Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

Premie o wartości nawet 300 zł do wyboru z Kontem dla Ciebie w Credit Agricole

Premie o wartości nawet 300 zł do wyboru z Kontem dla Ciebie w Credit Agricole
Źródło: strona internetowa promocji

Z promocyjnej oferty możesz skorzystać do 31 lipca 2018 r. pod warunkiem, że w czasie trwania promocji (od 10 kwietnia 2018 r.) r. nie posiadałeś konta indywidualnego w Credit Agricole, którego umowę wypowiedziałeś w tym okresie.

Wybierz jedną z 3 premii

W promocji możesz zgarnąć jedną z 3 premii, z których każda przysługuje za spełnienie nieco innych warunków. Do wyboru masz:

  • premię 100 lub 200 zł za przeniesienie konta;
  • 5% zwrotu za rachunki, max. 300 zł przez rok;
  • premię w wysokości 50% wartości transakcji w ramach usługi systematycznego oszczędzania, max. 300 zł przez rok.

Otwórz konto i spełnij warunki właściwe dla danej premii

Uniwersalnym warunkiem dla wszystkich premii wymienionych powyżej jest otwarcie w Credit Agricole Konta dla Ciebie lub Konta dla Ciebie VIP wraz z kartą oraz przystąpienie do promocji. Formalności z tym związanych możesz dopełnić na kilka sposobów: w oddziale banku, w placówce partnerskiej, w niektórych Biurach Kredytowych CA Express, za pośrednictwem bankowości telefonicznej lub przez Internet.

Już na tym etapie będziesz musiał wskazać rodzaj premii, o którą będziesz się ubiegał. Kolejnym wymogiem jest zadeklarowanie stałych wpływów na konto przez wskazany okres i w wysokości wymaganej do otrzymania konkretnej premii. Bank wymaga również podpisania zlecenia przekazywania środków.

Co bank rozumie przez „wpływ”? Mogą być to środki z tytułu wpłat gotówkowych lub przelewów (z wyjątkiem tych, które pochodzą z innych Twoich rachunków w Credit Agricole). Pierwszy wpływ – niezależnie od tego, którą z premii wybrałeś - musisz zapewnić najpóźniej w miesiącu następującym po miesiącu podpisania umowy.

To tyle, jeśli chodzi o ogólne warunki promocji. Pora sprawdzić, w jaki sposób możesz zagwarantować sobie odebranie wybranej premii.

100 lub 200 zł za przeniesienie konta

W przypadku, gdy wybraną przez Ciebie premią jest 100 lub 200 zł za przeniesienie konta, oprócz wspomnianych dokumentów będziesz musiał złożyć także wniosek z pełnomocnictwem dla banku Credit Agricole, który w Twoim imieniu dokona niezbędnych czynności. Wniosek musisz dostarczyć najpóźniej 7 dni po podpisaniu umowy o otwarcie rachunku.

W dokumencie podaj wymagane dane, w tym nazwę dotychczasowego banku, numer starego konta i dyspozycję jego zamknięcia, a także nazwę i adres instytucji przekazującej wynagrodzenie (przez "wynagrodzenie" bank rozumie nie tylko środki z tytułu wynagrodzenia za pracę, ale także świadczeń emerytalnych, rentowych, zasiłków i stypendiów).

Wysokość Twojej premii zależy od wysokości wpływów, które zanotujesz na koncie w każdym z 3 kolejnych miesięcy kalendarzowych:

  • 100 zł, jeśli zapewnisz wpływ w wysokości min. 1000 zł,
  • 200 zł, jeśli zapewnisz wpływ w wysokości min. 3000 zł.

Premia wpłynie na Twoje konto najpóźniej do końca miesiąca następującego po 3. miesiącu zapewniania wpływów.

5% zwrotu za rachunki

5% zwrotu wartości Twoich rachunków – maksymalnie 25 zł miesięcznie – przysługuje przez okrągły rok. Dzięki temu możesz zyskać aż 300 zł. Zwrot przyznawany jest za płatności za gaz, prąd, wodę, telewizję kablową lub satelitarną, Internet oraz telefon komórkowy lub stacjonarny. Jak łatwo policzyć, aby otrzymać maksymalną miesięczną premię (25 zł) należy wydać na rachunki min. 500 zł.

Warunkiem jest dostarczenie bankowi dokumentu potwierdzającego dokonywanie płatności z tytułu opłat za media, zawierającego numer rachunku bankowego odbiorcy. Taki dokument możesz przedstawić w placówce lub wysłać przez Internet za pośrednictwem formularza.

Co ważne, w bankowości elektronicznej CA24 musisz zdefiniować odbiorcę płatności tak, by jego skrócona nazwa i numer rachunku były zgodne z danymi umieszczonymi na przedstawionym wcześniej dokumencie. Aby otrzymać zwrot w danym miesiącu, powinieneś dodatkowo zapewnić w miesiącu poprzednim wpływ na konto w wysokości min. 1000 zł.

Każdy zwrot będzie księgowany na Twoim rachunku natychmiast po dokonaniu przelewu lub realizacji zlecenia stałego/polecenia zapłaty na rzecz dostawcy mediów.

50% wartości transakcji w ramach usługi CAsaver

Ostatnia z premii do wyboru jest związana z usługą CAsaver – narzędziem dla klientów Credit Agricole służącym do systematycznego i automatycznego oszczędzania. Więcej o usłudze piszemy tutaj.

W ramach usługi CAsaver bank może przyznać Ci premię w wysokości 50% wartości zrealizowanych transakcji zrealizowanych w ramach usługi CAsaver – maksymalnie 25 zł miesięcznie przez rok, czyli w sumie 300 zł.

Jak to działa?

Bank będzie zaokrąglał wykonane przez Ciebie płatności kartą debetową do wybranej kwoty – 50 gr, 1 zł lub 5 zł. Jeśli zapłacisz w sklepie 11 zł, a wybierzesz opcję zaokrąglania do pełnych 5 zł, to na CAsaver wpłynie 4 zł, a Ty otrzymujesz dodatkowo 50% tej kwoty (2 zł) od banku. Aby otrzymać maksymalną premię (25 zł miesięcznie) należałoby zrealizować kilkanaście podobnych transakcji w miesiącu

Podobnie jak w przypadku zwrotu za rachunki, premia przysługuje w danym miesiącu, o ile w miesiącu poprzednim zapewnisz wpływ w wysokości min. 1000 zł i – dodatkowo – dokonasz transakcji kartą na kwotę co najmniej 300 zł. Premia jest wypłacana na specjalny rachunek powiązany z usługą („Rachunek Oszczędzam”) na koniec każdego miesiąca, o ile spełnisz warunki jej otrzymania. Co warte podkreślenia, konto oszczędnościowe w Credit Agricole objęte jest promocyjnym, wysokim oprocentowaniem do 3% w skali roku, co razem z opisywaną promocją tworzy naprawdę atrakcyjny pakiet oszczędnościowy.

Szczegóły dotyczące akcji znajdziesz w regulaminie.

Konto dla Ciebie i Konto dla Ciebie VIP w Credit Agricole

Warto opisać w kilku słowach podstawowy rachunek osobisty od Credit Agricole, który zastąpił wcześniej oferowane konta (w tym m.in. Konto PROSTOoszczędzające).

Zacznijmy od opłat. Z taryfy opłat i prowizji jasno wynika, że przy spełnieniu prostych warunków posiadanie Konta dla Ciebie jest właściwie darmowe. Zapewniając w danym miesiącu wpływ na rachunek w wysokości min. 1000 zł (przy okazji jest to także warunek promocji) oraz dokonując przynajmniej jednej transakcji kartą lub Blikiem, zyskujesz zwolnienie z podstawowych opłat: za prowadzenie rachunku (standardowo 7 zł), za obsługę karty (standardowo 9 zł), za wypłatę gotówki z krajowych bankomatów (standardowa opłata za korzystanie z obcych bankomatów to aż 5 zł).

Sporym atutem rachunku jest karta wielowalutowa umożliwiająca płatności w euro, funtach i dolarach bez prowizji za przewalutowanie – dodatkowo masz możliwość wyboru jej wizerunku z 50 dostępnych wzorów.

Na specjalne warunki mogą liczyć posiadacze konta w wersji VIP. Czekają na nich m.in. darmowe wypłaty z bankomatów na całym świecie, darmowe przelewy ekspresowe oraz zniżki w niemal 10 tys. sklepach w Klubie Rabatowym.

Udział w promocji = premia + korzystny rachunek

Credit Agricole robi wiele, by przekonać do swojej propozycji kolejnych klientów. 3 atrakcyjne premie o wartości od 100 do 300 zł, z których możesz wybrać tę najodpowiedniejszą dla Ciebie, mają szansę skutecznie zachęcić tzw. łowców promocji.

Na uwagę zasługuje jednak także samo Konto dla Ciebie. Pomimo dość wysokich standardowych opłat bardzo łatwo ich uniknąć, a zarazem spełnić jeden z warunków zgarnięcia premii. Podsumowując: otwarcie rachunku w promocji to nie tylko łatwy sposób na zysk, ale także szansa na korzystanie z produktu, który może przynieść sporo satysfakcji.

O banku

Oferta Credit Agricole jest uniwersalna, przeznaczona zarówno dla klientów indywidualnych, jak i małych firm, korporacji i rolników. Klienci detaliczni mogą skorzystać z czterech wersji rachunku osobistego, natomiast przedsiębiorcy mają do wyboru trzy konta firmowe różniące się wysokością opłat i zakresem funkcjonalności.

Dla obu grup klientów bank przygotował ciekawy zestaw dodatkowych produktów i usług, ułatwiających zarządzanie kontem.

Więcej o Credit Agricole