Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl
Oferta nieaktualna. Sprawdź aktualnie trwającą.

6% do 400 tys. zł na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym w Getin Banku

6% do 400 tys. zł na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym w Getin Banku
Spis treści

Obecna edycja potrwa do 30 czerwca 2022 r. Oprocentowanie 6% w skali roku dotyczy "nowych środków" do 400 tys. zł i obowiązuje przez 3 miesiące (dokładnie 92 dni kalendarzowe). Środki ponad 400 tys. zł objęte są standardowym oprocentowaniem 0,05% w skali roku.

Przypominamy, że równolegle trwa akcja „Bonus za aktywność”, dzięki której Twoje oszczędności mogą "pracować" na 6% przez 12 miesięcy. W tym przypadku oprocentowanie obowiązuje dla niższych kwot, do 10 tys. zł, i konieczne jest zapewnienie w każdym miesiącu wpływu na ROR w wysokości min. 2000 zł. Nie ma przeszkód, byś uczestniczył w obu akcjach.

Kto może skorzystać z oferty specjalnej i zyskać wyższe odsetki?

W obecnej edycji akcji „Na nowe środki na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym” mogą wziąć udział zarówno nowi, jak i obecni klienci Getin Banku. Warunkiem jest posiadanie w tej instytucji konta osobistego i EKO, a także wpłacenie na rachunek oszczędnościowy tzw. nowych środków.

Jest jednak pewne obostrzenie: z oferty specjalnej nie mogą skorzystać osoby, którym między 11 a 30 czerwca 2022 r. skończy się okres podwyższonego oprocentowania naliczanego w poprzednich edycjach tej akcji.

Jeżeli posiadasz Konto Oszczędnościowe dostępne w starszej ofercie Getin Banku, powinieneś je przekształcić w EKO, aby skorzystać z promocyjnych odsetek. Operację możesz przeprowadzić telefonicznie lub w oddziale.

Jak rozumieć „nowe środki”?

Tzw. nowe środki, wymagane w promocji, zdefiniowane są jako nadwyżka ponad saldem na Twoich rachunkach oszczędnościowych w Getin Banku na dzień 23 maja 2022 r. Bank uwzględnia tutaj nie tylko saldo Elastycznego Konta Oszczędnościowego, ale również wszystkie Twoje pozostałe konta oszczędnościowe, lokaty, rachunki przejściowe i IKE.

Jeżeli dotąd nie korzystałeś z usług Getin Banku, to ustalenie, jaka część objęta będzie promocyjnym oprocentowaniem, nie nastręcza żadnych trudności: będzie to każda kwota do 400 tys. zł wpłacona w okresie promocji.

W tym miejscu warto wspomnieć, że w trakcie promocji bank aktualizuje stan „nowych środków” każdego dnia. Oznacza to, że w tym okresie możesz wciąż dopłacać kolejne środki. Choć będą one oprocentowane odpowiednio krócej, i tak coraz wyższa suma oszczędności będzie efektywnie pracowała na Twój zysk.

Informację o saldzie początkowym, wysokości „nowych środków” i dacie, od której Twoje pieniądze pracują w ramach promocji, znajdziesz w zakładce Szczegóły dotyczącej Twojego EKO w bankowości internetowej i mobilnej.

O czym powinieneś pamiętać?

Getin Bank stawia przed uczestnikiem promocji parę warunków, które – choć nie są trudne do spełnienia – mogą pozbawić Cię prawa do wyższych odsetek.

Przede wszystkim pamiętaj o wyrażeniu zgód marketingowych wobec banku (i nie odwołuj ich). Jeśli jako obecny klient nie jesteś pewien, czy Twoje zgody są aktualne, możesz to łatwo sprawdzić w bankowości internetowej w Ustawieniach -> Zgody marketingowe.

Drugą istotną kwestią jest wymóg prowadzenia EKO wyłącznie jako rachunku indywidualnego. Jeżeli w trakcie trwania promocji zmienisz je na konto wspólne, bank natychmiast przestanie naliczać podwyższone oprocentowanie!

Co zrobić po zakończeniu promocji?

Po upływie 3 miesięcy oprocentowanie Twoich oszczędności spadnie do poziomu standardowego, który wynosi zaledwie 0,05%. Z pewnością nie jest to stawka, która Cię zadowoli. Proponujemy, byś poszukał ciekawej oferty oszczędnościowej, sprawdzając ranking kont oszczędnościowych. Pamiętaj jednak, że środki na EKO do 10 tys. zł jeszcze przez wiele miesięcy będą objęte stawką 6% w ramach promocji „Bonus za aktywność”.

Oferta kont w Getin Banku

Jak już wspominaliśmy, warunkiem przystąpienia do promocji na „nowe środki” jest posiadanie/założenie rachunku osobistego oraz Elastycznego Konta Oszczędnościowego. Ale spokojnie, nie ma się czego obawiać: oferta Getinu w tym zakresie jest jedną z lepszych na rynku.

Przyjrzyjmy się w pierwszej kolejności parametrom EKO:

Jak widzisz, zarówno otwarcie, jak i prowadzenie EKO są zupełnie darmowe. Pierwszy przelew w miesiącu również wykonasz bezpłatnie, za każdy kolejny natomiast zapłacisz 9 zł.

Obecnie sztandarowym rachunkiem osobistym Getin Banku jest Konto Proste Zasady. Choć jego prowadzenie kosztuje 9 zł miesięcznie, to opłaty unikniesz, wykonując 5 transakcji kartą/Blikiem w miesiącu na dowolną kwotę.

6% to obecnie najwyższa stawka na rynku

W tej chwili nie ma lepiej oprocentowanego konta oszczędnościowego na rynku niż EKO Getin Banku. Stawka 6% obowiązuje aż do 400 tys. zł przez 3 miesiące.

Po zakończeniu okresu promocyjnego warto rozejrzeć się za kolejną tego typu ofertą specjalną w innym banku, aby po upływie kilku tygodni wrócić do Getinu ze „starymi-nowymi” środkami i ponownie skorzystać z promocji. W dobie rosnących stóp procentowych z pewnością wybierzesz inną, dobrą ofertę, a Twoje oszczędności będą dłużej pracowały na korzystnych warunkach.

Załóż Elastyczne Konto Oszczędnościowe 6%

Przydatne dokumenty

  1. Regulamin promocji "Nowe środki na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym" - edycja 8/2022