Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

Nest Konto w Nest Banku – bezpłatny rachunek osobisty dla oszczędzających z bonusami w programie poleceń

Nest Konto w Nest Banku – bezpłatny rachunek osobisty dla oszczędzających z bonusami w programie poleceń
Źródło: strona Nest Banku
Ocena:
Atrakcyjność opłat:
Bankowość internetowa i mobilna:
Oferta oszczędnościowa:
Oferta walutowa:
Promocje i bonusy:

Zalety:

Do 1000 zł dla nowego oraz do 2000 zł dla obecnego klienta w programie poleceń Nest Banku
Trwa do: 30.06.2023
 • bezwarunkowo darmowe konto i karta
 • niezła oferta dla oszczędzającego (Nest Oszczędności, Nest Lokata Witaj)
 • konto atrakcyjne dla poszukiwacza nowinek - dostępność płatności mobilnych oraz przydatne funkcjonalności aplikacji mobilnej
 • dobry wybór dla osoby stawiającej pierwsze kroki w finansach
 • konto założysz przelewem z innego banku lub przez rozmowę wideo

Wady:

 • niewielka liczba dostępnych walut w przypadku konta walutowego
 • wysoka opłata za kartę do konta walutowego (dla posiadaczy karty do konta w PLN)

Opinia eksperta

Nest Konto to rachunek, z którym możesz tylko zyskać. Nie generuje on kosztów, a daje dostęp do stosunkowo niezłej oferty oszczędnościowej.
Michał Radzimiński
Masz pytanie? Zadaj je w komentarzu!

Nest Konto jest sztandarowym produktem Nest Banku. Jest to darmowy rachunek, który może założyć każdy pełnoletni klient. Młodzieży w wieku 13-17 lat bank proponuje co prawda Nest Konto Samodzielne, ale w praktyce jest to jedynie subkonto Nest Konta (zarządzanego w głównej mierze przez dorosłego opiekuna).

Brak opłat za prowadzenie rachunku, korzystanie z karty i podstawowe operacje to jednak nie jedyny atut oferty. Korzyści związanych z posiadaniem Nest Konta doświadczyć mogą chociażby osoby poszukujące atrakcyjnych produktów oszczędnościowych – również tych, dla których motywacją do oszczędzania jest rodzina.

Zachęcamy do dalszej lektury. Dzięki niej dowiesz się, czy Nest Konto jest rachunkiem dla Ciebie.

Pełna analiza Nest Konta Nest Banku


Co masz za darmo z Nest Kontem?

Poniżej prezentujemy najważniejsze opłaty związane z kontem osobistym w Nest Banku:

Nest Konto atrakcyjne dla oszczędzającego

Posiadanie darmowego konta w Nest Banku daje dostęp do korzystnej oferty oszczędnościowej. Sprawdź, co Nest Bank przygotował dla posiadaczy rachunku osobistego.

Nest Lokata Witaj

Prawdziwą gratką dla oszczędzających jest propozycja Nest Lokaty Witaj. O otwarcie takiego depozytu możesz wnioskować w terminie 30 dni od momentu otwarcia Nest Konta, co sprawia, że jest to swojego rodzaju oferta „na start”.

Czy warto z niej skorzystać? Zdecydowanie tak. W pierwszym wariancie nie musisz spełniać żadnych dodatkowych warunków (poza wyrażeniem zgód marketingowych). Z kolei aby skorzystać z lokaty w wariancie półrocznym będziesz musiał zapewnić comiesięczny wpływ na Nest Konto w wysokości min. 2 tys. zł oraz wykonywać 3 wybrane operacje na koncie: przelew, płatność kartą lub Blikiem (na dowolne kwoty).

Dla osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą warunkiem skorzystania z Nest Lokaty Witaj jest zapewnianie wpływu w wysokości min. 5 tys. zł oraz min. 3 wspomniane wyżej aktywności: zlecenie przelewu lub wykonanie transakcji kartą/Blikiem.

Kapitalizacja odsetek następuje na koniec wybranego okresu oszczędzania. Po upływie 3 lub 6 miesięcy możesz wypłacić zgromadzony kapitał lub pozostawić go na odnowionej lokacie. Oprocentowanie depozytu po okresie promocyjnym spadnie jednak do poziomu obowiązującego dla odnowionej Nest Lokaty.

Nest Oszczędności

Kolejnym produktem, który zasługuje na uwagę w kontekście oferty dla oszczędzających, jest standardowy rachunek oszczędnościowy Nest Oszczędności.

O rachunek Nest Oszczędności możesz zawnioskować równolegle z Nest Kontem – wystarczy wybór odpowiedniej opcji we wniosku. Obecni posiadacze Nest Konta skorzystają z rachunku oszczędnościowego za pośrednictwem bankowości internetowej lub mobilnej.

Rachunek dla oszczędzających z myślą o rodzinie

Dla tych, którzy chcą zatroszczyć się o finansową przyszłość swojej rodziny, Nest Bank przygotował propozycje konta oszczędnościowego Nest Rodzinne Oszczędności. Konto jest połączone z premią, której wysokość jest uzależniona od czasu oszczędzania oraz… liczby posiadanych dzieci.

Oferta ma charakter długoterminowej inwestycji. Opiera się ona na regularnych, comiesięcznych wpłatach zadeklarowanej kwoty (dobrym pomysłem jest ustanowienie zlecenia stałego).

Ile możesz zyskać dzięki rachunkowi Nest Rodzinne Oszczędności? Oto przykład: nawet jeśli nie masz dzieci, Twoja premia na koniec 15. roku oszczędzania wyniesie 26% wpłaconej kwoty. Jeśli posiadasz potomstwo, to wartość ta może wzrosnąć do nawet 30%. Symulację prognozowanego zysku z konta Nest Rodzinne Oszczędności umieściliśmy w tym tekście.

Z tej niebanalnej propozycji skorzystasz, wypełniając wniosek w bankowości internetowej lub mobilnej. Pamiętaj, że w celu potwierdzenia faktu posiadania dziecka konieczny będzie skan dowodu tożsamości Twojej pociechy (ewentualnie aktu urodzenia).

Promocje Nest Konta

Sprawdź, czy z Nest Kontem jest obecnie powiązana oferta promocyjna:

Nest Bank – oferta dla podróżnika

Jako posiadacz konta osobistego możesz też otworzyć dodatkowy rachunek walutowy.

Rachunek walutowy Nest Konto Waluta

Osoby często dokonujące płatności za granicą mogą skorzystać z oferty rachunku walutowego Nest Konto Waluta. Nieważne, czy wyjechałeś na wakacje, w celach zarobkowych, czy uczestniczysz w wymianie studenckiej – Nest Konto Waluta gwarantuje korzystne warunki transakcji. Trzeba jednak mieć na uwadze prowizje za wypłaty gotówki.

Rachunek oferuje również usługę korzystnych przewalutowań, dzięki której będziesz mógł wymieniać waluty po kursach znacznie atrakcyjniejszych niż standardowe.

Co jeszcze zyskujesz z Nest Kontem?

Klienci Nest Banku mogą liczyć na szereg dodatkowych korzyści.

Z Nest Kontem zapłacisz mobilnie

Nest Bank oferuje swoim klientom możliwość dokonywania zbliżeniowych płatności mobilnych Blik, Google Pay i Apple Pay. Dzięki temu możesz zapłacić za zakupy nawet wtedy, gdy nie masz przy sobie portfela – wystarczy, że zbliżysz telefon do terminala.

Posiadając konto bankowe w Nest Banku możesz zresztą płacić zbliżeniowo nie tylko telefonem, ale także… zegarkiem lub opaską, dzięki usłudze Garmin Pay i Fitbit Pay.

W maju 2022 r. klienci Nest Banku jako pierwsi na świecie otrzymali możliwość skorzystania z nowej metody płatności internetowych Visa Mobile.

Aplikacja mobilna – kilka interesujących funkcji

Podstawą codziennego korzystania z usług banku dla coraz szerszego grona klientów jest aplikacja mobilna. Do aplikacji Nest Banku zalogujesz się nie tylko standardowo (PIN-em), ale również odciskiem palca, o ile Twój telefon jest wyposażony w czytnik linii papilarnych.

Przy pomocy bankowości mobilnej Nest Banku możesz np. ustawić powiadomienia PUSH o zdarzeniach na koncie, a także opłacić w wygodny sposób rachunek dzięki zrobieniu zdjęcia, przesłaniu pliku PDF lub zeskanowaniu kodu QR. Oprócz tego z poziomu aplikacji łatwo założysz lokatę oraz zaciągniesz kredyt.

To jednak dość standardowe opcje. Aplikację mobilną Nest Banku wyróżniają za to takie funkcjonalności jak możliwość kupna biletu komunikacji miejskiej czy opłacenia miejsca parkingowego. Opcja ta widoczna jest w zakładce „Transport/usługi/zakupy”. W aplikacji kupisz nie tylko bilet na tramwaj czy autobus, ale także na koncert. Zarezerwujesz również miejsce w hotelu. Koszt wszelkich zakupów automatycznie obciąży Twoje Nest Konto.

Przejrzysty system bankowości internetowej

Bankowość internetową Nest Banku cechuje przejrzystość. Korzystając z niej, nie będziesz miał problemu z odnalezieniem potrzebnej funkcji. Inna sprawa, że nie ma ich zbyt wiele ponad to, co w takim systemie znaleźć się po prostu musiało (przelewy, możliwość składania wniosków o kolejne produkty, historia rachunku i podstawowe ustawienia).

Funkcją, która zasługuje na osobne omówienie, jest tzw. saszetka – pozwala ona na czasowe zablokowanie przez użytkownika z poziomu bankowości internetowej określonej sumy środków na rachunku. Jako posiadacz Nest Konta sam zdecydujesz, kiedy ustawisz i zlikwidujesz taką blokadę oraz na jaką sumę. To niezwykle przydatne rozwiązanie z punktu widzenia kontroli własnych wydatków.

System transakcyjny Nest Banku powinien spodobać się „bankowym tradycjonalistom” – osobom, które dotychczas niechętnie dokonywały jakichkolwiek operacji przez Internet. Istnieje szansa, że prostota systemu zachęci ich do nieco aktywniejszego korzystania z bankowości elektronicznej, dzięki czemu częste wizyty w oddziale nie będą już konieczne.

Nest Konto: czego mu brakuje?

Pomimo niewątpliwych zalet Nest Konto nie jest pozbawione wad. Pamiętaj jednak, że wcale nie muszą się one okazać dla Ciebie uciążliwe. Wszystko zależy od Twoich indywidualnych potrzeb.

Należy otwarcie przyznać, że korzystanie z karty do Nest Konta złotowego przy okazji dokonywania płatności w walucie obcej nie jest najlepszym pomysłem. Wszystko za sprawą dość wysokiej prowizji, którą bank pobiera za przewalutowanie transakcji. Do tego należy pamiętać o opłacie za skorzystanie z bankomatu za granicą.

Na szczęście jest alternatywa w postaci konta walutowego. Nie sprawdzi się ono jednak w przypadku bardziej „egzotycznych” walut niż euro, dolar czy funt. Poza tym problemem jest dość wysoka miesięczna opłata za korzystanie z karty, jeśli posiadasz już kartę do konta w złotych.

Jak otworzysz Nest Konto?

Wniosek o Nest Konto złożysz szybko i wygodnie za pośrednictwem strony Nest Banku. Po wysłaniu wniosku na stronie internetowej banku pozostaje Ci tylko dopełnienie formalności związanych z otwarciem konta. Do wyboru masz następujące możliwości zawarcia umowy:

 1. Rozmowa wideo z pracownikiem banku. Przygotuj dokument tożsamości (musi to być dowód osobisty), a po wypełnieniu wniosku porozmawiaj z konsultantem podczas wideo rozmowy. Bank deklaruje, że to najszybszy sposób, dzięki któremu cały proces otwarcia konta może potrwać nie dłużej niż 5 minut.
 2. Przelew weryfikacyjny. Konto zostanie aktywowane po wykonaniu przez Ciebie przelewu autoryzacyjnego z Twojego rachunku w innym banku. Korzystając z tej metody, Twoje konto będzie aktywne nawet po kwadransie.
 3. Po złożeniu internetowego wniosku umowę możesz też podpisać w wybranej placówce Nest Banku. Oczywiście w oddziale możesz przejść również cały proces, wraz ze złożeniem wniosku.

Komu polecamy Nest Konto?

Ofertę Nest Konta charakteryzuje prostota. Rachunek jest darmowy i to bezwarunkowo – nawet „nieużywany” nie generuje żadnych kosztów ani ukrytych opłat. Podobnych, absolutnie bezpłatnych kont na rynku praktycznie już nie ma (nie licząc oczywiście tzw. podstawowych rachunków płatniczych).

Brak opłat nie oznacza bynajmniej, że Nest Konto jest rachunkiem dającym niewiele możliwości. Szczególnie polecamy je tym osobom, które oczekują dostępu do korzystnej oferty oszczędnościowej. Na uwagę zasługuje przede wszystkim rachunek oszczędnościowy Nest Oszczędności w promocji oraz Nest Lokata Witaj.

Dla osób, które w kwestii finansów na pierwszym miejscu stawiają rodzinę, ciekawą propozycją jest oferta konta Nest Rodzinne Oszczędności. Na polskim rynku kont oszczędnościowych jest to oferta absolutnie unikatowa.

Bezpłatne prowadzenie konta i korzystanie z karty jest z pewnością sporym atutem także z punktu widzenia freelancerów (brak konieczności stałych wpływów w celu uniknięcia opłat). Nest Konto Waluta to z kolei niezłe rozwiązanie dla podróżujących i pracujących w strefie euro, w Wielkiej Brytanii lub w USA.

W ostatnim czasie Nest Bank nadrobił pewne zaległości w udostępnianiu swoim klientom płatności mobilnych i można spokojnie uznać, że jego oferta jest jedną z najlepszych pod tym względem na rynku. Obecnie możesz już skorzystać z Blika, Google Pay, Apple Pay (płatność telefonem), a nawet z Garmin Pay i Fitbit Pay (płatność zegarkiem lub opaską).

Podsumowując: konto, choć nie jest pozbawione kilku wad, ma spory potencjał, by zaspokoić potrzeby szerokiego grona klientów. Jeśli drobne mankamenty Ci nie przeszkadzają, to śmiało możesz założyć Nest Konto – w końcu rachunek jest darmowy, więc niczego nie ryzykujesz.

Przydatne dokumenty

 1. Taryfa opłat i prowizji

O banku

Nest Bank to marka stworzona z myślą o całej rodzinie. Zgodnie z filozofią instytucji bliskiej ludziom Nest Bank konsekwentnie wdraża i rozwija najnowocześniejsze metody płatności oraz innowacyjne rozwiązania internetowe i mobilne. W swojej ofercie posiada produkty finansowe zarówno dla klientów indywidualnych, jak i mikroprzedsiębiorstw.