Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

Nawet 444 zł premii moneyback od Credit Agricole za płatności kartą kredytową + zwolnienie z opłat

Nawet 444 zł premii moneyback od Credit Agricole za płatności  kartą kredytową + zwolnienie z opłat
Źródło: najlepszekonto.pl

W tej promocji nie musisz pamiętać o skomplikowanych warunkach ani martwić się, czy spełniłeś wszystkie regulaminowe wymogi w ściśle wyznaczonym przez bank terminie. Nikt nie każe Ci w „trzech kolejnych okresach wydać kartą po 300 zł” lub wykonać z jej pomocą „minimum 3 płatności bezgotówkowe do końca miesiąca następującego po miesiącu podpisania umowy”.

W akcji „Nawet 444 zł zwrotu z kartą kredytową - Black Weeks” przygotowanej przez Credit Agricole możesz korzystać ze swojej „kredytówki”, kiedy chcesz i gdy jest to dla Ciebie wygodne. Za każdym razem, gdy użyjesz karty do opłacenia zakupów, bank zwróci Ci 3% wartości transakcji. Maksymalny moneyback może wynieść 37 zł/miesiąc, czyli 444 zł w ciągu roku.

Ponadto nie zapłacisz przez 12 miesięcy prowizji za obsługę karty Silver lub zostaniesz zwolniony w pierwszym roku z opłaty za wydanie karty Gold. Nie poniesiesz tych kosztów, nawet jeśli nie spełnisz warunków podanych w tabeli opłat.

Zwolnienie ze wspomnianych opłat to niejako standardowe warunki promocji, które od pewnego czasu oferuje Credit Agricole. W tej akcji są jeszcze dwa dodatkowe bonusy. Po pierwsze: bank obniży oprocentowanie dowolnej karty kredytowej biorącej udział w promocji do 0% od miesiąca, w którym podpisałeś umowę o tę kartę do 31 marca 2023 r., o ile Twój limit kredytowy będzie wynosił maksymalnie 5000 zł dla kart Mastercard Silver i Visa Silver lub 7000 zł dla kart Mastercard Gold i Visa Gold. Po drugie: w okresie obowiązywania promocji Credit Agricole nie będzie pobierał opłaty za realizację przelewów z rachunku dowolnej karty kredytowej biorącej udział w tej akcji. Nie dotyczy to jednak opcji „Twoje Rachunki” i doładowania telefonu.

Zainteresowany? W takim razie musisz się pospieszyć, gdyż akcja trwa jedynie do 30 listopada 2022 r.!

Karencja, czyli dla kogo jest ta promocja?

Jak to w promocjach bywa, także i tym razem są określone warunki uczestnictwa. O premię mogą starać się osoby, które w ciągu 2 lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o wybraną kartę kredytową nie były posiadaczami "kredytówki" w Credit Agricole – dotyczy to kart biorących udział w tej promocji, a dodatkowo karty Visa Standard.

Bank wymaga również, by uczestnik promocji był także posiadaczem jego konta osobistego (do wyboru masz Konto dla Ciebie w wersji podstawowej, jak i VIP oraz MOVE!). To generalnie dobra informacja, bo jeśli dotąd nie współpracujesz z Credit Agricole, to możesz zgarnąć za otwarcie rachunku nawet 555 zł premii.

Kilka kroków do premii

Lubimy promocje o przejrzystych, prostych zasadach, a akcja przygotowana przez Credit Agricole z pewnością do nich należy.

Krok 1
Krok 1

Jak najszybciej otwórz w Credit Agricole wybrany rachunek osobisty, np. Konto dla Ciebie; najlepiej w jednej ze wspomnianych promocji, by zgarnąć premię powitalną.

Jeśli posiadasz już ROR w tym banku, od razu przechodzisz do kolejnego kroku.

Krok 2
Krok 2

Do 30 listopada 2022 r. złóż wniosek o kartę kredytową Credit Agricole Mastercard Silver albo Visa Silver (z limitem min. 4000 zł) bądź też Mastercard Gold lub Visa Gold (min. limit 5000 zł). Najwygodniej zrobisz to za pośrednictwem strony banku.

W formularzu zaznacz zgody na kontakt telefoniczny i mailowy.

Krok 3
Krok 3

Aktywnie korzystaj ze swojej nowej karty kredytowej przez 12 miesięcy, zaczynając od miesiąca zawarcia umowy o kartę.

Nagroda
Nagroda

Bank zwróci Ci 3% od każdej płatności kartą, maksymalnie 444 zł w ciągu roku (max 37 zł w miesiącu). Pieniądze trafią na rachunek „kredytówki” w dniu zaksięgowania transakcji, pomniejszając kwotę do spłaty lub zwiększając nadpłatę.

To musisz wiedzieć

Oprócz tradycyjnych płatności kartą bank honoruje również transakcje Google Pay, Apple Pay, Garmin Pay, Fitbit Pay, Xiaomi Pay i SwatchPAY.

Jeśli nie wykonasz ani jednej transakcji bezgotówkowej w danym miesiącu, wciąż możesz korzystać z promocji w następnych miesiącach.

Wartość nagrody jest w całości zwolniona z opodatkowania podatkiem dochodowym od osób fizycznych.

Pamiętaj, że powinieneś terminowo spłacać zadłużenie na karcie kredytowej. Jeśli dotychczas nie korzystałeś z takich produktów, zapoznaj się z naszym poradnikiem Jak mądrze wybrać kartę kredytową i rozsądnie z niej korzystać?

Karty kredytowe Silver i Gold w Credit Agricole

Choć w ramach promocji bank zwolni Cię w początkowym okresie posiadania karty ze związanych z nią opłat, to zanim przystąpisz do akcji, zapoznaj się z kosztami dotyczącymi "kredytówki". Dzięki temu będziesz miał świadomość, z jakiego rzędu opłatami musisz się liczyć po zakończeniu okresu promocyjnego.

Karta kredytowa Mastercard Silver jest dostępna już przy dochodzie min. 1400 zł, za jej wydanie nie poniesiesz opłaty.

Karta kredytowa Gold to już znacznie wyższe opłaty. Jej wydanie kosztuje aż 190 zł, ale można uniknąć tego kosztu, wykonując 3 transakcje w ciągu 90 dni od podpisania umowy. Opłaty roczne w kolejnych latach są uzależnione od tego, ile zapłacisz kartą w roku poprzednim, czyli 0 zł przy transakcjach na min. 18000 zł, 75 zł przy płatnościach od 12 do 18 tys. zł i 190 zł przy transakcjach niższych niż 12 tys. zł.

Przypominamy, że biorąc udział w opisywanej promocji, w pierwszym roku unikniesz opłaty za wydanie karty.

Sposób na obniżenie wydatków

Cieszy nas, że Credit Agricole zdecydował się zaproponować kolejną promocję z moneybackiem dla kart kredytowych. Podoba nam się, że nadal do zgarnięcia jest atrakcyjny bonus i ponownie nie ma dość uciążliwego wymogu, jakim we wcześniejszych edycjach było przeprowadzanie transakcji w określonych punktach sprzedażowych (np. stacjach paliw). Obecnie możesz użyć karty do opłacenia zakupów w dowolnym sklepie i każda taka płatność zagwarantuje Ci zwrot pieniędzy.

Jednocześnie mamy jednak kilka uwag. Pierwsza: ograniczenie promocji do kart Silver i Gold, które niestety nie należą do tanich (mimo możliwości uniknięcia opłat). Druga: określenie minimalnego limitu karty, który uprawnia do otrzymania premii.

Jeśli oferta Credit Agricole Cię nie przekonuje, spójrz na nasz ranking kart kredytowych i zastanów się nad inną promocją "kredytówek" – jest w czym wybierać!

Przydatne dokumenty

  1. Regulamin promocji „Nawet 444 zł zwrotu z kartą kredytową - Black Weeks"

O banku

Oferta Credit Agricole jest uniwersalna, przeznaczona zarówno dla klientów indywidualnych, jak i małych firm, korporacji i rolników. Klienci detaliczni mogą skorzystać z czterech wersji rachunku osobistego, natomiast przedsiębiorcy mają do wyboru trzy konta firmowe różniące się wysokością opłat i zakresem funkcjonalności.

Dla obu grup klientów bank przygotował ciekawy zestaw dodatkowych produktów i usług, ułatwiających zarządzanie kontem.