spełnić warunki akcji jak najszybciej, a po otrzymaniu premii zdecydować, czy się będzie z niej aktywnie korzystało, czy też się z niej zrezygnuje.

Pewną podpowiedzią przy podejmowaniu decyzji może być informacja o loterii dla posiadaczy kart kredytowych Citibanku, w której główną nagrodą jest samochód oraz informacja o programie poleceń z premiami od 200 do 300 zł.

Przydatne dokumenty

  1. Regulamin oferty "Zostań posiadaczem karty kredytowej Citibank i odbierz 200 zł na karcie prezentowej Lidl - edycja 2"
  2. Regulamin kart prezentowych Lidl

O banku

Citi Handlowy świadczy usługi dla klientów indywidualnych, przedsiębiorstw i korporacji. W swojej działalności stawia na jakość, innowacyjność oraz indywidualne podejście do klienta. Wśród usług i produktów dostępnych w banku można wymienić np. konta osobiste i firmowe, produkty oszczędnościowe, inwestycyjne czy ubezpieczeniowe.