Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl
Konto zostało wycofane z oferty. Sprawdź inne produkty i konta oferowane przez: Nest Bank

Rachunek Nest Oszczędności w Nest Banku: 6% do 100 tys. zł

Rachunek Nest Oszczędności w Nest Banku: 6% do 100 tys. zł
Ocena:
Wysokość oprocentowania:
Wysokość opłat:

Wady:

  • podwyższone oprocentowanie obowiązuje tylko przez 2 miesiące
  • oferta tylko dla nowych klientów

Opinia eksperta

Rachunek Nest Oszczędności sam w sobie stanowi atrakcyjną propozycję dla oszczędzających, która zyskuje na znaczeniu w połączeniu z Nest Lokatą Witaj. Można tylko żałować, że podwyższone oprocentowanie obowiązuje jedynie przez krótki czas.
Krzysztof Duliński
Masz pytanie? Zadaj je w komentarzu!

Nest Bank jest jednym z najmniejszych banków działających w Polsce. Mimo to jego oferta dla oszczędzających zajmuje czołowe miejsca w wielu rankingach. Sztandarowym produktem banku jest Nest Lokata Witaj, którą mogą otworzyć nowi klienci, zarówno indywidualni, jak i firmowi. Równie dużą popularnością cieszy się rachunek Nest Oszczędności z promocyjnym oprocentowaniem przez 2-3 miesiące po jego założeniu.

Pełna analiza rachunku Nest Oszczędności


Konto Nest Oszczędności – oprocentowanie i opłaty

Na początek spójrzmy na warunki prowadzenia rachunku Nest Oszczędności.

Jak widzisz, Nest Oszczędności nie odbiegają od rynkowego standardu: rachunek jest zakładany i prowadzony bezpłatnie, tylko pierwsza wypłata w miesiącu jest bezpłatna.

Pewnym wyróżnikiem jest tylko sposób ustalania oprocentowania standardowego, które nie jest ogłaszane przez bank jako konkretna wartość, ale jest uzależnione od wskaźnika WIBOR 3M.

Nest Oszczędności - regulamin korzystania z promocyjnego oprocentowania

Określając okres obowiązywania promocyjnego oprocentowania, Nest Bank przyjął zasadę, która sprawia, że posiadacz rachunku Nest Oszczędności ma duży wpływ na to, ile faktycznie zyska. Obowiązuje bowiem reguła, że podwyższone odsetki naliczane są w miesiącu otwarcia tego konta oszczędnościowego oraz w dwóch kolejnych pełnych miesiącach kalendarzowych. Tak więc możesz je otrzymać za niewiele ponad 60 dni (jeśli otworzysz Nest Oszczędności w ostatnich dniach miesiąca) lub nawet za około 90 dni (gdy założysz konto oszczędnościowe na początku miesiąca).

Obowiązuje miesięczna kapitalizacja odsetek, czyli są one dopisywane do salda konta po zakończeniu każdego miesiąca i tym samym w kolejnym odsetki są liczone od wyższej kwoty.

Przy korzystaniu z konta oszczędnościowego nie ma ryzyka utraty odsetek, jakie występuje przy lokatach. Wypłata pieniędzy z rachunku oznacza tylko tyle, że mniejsza kwota będzie pracowała na Twój zysk.

Ile zyskasz na rachunku Nest Oszczędności?

Oto, ile zyskasz na rachunku Nest Oszczędności. Przyjęliśmy, że otworzysz to konto pierwszego dnia miesiąca i tym samym promocyjne oprocentowanie będzie obowiązywało przez 3 miesiące.

Kwota na koncie Nest Oszczędności

Odsetki po 3 miesiącach

1 000 zł

12 zł

5 000 zł

61 zł

10 000 zł

122 zł

15 000 zł

183 zł

20 000 zł

244 zł

50 000 zł

610 zł

75 000 zł

915 zł

100 000 zł

1 220 zł

Kliknij, aby powiększyć
O pieniądze powierzone Nest Bankowi nie musisz się obawiać. Kwoty do równowartości 100 tys. euro (ok. 460 tys. zł) objęte są ochroną Bankowego Funduszu Gwarancyjnego. W razie kłopotów banku z wypłacalnością, odzyskasz swoje oszczędności w krótkim czasie.

Działania po upływie okresu promocji

Po zakończeniu okresu promocyjnego oprocentowanie Nest Oszczędności spada do poziomu standardowego, które można określić mianem rynkowego średniaka. Trzymanie pieniędzy na tym rachunku nie wydaje się więc najlepszym rozwiązaniem. Raczej sugerowalibyśmy spojrzenie na ranking kont oszczędnościowych i sprawdzenie, czy w innym banku nie można uzyskać lepszych warunków na prostych zasadach.

Wycofanie pieniędzy z Nest Banku może przynieść i tę korzyść, że gdyby bank przygotował ofertę na nowe środki, to wtedy wrócisz do niego ze swoimi oszczędnościami i po raz kolejny skorzystasz z promocyjnych warunków, co pozwoli ci zmaksymalizować zyski.

Możesz też spojrzeć na parametry Nest Lokaty Lojalnej i Nest Lokaty na Nowe Środki, by wybrać najlepsze dla siebie rozwiązanie.

Wymagany ROR

W wielu bankach otrzymanie podwyższonego oprocentowania na rachunku oszczędnościowym wymaga posiadania konta osobistego. Tak też jest w Nest Banku, bez ROR-u nie otrzymasz bonusowych odsetek.

Choć konieczność posiadania konta osobistego może się wydawać niepotrzebnym utrudnieniem, to wcale tak nie jest. Korzystanie z Nest Konta i wydanej do niego karty nie wiąże się z żadnymi uciążliwościami.

Jak założyć konto Nest Oszczędności?

Założenie Nest Oszczędności nie powinno Ci sprawić żadnych kłopotów. Najprostsza metoda, to zaznaczenie związanego z nim pola w trakcie zakładania rachunku osobistego. Wówczas oba rachunku zostaną otwarte równocześnie. Pamiętaj jednak, że czas obowiązywania promocyjnego oprocentowania liczy się od chwili założenia Nest Oszczędności, nie od chwili wpłaty na rachunek pieniędzy.

Jeśli nie otworzysz Nest Oszczędności w trakcie uruchamiania konta osobistego, możesz to zrobić później. Wystarczy, że zalogujesz się do bankowości internetowej lub aplikacji mobilnej, wybierzesz zakładkę Oszczędności -> Nowe konto i złożysz wniosek online. Już po chwili konto Nest Oszczędności zostanie uruchomione i będziesz mógł wpłacić na nie pieniądze, korzystać z wszystkich jego funkcjonalności.

Bonusy od Nest Banku

Warto sprawdzić, czy jest możliwość zdobycia dodatkowych bonusów od Nest Banku.

Dodatkowe zyski na lokatach

Rachunek Nest Oszczędności to tylko jedna z propozycji w ofercie Nest Banku dla oszczędzających. Sztandarowym produktem banku dla tej grupy klientów jest Nest Lokata Witaj, którą można założyć na 3 lub 6 miesięcy. Decyzja o wyborze okresu trwania depozytu musi być dobrze przemyślana z kilku powodów. Po pierwsze, można go założyć tylko raz; po drugie: trzeba to zrobić w ciągu 30 dni od podpisania umowy o konto osobiste; po trzecie – wybierając dłuższy okres, możesz otrzymać wyższe oprocentowanie, ale będziesz musiał zrealizować kilka warunków.

Być może zastanawiasz się, ile wyniesie Twój zysk jeśli skorzystasz z Nest Oszczędności i Nest Lokaty Witaj. Jeśli zdeponujesz na lokacie i na rachunku oszczędnościowym maksymalne stawki dopuszczone w promocji (czyli 100 tys. zł i 20 tys. zł), to Twój zysk wyniesie w sumie ponad 1800 zł: 612 zł otrzymasz po kapitalizacji Nest Lokaty Witaj (po pół roku), zaś 1220 zł po 3 miesiącach jako odsetki na koncie Nest Oszczędności.

Nest Oszczędności - opinia redakcji

Łatwo dostrzec, że największe korzyści odniesiesz, korzystając z różnych produktów, które Nest Bank przygotował dla posiadaczy oszczędności. Warto przy tym przyjąć odpowiednią strategię, by zmaksymalizować zyski.

Jeśli masz znaczną kwotę oszczędności, od razu możesz otworzyć Nest Lokatę Witaj i Nest Oszczędności. Dysponując niewielkimi oszczędnościami, lepiej jest najpierw wykorzystać możliwość założenia lokaty i dopiero po jej założeniu wpłacić pieniądze na rachunek oszczędnościowy. Przypominamy też o sugestii, by założyć konto Nest Oszczędności na początku miesiąca i w ten sposób wydłużyć okres obowiązywania promocyjnego oprocentowania.

Przydatne dokumenty

  1. Taryfa opłat i prowizji
  2. Tabela oprocentowania

O banku

Nest Bank to marka stworzona z myślą o całej rodzinie. Zgodnie z filozofią instytucji bliskiej ludziom Nest Bank konsekwentnie wdraża i rozwija najnowocześniejsze metody płatności oraz innowacyjne rozwiązania internetowe i mobilne. W swojej ofercie posiada produkty finansowe zarówno dla klientów indywidualnych, jak i mikroprzedsiębiorstw.