Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl
Oferta nieaktualna. Sprawdź aktualnie trwającą.

8% do 400 tys. zł na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym w VeloBanku (dawniej Getin Banku)

8% do 400 tys. zł na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym w VeloBanku (dawniej Getin Banku)
Spis treści

Obecna edycja potrwa do 12 stycznia 2023 r. Oprocentowanie 8% w skali roku dotyczy nowych środków do 400 tys. zł i obowiązuje przez 3 miesiące (dokładnie 92 dni kalendarzowe). Nadwyżka ponad 400 tys. zł objęta jest standardowym oprocentowaniem 0,05% w skali roku.

Kto może skorzystać z oferty specjalnej i zyskać wyższe odsetki?

W obecnej edycji akcji „Na nowe środki na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym” mogą wziąć udział zarówno nowi, jak i obecni klienci VeloBanku (dawniej Getin Banku). Warunkiem jest posiadanie w tej instytucji konta osobistego i EKO, a także wpłacenie na rachunek oszczędnościowy tzw. nowych środków. Jeśli nie posiadasz takiego rachunku, możesz go założyć na stronie banku.

Jest jednak pewne obostrzenie: z oferty specjalnej nie mogą skorzystać osoby, którym między 13 grudnia 2022 r. a 12 stycznia 2023 r. skończy się okres podwyższonego oprocentowania naliczanego w poprzednich edycjach tej akcji.

Jeżeli posiadasz Konto Oszczędnościowe dostępne w starszej ofercie dawnego Getin Banku, powinieneś je przekształcić w EKO, aby skorzystać z promocyjnych odsetek. Operację możesz przeprowadzić telefonicznie, online lub w oddziale.

Jak rozumieć nowe środki?

Tzw. nowe środki, wymagane w promocji, zdefiniowane są jako nadwyżka ponad saldem na Twoich rachunkach oszczędnościowych w VeloBanku na dzień 9 grudnia 2022 r. Bank uwzględnia tutaj nie tylko saldo Elastycznego Konta Oszczędnościowego, ale również wszystkie Twoje pozostałe konta oszczędnościowe, lokaty, rachunki przejściowe i IKE.

Jeżeli dotąd nie korzystałeś z usług Getin Banku lub VeloBanku, to ustalenie, jaka część objęta będzie promocyjnym oprocentowaniem, nie nastręcza żadnych trudności: będzie to każda kwota wpłacona w okresie promocji. Pamiętaj, że do 400 tys. zł będzie obowiązywało oprocentowanie 8% w skali roku.

W tym miejscu warto wspomnieć, że w trakcie promocji bank aktualizuje stan nowych środków każdego dnia. Oznacza to, że w tym okresie możesz wciąż dopłacać kolejne środki. Choć będą one oprocentowane odpowiednio krócej, i tak coraz wyższa suma oszczędności będzie efektywnie pracowała na Twój zysk.

Informację o saldzie początkowym, wysokości nowych środków i dacie, od której Twoje pieniądze pracują w ramach promocji, znajdziesz w zakładce Szczegóły dotyczącej Twojego EKO w bankowości internetowej i mobilnej.

O czym powinieneś pamiętać?

VeloBank stawia przed uczestnikiem promocji parę warunków, które – choć nie są trudne do spełnienia – mogą pozbawić Cię prawa do wyższych odsetek.

Przede wszystkim pamiętaj o wyrażeniu zgód marketingowych wobec banku (i nie odwołuj ich). Jeśli jako obecny klient nie jesteś pewien, czy Twoje zgody są aktualne, możesz to łatwo sprawdzić w bankowości internetowej w Ustawieniach Zgody marketingowe.

Drugą istotną kwestią jest wymóg prowadzenia EKO wyłącznie jako rachunku indywidualnego. Jeżeli w trakcie trwania promocji zmienisz je na konto wspólne, bank natychmiast przestanie naliczać podwyższone oprocentowanie!

Co zrobić po zakończeniu promocji?

Po upływie 3 miesięcy oprocentowanie Twoich oszczędności spadnie do poziomu standardowego, który wynosi zaledwie 0,05%. Z pewnością nie jest to stawka, która Cię zadowoli. Proponujemy, byś poszukał ciekawej oferty oszczędnościowej, sprawdzając ranking kont oszczędnościowych.

Oferta kont w VeloBanku

Jak już wspominaliśmy, warunkiem przystąpienia do promocji na nowe środki jest posiadanie/założenie rachunku osobistego oraz Elastycznego Konta Oszczędnościowego. Ale spokojnie, nie ma się czego obawiać: oferta VeloBanku w tym zakresie jest jedną z lepszych na rynku.

Przyjrzyjmy się w pierwszej kolejności parametrom EKO:

Jak widzisz, zarówno otwarcie, jak i prowadzenie EKO są zupełnie darmowe. Pierwszy przelew w miesiącu również wykonasz bezpłatnie, za każdy kolejny natomiast zapłacisz 9 zł.

Sztandarowym rachunkiem osobistym VeloBanku jest VeloKonto, które zastąpiło Konto Proste Zasady. Prowadzenie rachunku jest darmowe, natomiast opłaty za kartę unikniesz, jeśli wykonasz 5 transakcji kartą/Blikiem w miesiącu na dowolną kwotę.

Oferta z rynkowej czołówki

Spodziewaliśmy się, że VeloBank przedłuży korzystną ofertę na nowe środki na EKO. Stawka 8% zapewnia tej propozycji miejsce wśród najlepszych ofert naszego rankingu kont oszczędnościowych. Wysoka kwota objęta promocyjnym oprocentowaniem to kolejny atut tej propozycji.

Po zakończeniu okresu promocyjnego warto rozejrzeć się za kolejną tego typu ofertą specjalną w innym banku, aby po upływie kilku tygodni wrócić do VeloBanku ze starymi-nowymi środkami i ponownie skorzystać z promocji. W dobie dużej konkurencji między bankami z pewnością wybierzesz inną, dobrą ofertę, a Twoje oszczędności będą dłużej pracowały na korzystnych warunkach.

Załóż Elastyczne Konto Oszczędnościowe 8%

Przydatne dokumenty

  1. Regulamin promocji "Nowe środki na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym" - edycja 18/2022