Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

Najlepsze rachunki osobiste dla osób oszczędnych - listopad 2015 r.

Najlepsze rachunki osobiste dla osób oszczędnych - listopad 2015 r.
Spis treści

W naszym mini-rankingu tym razem zajęliśmy się kontami, które oferują najwięcej korzyści osobom poszukującym okazji oszczędnościowych. Zwracaliśmy uwagę na konta oszczędnościowe dołączane do rachunków osobistych, ale także na oprocentowanie tradycyjnych kont. Sprawdź, jakie rachunki wyróżniliśmy w tym miesiącu.

#1. Konto 360° w Banku Millennium – 3% na rachunku oszczędnościowym

Kliknij, aby powiększyć

Posiadacze Konta 360° zyskują wyższe oprocentowanie na rachunku oszczędnościowym – 3% dla kwot do 100 tys. zł przez pierwsze 3 miesiące. Samo konto to obecnie jeden z najlepszych rachunków na rynku. Do 22 listopada można wziąć udział w promocji, gdzie przez pół roku można otrzymać nawet 360 zł, wystarczy systematycznie zasilać rachunek i płacić kartą.

Prowadzenie konta jest warunkowo bezpłatne (min. 1000 zł wpływu oraz min. 1 transakcja kartą, inaczej 8 zł), obsługa karty debetowej – warunkowo bezpłatna (min. 1000 zł wpływu oraz min. 1 transakcja kartą, inaczej 7 zł), bankomaty w kraju – warunkowo bezpłatne (min. 1000 zł wpływu oraz min. 1 transakcja kartą, inaczej: bezpłatne bankomaty własne, BZ WBK i PlanetCash – 1 zł, pozostałe – 5 zł).

Więcej o rachunku przeczytasz w tym artykule.

#2. SMART Konto w Banku SMART – 3% na koncie oszczędnościowym

Kliknij, aby powiększyć

Rachunek lokacyjny SMART Procent proponuje 3% dla kwot do 50 tys. zł (promocja obowiązuje do 17 listopada). SMART Konto jest całkowicie darmowe. Jego prowadzenie jest bezpłatne, podobnie jak obsługa karty debetowej i wypłaty z bankomatów. Warto pamiętać, że bank pobiera 3% prowizji za przewalutowanie transakcji dokonanych w obcej walucie.

Prowadzenie konta jest bezpłatne, obsługa karty debetowej – bezpłatna, bankomaty w kraju – bezpłatne.

Więcej o tym rachunku napisaliśmy w tym artykule.

#3. Konto Godne Polecenia w BZ WBK – 4% na koncie osobistym

Kliknij, aby powiększyć

W ramach promocji tego rachunku można uzyskać 4% dla kwot do 4 tys. zł. oraz zwolnienie z opłaty za kartę debetową do końca czerwca 2017 r. Możesz również otworzyć konto w promocji Agory do 23 listopada i otrzymać 100 zł premii – wystarczą transakcje na min. 100 zł. Konto Godne Polecenia jest nowoczesne, funkcjonalne, a w ramach trwających promocji nawet darmowe.

Prowadzenie konta – bezwarunkowo bezpłatne, obsługa karty debetowej – bezwarunkowo bezpłatna do 30 czerwca 2017 r. dla nowo założonych kont (potem sztywne 7 zł), bankomaty w kraju – bezpłatne.

Konto dokładnie opisaliśmy w tej analizie.

#4. iKontoaktywator w BGŻ BNP Paribas – 4% na rachunku osobistym

Kliknij, aby powiększyć

Konto osobiste w banku BGŻ BNP Paribas to oferta dla aktywnych klientów, którzy chcą dość często korzystać z karty debetowej i zapewniać wpływy na rachunek. Założenie konta do końca 2015 r. umożliwia bezpłatne prowadzenie rachunku przez pierwsze 12 miesięcy i uzyskanie oprocentowania na koncie osobistym w wysokości 4% (do 5 tys. zł – pod warunkiem przynajmniej jednego wpływu na konto), co jest obecnie jedną z lepszych pod tym względem ofert na rynku.

Prowadzenie konta jest bezwarunkowo bezpłatne przez 12 miesięcy dla kont założonych do 31 grudnia (potem miesięczne wpływy w kwocie min. 1000 zł, inaczej 10 zł), obsługa karty debetowej – warunkowo bezpłatna (transakcje kartą na min. 300 zł, inaczej 7 zł), bankomaty w kraju – bezpłatne.

Więcej o rachunku piszemy tutaj.

#5. Konto z Lwem Direct w Banku ING – 2,5% na rachunku oszczędnościowym

Kliknij, aby powiększyć

Otwarte Konto Oszczędnościowe w ING oferuje niższe oprocentowanie niż konkurencja – 2,5% do 100 tys. zł przez pierwsze 4 miesiące – jednak sam rachunek osobisty plasuje się w czołówce kont dla klientów indywidualnych. Bank oferuje płatności mobilne (BLIK, NFC), nowoczesną aplikację mobilną, a klienci mogą także (za dodatkową opłatą) zamówić plastik z wybranym, unikalnym wzorem graficznym.

Prowadzenie konta jest bezpłatne, obsługa karty debetowej – warunkowo bezpłatna (transakcje kartą na min. 300 zł, inaczej 7 zł), bankomaty w kraju – bezpłatne.

Z dokładną analizą tego konta zapoznasz się tutaj.

#6. BONUS: Konto Oszczędnościowe BGŻOptima 2,8% + 3,2% na Lokacie

Kliknij, aby powiększyć

Na koniec nie sposób nie wspomnieć o Koncie Oszczędnościowym w BGŻOptima. Rachunek ten jest swoistym połączeniem konta oszczędnościowego z ROR-em. Osoby oszczędne powinny być usatysfakcjonowane, ponieważ konto oferuje całkiem niezłe oprocentowanie, wynoszące 2,8% w skali roku dla nowych środków do 100 000 zł. Rachunek jest całkowicie bezpłatny, a środki możesz swobodnie wpłacać i wypłacać bez utraty odsetek. Wisienką na torcie jest jednak możliwość założenia 3-miesięcznej Lokaty Bezkarnej na 3,2% (dla środków do 100 000 zł) na etapie otwierania konta w BGŻOptima.

Więcej o ofercie oszczędnościowej BGŻOptima przeczytasz w tej analizie.

Komentarz redakcji

Oprocentowanie kont osobistych należy do rzadkości. ROR-y co do zasady nie służą gromadzeniu oszczędności, mimo to wiele osób wciąż utrzymuje na takich kontach większe sumy. Rozwiązaniem są rachunki oszczędnościowe dołączane do tradycyjnych kont. Dzięki nim nasze pieniądze efektywniej pracują, a my w razie potrzeby możemy sięgnąć po potrzebne środki.

Na rynku można znaleźć dość wysoko oprocentowane konta oszczędnościowe, ale w ostatnim czasie także niektóre rachunki osobiste zyskały konkurencyjne oprocentowanie. Jeśli chcemy oszczędzać na korzystnych warunkach i poszukujemy właśnie takich produktów, sprawdźmy dokładnie oferty banków i cieszmy się atrakcyjnie oprocentowanym kontem osobistym lub oszczędnościowym.