Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl
Oferta nieaktualna. Sprawdź aktualnie trwającą.

8% do 400 tys. zł na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym w VeloBanku (dawniej Getin Banku)

8% do 400 tys. zł na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym w VeloBanku (dawniej Getin Banku)
Spis treści

Obecna edycja potrwa do 5 lutego 2023 r. Oprocentowanie 8% w skali roku dotyczy nowych środków do 400 tys. zł i obowiązuje przez 3 miesiące (dokładnie 92 dni kalendarzowe). Nadwyżka ponad 400 tys. zł objęta jest standardowym oprocentowaniem 0,05% w skali roku.

Kto może skorzystać z oferty specjalnej i zyskać wyższe odsetki?

W obecnej edycji akcji „Nowe środki na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym” mogą wziąć udział zarówno nowi, jak i obecni klienci VeloBanku (dawniej Getin Banku). Warunkiem jest posiadanie w tej instytucji konta osobistego i EKO, a także wpłacenie na rachunek oszczędnościowy tzw. nowych środków. Jeśli nie posiadasz takiego rachunku, możesz go założyć na stronie banku.

Jest jednak pewne obostrzenie: z oferty specjalnej nie mogą skorzystać osoby, którym między 13 stycznia a 5 lutego 2023 r. skończy się okres podwyższonego oprocentowania naliczanego w poprzednich edycjach tej akcji.

Jeżeli posiadasz Konto Oszczędnościowe dostępne w starszej ofercie dawnego Getin Banku, powinieneś je przekształcić w EKO, aby skorzystać z promocyjnych odsetek. Operację możesz przeprowadzić telefonicznie, online lub w oddziale.

Jak rozumieć nowe środki?

Tzw. nowe środki, wymagane w promocji, zdefiniowane są jako nadwyżka ponad saldem na Twoich rachunkach oszczędnościowych w VeloBanku na dzień 10 stycznia 2023 r. Bank uwzględnia tutaj nie tylko saldo Elastycznego Konta Oszczędnościowego, ale również wszystkie Twoje pozostałe konta oszczędnościowe, lokaty, rachunki przejściowe i IKE.

Jeżeli dotąd nie korzystałeś z usług Getin Banku lub VeloBanku, to ustalenie, jaka część objęta będzie promocyjnym oprocentowaniem, nie nastręcza żadnych trudności: będzie to każda kwota wpłacona w okresie promocji. Pamiętaj, że do 400 tys. zł będzie obowiązywało oprocentowanie 8% w skali roku.

W tym miejscu warto wspomnieć, że w trakcie promocji bank aktualizuje stan nowych środków każdego dnia. Oznacza to, że w tym okresie możesz wciąż dopłacać kolejne środki. Choć będą one oprocentowane odpowiednio krócej, i tak coraz wyższa suma oszczędności będzie efektywnie pracowała na Twój zysk.

Informację o saldzie początkowym, wysokości nowych środków i dacie, od której Twoje pieniądze pracują w ramach promocji, znajdziesz w zakładce Szczegóły dotyczącej Twojego EKO w bankowości internetowej i mobilnej.

O czym powinieneś pamiętać?

VeloBank stawia przed uczestnikiem promocji parę warunków, które – choć nie są trudne do spełnienia – mogą pozbawić Cię prawa do wyższych odsetek.

Przede wszystkim pamiętaj o wyrażeniu zgód marketingowych wobec banku (i nie odwołuj ich). Jeśli jako obecny klient nie jesteś pewien, czy Twoje zgody są aktualne, możesz to łatwo sprawdzić w bankowości internetowej w Ustawieniach Zgody marketingowe.

Drugą istotną kwestią jest wymóg prowadzenia EKO wyłącznie jako rachunku indywidualnego. Jeżeli w trakcie trwania promocji zmienisz je na konto wspólne, bank natychmiast przestanie naliczać podwyższone oprocentowanie!

Co zrobić po zakończeniu promocji?

Po upływie 3 miesięcy oprocentowanie Twoich oszczędności spadnie do poziomu standardowego, który wynosi zaledwie 0,05%. Z pewnością nie jest to stawka, która Cię zadowoli. Proponujemy, byś poszukał ciekawej oferty oszczędnościowej, sprawdzając ranking kont oszczędnościowych.

Oferta kont w VeloBanku

Jak już wspominaliśmy, warunkiem przystąpienia do promocji na nowe środki jest posiadanie/założenie rachunku osobistego oraz Elastycznego Konta Oszczędnościowego. Ale spokojnie, nie ma się czego obawiać: oferta VeloBanku w tym zakresie jest jedną z lepszych na rynku.

Przyjrzyjmy się w pierwszej kolejności parametrom EKO:

Jak widzisz, zarówno otwarcie, jak i prowadzenie EKO są zupełnie darmowe. Pierwszy przelew w miesiącu również wykonasz bezpłatnie, za każdy kolejny natomiast zapłacisz 9 zł.

Sztandarowym rachunkiem osobistym VeloBanku jest VeloKonto, które zastąpiło Konto Proste Zasady. Prowadzenie rachunku jest darmowe, natomiast opłaty za kartę unikniesz, jeśli wykonasz 5 transakcji kartą/Blikiem w miesiącu na dowolną kwotę.

Oferta warta uwagi

Na rynku oszczędności pojawiają się już niewielkie sygnały ochłodzenia, dlatego z niecierpliwością czekaliśmy na ruch VeloBanku. Na szczęście oferta specjalna na EKO została przedłużona na niezmienionych warunkach i znów można na niej zyskać mocne 8% w skali roku.

Po zakończeniu okresu promocyjnego warto rozejrzeć się za kolejną tego typu ofertą specjalną w innym banku, aby po upływie kilku tygodni wrócić do VeloBanku ze starymi-nowymi środkami i ponownie skorzystać z promocji. W dobie dużej konkurencji między bankami z pewnością wybierzesz inną, dobrą ofertę, a Twoje oszczędności będą dłużej pracowały na korzystnych warunkach.

Załóż Elastyczne Konto Oszczędnościowe 8%

Przydatne dokumenty

  1. Regulamin promocji "Nowe środki na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym" - edycja 1/2023
  2. Tabela oprocentowania