Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl
Promocja została zakończona. Przejdź do aktualnych promocji.

Nest Konto z wiosennym bonusem – 100 zł w gotówce

Nest Konto z wiosennym bonusem – 100 zł w gotówce
Źródło: Strona promocji

Promocje organizowane przez Nest Bank na ogół kończą się po kilku dniach od ich rozpoczęcia z powodu wyczerpania puli nagród. Czy i tak będzie tym razem? Trudno powiedzieć, bo bonus w wysokości 100 zł do najwyższych nie należy, a w regulaminie jest kilka „drobiazgów”, które ograniczają możliwości jego zdobycia.

Mimo wszystko nie radzimy zwlekać z podjęciem decyzji. Przygotowanych 600 nagród raczej nie będzie dostępne do ostatniego dnia trwania akcji „Nest Konto z wiosennym bonusem”, czyli do 30 kwietnia 2019 r. W przypadku wyczerpania puli nagród bank poinformuje o tym na stronie internetowej.

Kto może skorzystać z promocji?

Akcja przeznaczona jest dla pełnoletnich osób fizycznych, posiadających pełną zdolność do czynności prawnych i miejsce zamieszkania w Polsce, które w ciągu 24 miesięcy przed dniem złożenia wniosku o Nest Konto w ramach tej promocji nie miały w Nest Banku rachunku osobistego.

Z udziału wyklucza też wcześniejsze złożenie wniosku o wspomniane konto, który jest już w trakcie rozpatrywania przez bank.

3 kroki do zdobycia premii

Pora przedstawić wymagania, jakie Nest Bank stawia przed uczestnikami promocji. Na szczęście nie są one szczególnie skomplikowane.

  1. Do 30 kwietnia 2019 r. złóż wniosek o otwarcie Nest Konta na stronie promocji. Pamiętaj, że bank przyjmie jedynie 600 wniosków, więc sugerujemy, byś podjął decyzję w krótkim czasie.
  2. Do 15 maja 2019 r. zawrzyj z Nest Bankiem umowę o Nest Konto.
  3. Do 30 czerwca 2019 r. musisz wywiązać się z dwóch obowiązków:
    • zapewnij choć w jednym miesiącu kalendarzowym wpływ wynagrodzenia w wysokości min. 1000 zł,
    • wykonaj kartą co najmniej jedną transakcję bezgotówkową, przy czym jej wartość (lub łączna kwota, jeśli płatności było kilka) musi wynieść min. 500 zł.

100 zł w gotówce trafi szybko na konto

Za opisaną wyżej aktywność bank nagrodzi Cię kwotą 100 zł w gotówce, którą przekaże na Twoje Nest Konto do 20. dnia miesiąca następującego po tym, w którym spełniłeś oba zadania. Gdyby udało Ci się to w kwietniu, to nagrodę powinieneś otrzymać w maju. Gdybyś wywiązał się z obu zadań dopiero w czerwcu, to pieniądze otrzymasz w lipcu.

Nagroda jest zwolniona z podatku dochodowego od osób fizycznych.

Bardzo ważne informacje

Udział w promocjach organizowanych przez Nest Bank wymaga bardzo wnikliwego wczytania się w definicje określające wpływ wynagrodzenia oraz transakcje kartą. Popatrzmy więc, co na ich temat mówi regulamin akcji „Nest Konto z wiosennym bonusem”.

Wynagrodzenie

Zgodnie z zapisami regulaminu, wpływ wynagrodzenia to suma wpływów na Nest Konto z tytułu wynagrodzenia wynikającego z umowy o pracę, stosunków mianowania/powołania, kontraktów menedżerskich/wojskowych/marynarskich, a także umów zlecenia/o dzieło. Ważne, by przelew został dokonany bezpośrednio przez pracodawcę lub zleceniodawcę.

Dopuszczalne jest także zasilenie rachunku przez organ wypłacający rentę, emeryturę, świadczenie przedemerytalne lub przez uczelnię wyższą lub inny organ wypłacający stypendium. Warunki udziału w promocji spełni także wpływ w ramach programu Rodzina 500 plus lub innego świadczenia rodzinnego dokonany przez organ wypłacający świadczenie.

Bank zastrzegł w regulaminie, że może zwrócić się do uczestnika promocji o udokumentowanie, że wpływ odnotowany na jego koncie faktycznie jest wynagrodzeniem. Gdybyś otrzymał od banku taką prośbę, to w ciągu 7 dni musisz przesłać na wskazany przez Nest Bank adres e-mail skan dokumentu potwierdzającego wysokość otrzymywanego wynagrodzenia.

Jeśli nie okażesz stosownego dokumentu, będzie on budził wątpliwości albo nie będzie potwierdzał wynagrodzenia w kwocie wymaganej w ramach tej promocji, będzie to dla banku równoznaczne z tym, że nie spełniłeś warunków akcji i w związku z tym nie otrzymasz premii.

Operacje kartą

Jak wspomnieliśmy, do otrzymania nagrody konieczne jest wykonanie w czasie trwania promocji, czyli do 30 czerwca 2019 r., minimum jednej transakcji bezgotówkowej kartą debetową do Nest Konta. Łączna wartość operacji „plastikiem” (jednej lub kilku) musi wynieść min. 500 zł. Warunków promocji nie spełnią wypłaty gotówki (w tym cashback), płatności za gry hazardowe i pod uwagę nie będą brane oczywiście transakcje odwołane lub anulowane (zwrot towaru).

Dodatkowe obostrzenia

Zwracamy Twoją uwagę jeszcze na dwie kwestie. Po pierwsze, korzystając z Nest Konta nie możesz realizować z niego płatności związanych z działalnością gospodarczą. Po drugie, do chwili otrzymania nagrody nie możesz zamknąć Nest Konta, niedopuszczalne jest nawet złożenie wypowiedzenia umowy tego rachunku.

Gdybyś zrobił którąś z tych rzeczy, zostaniesz pozbawiony prawa do nagrody. Zapisy regulaminu akcji są bezwzględne.

Nest Konto – kilka informacji

Nest Konto otwierane jest i prowadzone bezwarunkowo za darmo. Podobnie wydawana do niego karta debetowa. Darmowe są też wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce oraz zwykłe przelewy internetowe. Jedynie wypłacając pieniądze z urządzeń za granicą, trzeba się liczyć z opłatą 5 zł i 3% prowizji za przewalutowanie.

Więcej informacji o rachunku znajdziesz w tym artykule. Tam też piszemy o atrakcyjnej ofercie oszczędnościowej Nest Banku, m.in. lokacie z oprocentowaniem 4% do 10 000 zł oraz rachunku do regularnego oszczędzania z oprocentowaniem 5,67% i więcej (w zależności od liczby posiadanych dzieci).

Warto skorzystać

Jak wspomnieliśmy na wstępie, w regulaminie akcji „Nest Konto z wiosennym bonusem” jest kilka zapisów, które ograniczają możliwości zdobycia nagrody. Przede wszystkim mamy na myśli kwestię wpływu wynagrodzenia. Wymagania banku w tym zakresie są dość restrykcyjne.

Trzeba też pamiętać o szybkim przystąpieniu do realizacji zadań, by wynagrodzenie zdążyło wpłynąć na rachunek w okresie trwania promocji, czyli do 30 czerwca 2019 r.

Tak więc, jeśli możesz przelewać do Nest Banku swoje wynagrodzenie, to śmiało przystępuj do tej promocji, byś mógł się cieszyć premią 100 zł.

O banku

Nest Bank to marka stworzona z myślą o całej rodzinie. Zgodnie z filozofią instytucji bliskiej ludziom Nest Bank konsekwentnie wdraża i rozwija najnowocześniejsze metody płatności oraz innowacyjne rozwiązania internetowe i mobilne. W swojej ofercie posiada produkty finansowe zarówno dla klientów indywidualnych, jak i mikroprzedsiębiorstw.