Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

Nowe konta osobiste i podwyżki opłat. T-Mobile Usługi Bankowe zmienia cennik

Nowe konta osobiste i podwyżki opłat. T-Mobile Usługi Bankowe zmienia cennik
Źródło: Źródło: TOiP T-Mobile Usługi Bankowe
Spis treści

T-Mobile Usługi Bankowe (TMUB) to kolejna instytucja finansowa, która zdecydowała się na podwyżki opłat za konto. Warto dodać, że wysokość nowych prowizji może mocno zaskoczyć klientów, np. wypłaty z bankomatów – do tej pory bezpłatne – teraz będą kosztować aż 6 zł, tyle samo trzeba będzie zapłacić za przelewy Express Elixir. Niestety, nie jest to koniec niemiłych niespodzianek, jakie bank zafundował swoim klientom. Bank ograniczył też radykalnie wysokość moneybacku i wprowadził prowizję za korzystanie z wpłatomatów.

Nowe konta w ofercie T-Mobile Usługi Bankowe

1 czerwca w ofercie TMUB pojawią dwa nowe rachunki: Freemium, który zastąpi oferowane dotąd konto osobiste, oraz Premium – ROR przeznaczony dla klientów aktywnie posługujących się kartą.

Klienci, którzy do tej pory korzystali z rachunku T-Mobile Konto, od 1 sierpnia 2016 r. automatycznie zostaną posiadaczami konta Freemium. W tym dniu zaczną również obowiązywać nowe opłaty.

Konto Freemium - nowe podstawowe konto

Konto Freemium zastępuje popularne T-Mobile Konto. Prowadzenie nowego rachunku nadal będzie bezpłatne, nie zmieni się również opłata za korzystanie z karty, wynosząca obecnie 6 zł. Podobnie jak teraz będzie można jej uniknąć, wykonując transakcje na łączną kwotę 200 zł w miesiącu.

Plusem jest to, że do limitu będą się wliczały także płatności dokonane kartami-naklejkami, kartami NFC i kartami kredytowymi. Natomiast do minusów można zaliczyć fakt, że nawet jeśli nie aktywujemy wydanej karty i tak zostaniemy obciążeni miesięczną opłatą.

Zmianie ulegną natomiast następujące parametry rachunku:

  • wypłaty z bankomatów – do pory wszystkie wypłaty w maszynach krajowych i na świecie były dla posiadaczy T-Mobile Konto bezpłatne. Obecnie za darmo będą tylko trzy pierwsze w miesiącu, za każdą kolejną zapłacimy 6 zł!

  • wpłata gotówki we wpłatomacie Euronet – zamiast trzech bezpłatnych operacji będziemy mogli wykonać tylko jedną. Każda następna będzie wiązała się z opłatą wynoszącą 0,5% kwoty wpłaty, min. 1 zł;

  • przelewy ekspresowe – znika pakiet 10 bezpłatnych przelewów, pojawia się sztywna opłata. Za każde zlecenie bank pobierze prowizję w wysokości 6 zł;

  • znacznie niższy moneyback - dotychczas klienci TMUB mogli odzyskać do 25 zł miesięcznie i do 300 zł rocznie. Teraz mogą zarobić maksymalnie 15 zł miesięcznie i 180 zł rocznie.

Sprawdź naszą dokładną analizę Konta Freemium w T-Mobile Usługi Bankowe.

Konto Premium – alternatywa z bonusem

Bank postanowił jednak dać swoim klientom alternatywę i wprowadził do oferty konto Premium.

W tej wersji rachunku większość podstawowych operacji jest bezpłatna, na dodatek klienci mogą skorzystać z ciekawego bonusu – po spełnieniu określonych warunków otrzymają bezpłatny abonament telefoniczny lub Internet mobilny w sieci T-Mobile (umowa będzie ważna przez 24 miesiące dla nowych numerów). Nie zapłacą również prowizji za wypłaty z bankomatów (zarówno krajowych, jak i zagranicznych) oraz zyskają prawo do nieograniczonej liczby bezpłatnych wpłat we wpłatomatach Euronetu. Zmianie nie ulegnie również moneyback – nadal będzie można odzyskać 25 zł miesięcznie/ 300 zł rocznie. Niestety, posiadacze rachunku Premium muszą się liczyć ze sztywną opłatą za przelew ekspresowy, wynoszącą 6 zł od każdego zlecenia.

Pojawi się również warunkowa prowizja za prowadzenie konta i to w wysokości, do jakiej właściciele rachunków osobistych dotąd nie byli przyzwyczajeni - 18,90 zł. Na szczęście, opłaty będzie można uniknąć, przeprowadzając transakcje bezgotówkowe kartą na kwotę min. 500 zł miesięcznie.

Osoby, które będą chciały przekształcić swoje dotychczasowe konto na wersję Premium, będą mogły uczynić to bezpłatnie.

Sprawdź naszą dokładną analizę Konta Premium w T-Mobile Usługi Bankowe.

Najważniejsze zmiany w TMUB - zestawienie

Usługa

T-Mobile Konto (wycofane z oferty)

Konto Freemium

Konto Premium

Prowadzenie konta

0 zł

0 zł

18,90 zł – opłata nie będzie pobierana pod warunkiem wykonania transakcji bezgotówkowych kartą na kwotę min. 500 zł miesięcznie.

Opłata za kartę

6 zł – można jej uniknąć, dokonując transakcji na łączną kwotę min. 200 zł miesięcznie.

6 zł – można jej uniknąć, dokonując transakcji na łączną kwotę min. 200 zł miesięcznie.

0 zł

Wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce i za granicą

0 zł

3 pierwsze bezpłatne, za kolejne bank pobiera opłatę w wysokości 6 zł.

0 zł

Wpłata gotówki we wpłatomacie Euronet

3 pierwsze bezpłatne, pozostałe 0,5% kwoty wpłaty, min. 1 zł.

1 bezpłatna, kolejne 0,5% kwoty wpłaty, min. 1 zł.

0 zł

Przelewy natychmiastowe

Pierwsze 10 przelewów natychmiastowych w miesiącu w systemie BlueCash - bezpłatne, za każdy opłata wynosi 5 zł. Przelewy w systemie Express Elixir kosztują 5 zł (niezależnie od ich liczby).

6 zł

6 zł

Moneyback

25 zł miesięcznie / 300 zł rocznie

15 zł miesięcznie / 180 zł rocznie - pod warunkiem przeprowadzenia transakcji kartą na kwotę 200 zł miesięcznie.

25 zł miesięcznie / 300 zł rocznie - pod warunkiem przeprowadzenia transakcji kartą na kwotę 500 zł miesięcznie.

Nową taryfę opłat i prowizji T-Mobile Usługi Bankowe znajdziesz tutaj

Komentarz redakcji

T-Mobile Konto cieszyło się opinią taniego i nowoczesnego konta internetowego. Największymi atutami rachunku były bezpłatne nielimitowane wypłaty ze wszystkich bankomatów w kraju i za granicą, stosunkowo łatwe warunki umożliwiające uniknięcie opłaty za używanie karty, a także możliwość skorzystania z całkiem atrakcyjnego moneybacku. Również pozostałe parametry konta prezentowały się przyzwoicie – za większość podstawowych operacji bankowych płaciliśmy mało lub nie płaciliśmy wcale bądź też mogliśmy skorzystać z bezpłatnych pakietów – przykładem mogą być przelewy natychmiastowe.

Wygląda jednak na to, że dobre czasy bezpowrotnie minęły. Posiadacze rachunku Freemium nie dość, że stracą darmowe szybkie przelewy, to jeszcze każdy z nich będzie kosztować 6 zł (o złotówkę więcej niż przelewy SORBNET, co należy uznać za pewien ewenement). Klienci T-Mobile Usługi Bankowe pożegnają się również z nielimitowanymi bezpłatnymi wypłatami z bankomatów i jest oczywiste, że osoby często wypłacające gotówkę mogą dotkliwie odczuć tę zmianę.

Pewnym wyjściem z sytuacji może być przekształcenie obecnego konta w wersję Premium. Warto jednak zwrócić uwagę, że rachunek ten wymaga sporej aktywności w posługiwaniu się kartą - należy wykonać transakcje bezgotówkowe plastikiem na kwotę min. 500 zł miesięcznie, aby uniknąć opłaty za prowadzenie rachunku i jednocześnie cieszyć się przywilejami, które bank do tej pory oferował wszystkim posiadaczom kont osobistych, a które teraz będą dostępne wyłącznie dla właścicieli rachunków Premium.