Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl
Oferta nieaktualna. Sprawdź aktualnie trwającą.

Nowe środki na 1% do 400 tys. zł w Getin Banku. Kolejna edycja promocji EKO

Nowe środki na 1% do 400 tys. zł w Getin Banku. Kolejna edycja promocji EKO
Spis treści

Najnowsza edycja potrwa do 25 października 2020 r. Oprocentowanie 1% w skali roku obejmuje "nowe środki" do 400 tys. zł i obowiązuje przez 2 miesiące (dokładnie 62 dni kalendarzowe). Powyżej wspomnianej kwoty Twoje pieniądze będą oprocentowane według tabeli oprocentowania - obecnie jest to 0,15%.

Przypominamy, że do 30 września 2020 r. trwa akcja „Bonus za aktywność”, dzięki której Twoje oszczędności mogą "pracować" na 2% w skali roku. Co prawda to atrakcyjne oprocentowanie obowiązuje dla niższych kwot, do 10 tys. zł, ale za to przez całe 12 miesięcy. Nie ma przeszkód, byś uczestniczył w obu akcjach.

Kto może skorzystać z oferty specjalnej i zyskać wyższe odsetki?

W obecnej edycji akcji „Na nowe środki na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym” mogą wziąć udział zarówno nowi, jak i obecni klienci Getin Banku. Warunkiem jest posiadanie w tej instytucji konta osobistego i EKO, a także wpłacenie na rachunek oszczędnościowy tzw. nowych środków.

Jest jednak pewne obostrzenie: z oferty specjalnej nie mogą skorzystać osoby, którym między 25 września a 25 października 2020 r. skończy się okres podwyższonego oprocentowania naliczanego w poprzednich edycjach tej akcji.

Jeżeli posiadasz Konto Oszczędnościowe dostępne w starszej ofercie Getin Banku, powinieneś je przekształcić w EKO, aby skorzystać z promocyjnych odsetek. Operację możesz przeprowadzić w bankowości internetowej, mobilnej, telefonicznej lub w oddziale.

Jak rozumieć „nowe środki”?

Tzw. nowe środki, wymagane w promocji, zdefiniowane są jako nadwyżka ponad saldem na Twoich rachunkach w Getin Banku na dzień 15 września 2020 r. Bank uwzględnia tutaj nie tylko saldo Elastycznego Konta Oszczędnościowego, ale również wszystkie Twoje pozostałe konta oszczędnościowe, lokaty, rachunki przejściowe i IKE.

Jeżeli dotąd nie korzystałeś z usług Getin Banku, to ustalenie, jaka część objęta będzie promocyjnym oprocentowaniem 1%, nie nastręcza żadnych trudności: będzie to każda kwota do 400 tys. zł wpłacona w okresie promocji.

W tym miejscu warto wspomnieć, że w trakcie promocji bank aktualizuje stan „nowych środków” każdego dnia. Oznacza to, że w tym okresie możesz wciąż dopłacać kolejne środki. Choć będą one oprocentowane odpowiednio krócej, i tak coraz wyższa suma oszczędności będzie efektywnie pracowała na Twój zysk.

Informację o saldzie początkowym, wysokości „nowych środków” i dacie, od której Twoje pieniądze pracują w ramach promocji, znajdziesz w zakładce Szczegóły dotyczącej Twojego EKO w bankowości internetowej i mobilnej.

O czym powinieneś pamiętać?

Getin Bank stawia przed uczestnikiem promocji parę warunków, które – choć nie są trudne do spełnienia – mogą pozbawić Cię prawa do wyższych odsetek.

Przede wszystkim pamiętaj o wyrażeniu zgód marketingowych wobec banku (i nie odwołuj ich). Jeśli jako obecny klient nie jesteś pewien, czy Twoje zgody są aktualne, możesz to łatwo sprawdzić w bankowości internetowej w Ustawieniach -> Zgody marketingowe.

Drugą istotną kwestią jest wymóg prowadzenia EKO wyłącznie jako rachunku indywidualnego. Jeżeli w trakcie trwania promocji zmienisz je na konto wspólne, bank natychmiast przestanie naliczać podwyższone oprocentowanie!

Co zrobić po zakończeniu promocji?

Po upływie 2 miesięcy oprocentowanie Twoich oszczędności spadnie do poziomu standardowego, który wynosi zaledwie 0,15%. Z pewnością nie jest to stawka, która Cię zadowoli. Proponujemy, byś poszukał ciekawej oferty oszczędnościowej, sprawdzając ranking kont oszczędnościowych. Pamiętaj jednak, że środki na EKO do 10 tys. zł jeszcze przez wiele miesięcy będą objęte stawką 2% w ramach promocji „Bonus za aktywność”.

Oferta kont w Getin Banku

Jak już wspominaliśmy, warunkiem przystąpienia do promocji na „nowe środki” jest posiadanie/założenie rachunku osobistego oraz Elastycznego Konta Oszczędnościowego. Ale spokojnie, nie ma się czego obawiać: oferta Getinu w tym zakresie jest jedną z lepszych na rynku.

Przyjrzyjmy się w pierwszej kolejności parametrom EKO:

Jak widzisz, zarówno otwarcie, jak i prowadzenie EKO są zupełnie darmowe. Co więcej, wszystkie przelewy wewnętrzne do końca roku są bezpłatne, tak więc możesz swobodnie przerzucać środki pomiędzy swoimi kontami, nie płacąc za to prowizji.

Obecnie sztandarowym rachunkiem osobistym Getin Banku jest Konto Proste Zasady. Choć jego prowadzenie kosztuje 8 zł miesięcznie, to opłaty tej łatwo unikniesz: wystarczy, że wykonasz dosłownie jedną transakcję kartą w miesiącu na dowolną kwotę.

Aktualnie za otwarcie konta osobistego w Getin Banku można zgarnąć łatwe 50 zł premii w ramach programu poleceń:

Niezłe oprocentowanie, wysoka kwota maksymalna

Banki wciąż dostosowują się do sytuacji na rynku finansowym po obniżeniu stóp procentowych przez RPP. Po okresie cięcia wysokości proponowanego oprocentowania i obniżania kwot, które mogą nim być objęte, przyszedł czas na stabilizację, a nawet pojawiają się nieco korzystniejsze oferty, czego dowodem jest propozycja Getin Banku.

Wygląda na to, że obecnie szczytem oczekiwań w promocjach kont oszczędnościowych jest oferta w granicach 1% w skali roku. Getin Bank nie zamierza tracić miejsca w pierwszej 10 naszego rankingu tych rachunków i proponuje właśnie takie oprocentowanie. 

Po zakończeniu okresu promocyjnego warto rozejrzeć się za kolejną tego typu ofertą specjalną, aby po upływie kilkunastu tygodni wrócić do Getinu ze „starymi-nowymi” środkami i ponownie skorzystać z promocji. W dobie niskiego oprocentowania takie zaangażowanie z pewnością opłaci się znacznie bardziej niż pozostawianie swoich oszczędności przez dłuższy czas w jednej instytucji.

Załóż Elastyczne Konto Oszczędnościowe z oprocentowaniem 1%

Przydatne dokumenty

  1. Regulamin promocji Nowe środki na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym - edycja 13