Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl
Promocja została zakończona. Sprawdź najnowszą: Do 250 zł premii za Konto Mobi dla osób do 26 lat w ING Banku Śląskim.

Do 160 zł na Pyszne.pl za kartę kredytową od ING Banku Śląskiego

Do 160 zł na Pyszne.pl za kartę kredytową od ING Banku Śląskiego
Źródło: strona promocji

Dopiero co przedstawialiśmy akcję dotyczącą karty kredytowej z logo Mastercard zorganizowaną przez ING, w której można zdobyć nawet 250 zł, a tu pojawiła się bliźniaczo podobna promocja związana z kartą kredytową Visa tego banku. Co prawda wartość nagrody jest niższa, ale wymagana aktywność też jest mniejsza. Może to spowodowało, że bank dał tak mało czasu na decyzję o udziale w tej akcji? Można do niej przystąpić tylko do 23 kwietnia 2019 r.!

Właśnie ze względu na krótki czas trwania akcji jest ona raczej skierowana do obecnych klientów ING Banku Śląskiego, którzy po prostu zalogują się do bankowości internetowej i złożą w niej wniosek o wydanie karty kredytowej z logo Visa.

Gdyby jednak ktoś był bardzo zdeterminowany i chciał w niej wziąć udział, nie będąc jeszcze klientem „banku z lwem”, to podpowiadamy, że za otwarcie konta w ING można teraz zyskać do 140 zł. Ewentualnie można też zawnioskować o „kredytówkę” z logo Visa w oddziale banku.

Uczestnicy promocji

W akcji „Odbierz 160 zł do Pyszne.pl z kartą kredytową Visa” mogą brać udział osoby fizyczne o pełnej zdolności do czynności prawnych, które od 1 października 2018 r. nie posiadały w ING Banku Śląskim karty kredytowej.

Wnioski o wydanie karty można składać do 23 kwietnia 2019 r. w systemie bankowości internetowej Moje ING.

Kryterium dochodowe zastosowane przez bank w tej promocji wykluczy z niej część osób. W regulaminie zapisano bowiem, że dochody z tytułu świadczenia macierzyńskiego/rodzicielskiego/chorobowego i prowadzonej działalności gospodarczej nie będą uwzględniane przy wnioskowaniu o kartę kredytową w systemie Moje ING w ramach tej akcji.

Nieco formalności na początek

Załatwienie formalności związanych z uzyskaniem karty kredytowej biorącej udział w promocji nie powinno Ci sprawić żadnych kłopotów. Oto niezbędne działania:

  1. Do 23 kwietnia 2019 r. złóż wniosek o kartę kredytową z logo Visa w bankowości internetowej Moje ING;
  2. Wpisz we wniosku kod promocyjny KM190417922. Znajdziesz go na stronie promocji, ale możesz go też otrzymać w placówce banku;
  3. Do 24 kwietnia 2019 r. zawrzyj z bankiem umowę o korzystanie z karty kredytowej. Jest to możliwe w bankowości internetowej Moje ING, jak i w oddziale ING Banku Śląskiego.

Nagroda za aktywność

Oczekiwania banku bardzo proste. Za każdy z czterech miesięcy od maja do sierpnia 2019 r., w którym wykonasz min. 2 transakcje kartą kredytową na dowolną kwotę, otrzymasz 2 vouchery o wartości 20 zł do wykorzystania na portalu Pyszne.pl. W sumie możesz więc zdobyć 8 bonów o łącznej wartości 160 zł. Za taką kwotę można już urządzić niezłą ucztę.

Gdybyś w którymś miesiącu nie wywiązał się z postawionego przed Tobą przez bank zadania, to po prostu za ten miesiąc nie otrzymasz premii. Nie wykluczy Cię to jednak z możliwości ubiegania się o nagrodę w kolejnych okresach.

Przekazanie premii

Warunkiem przekazania przez ING Bank Śląski należnej Ci premii jest terminowe spłacanie zadłużenia otrzymanej „kredytówki” od chwili przystąpienia do promocji do 30 września 2019 r. Do tego dnia nie możesz też rozwiązać zawartej z bankiem umowy. Musisz być też użytkownikiem Systemu Moje ING.

Nagrodę otrzymasz w wiadomości w Systemie Moje ING do końca miesiąca następującego po tym, w którym wywiązałeś się z warunków promocji, czyli wykonałeś 2 transakcje bezgotówkowe kartą.

Otrzymane vouchery możesz wykorzystać do 15 października 2019 r. podczas składania zamówień na portalu Pyszne.pl. Każdym z nich możesz posługiwać się wielokrotnie do wyczerpania limitu w wysokości 20 zł lub do upływu terminu jego ważności.

Nagroda jest zwolniona z podatku dochodowego od osób fizycznych.

Karta kredytowa Visa

Karta wydawana jest za darmo. Standardowa opłata roczna wynosi 35 zł. Możesz jej uniknąć, jeśli w ciągu roku wydasz „kredytówką” min. 2400 zł (średnio 200 zł miesięcznie).

Karta kredytowa nie służy do wypłacania pieniędzy z bankomatu, ale gdyby Ci taka myśl przyszła do głowy, to musisz wiedzieć, że taka operacja kosztuje w Polsce 2%, min. 5 zł, wypłacanej kwoty, gdy zrobisz to w urządzeniu należącym do ING lub 3%, min. 9 zł w pozostałych urządzeniach.

Pyszna nagroda

Promocje kart kredytowych wymagają na ogół aktywności przez kilka miesięcy, wydawania „kredytówką” w każdym z nich 200-300 zł. ING Bank Śląski stawia dużo mniejsze wymagania. Wystarczy, że dwukrotnie zapłacisz kartą kredytową w danym miesiącu dowolną kwotę, a już zasłużysz na 2 vouchery po 20 zł do Pyszne.pl. Możesz je „skonsumować” od razu lub uzbierać ich więcej i urządzić duże przyjęcie dla bliskich czy znajomych.

Doceniamy prostotę tej promocji, jej przejrzyste zasady. Naszym zdaniem może ona zachęcić wiele osób do skorzystania z karty kredytowej.

Tym, którzy nie używali dotąd „kredytówki", proponujemy lekturę naszego poradnika, w którym podpowiadamy, jak rozsądnie korzystać z kart kredytowych. Co prawda czasu na podjęcie decyzji nie jest wiele, ale radzimy spokojne jej przemyślenie. Karta kredytowa to nie tylko przyjemność z korzystania przez pewien czas z pieniędzy banku, ale i konieczność uregulowania zaciągniętego długu.

Świąteczny czas nie sprzyja podejmowaniu szybkich decyzji. Może więc lepiej odłożyć sprawę na później i zastanowić się nad udziałem we wspomnianej na wstępie akcji z kartą kredytową z logo Mastercard, w której do zdobycia jest 250 zł? Można do niej przystąpić do 29 kwietnia 2019 r., więc, nie będąc jeszcze klientem ING, i zgarnąć dodatkową nagrodę, nawet 140 zł.

Przydatne dokumenty

  1. https://1Regulamin Promocji „Odbierz 160 zł do Pyszne.pl z kartą kredytowąVisa_17.04-23.04.2019”

O banku

ING Bank Śląski posiada kompleksową ofertę produktową, skierowaną do różnych grup klientów – młodzieży, studentów, przedsiębiorców, zamożniejszych klientów, korporacji i samorządów.

Na propozycję banku składają się nie tylko nowoczesne konta rozliczeniowo-oszczędnościowe, lecz również innowacyjna bankowość elektroniczna i rozbudowany pakiet dodatkowych funkcjonalności.