Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

8% do 200 tys. zł na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym w VeloBanku (dawniej Getin Banku)

8% do 200 tys. zł na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym w VeloBanku (dawniej Getin Banku)
Spis treści

Obecna edycja potrwa do 1 czerwca 2023 r. Oprocentowanie 8% w skali roku dotyczy nowych środków do 200 tys. zł i obowiązuje przez 3 miesiące (dokładnie 92 dni kalendarzowe). Nadwyżka ponad 200 tys. zł do 400 tys. zł objęta jest stawką 6% w skali roku.

Kto może skorzystać z oferty specjalnej i zyskać wyższe odsetki?

W obecnej edycji akcji „Nowe środki na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym” mogą wziąć udział zarówno nowi, jak i obecni klienci VeloBanku (dawniej Getin Banku). Warunkiem jest posiadanie w tej instytucji EKO, a także wpłacenie na rachunek oszczędnościowy tzw. nowych środków. Jeśli nie posiadasz takiego rachunku, możesz go założyć na stronie banku.

Jest jednak pewne obostrzenie: z oferty specjalnej nie mogą skorzystać osoby, którym między 7 kwietnia a 1 czerwca 2023 r. skończy się okres podwyższonego oprocentowania naliczanego w poprzednich edycjach tej akcji.

Jeżeli posiadasz Konto Oszczędnościowe dostępne w starszej ofercie dawnego Getin Banku, powinieneś je przekształcić w EKO, aby skorzystać z promocyjnych odsetek. Operację możesz przeprowadzić telefonicznie, online lub w oddziale.

Jak rozumieć nowe środki?

Tzw. nowe środki, wymagane w promocji, zdefiniowane są jako nadwyżka ponad saldem na Twoich rachunkach oszczędnościowych w VeloBanku na dzień 4 kwietnia 2023 r. Bank uwzględnia tutaj nie tylko saldo Elastycznego Konta Oszczędnościowego, ale również wszystkie Twoje pozostałe konta oszczędnościowe, lokaty, rachunki przejściowe i IKE.

Jeżeli dotąd nie korzystałeś z usług Getin Banku lub VeloBanku, to ustalenie, jaka część objęta będzie promocyjnym oprocentowaniem, nie nastręcza żadnych trudności: będzie to każda kwota wpłacona w okresie promocji. Pamiętaj, że do 200 tys. zł będzie obowiązywało oprocentowanie 8% w skali roku.

W tym miejscu warto wspomnieć, że w trakcie promocji bank aktualizuje stan nowych środków każdego dnia. Oznacza to, że w tym okresie możesz wciąż dopłacać kolejne środki. Choć będą one oprocentowane odpowiednio krócej, i tak coraz wyższa suma oszczędności będzie efektywnie pracowała na Twój zysk.

Informację o saldzie początkowym, wysokości nowych środków i dacie, od której Twoje pieniądze pracują w ramach promocji, znajdziesz w zakładce Szczegóły dotyczącej Twojego EKO w bankowości internetowej i mobilnej.

O czym powinieneś pamiętać?

VeloBank stawia przed uczestnikiem promocji parę warunków, które – choć nie są trudne do spełnienia – mogą pozbawić Cię prawa do wyższych odsetek.

Przede wszystkim pamiętaj o wyrażeniu zgód marketingowych wobec banku (i nie odwołuj ich). Jeśli jako obecny klient nie jesteś pewien, czy Twoje zgody są aktualne, możesz to łatwo sprawdzić w bankowości internetowej w Ustawieniach Zgody marketingowe.

Drugą istotną kwestią jest wymóg prowadzenia EKO wyłącznie jako rachunku indywidualnego. Jeżeli w trakcie trwania promocji zmienisz je na konto wspólne, bank natychmiast przestanie naliczać podwyższone oprocentowanie!

Co zrobić po zakończeniu promocji?

Po upływie 3 miesięcy oprocentowanie Twoich oszczędności spadnie do poziomu standardowego, który wynosi 1,5% do 100 tys. zł, 3% dla nadwyżki ponad 100 tys. do 400 tys. zł i 6% dla nadwyżki ponad 400 tys. zł do 1 mln zł. Jeśli takie stawki Cię nie zadowalają, proponujemy, byś poszukał ciekawej oferty oszczędnościowej, sprawdzając ranking kont oszczędnościowych.

Oferta kont w VeloBanku

Jak już wspominaliśmy, warunkiem przystąpienia do promocji na nowe środki jest posiadanie/założenie Elastycznego Konta Oszczędnościowego.

Jak widzisz, zarówno otwarcie, jak i prowadzenie EKO są zupełnie darmowe. Nie zapłacisz także za przelewy wewnętrzne przez bankowość elektroniczną (dotyczy EKO otwieranych od 6 lutego 2023 r.).

Rynkowa czołówka

Presja na obniżki oprocentowania oszczędności jest obecnie dość duża, dlatego mieliśmy wątpliwości, czy VeloBank utrzyma atrakcyjne oprocentowanie Elastycznego Konta Oszczędnościowego. Na szczęście okazało się, że bank ma tu swoją strategię i ponownie zaproponował klientom 8% do 200 tys. zł przy wpłacie "nowych środków". To oferta z rynkowej czołówki i warto ją rozważyć - nie trzeba zakładać konta osobistego, a otrzymujemy także bezpłatne przelewy na VeloKonto przez bankowość elektroniczną.

Po zakończeniu okresu promocyjnego warto rozejrzeć się za kolejną tego typu ofertą specjalną w innym banku, aby po upływie kilku tygodni wrócić do VeloBanku ze starymi-nowymi środkami i ponownie skorzystać z promocji. W dobie dużej konkurencji między bankami z pewnością wybierzesz inną, dobrą ofertę, a Twoje oszczędności będą dłużej pracowały na korzystnych warunkach.

Załóż Elastyczne Konto Oszczędnościowe 8%

Przydatne dokumenty

  1. Tabela oprocentowania
  2. Regulamin promocji "Nowe środki na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym" - edycja 5/2023