Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

Konto z Lwem Mobi – propozycja ING Banku Śląskiego dla młodszych klientów

Konto z Lwem Mobi – propozycja ING Banku Śląskiego dla młodszych klientów
Spis treści

Nastolatki i studenci zwykle nie mają dużo środków, więc oszczędzają, wybierając tanie oferty. Oczekują jednak wysokiej jakości, wygody i coraz to nowych funkcjonalności. Dlatego banki, by zdobyć tę grupę klientów, muszą inwestować w nowe technologie i stale poszerzać paletę instrumentów płatniczych.

Wydaje się, że ING Bank Bank Śląski poszedł właśnie tą drogą i zaproponował młodym ludziom rachunek osobisty, którym da się wygodnie i szybko zarządzać za pomocą smarfona. Sprawdźmy, jakie są jego mocne i słabe strony.

Przystępne opłaty w bankowości internetowej i mobilnej

Jak wynika z tabeli opłat i prowizji uruchomienie i prowadzenie Konta Mobi jest bezwarunkowo bezpłatne, podobnie jak wykonywanie przelewów internetowych. Osoby w wieku od 13 do 26 lat nie zapłacą również za wydanie i obsługę karty debetowej, a także za wypłatę gotówki z bankomatów własnych banku oraz sieci Planet Cash. Zwolnione z prowizji są również wpłaty we wpłatomatach banku, zlecenia stałe, polecenia zapłaty i usługa cashback.

Pozostałe istotne parametry rachunku prezentują się następująco:

  • wypłata kartą z obcych bankomatów – pierwsza bezpłatna, kolejne 2,50;
  • wypłata Blikiem ze wszystkich bankomatów w kraju – 0 zł;
  • przelew Express ELIXIR lub BlueCash poprzez system bankowości internetowej – 5 zł;
  • przelew walutowy za pośrednictwem Internetu – 5 zł;
  • wpłata gotówki w oddziale banku – 9 zł.

Konto Mobi jest typowym rachunkiem internetowym i mobilnym.

Aż trzy karty płatnicze do wyboru, w tym wielowalutowa

Posiadaczom Konta Mobi bank oferuje zbliżeniową kartę Visa z funkcją wielowalutową. Można nią płacić w sklepach stacjonarnych i internetowych czy wypłacać gotówkę z bankomatów na całym świecie bez ponoszenia kosztów przewalutowania. Dodatkowo można na niej umieścić własny wizerunek lub wybrać jedną z ponad 100 grafik z galerii ING Banku. Za pierwsze zamówienie karty (albo pierwsze dokonanie zmiany wizerunku karty) bank nie pobiera opłat.

Młodzi klienci mogą również skorzystać z karty zbliżeniowej Visa w formie naklejki lub z karty Mastercard w telefonie, działającej w oparciu o technologię HCE.

2,5% na rachunku oszczędnościowym

W pakiecie do nowego konta bank dorzuca również ciekawe produkty oszczędnościowe.

Pełnoletni właściciele Konta Mobi mogą samodzielnie otworzyć Otwarte Konto Oszczędnościowe, które aktualnie objęte jest promocją. W jej ramach standardowe oprocentowanie zostało podwyższone do 2,5% na okres 4 miesięcy.

Jej szczegóły przedstawiamy tutaj.

Nawet 140 zł za założenie Konta Mobi

Otwierając Konto Mobi można zgarnąć bonus w wysokości nawet 140 zł. Promocja jest dostępna wyłącznie dla osób pełnoletnich, posiadających pełną zdolność do czynności prawnych, które w momencie założenia rachunku nie miały ukończonych 26 lat.

Warto też dodać, że z oferty nie skorzystają osoby, które w okresie od 1 kwietnia 2018 r. do 30 czerwca 2019 r. posiadały w ING jedno następujących z kont osobistych: Direct, Komfort, Premium, Klasyczne, Student lub Mobi.

Wysokość premii – 100, 120 lub 140 zł - zależy od aktywności w posługiwaniu się kontem, wydaną do rachunku kartą oraz w dokonywaniu transakcji Blik. Oferta obowiązuje do 30 września 2019 r., a jej dokładny opis zamieściliśmy tutaj.

Solidne konto z rozbudowanym pakietem płatności mobilnych

Konto Mobi to rachunek dostosowany do potrzeb młodego klienta, który większość operacji bankowych wykonuje mobilnie lub przez Internet. Jego dużą zaletą są niskie opłaty – prowadzenie konta oraz korzystanie z karty są całkowicie bezpłatne, podobnie jak wewnętrzne i zewnętrzne przelewy internetowe oraz wypłata gotówki Blikiem ze wszystkich bankomatów w kraju (zarówno z maszyn własnych ING, jak i z urządzeń obcych banków). Bank nie wymaga również regularnych wpłat na konto i umożliwia zarządzanie rachunkiem za pomocą aplikacji mobilnej, do której można się zalogować szybko i wygodnie za pomocą odcisku palca.

Na uznanie zasługuje również karta wielowalutowa, umożliwiająca uniknięcie prowizji za przewalutowanie. To rozwiązanie może się spodobać studentom wyjeżdżającym na Erasmusa czy też nastolatkom korzystającym z różnych platform streamingowych.

Reasumując – nowe konto stanowi całkiem solidną propozycję, która może przypaść do gustu młodym klientom. Miejmy nadzieję, że ING z czasem wprowadzi kolejne udogodnienia, które podniosą atrakcyjność nowego konta i nadadzą mu bardziej wyrazisty "młodzieżowy" charakter.