Nest Konto w Nest Banku – bezpłatny rachunek osobisty dla oszczędzających + 100 zł premii

Nest Konto w Nest Banku – bezpłatny rachunek osobisty dla oszczędzających + 100 zł premii Źródło obrazka: strona Nest Banku

Jesteś głową rodziny, której zależy na bezpieczeństwie finansowym Twoich najbliższych? Poszukujesz dobrej oferty oszczędnościowej? A może największe znaczenie ma dla Ciebie brak opłat za korzystanie z rachunku? Jeśli na którekolwiek z tych pytań odpowiedziałeś twierdząco, to Nest Konto ma szansę spełnić Twoje oczekiwania. Co więcej, teraz za założenie Nest Konta wraz z kartą debetową możesz zdobyć 100 zł premii.

Nest Konto jest sztandarowym produktem Nest Banku. Jest to darmowy rachunek, który może założyć każdy pełnoletni klient. Młodzieży w wieku 13-18 lat bank proponuje co prawda Nest Konto Samodzielne, ale w praktyce jest to jedynie subkonto Nest Konta (zarządzanego w głównej mierze przez dorosłego opiekuna).

Brak opłat za prowadzenie rachunku, korzystanie z karty i podstawowe operacje to jednak nie jedyny atut oferty. Korzyści związanych z posiadaniem Nest Konta doświadczyć mogą chociażby osoby poszukujące atrakcyjnych produktów oszczędnościowych – również tych, dla których motywacją do oszczędzania jest rodzina.

Zachęcamy do dalszej lektury. Dzięki niej dowiesz się, czy Nest Konto jest rachunkiem dla Ciebie.

Co masz za darmo z Nest Kontem?

Poniżej prezentujemy najważniejsze opłaty związane z kontem osobistym w Nest Banku:

 • rachunek nie jest oprocentowany;
 • bezpłatne otwarcie i prowadzenie rachunku - bank nie wymaga stałych, regularnych wpływów na konto.
 • 0 zł za wydanie karty. Do rachunku wydawana jest karta Visa Debit, która zapewnia możliwość płatności internetowych i zbliżeniowych. Wydanie karty jest opcjonalne, ale raczej nie warto z niej rezygnować (jest bezwarunkowo bezpłatna). Wizerunek plastiku prezentujemy poniżej:

  Karta debetowa VISA Nest Bank

 • 0 zł za obsługę karty;
 • 0 zł za wypłatę gotówki ze wszystkich bankomatów w Polsce;
 • 5 zł + 3% za przewalutowanie transakcji za wypłatę gotówki z bankomatów za granicą;
 • 0 zł za wpłaty gotówki poprzez wpłatomaty sieci Euronet.
 • 0 zł za krajowe przelewy ELIXIR złożone przez Internet;
 • 1 zł za przelew natychmiastowy (do 5 tys. zł);
 • 0 zł za przelew do ZUS i US;
 • 0 zł za przelew złotowy e-mail / SMS;
 • 0 zł za zlecenia stałe składane poprzez bankowość internetową i mobilną;
 • 0 zł za polecenie zapłaty;
 • 15 zł za przelew SORBNET;
 • 0 zł za przelew europejski SEPA;
 • 15 zł za pozostałe przelewy walutowe;
 • 5 zł za przelew zlecony w oddziale banku lub poprzez serwis telefoniczny;
 • 0 zł - wpłaty gotówkowe w złotówkach na rachunki prowadzone przez Nest Bank;
 • 0,5% min 5 zł – wpłaty złotowe na rachunki prowadzone w innych bankach.
 • 5 zł za zmianę PIN w bankomacie BZ WBK;
 • 5 zł za sprawdzenie salda w bankomacie BZ WBK;
 • 5 zł za wyciągi papierowe z konta (opłata nie jest pobierana w przypadku, gdy klient wybierze wyciągi dostarczane drogą elektroniczną).

W oczy rzucają się przede wszystkim liczne „zera” – bank nie pobiera opłat za prowadzenie rachunku, korzystanie z karty, zwykłe przelewy internetowe i wypłaty gotówki ze wszystkich bankomatów w Polsce. Nie zapłacisz też za korzystnie z wpłatomatów Euronet oraz wpłaty w oddziale, co wcale nie jest standardem na rynku. Za darmo ustanowisz (w bankowości internetowej i mobilnej) zlecenie stałe i polecenie zapłaty.

Coś dla łowców promocji: 100 zł za aktywne korzystanie z rachunku

Nowi posiadacze Nest Konta mogą zyskać 100 zł premii za standardową aktywność na rachunku: wystarczy, że otworzą Nest Konto i do końca czerwca wykonają płatności kartą na min. 500 zł oraz przynajmniej raz zapewnią przelew wynagrodzenia w wysokości min. 1000 zł.

Teoretycznie wnioski o rachunek można składać do 30 kwietnia 2019 r., warto jednak wziąć pod uwagę, że bank ograniczył liczbę kont otwieranych w ramach promocji do zaledwie 600.

Szczegóły opisaliśmy w tym tekście.

Nest Konto atrakcyjne dla oszczędzającego

Jak już zdążyliśmy wspomnieć, korzystanie z Nest Konta daje dostęp do korzystnej oferty oszczędnościowej. Sprawdź, co Nest Bank przygotował dla posiadaczy rachunku osobistego.

Nest Lokata Witaj: 4% w skali roku na dobry początek

Prawdziwą gratką dla oszczędzających jest propozycja Nest Lokaty Witaj. O otwarcie takiego depozytu możesz wnioskować w terminie 30 dni od momentu otwarcia Nest Konta, co sprawia, że jest to swojego rodzaju oferta „na start”.

Czy warto z niej skorzystać? Zdecydowanie tak. W grę wchodzi bowiem oprocentowanie na poziomie aż 4% w skali roku dla środków od 1 tys. do 10 tys. zł. Depozyt trwa 3 lub 6 miesięcy. W pierwszym wariancie nie musisz spełniać żadnych dodatkowych warunków. Z kolei aby skorzystać z lokaty w wariancie półrocznym będziesz musiał zapewnić przynajmniej jeden wpływ na Nest Konto w wysokości min. 1 tys. zł z tytułu wynagrodzenia, emerytury, renty lub stypendium.

Dla osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą warunkiem skorzystania z Nest Lokaty Witaj z oprocentowaniem 4% jest zapewnienie wpływu w wysokości min. 6 tys. zł oraz dokonanie płatności do US lub składki ZUS.Kapitalizacja odsetek następuje na koniec wybranego okresu oszczędzania. Po upływie 3 lub 6 miesięcy możesz wypłacić zgromadzony kapitał lub pozostawić go na odnowionej lokacie. Oprocentowanie depozytu po okresie promocyjnym spadnie jednak do poziomu obowiązującego dla odnowionej Nest Lokaty (obecnie 1%).

Nest Oszczędności: 2,25% w skali roku do 50 tys. zł

Kolejnym produktem, który zasługuje na uwagę w kontekście oferty dla oszczędzających, jest rachunek oszczędnościowy Nest Oszczędności. Bank przyznaje oprocentowanie 2,25% w skali roku dla środków do 50 tys. zł. Jeśli saldo na koncie oszczędnościowym będzie wyższe niż wskazana kwota, to całość środków będzie oprocentowana na poziomie 2% w skali roku.

Co istotne, uzyskanie takiej stawki oprocentowania nie będzie od Ciebie wymagało spełniania jakichkolwiek warunków, poza oczywiście posiadaniem Nest Konta.

Podwyższone oprocentowanie obowiązuje przez ok. 2-3 miesiące - okres z oprocentowaniem 2,25% (lub 2%) trwać będzie do końca miesiąca, w którym otworzyłeś rachunek Nest Oszczędności oraz przez kolejne 2 pełne miesiące kalendarzowe. Po tym czasie osiągnie ono standardowy poziom równy stawce WIBOR 3M pomniejszonej o 0,5 p.p. (aktualnie wyniósłby on 1,22% w skali roku).

O rachunek Nest Oszczędności możesz zawnioskować równolegle z Nest Kontem – wystarczy wybór odpowiedniej opcji we wniosku. Obecni posiadacze Nest Konta skorzystają z rachunku oszczędnościowego za pośrednictwem bankowości internetowej lub mobilnej.

Rachunek dla oszczędzających z myślą o rodzinie

Dla tych, którzy chcą zatroszczyć się o finansową przyszłość swojej rodziny, Nest Bank przygotował propozycje konta oszczędnościowego Nest Rodzinne Oszczędności. Konto jest połączone z premią, której wysokość jest uzależniona od czasu oszczędzania oraz… liczby posiadanych dzieci. Oprócz tego rachunek jest rzecz jasna oprocentowany (aktualnie na poziomie 1,2% w skali roku).

Oferta ma charakter długoterminowej inwestycji. Opiera się ona na regularnych, comiesięcznych wpłatach zadeklarowanej kwoty (dobrym pomysłem jest ustanowienie zlecenia stałego).

Ile możesz zyskać dzięki rachunkowi Nest Rodzinne Oszczędności? Oto przykład: nawet jeśli nie masz dzieci, Twoja premia na koniec 15. roku oszczędzania wyniesie 26% wpłaconej kwoty. Jeśli posiadasz potomstwo, to wartość ta może wzrosnąć do nawet 30%. Symulację prognozowanego zysku z konta Nest Rodzinne Oszczędności umieściliśmy w tym tekście.

Z tej niebanalnej propozycji skorzystasz, wypełniając wniosek w bankowości internetowej lub mobilnej. Pamiętaj, że w celu potwierdzenia faktu posiadania dziecka konieczny będzie skan dowodu tożsamości Twojej pociechy (ewentualnie aktu urodzenia).

Program „Visa oferty”

Może zainteresuje Cię możliwość otrzymania zwrotu części kwoty przeznaczonej za zakupy? Właśnie taka korzyść czeka na uczestników programu rabatowego „Visa oferty”. Program jest dostępny dla osób pełnoletnich, które korzystają z kart debetowych lub kredytowych Visa wydanych w Polsce. Nie są uznawane karty Visa Business oraz karty przedpłacone. W programie zarejestrujesz się tutaj.

Co jeszcze zyskujesz z Nest Kontem?

Poza bogatą ofertą oszczędnościową klienci Nest Banku mogą liczyć na szereg innych korzyści.

Rachunek walutowy Nest Konto Waluta

Osoby często dokonujące płatności za granicą mogą skorzystać z oferty rachunku walutowego Nest Konto Waluta, prowadzonego w euro, dolarach lub funtach. Nieważne, czy wyjechałeś na wakacje, w celach zarobkowych, czy uczestniczysz w wymianie studenckiej – Nest Konto Waluta gwarantuje korzystne warunki transakcji.

Otwarcie i prowadzenie rachunku walutowego jest bezpłatne. Jeśli posiadasz kartę do Nest Konta w złotych, to za „plastik” do konta walutowego bank co miesiąc pobierze opłatę w wysokości 5 EUR/6 USD/4 GBP. Nie zapłacisz za to prowizji za wypłatę gotówki z bankomatu za granicą.

Rachunek - prowadzony w euro, dolarach lub funtach - oferuje również usługę korzystnych przewalutowań, dzięki której będziesz mógł wymieniać waluty po kursach znacznie atrakcyjniejszych niż standardowe.

Z Nest Kontem zapłacisz mobilnie

Nest Bank oferuje swoim klientom możliwość dokonywania zbliżeniowych płatności mobilnych Google Pay i Apple Pay. Dzięki temu możesz zapłacić za zakupy nawet wtedy, gdy nie masz przy sobie portfela – wystarczy, że zbliżysz telefon do terminala, oczywiście po wcześniejszym przypisaniu karty do aplikacji.

Posiadając Nest Konto możesz zresztą płacić zbliżeniowo nie tylko telefonem, ale także… zegarkiem Garmin, dzięki usłudze Garmin Pay.

Aplikacja mobilna – kilka interesujących funkcji

Podstawą codziennego korzystania z usług banku dla coraz szerszego grona klientów jest aplikacja mobilna. Do aplikacji Nest Banku zalogujesz się nie tylko standardowo (PIN-em), ale również odciskiem palca, o ile Twój telefon jest wyposażony w czytnik linii papilarnych.

Przy pomocy aplikacji Nest Banku możesz np. w wygodny sposób opłacić rachunek dzięki zrobieniu zdjęcia, przesłaniu pliku PDF lub zeskanowaniu kodu QR. Oprócz tego z poziomu aplikacji łatwo założysz lokatę oraz zaciągniesz kredyt.

To jednak dość standardowe opcje. Aplikację mobilną Nest Banku wyróżniają za to takie funkcjonalności jak możliwość kupna biletu komunikacji miejskiej czy opłacenia miejsca parkingowego. Opcja ta widoczna jest w zakładce „Transport/usługi/zakupy”. W aplikacji kupisz nie tylko bilet na tramwaj czy autobus, ale także na koncert. Zarezerwujesz również miejsce w hotelu. Koszt wszelkich zakupów automatycznie obciąży Twoje Nest Konto.

Przejrzysty system bankowości internetowej

Bankowość internetową Nest Banku cechuje przejrzystość. Korzystając z niej, nie będziesz miał problemu z odnalezieniem potrzebnej funkcji. Inna sprawa, że nie ma ich zbyt wiele ponad to, co w takim systemie znaleźć się po prostu musiało (przelewy, możliwość składania wniosków o kolejne produkty, historia rachunku i podstawowe ustawienia).

Funkcją, która zasługuje na osobne omówienie, jest tzw. saszetka – pozwala ona na czasowe zablokowanie przez użytkownika określonej sumy środków na rachunku. Jako posiadacz Nest Konta sam zdecydujesz, kiedy ustawisz i zlikwidujesz taką blokadę oraz na jaką sumę. To niezwykle przydatne rozwiązanie z punktu widzenia kontroli własnych wydatków.

System transakcyjny Nest Banku powinien spodobać się „bankowym tradycjonalistom” – osobom, które dotychczas niechętnie dokonywały jakichkolwiek operacji przez Internet. Istnieje szansa, że prostota systemu zachęci ich do nieco aktywniejszego korzystania z bankowości elektronicznej, dzięki czemu częste wizyty w oddziale nie będą już konieczne.

Nest Konto: czego mu brakuje?

Pomimo niewątpliwych zalet Nest Konto nie jest pozbawione wad. Pamiętaj jednak, że wcale nie muszą się one okazać dla Ciebie uciążliwe. Wszystko zależy od Twoich indywidualnych potrzeb.

Po pierwsze, należy otwarcie przyznać, że korzystanie z karty do Nest Konta złotowego przy okazji dokonywania płatności w walucie obcej nie jest najlepszym pomysłem. Wszystko za sprawą prowizji w wysokości 3%, którą bank pobiera za przewalutowanie transakcji. Do tego doliczyć trzeba 5 zł opłaty, jeśli będziesz chciał skorzystać z bankomatu za granicą.

Na szczęście jest alternatywa w postaci konta walutowego, o którym wspomnieliśmy powyżej. Nie sprawdzi się ono jednak w przypadku bardziej „egzotycznych” walut niż euro, dolar czy funt. Poza tym problemem jest dość wysoka miesięczna opłata za korzystanie z karty, jeśli posiadasz już kartę do konta w złotych.

Kolejnym mankamentem jest brak Blika. Jest on tym bardziej zaskakujący, że Nest Bank proponuje chociażby znacznie mniej rozpowszechnione płatności Garmin Pay. Niestety, niedostępność Blika mocno obniża atrakcyjność aplikacji mobilnej. Możliwe więc, że poszukiwacze nowoczesnych rozwiązań będą nieco rozczarowani, choć poza tym aplikacja (w swojej nowej wersji) robi raczej dobre wrażenie. Czas pokaże, czy użytkownicy odświeżonej aplikacji będą zgłaszać problemy techniczne równie często, jak w przypadku poprzedniej wersji.

Jak otworzysz Nest Konto?

Wniosek o Nest Konto złożysz szybko i wygodnie za pośrednictwem strony . Po wysłaniu wniosku pozostaje Ci tylko dopełnienie formalności związanych z otwarciem konta. Do wyboru masz aż 4 możliwości zawarcia umowy:

 1. Rozmowa wideo z pracownikiem banku. Zrób zdjęcie dokumentu tożsamości, a po wypełnieniu wniosku porozmawiaj z konsultantem podczas wideo rozmowy. Bank deklaruje, że to najszybszy sposób na otwarcie konta, dzięki któremu cały proces może potrwać nie dłużej niż 5 minut.
 2. Przelew weryfikacyjny. Konto zostanie aktywowane po wykonaniu przez Ciebie przelewu na kwotę 1 zł z Twojego rachunku w jednym z tych banków: Alior Bank, Bank Pekao, Santander Bank Polska, Eurobank, ING Bank Śląski, mBank, Oragne Finanse, PBS Bank lub T-Mobile Usługi Bankowe. Korzystając z tej metody Twoje konto będzie aktywne nawet po kwadransie.
 3. Umowę o otwarcie rachunku możesz podpisać w obecności kuriera. W ciągu 2 dni od złożenia wniosku skontaktuje się on z Tobą mailowo w celu uzgodnienia terminu wizyty pod wskazanym przez Ciebie adresem. Przygotuj dowód tożsamości – konto będzie aktywne po pozytywnej weryfikacji.
 4. Po złożeniu internetowego wniosku umowę możesz podpisać w wybranej placówce Nest Banku.

Rachunek polecany oszczędzającym

Ofertę Nest Konta charakteryzuje prostota. Rachunek jest darmowy i to bezwarunkowo – nawet „nieużywany” nie generuje żadnych kosztów. Podobnych, absolutnie bezpłatnych kont jest na rynku raczej niewiele (nie licząc oczywiście tzw. podstawowych rachunków płatniczych).

Brak opłat nie oznacza bynajmniej, że Nest Konto jest rachunkiem dającym niewiele możliwości. Szczególnie polecamy je tym osobom, które oczekują dostępu do korzystnej oferty oszczędnościowej. Na uwagę zasługuje przede wszystkim rachunek oszczędnościowy Nest Oszczędności (do 2,25% w skali roku przez 2-3 miesiące) oraz Nest Lokata Witaj – depozyt dla nowych klientów z oprocentowaniem 4%, który w wariancie kwartalnym jest niekwestionowanym liderem wśród tego typu ofert.

Dla osób, które w kwestii finansów na pierwszym miejscu stawiają rodzinę, ciekawą propozycją jest oferta konta Nest Rodzinne Oszczędności. Na polskim rynku kont oszczędnościowych jest to oferta absolutnie unikatowa.

Bezpłatne prowadzenie rachunku i korzystanie z karty jest z pewnością sporym atutem także z punktu widzenia freelancerów (brak konieczności stałych wpływów w celu uniknięcia opłat). Nest Konto Waluta to z kolei niezłe rozwiązanie dla podróżujących i pracujących w strefie euro, w Wielkiej Brytanii lub w USA.

Nieco trudniejsza do oceny jest atrakcyjność konta dla osób poszukujących nowoczesnych rozwiązań. Z jednej strony bank oferuje mobilne płatności zbliżeniowe (Google Pay, Apple Pay, a nawet Garmin Pay), z drugiej – wciąż nie udostępnił swoim klientom Blika.

Podsumowując: Nest Konto, choć nie jest pozbawione kilku wad, ma spory potencjał, by zaspokoić potrzeby szerokiego grona klientów. Jeśli drobne mankamenty Ci nie przeszkadzają, to śmiało możesz je otworzyć – w końcu konto jest darmowe, więc niczego nie ryzykujesz, a do tego możesz zobyć 100-złotową premię

Ocena: 4.5

 • 100 zł w gotówce w promocji
 • darmowe konto
 • atrakcyjna oferta oszczędnościowa (Nest Oszczędności, Nest Rodzinne Oszczęności, Nest Lokata Witaj)
 • płatności Google Pay, Apple Pay, Garmin Pay
 • kilka ciekawych funkcjonalności aplikacji mobilnej (wygodne opłacanie rachunków, zakup biletów)
 • niewielka liczba dostępnych walut w przypadku konta walutowego
 • wysoka opłata za kartę do konta walutowego (dla posiadaczy karty do konta w PLN)
 • brak Blika


Sylwetka Nest Banku

Nest Bank (wcześniej FM Bank PBP, do którego należały Smart Bank oraz BIZ Bank) rozpoczął swoją działalność 28 października 2016 r. Właścicielem marki jest brytyjski fundusz inwestycyjny AnaCap, zarządzający funduszami o wartości 2,9 mld EUR. Bank kieruje swoją ofertę przede wszystkim do rodzin. Misją Banku jest dostarczanie stabilnych i bezpiecznych produktów zarówno dla osób prywatnych, jak i dla małych przedsiębiorców.

Konto w pigułce

 • Jakie są opłaty za konto, kartę i operacje bankowe?

  Otwarcie i prowadzenia konta są bezpłatne. Bank nie pobiera opłaty za korzystanie z karty debetowej oraz wypłatę gotówki z krajowych bankomatów. Darmowe również są przelewy ELIXIR, polecenia zapłaty i zlecenia stałe. Za skorzystanie z bankomatów za granicą zapłacimy 5 zł + 3% za przewalutowanie.

 • Kto skorzysta z tego konta?

  Nest Konto można polecić osobom szukającym praktycznie darmowego rachunku i jednocześnie zainteresowanym oszczędzaniem.

 • Jakie są największe zalety rachunku?

  Rachunek jest praktycznie bezpłatny i to bez spełniania dodatkowych warunków. Posiadacz konta może też skorzystać z ciekawej oferty kont oszczędnościowych oraz depozytów, a także z płatności Google Pay i Apple Pay. Za otwarcie konta w promocji i aktywność na rachunku możesz zgarnąć 100 zł premii.

 • Jakie są największe wady rachunku?

  Bank pobiera opłatę 5 zł + 3% za przewalutowanie transakcji przy wypłacie gotówki z bankomatu za granicą. Aktualnie nie ma także możliwości realizowania płatności Blik.

 • Gdzie otworzyć przez Internet?

  Wniosek o rachunek możesz założyć na .

Zadaj pytanie

Prosimy o kontakt, jeżeli w analizie tego rachunku zabrakło ważnej informacji lub gdy podana informacja jest błędna.


Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie z serwisu oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Więcej szczegółów w polityce prywatności.