Bank Pocztowy: nowa oferta kont osobistych i 200 zł premii moneyback

Promocja "Same korzyści" została przedłużona bezterminowo.

Bank Pocztowy: nowa oferta kont osobistych i 200 zł premii moneyback Żródło obrazka: strona Banku Pocztowego

Z dniem 1 lutego z oferty Banku Pocztowego zniknęło Konto ZawszeDarmowe i pojawiły dwa nowe rachunki: Bliskie Konto Pocztowe i Konto Bez Ograniczeń. Jednocześnie bank uruchomił program moneyback, w którym nowi klienci za płatności dokonane kartą mogą uzyskać zwrot w wysokości 20 zł miesięcznie - łącznie nawet 200 zł do końca 2017 r.

Z początkiem lutego Bank Pocztowy wycofał z oferty Konto ZawszeDarmowe. Przypomnijmy, że prowadzenie tego rachunku było bezpłatne, a prowizji za kartę – 5 zł miesięcznie – można było uniknąć, wykonując transakcje bezgotówkowe na kwotę min. 300 zł. Co istotne, rachunek był objęty gwarancją niezmienności opłat – bank obiecywał, że warunki prowadzenia konta zawsze będą takie same.

Wygląda jednak na to, że te szczytne deklaracje przegrały z realiami rynku bankowego. Zmiany w ofercie zostały wymuszone przez szereg czynników, takich jak wprowadzony w 2016 r. podatek bankowy czy ujemne stopy procentowe w strefie euro. W efekcie bank miał do wyboru – albo złamać obietnicę złożoną klientom, albo radykalnie odświeżyć pakiet kont osobistych. Jak widać, Pocztowy wybrał to drugie rozwiązanie i mocno zmodyfikował swoją ofertę.

Od 1 lutego nowi klienci nie otworzą już Konta ZawszeDarmowego – warto jednak podkreślić, że w przypadku dotychczasowych posiadaczy rachunków warunki prowadzenia konta nie ulegną zmianie.

Sprawdźmy jednak, ile kosztują i co oferują nowe rachunki osobiste w ofercie Banku Pocztowego.

Bliskie Konto Pocztowe

Na swojej stronie bank deklaruje, iż jest to rachunek ułatwiający zarządzanie domowym budżetem, „szanujący komfort i przyzwyczajenia” klientów, także tych należących do starszej grupy wiekowej. Zobaczmy więc, z jakimi opłatami będą musieli się liczyć posiadacze tego rachunku:

 • prowadzenie konta będzie darmowe przy miesięcznych transakcjach bezgotówkowych kartą o wartości min. 300 zł. Osoby, które nie spełnią powyższego wymogu, zapłacą za konto 10 zł miesięcznie. Natomiast w przypadku seniorów powyżej 65. roku życia prowizja będzie wynosić tylko 5 zł (także gdy jeden ze współposiadaczy rachunku wspólnego ukończył 65 lat);
 • 0 zł - za wydanie i użytkowanie karty płatniczej;
 • 0 zł - przelewy krajowe w złotówkach realizowane przez bankowość internetową i telefonicznie, 2,50 zł – przelewy krajowe realizowane w oddziale banku lub placówce Poczty Polskiej;
 • 5 zł - przelew natychmiastowy Express Eliksir;
 • 0 zł – zlecenie stałe złożone za pośrednictwem usługi Pocztowy24, 2,50 zł za zlecenie stałe złożone w placówce banku lub na poczcie;
 • 2 zł – wypłata gotówki z krajowych bankomatów, 1% min. 5 zł – wypłata z bankomatów za granicą. Można także za kwotę 5 zł wykupić abonament na bezprowizyjne wypłaty gotówki ze wszystkich bankomatów w kraju i za granicą. Jest to dodatkowa usługa, dedykowana osobom często wypłacającym pieniądze;
 • 0 zł – wypłata i wypłata gotówki na poczcie i w placówkach banku.

Posiadacze rachunku Bliskie Konto Pocztowe będą mogli także skorzystać z nowej funkcjonalności, która może się okazać atrakcyjna zwłaszcza dla seniorów. Po złożeniu jednorazowego lub cyklicznego zlecenia wypłaty listonosz dostarczy im zamówioną gotówkę do domu. Standardowo koszt usługi wynosi 7 zł, jednak w przypadku osób powyżej 65. roku życia bank pobierze opłatę w wysokości 5 zł.

Konto Bez Ograniczeń

Alternatywą dla omówionego wcześniej rachunku jest Konto Bez Ograniczeń. Pozwala ono na bezprowizyjną realizację wielu operacji bankowych w ramach sztywnej, miesięcznej opłaty. Za prowadzenie konta zapłacimy całkiem sporo - bo aż 15 zł – jednak możemy nieco oszczędzić na innych operacjach. Pozostałe istotne koszty rachunku prezentują się następująco:

 • 0 zł – wydanie i obsługa karty debetowej;
 • 0 zł - przelewy krajowe w złotówkach, niezależnie od wybranego kanału obsługi (także te realizowane w placówce banku lub na poczcie);
 • 0 zł – wszystkie przelewy natychmiastowe;
 • 0 zł – zlecenia stałe i polecenia zapłaty;
 • 0 zł – wypłaty gotówki z krajowych bankomatów, 1% min. 5 zł – wypłata z bankomatów za granicą;
 • 0 zł – wypłata i wypłata gotówki na poczcie i w placówkach banku.

Ponadto posiadacze Konta Bez Ograniczeń mogą raz w miesiącu zamówić darmowe dostarczenie gotówki przez listonosza – za pozostałe dostawy zapłacą 7 zł.

Tabelę opłat i prowizji obu nowych rachunków znajdziesz tutaj.

Pocztowy wprowadza naklejki zbliżeniowe

Wraz z początkiem marca w ofercie banku pojawi się jeszcze jedna nowość – naklejka zbliżeniowa, którą można będzie przykleić na telefon i stosować zamiast tradycyjnej karty. Za jej wydanie zapłacimy 10 zł, natomiast za obsługę – 0,99 zł.

Nawet 200 zł premii w ramach moneybacku

Równolegle ze zmianami w ofercie Pocztowy wprowadził program „Same Korzyści”, dedykowany wyłącznie nowym klientom banku (obecnie trwa druga edycja tej akcji). Osobom, które otworzą Bliskie Konto Pocztowe bądź Konto Bez Ograniczeń, bank zwróci 5% wydatków dokonanych z użyciem karty – maksymalnie 20 zł przez kolejnych 10 miesięcy. Łącznie możemy uzyskać nawet 200 zł premii.

Aby skorzystać z moneybacku, należy spełnić następujące warunki:

 • być posiadaczem lub współposiadaczem Bliskiego Konta Pocztowego lub Pocztowego Konta Bez Ograniczeń;
 • zamówić i aktywować kartę do konta;
 • złożyć oświadczenie o przystąpieniu do programu (za pośrednictwem infolinii lub w dowolnej placówce banku lub Poczty Polskiej);
 • w oświadczeniu wskazać kategorię premiową – czyli określony rodzaj punktów handlowych, w których zakupy są objęte moneybackiem;
 • wyrazić zgodę na otrzymywanie od banku informacji handlowej oraz przetwarzanie danych w celach marketingowych;
 • zapewnić miesięczne wpływy na konto w łącznej wysokości min. 1000 zł oraz wykonać transakcje bezgotówkowe na łączną kwotę min. 300 zł miesięcznie.

Ważne! Osoby, które przystąpiły do promocji w 2017 r. i nie złożyły oświadczenia o rezygnacji z uczestnictwa w programie, zostają automatycznie objęte drugą edycją.

Moneyback tylko za zakupy w określonych punktach

W ramach programu "Same Korzyści" bank będzie premiował zwrotem wydatki w 3 kategoriach (w danym momencie można mieć aktywną tylko jedną kategorię):

 • zdrowie - apteki,
 • kultura - kina, teatry, muzea, opery, filharmonie,
 • sport i rekreacja - sklepy sportowe, sklepy rowerowe/serwis, pływalnie, baseny, parki wodne, parki rozrywki, atrakcje turystyczne, obiekty i kluby sportowe oraz fitness, obozy sportowe i rekreacyjne, stoki narciarskie, szkoły tańca.

Ważne! Uczestnicy akcji mogą w każdym momencie zmienić premiowaną kategorię za pośrednictwem infolinii lub w placówce banku.

Każda płatność bezgotówkowa będzie identyfikowana na podstawie Merchant Category Code transakcji (poprawne numery MCC zostały podane w regulaminie programu). Jeżeli weryfikacja kodów wypadnie pozytywnie, bank przekaże premię na konto uczestnika promocji w terminie do 15 dnia następnego miesiąca po miesiącu podlegającym rozliczeniu. Premia jest zwolniona z podatku od osób fizycznych.

Oferta obowiązuje od dnia 1 stycznia 2018 r. do odwołania. Informacja o zakończeniu programu zostanie zamieszczona na stronie internetowej banku z wyprzedzeniem co najmniej 30 dni kalendarzowych, zostanie również wysłana na numer telefonu komórkowego uczestników akcji w formie wiadomości tekstowej lub mailowej.

Regulamin programu „Same Korzyści” znajdziesz tutaj.

Komentarz redakcji

Początek nowego roku przyniósł klientom Banku Pocztowego sporą niespodziankę – bank wycofał z oferty swoje sztandarowe konto i wprowadził dwa nowe rachunki. Oba produkty różnią się parametrami i są dedykowane nieco innym klientom.

Bliskie Konto Pocztowe to rachunek, który jest darmowy przy aktywnym posługiwaniu się kartą. Jeżeli w danym miesiącu wykonamy transakcje bezgotówkowe na kwotę min. 300 zł, bank nie pobierze prowizji za prowadzenie rachunku. Darmowa jest również obsługa karty płatniczej i krajowe przelewy internetowe, a także wypłaty i wypłaty gotówki na poczcie i w placówkach banku. Rachunek umożliwia także unikalną na rynku usługę dostarczenia gotówki do domu przez listonosza.

Ciekawym rozwiązaniem jest zróżnicowanie wysokości opłat w zależności od wieku posiadacza rachunku. Bank w wyraźny sposób stara się zachęcić seniorów do otwarcia Bliskiego Konta Pocztowego, obniżając prowizje za niektóre operacje i oferując atrakcyjne dla nestorów funkcjonalności, np. dostawę gotówki do domu czy moneyback za zakup leków.

Natomiast Konto Bez Ograniczeń charakteryzuje się sztywną (nie da się ukryć, że dość wysoką) opłatą za prowadzenie rachunku, wynoszącą 15 zł miesięcznie. W zamian jednak bank oferuje darmową kartę, bezpłatne wypłaty z bankomatów w Polsce, wypłaty i wypłaty gotówki na poczcie i w placówkach banku. Z prowizji zwolnione są również przelewy krajowe (w tym dowolna liczba przelewów natychmiastowych) oraz zlecenia stałe i polecenia zapłaty.

Oba nowe konta są objęte programem lojalnościowym – klienci, którzy zdecydują się na założenie rachunku, w ramach moneybacku mogą uzyskać premię w wysokości 200 zł (20 zł przez kolejnych 10 miesięcy).

Z ostatniej chwili

 • 15.10.2018 17:20

  Za płatność Masterpassem za zamówienie o wartości min. 100 zł na Morele.net możesz otrzymać 25 zł na kolejne zakupy

 • 15.10.2018 14:30

  Getin Bank odnowił promocję, w której oprocentowanie nowych środków na koncie oszczędnościowym do 200 tys. zł wynosi 3% w skali roku przez 92 dni.

 • 15.10.2018 14:19

  Zrób zakupy w sklepie internetowym Empiku, zapłać za nie Masterpassem, a dostaniesz 20 zł. Zakupy możesz powtórzyć 3 razy, łącznie zarabiając 60 zł.

 • 15.10.2018 08:35

  Mastercard twierdzi, że z jego kartą płatniczą kolejne kroki zrobisz z łatwością. Oferuje bowiem aż 50% rabatu na buty z kolekcji 574 marki New Balance.

 • 15.10.2018 08:06

  Ruszyła 11. edycja podwyższonego oprocentowania na Koncie Oszczędnościowym Profit w Banku Millennium - 2,7% na 3 miesiące do 200 000 zł.

 • 12.10.2018 18:28

  W prostej promocji ING Banku Śląskiego możesz w prosty sposób zarobić 30 zł. Warunek? Musisz posiadać w banku konto osobiste, podpiąć kartę w Google Pay i wykonać min. 3 płatności mobilne.

 • 11.10.2018 19:56

  Nowi posiadacze konta osobistego w BGŻ BNP Paribas w wieku 18-26 mogą zyskać 150 zł do wykorzystania w sklepach H&M.

 • 11.10.2018 16:10

  Alior Bank wprowadza kartę wielowalutową dla firm, która daje klientom biznesowym dostęp do aż 23 różnych walut.

 • 11.10.2018 15:55

  Santander Bank Polska proponuje uczniom 30 zł premii za założenie Konta Jakie Chcę i aktywne korzystanie z niego.

 • 11.10.2018 06:49

  Za wyrobienie karty kredytowej PremierMiles i zabukowanie dowolnego lotu liniami Emirates, Citibank oferuje 300 zł premii w gotówce.

Pominęliśmy coś ważnego? Napisz do nas!

Wiadomości

Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie z serwisu oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Więcej szczegółów w polityce prywatności.