Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

Nest Konto Oszczędnościowe w Nest Banku

Nest Konto Oszczędnościowe w Nest Banku
Źródło: strona internetowa Nest Banku
Ocena:
Wysokość oprocentowania:
Atrakcyjność opłat:
Wygoda osiągnięcia zysku:

Zalety:

  • konkurencyjne rynkowo oprocentowanie
  • nielimitowana liczba wypłat przelewem internetowym na własne konto w Nest Banku

Wady:

  • konieczność posiadania konta osobistego

Opinia eksperta

Nest Konto Oszczędnościowe przyciąga uwagę wysokim oprocentowaniem i darmowymi przelewami wewnętrznymi. Taki połączenie nie zdarza się często i choć do skorzystania z tej propozycji wymagane jest konto osobiste w Nest Banku, to zdecydowanie warto ją rozważyć.
Aldona Derdziak
Masz pytanie? Zadaj je w komentarzu!

Nest Konto Oszczędnościowe dostępne jest dla wszystkich klientów indywidualnych Nest Banku. Nowym posiadaczom rachunku bank proponuje wyższe oprocentowanie w pierwszych miesiącach od jego założenia. Nie jest wymagana wpłata “nowych środków”, należy jednak posiadać lub założyć konto osobiste.

Pełna analiza Nest Konta Oszczędnościowego Nest Banku


Nest Konto Oszczędnościowe - oprocentowanie i opłaty

Poniżej znajdują się najważniejsze parametry Nest Konta Oszczędnościowego:

Ile możesz zyskać na Nest Koncie Oszczędnościowym?

Poniżej, na wykresie i w tabeli, zaprezentowano obliczenia zysku dla wybranych kwot wpłacanych na Nest Konto Oszczędnościowe. Wartości uwzględniają podatek od zysków kapitałowych (tzw. podatek Belki) oraz odnoszą się do oprocentowania 7,5% obowiązującego do końca miesiąca otwarcia rachunku oszczędnościowego oraz przez 2 kolejne pełne miesiące.

Kliknij, aby powiększyć
​​​​​​​​​​​​​​

Zysk* na Nest Koncie Oszczędnościowym w Nest Banku
Kwota Odsetki po opodatkowaniu
1 000 zł 15 zł
2 500 zł 38 zł
5 000 zł 75 zł
10 000 zł 151 zł
25 000 zł 376 zł
40 000 zł 602 zł
50 000 zł 753 zł
60 000 zł 903 zł
70 000 zł 1 054 zł
80 000 zł 1 204 zł
90 000 zł 1 355 zł
100 000 zł 1 505 zł
*zysk netto, czyli po odliczeniu podatku od zysków kapitałowych (podatku "Belki"); zysk liczony na dzień 1.04.2023 r., wartości zaokrąglono do pełnych złotych.

Jak skorzystać z najwyższego oprocentowania?

Jak zyskać najwyższą stawkę na Nest Koncie Oszczędnościowym?

7,5% na start

Z oferty mogą skorzystać nowi i obecni klienci Nest Banku – ci drudzy pod warunkiem, że nie posiadają w dniu złożenia wniosku innego konta oszczędnościowego.

Nowi posiadacze Nest Konta Oszczędnościowego w miesiącu otwarcia rachunku i 2 kolejnych pełnych miesiącach otrzymują promocyjne oprocentowanie 7,5% dla kwot do 100 tys. zł. Nie trzeba spełniać dodatkowych warunków ani wpłacać “nowych środków”.

Po upływie wskazanego okresu oprocentowanie środków do 400 tys. zł wyniesie 3% w skali roku i będzie naliczane do 30 września 2023 r. Dla nadwyżki ponad tę kwotę obowiązuje stawka standardowa – 0,01%.

Wymagane konto osobiste

Rachunek oszczędnościowy w Nest Banku wymaga posiadania lub założenia konta osobistego. Podstawowym rachunkiem w tym banku jest Nest Konto.

Nest Konto Oszczędnościowe po zakończeniu promocji

Po upływie okresu naliczania podwyższonego oprocentowania stawka na NKO spada do poziomu standardowego. Można wtedy:

  • Utrzymać środki na NKO, godząc się na standardowe oprocentowanie.

  • Wypłacić środki wraz z odsetkami i zamknąć Nest Konto Oszczędnościowe. Nie wiąże się to z żadnymi kosztami. Wypłacone środki można wpłacić na inny rachunek lub lokatę.

Jak założyć Nest Konto Oszczędnościowe?

Nowi klienci powinni w pierwszej kolejności założyć (lub posiadać) Nest Konto. Można to zrobić przez stronę Nest Banku.

Nest Konto Oszczędnościowe można założyć w bankowości internetowej, przechodząc do Oszczędności, potem Nowe Konto i Nest Konto Oszczędnościowe. Możliwość otwarcia konta jest także dostępna w aplikacji mobilnej.

Jeśli klient posiada już inny rachunek oszczędnościowy, Nest Konto Oszczędnościowe może założyć po zamknięciu dotychczasowego rachunku i upływie okresu wypowiedzenia.

Inne produkty oszczędnościowe Nest Banku

Nest Konto Oszczędnościowe to nie jedyna propozycja Nest Banku:

Nest Konto Oszczędnościowe – opinie i recenzja

Jak korzysta się z Nest Konta Oszczędnościowego w praktyce? Sprawdzam.

Wysokość oprocentowania

Do stawki “na start” na Nest Koncie Oszczędnościowym nie można mieć zastrzeżeń. To zdecydowanie rynkowa czołówka, warto także podkreślić wysoką kwotę objętą atrakcyjnym oprocentowaniem.

Niestety oprocentowanie standardowe pozostawia wiele do życzenia. Nie jest to wprawdzie 0%, ale oczekiwałabym nieco lepszej stawki dla osób, które nie mogą skorzystać z oferty dla nowych klientów.

Atrakcyjność opłat

Jeśli chodzi o koszty, to rachunek oszczędnościowy w Nest Banku prezentuje się bardzo dobrze. Prowadzenie konta jest bezpłatne i to mieści się w rynkowym standardzie. Miłą niespodzianką są za to bezpłatne przelewy wewnętrzne na Nest Konto. Podobny mechanizm funkcjonuje w 2-3 bankach, dlatego jeśli chcemy bez dodatkowych opłat pobrać potrzebne środki z konta oszczędnościowego, propozycja Nest Banku jest idealna.

Wygoda osiągnięcia zysku

W bankowości elektronicznej Nest Bank jasno prezentuje najważniejsze informacje związane z rachunkiem i jego aktualne oprocentowanie.

Kliknij, aby powiększyć

Wyższe oprocentowanie naliczane jest w miesiącu założenia rachunku i dwóch kolejnych, dlatego Nest Konto Oszczędnościowe najlepiej otworzyć pierwszego dnia miesiąca.

Niestety Nest Bank nie wprowadza cyklicznych promocji na swoim koncie oszczędnościowym, np. na “nowe środki”. Z oferty dla nowych klientów można skorzystać tylko raz.

Nest Konto Oszczędnościowe – czy warto je założyć?

Nest Bank zawsze należał do rynkowej czołówki, jeśli chodzi o ofertę oszczędnościową. Odświeżony rachunek oszczędnościowy może się podobać, a jego oprocentowanie nie dość, że początkowo pozwala na wysoki zysk, to jeszcze obejmuje stosunkowo pokaźną kwotę. Mocną stroną Nest Konta Oszczędnościowego są również bezpłatne przelewy wewnętrzne, które pozwalają na wypłatę z rachunku praktycznie bez ograniczeń.

Pewną niedogodnością może się okazać konieczność założenia/posiadania rachunku osobistego. Na szczęście jest ono bezpłatne, a dodatkowo pozwala skorzystać z interesującej oferty lokat. Nest Konto Oszczędnościowe mogą założyć zarówno nowi, jak i obecni klienci Nest Banku, a to w połączeniu z darmowymi przelewami na rachunek osobisty czyni tę propozycję naprawdę wartą uwagi.

Przydatne dokumenty

  1. Taryfa opłat i prowizji
  2. Tabela oprocentowania

O banku

Nest Bank to marka stworzona z myślą o całej rodzinie. Zgodnie z filozofią instytucji bliskiej ludziom Nest Bank konsekwentnie wdraża i rozwija najnowocześniejsze metody płatności oraz innowacyjne rozwiązania internetowe i mobilne. W swojej ofercie posiada produkty finansowe zarówno dla klientów indywidualnych, jak i mikroprzedsiębiorstw.