Konto z Lwem Mobi – nowa propozycja ING Banku Śląskiego dla młodszych klientów

Konto z Lwem Mobi – nowa propozycja ING Banku Śląskiego dla młodszych klientów

Konto z Lwem Mobi jest przeznaczone jest dla osób w wieku od 13 do 26 lat i charakteryzuje się całkiem przystępnymi opłatami. Dodatkowo właściciele konta mogą skorzystać z takich udogodnień, jak karta wielowalutowa, naklejka zbliżeniowa czy bezpłatny rachunek oszczędnościowy oprocentowany na 2,5%. A jeśli założą konto w ramach aktualnej promocji, mogą dodatkowo zarobić nawet 140 zł.

Nastolatki i studenci zwykle nie mają dużo środków, więc oszczędzają, wybierając tanie oferty. Oczekują jednak wysokiej jakości, wygody i coraz to nowych funkcjonalności. Dlatego banki, by zdobyć tę grupę klientów, muszą inwestować w nowe technologie i stale poszerzać paletę instrumentów płatniczych.

Wydaje się, że ING Bank Bank Śląski poszedł właśnie tą drogą i zaproponował młodym ludziom rachunek osobisty, którym da się wygodnie i szybko zarządzać za pomocą smarfona. Sprawdźmy, jakie są jego mocne i słabe strony.

Przystępne opłaty w bankowości internetowej i mobilnej

Jak wynika z tabeli opłat i prowizji uruchomienie i prowadzenie Konta Mobi jest bezwarunkowo bezpłatne, podobnie jak wykonywanie przelewów internetowych. Osoby w wieku od 13 do 26 lat nie zapłacą również za wydanie i obsługę karty debetowej, a także za wypłatę gotówki z bankomatów własnych banku oraz sieci Planet Cash. Zwolnione z prowizji są również wpłaty we wpłatomatach banku, zlecenia stałe, polecenia zapłaty i usługa cashback.

Dodatkowo za 5 zł bank zaoferuje młodym klientom 30-dniowy pakiet bezpłatnych transakcji we wszystkich bankomatach w kraju. Koszt podobnego pakietu na bankomaty zagraniczne kosztuje 15 zł.

Pozostałe istotne parametry rachunku prezentują się następująco:

 • wypłata kartą z obcych bankomatów – pierwsza bezpłatna, kolejne 2,50;
 • wypłata Blikiem ze wszystkich bankomatów w kraju – 0 zł;
 • przelew Express ELIXIR lub BlueCash poprzez system bankowości internetowej – 5 zł;
 • przelew walutowy za pośrednictwem Internetu – 5 zł;
 • wpłata gotówki w oddziale banku – 9 zł.

Warto wspomnieć, że w odróżnieniu od właścicieli Konta z Lwem Direct posiadacze Konta Mobi nie będą mieli dostępu do serwisu HaloŚląski. Nie zdefiniują również przelewów czy zleceń stałych za pomocą bankowości telefonicznej. W skrócie - Konto Mobi jest typowym rachunkiem internetowym i mobilnym.

Aż trzy karty płatnicze do wyboru, w tym wielowalutowa

Posiadaczom Konta Mobi bank oferuje zbliżeniową kartę Visa z funkcją wielowalutową. Można nią płacić w sklepach stacjonarnych i internetowych czy wypłacać gotówkę z bankomatów na całym świecie bez ponoszenia kosztów przewalutowania. Dodatkowo można na niej umieścić własny wizerunek lub wybrać jedną z ponad 100 grafik z galerii ING Banku. Za pierwsze zamówienie karty (albo pierwsze dokonanie zmiany wizerunku karty) bank nie pobiera opłat.

Młodzi klienci będą mogli również skorzystać z karty zbliżeniowej Visa w formie naklejki lub z karty Mastercard w telefonie, działającej w oparciu o technologię HCE. Tę ostatnią kartę będzie można zamówić wyłącznie w aplikacji mobilnej (w przypadku osób w wieku 13-18 lat konieczna będzie wówczas zgoda rodziców). Do 28 grudnia 2018 r. karta będzie bezpłatna, potem trzeba będzie za nią zapłacić 7 zł miesięcznie.

2,5% na młodzieżowym rachunku oszczędnościowym

W pakiecie do nowego konta bank dorzuca również ciekawe produkty oszczędnościowe.

Pełnoletni właściciele Konta Mobi mogą samodzielnie otworzyć Otwarte Konto Oszczędnościowe, aktualnie objęte aż dwiema promocjami, w których standardowe oprocentowanie zostaje podwyższone do 2,5% na okres 4 miesięcy.

Bank przygotował jednak identyczną ofertę dla młodszych klientów - czyli konto oszczędnościowe dla dziecka w wieku od 13 do 18 lat, również z promocyjnym oprocentowaniem na poziomie 2,5% w skali roku przez 4 miesiące (ten rachunek zakładają jednak dziecku rodzice).

Co ciekawe, nastolatek może sam zarządzać pieniędzmi na rachunku oszczędnościowym przez Internet i telefon. Może też wypłacać pieniądze przy użyciu kodów BLIK z bankomatów ING Banku Śląskiego i sieci Planet Cash w kraju.

Warto jednak podkreślić, że z tej propozycji można skorzystać tylko do 6 czerwca 2018 r.

Nawet 140 zł za założenie Konta Mobi

Wraz z nowym rachunkiem bank uruchomił akcję promocyjną, w której można zgarnąć bonus w wysokości nawet 140 zł za otwarcie konta wraz z kartą. Promocja jest dostępna wyłącznie dla osób pełnoletnich, posiadających pełną zdolność do czynności prawnych, które w momencie założenia rachunku nie miały ukończonych 26 lat.

Warto też dodać, że z oferty nie skorzystają osoby, które między 28 lutego 2017 r. a 31października 2018 r. posiadały w ING jedno następujących z kont osobistych: Direct, Komfort, Premium, Klasyczne, Student lub Mobi.

Wysokość premii – 100, 120 lub 140 zł - zależy od aktywności w posługiwaniu się kontem, wydaną do rachunku kartą oraz w dokonywaniu transakcji Blik. Oferta obowiązuje do 31 grudnia 2018 r., a jej dokładny opis zamieściliśmy tutaj. Wniosek o konto w promocji możesz złożyć na .

Solidne konto z rozbudowanym pakietem płatności mobilnych

Konto Mobi to rachunek dostosowany do potrzeb młodego klienta, który większość operacji bankowych wykonuje mobilnie lub przez Internet. Jego dużą zaletą są niskie opłaty – prowadzenie konta oraz korzystanie z karty są całkowicie bezpłatne, podobnie jak wewnętrzne i zewnętrzne przelewy internetowe oraz wypłata gotówki Blikiem ze wszystkich bankomatów w kraju (zarówno z maszyn własnych ING, jak i z urządzeń obcych banków). Bank nie wymaga również regularnych wpłat na konto i umożliwia zarządzanie rachunkiem za pomocą aplikacji mobilnej, do której można się zalogować szybko i wygodnie za pomocą odcisku palca.

Na uznanie zasługuje również karta wielowalutowa, umożliwiająca uniknięcie prowizji za przewalutowanie. To rozwiązanie może się spodobać studentom wyjeżdżającym na Erasmusa czy też nastolatkom korzystającym z różnych platform streamingowych.

Reasumując – nowe konto stanowi całkiem solidną propozycję, która może przypaść do gustu młodym klientom. Szkoda tylko, że... większość powiązanym z nim funkcjonalności praktycznie niczym się nie różni od usług dostępnych dla posiadaczy Konta z Lwem Student (rachunku młodzieżowego wycofanego przez bank z oferty). Miejmy nadzieję, że ING z czasem wprowadzi kolejne udogodnienia, które podniosą atrakcyjność nowego konta i nadadzą mu bardziej wyrazisty "młodzieżowy" charakter.

Z ostatniej chwili

 • 13.12.2018 17:38

  Kolejna okazja dla nowych klientów mBanku. Tym razem za otwarcie eKonta i aktywne korzystanie z rachunku możecie zdobyć 140 zł.

 • 13.12.2018 08:14

  Aktywuj automatyczne e-płatności z karty Mastercard za usługi Vectry, a nawet 30 zł wróci na rachunek Twojej karty.

 • 12.12.2018 16:41

  Jeśli korzystasz z programu lojalnościowego sieci Biedronka, możesz otrzymać bon na 400 zł do wydania w sklepach tej sieci.

 • 12.12.2018 13:58

  Dzięki promocji "Konto na zakupy" nowi posiadacze Konta Optymalnego w BGŻ BNP Paribas mogą zyskać nawet 200 zł za aktywne korzystanie z rachunku.

 • 12.12.2018 10:16

  Zamawiasz taksówkę w aplikacji iTaxi - płacisz za przejazd Google Pay - oszczędzasz. I tak 3 razy. Maksymalnie możesz zaoszczędzić nawet 60 zł.

 • 11.12.2018 14:04

  Głodny? Skorzystaj z PizzaPortal, zapłać Visa Checkout i ciesz się nie tylko posiłkiem, ale i rabatem w wysokości 10 zł.

 • 11.12.2018 11:52

  Alior Bank przedłużył termin obowiązywania jednej z korzyści Konta Jakże Osobistego. 3% na koncie oszczędnościowym dostępne będzie do 31.12.2019 r.

 • 7.12.2018 15:52

  W promocji EnveloBanku możesz zyskać nawet 100 zł za zrealizowanie 10 płatności kartą w Internecie. Najbardziej aktywnie zgarną dodatkowe dwie stówy.

 • 6.12.2018 13:27

  Kolejna okazja z Google Pay: za zakupy na min. 200 zł w e-sklepie Media Expert można otrzymać od 30 do 150 zł rabatu.

 • 5.12.2018 13:47

  Rada Polityki Pieniężnej pozostawiła stopy procentowe NBP na niezmienionym poziomie.

Pominęliśmy coś ważnego? Napisz do nas!

Wiadomości

Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie z serwisu oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Więcej szczegółów w polityce prywatności.