Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

Koszyczek wielkanocnych promocji - marzec 2018

Koszyczek wielkanocnych promocji - marzec 2018
Spis treści

Uwaga: promocje ułożyliśmy zgodnie z datą ich zakończenia. W artykule nie wskazujemy, która oferta jest najlepsza, ponieważ dużo zależy od Twoich preferencji. Jeśli któraś z opisanych akcji przykuje Twoją uwagę, przyjrzyj się warunkom, które należy spełnić oraz parametrom samego rachunku. Premia premią, jednak o udziale w promocji powinny też decydować koszty związane z prowadzeniem konta. A teraz – zapraszamy Cię do lektury!

100 zł na Allegro za założenie Konta dla Młodych w PKO BP

Kliknij, aby powiększyć

Data zakończenia: akcja potrwa do 30.03.2018 r.

Wysokość nagrody: 100 zł w formie kodu elektronicznego na zakupy w serwisie Allegro.pl, 50 zł premii w programie poleceń i szansa na kolejne stuzłotowe bonusy za każdą skuteczną rekomendację rachunku.

Kto może wziąć udział: oferta dedykowana jest młodszym klientom PKO BP. Możesz z niej skorzystać, jeśli w 2017 r. nie posiadałeś żadnego rachunku osobistego w banku PKO Banku Polskim ani w Inteligo, masz skończone 18 lat i nie przekroczyłeś 26. roku życia.

Jak otrzymać premie?

 1. Złóż wniosek o Konto dla Młodych wraz z kartą debetową i podpisz umowę z bankiem, wyrażając przy tym zgodę na otrzymywanie informacji o charakterze marketingowym.
 2. Zarejestruj się jako uczestnik promocji na stronie www.pkobp.pl/mozeszwszystko.

Po spełnieniu tych prostych warunków do 20 kwietnia 2018 r. otrzymasz voucher o wartości 100 zł, który możesz wydać na dowolny produkt w serwisie Allegro.

Jeżeli jednak chcesz dodatkowo skorzystać z programu poleceń i tym samym uzyskać kolejne 50 zł, koniecznie uwzględnij następujące wymogi: podczas otwierania konta podaj kod polecający, otrzymany od obecnego klienta banku, a następnie w ciągu 30 dni od założenia rachunku aktywuj nowe konto w serwisie iPKO, wykonaj transakcje kartą o łącznej wartości min. 200 zł oraz minimum 1 transakcję przy użyciu aplikacji IKO z wykorzystaniem kodu lub czeku BLIK o łącznej wartości min. 40 zł. Przeczytaj więcej o programie poleceń PKO BP.

Czy warto?

Sam widzisz, że warunki akcji są proste i przejrzyste, nie ma w nich żadnych ukrytych haczyków. Zakładasz konto, rejestrujesz się w promocji i otrzymujesz 100 zł voucher na Allegro. A dodatkowo, jeśli oczywiście chcesz, możesz skorzystać z programu poleceń i powalczyć o dodatkowe premie.

Reasumując, promocyjna pisanka Banku Polskiego prezentuje się całkiem atrakcyjnie i może przyciągnąć uwagę zwłaszcza tych osób, które szukają funkcjonalnego i niedrogiego rachunku. Otwarcie i prowadzenie Konta dla Młodych jest bezwarunkowo bezpłatne, podobnie jak wypłaty z bankomatów, natomiast opłata za kartę debetową zależy od liczby wykonanych transakcji (można jej całkowicie uniknąć). Do tego posiadacz rachunku zyskuje dostęp do szeregu udogodnień, takich jak Blik, Konto Walutowe, usługa Autooszczędzania czy możliwość wyrobienia karty debetowej z własnym wzorem.

Dokładny opis obu promocji znajdziesz tutaj. Natomiast tu zapoznasz się z analizą Konta dla Młodych.

100 zł za założenie Konta Jakże Osobistego w Alior Banku

Kliknij, aby powiększyć

Data zakończenia: na przystąpienie do akcji masz czas do 31.03.2018 r.

Wysokość nagrody: za spełnienie dwóch prostych warunków otrzymasz od banku premię gotówkową w wysokości 100 zł. Będziesz mógł też skorzystać z programu poleceń i zdobyć 5 premii w wysokości 50 zł za skuteczną rekomendację konta - maksymalnie 250 zł.

Kto może wziąć udział: promocja przeznaczona jest dla osób pełnoletnich, które w okresie dwóch lat przed datą złożenia wniosku o Konto Jakże Osobiste nie posiadały w Alior Banku następujących produktów: rachunku rozliczeniowo-oszczędnościowego, rachunku w Kantorze Walutowym Alior Banku, Karty Kibica Alior Banku.

Jak otrzymać premię?

 1. Zarejestruj się na stronie organizatora promocji, wyraź zgodę na przetwarzanie danych osobowych w celach marketingowych, a następnie podpisz z bankiem umowę rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego Konto Jakże Osobiste wraz z kartą debetową (w terminie nie dłuższym niż 30 dni od daty złożenia wniosku).
 2. W ciągu 45 dni od daty zawarcia umowy zapewnij wpływy na nowo otwarte konto na łączną kwotę co najmniej 1000 zł i wykonaj kartą lub Blikiem co najmniej 1 płatność bezgotówkową na dowolną kwotę.

Czy warto?

Także w przypadku tej promocji zasady uczestnictwa są proste i nieskomplikowane – aby otrzymać stuzłotową premię musisz wykonać jedną transakcję bezgotówkową i pamiętać o zasileniu rachunku kwotą 1000 zł (nie musi być to wpływ wynagrodzenia, wystarczy zwykły przelew z rachunku w innym banku). Dodatkowo możesz zgarnąć 250 zł w ramach programu poleceń i łącznie zarobić nawet 350 zł.

Po otwarciu konta będziesz mógł skorzystać z ciekawych produktów oszczędnościowych: bezpłatnego rachunku oszczędnościowego z promocyjnym oprocentowaniem 3% dla kwot do 20 000 zł do 30 czerwca 2018 r. oraz Konta lokacyjnego, które również jest objęte podwyższonym oprocentowaniem (2,50 % w skali roku dla nowych środków do 100 tys. zł przez 4 miesiące). Jeżeli więc jesteś w stanie spełnić warunek zapewnienia wpływu na rachunek i dysponujesz nadwyżką gotówki (na efektywne oszczędzanie), promocyjna pisanka Alior Banku może przypaść Ci gustu.

Pamiętaj jednak, że Konto Jakże Osobiste to rachunek warunkowo bezpłatny i aby uniknąć opłat za prowadzenie konta i obsługę karty, będziesz musiał się wykazać umiarkowaną aktywnością (z ważnym wyjątkiem - jeżeli nie ukończyłeś 26. roku życia, bank nie pobierze od Ciebie opłat za prowadzenie rachunku). Z drugiej strony niewątpliwym atutem Konta Jakże Osobistego jest jego elastyczność - posiadacz rachunku może dowolnie wybierać spośród dodatkowych korzyści (dwie są bezpłatne, za każdą kolejną bank pobiera opłatę). Pełne omówienie wszystkich 9 bonusów znajdziesz w naszej analizie, natomiast tu zapoznasz się z opisem promocyjnej oferty.

150 zł na zakupy na eobuwie.pl i 650 zł premii moneyback w promocji eKonta w mBanku

Kliknij, aby powiększyć

Data zakończenia: promocja zostanie wygaszona 31.03.2018 r.

Wysokość nagrody: od organizatora promocji (Money.pl) możesz zgarnąć bon zakupowy o wartości 150 zł na eobuwie.pl, a od mBanku 650 zł premii moneyback (maksymalnie 130 zł przez 5 miesięcy) oraz dwuletnią gwarancję niezmienności opłat za niektóre operacje bankowe, np. prowadzenie konta czy obsługę karty debetowej. Tę promocję można więc porównać do pisanki, na której znajdują się trzy kolorowe szlaczki.

Kto może wziąć udział: możesz skorzystać z oferty, jeśli od 1 stycznia 2016 roku do momentu złożenia promocyjnego wniosku o eKonto standard nie posiadałeś w mBanku rachunku osobistego ani rachunku oszczędnościowego o numerach 1140 2004 lub 1140 2017.

Jak otrzymać premię?

 1. Zarejestruj się w promocji na stronie Money Manii.
 2. Następnie złóż wniosek o eKonto standard na stronie mBanku i wyraź wymagane przez organizatora zgody i do 25 kwietnia 2018 r. podpisz umowę o prowadzenie rachunku. Kiedy to zrobisz, będziesz mógł skorzystać z wewnętrznej promocji banku „Lepiej z eKontem” i zdobyć wszystkie trzy nagrody: voucher zakupowy, premię moneyback i gwarancję niezmienności opłat..
 3. Do 30 czerwca 2018 roku (włącznie) wykonaj 5 transakcji na dowolną kwotę. Mogą to być płatności kartą, płatności internetowe lub przelewy na konto w innym banku. Spełnienie tego warunku zapewni ci bon na zakupy w serwisie eobuwie.pl o wartości 150 zł.
 4. Jeśli jednak będziesz chciał otrzymać 650 zł premii moneyback od mBanku, będziesz musiał się wykazać nieco większą aktywnością i przez pięć kolejnych miesięcy przynajmniej raz w miesiącu zalogować do aplikacji mobilnej banku, zasilić konto kwotą min. 1000 zł oraz zapłacić za zakupy kartą lub Blikiem na min. 250 zł.

Czy warto?

eKonto standard jest nowoczesnym i funkcjonalnym rachunkiem, od lat plasującym się w czołówce kont osobistych. Jego posiadacze mają wiele możliwości dopasowania rachunku do swoich potrzeb i skorzystania z dodatkowych usług. Jeżeli więc szukasz wielofunkcyjnego rachunku i jednocześnie chcesz skorzystać z dodatkowych profitów, udział w tej promocji może się okazać strzałem w dziesiątkę.

Łącznie w opisywanej akcji możesz zgarnąć aż 800 zł i dwuletnią gwarancję niezmienności opłat (specjalne warunki prowadzenia rachunku mogą okazać się sporym atutem, jeśli bank postanowi w przyszłości podwyższyć opłaty). Mamy jednak dla Ciebie pewną niespodziankę – promocyjna pisanka od mBanku występuje w dwóch wersjach. Masz zatem możliwość wyboru i możesz założyć konto w ramach Money Manii XII lub uczynić to w ramach własnej promocji mBanku. W tym ostatnim przypadku otrzymasz 650 zł zwrotu za zakupy kartą za spełnienie warunków opisanych w punkcie czwartym.

Tu znajdziesz opis Money Manii XIII, tu – promocji mBanku „Lepiej z eKontem”, a tu zapoznasz się z analizą eKonta Standard.

Karnety sportowe o wartości 756 zł i do 300 zł premii pieniężnej na Koncie Optymalnym BGŻ BNP Paribas

Kliknij, aby powiększyć

Data zakończenia: promocja kończy się 31.03.2018 r.

Wysokość nagrody: nagrodą są karnety OK System o łącznej wartości 756 zł, dzięki którym będziesz mógł skorzystać z obiektów sportowych (klubu fitness, siłowni, basenu, szkoły tańca). Mało tego! Biorąc udział w tej promocji zostaniesz automatycznie objęty wewnętrzną akcją banku, w której można zdobyć do 300 zł zwrotu za płatności mobilne. W sumie więc do zgarnięcia są nagrody o łącznej wartości aż 1056 złotych.

Kto może wziąć udział: możesz skorzystać z tej oferty tylko wówczas, gdy w ciągu ostatnich 36 miesięcy nie byłeś posiadaczem lub współposiadaczem Konta Optymalnego, Konta Maksymalnego lub Konta Premium w banku BGŻ BNP Paribas.

Jak otrzymać premię?

 1. Zarejestruj się w promocji, wypełniając formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie promocji. Rejestracja wiąże się z podaniem swoich danych osobowych oraz wyrażeniem zgody na ich przetwarzanie w celach marketingowych banku.
 2. Złóż wniosek o Konto Optymalne wraz z kartą debetową w ramach równoległej promocji "Mobilna premia II" i do 13 kwietnia 2018 roku podpisz umowę z bankiem o prowadzenie Konta Optymalnego. Za spełnienie tego prostego warunku otrzymasz pierwszy karnet o wartości 63 zł.
 3. Aby zdobyć komplet wszystkich karnetów, będziesz musiał przez kolejne 11 miesięcy dość aktywnie korzystać z nowego rachunku. Oznacza to, że w każdym z tych miesięcy musisz wydać kartą przynajmniej 200 zł, wykonać jeden przelew za pomocą aplikacji Gomobile i zapewnić stałe wpływy na konto w wysokości min. 1000 zł.
 4. Natomiast aby uzyskać prawo do zwrotu za płatności mobilne, powinieneś wykonać przynajmniej dwie transakcje płatnicze w ciągu miesiąca na rzecz dostawców mediów, usług płatniczych, uczelni wyższych lub placówek systemu oświaty. Alternatywą jest otrzymywanie na swoje konto w BGŻ BNP Paribas wynagrodzenia za pracę. Jeżeli spełnisz jeden z tych warunków za każdą transakcję mobilną o wartości powyżej 5 zł otrzymasz zwrot w wysokości 1 zł (maksymalnie 25 zł x 12 miesięcy).

Czy warto?

Ta promocja jest bez wątpienia najbardziej okazałą pisanką, jednak zdobycie wszystkich bonusów będzie wymagało od Ciebie sporego zaangażowania. Będziesz musiał pamiętać o spełnieniu kilku różnych warunków w miesiącu i przez rok aktywnie korzystać z karty i konta. Wiedz jednak, że podobnie jak w przypadku mBanku możesz skorzystać ze skromniejszej oferty specjalnej i założyć konto w ramach promocji "Mobilna premia II". Nie zdobędziesz wówczas sportowych karnetów, a jedynie 300 zł zwrotu za płatności mobilne, jednak w tym przypadku będą Cię obowiązywać wyłącznie wymogi opisane w czwartym podpunkcie.

Niezależnie od tego, którą akcję promocyjną wybierzesz, w zamian otrzymasz praktycznie darmowy rachunek. Jego otwarcie i prowadzenie jest całkowicie bezpłatne, ponadto bank nie wymaga stałych wpływów na konto. Nie pobiera również opłat za wydanie i korzystanie z karty debetowej, przelewy internetowe i wypłaty z własnych bankomatów oraz maszyn należących do sieci Planet Cash. Reasumując, niskie koszty prowadzenia rachunku + wysoka premia za otwarcie konta sprawiają, że pisanka od BGŻ BNP Paribas prezentuje się nad wyraz ciekawie.

Tu znajdziesz opis promocji "W formie z kontem", zaś tu – oferty "Mobilna premia II". Natomiast ze szczegółową analizą Konta Optymalnego zapoznasz się w tym artykule.

Komentarz redakcji

Zapewne zauważyłeś, że wszystkie opisane przez nas promocje posiadają pewną wspólną cechę - stanowią połączenie kilku ofert specjalnych. Z jednej strony podnosi to ich atrakcyjność, ponieważ umożliwia kumulację nagród (dobrym przykładem może być tutaj promocja mBanku, w której można zyskać aż trzy różne benefity), z drugiej - daje uczestnikom spore pole manewru.

Przykładowo, w promocji mBanku możesz poprzestać na premii za otworzenie konta lub pójść krok dalej i powalczyć o 650 zł w ramach moneybacku. Na podobnej zasadzie jest oparta akcja BGŻ BNP Paribas. Jeśli chcesz, możesz spełnić warunek podstawowy, jakim jest założenie Konta Optymalnego i poprzestać na gwarantowanej, choć dość skromnej premii (63 zł). Możesz też - po ocenie swoich możliwości finansowych - spełnić warunki pozwalające na zdobycie wszystkich bonusów.

W naszej opinii przygotowane przez banki oferty uwzględniają różne oczekiwania i potrzeby klientów. Są wśród nich zarówno akcje charakteryzujące się bardzo prostymi warunkami (np. PKO BP i Alior Banku), jak i propozycje wymagające znacznie większego zaangażowania, które oferują w zamian znacznie większe profity. Słowem, marcowe promocje prezentują się całkiem nieźle i mają spory potencjał, by przyciągnąć Twoją uwagę.

Jednak jeśli żadna z nich nie przypadła Ci do gustu - nic straconego, wciąż możesz skorzystać z okazji do zysku. Sprawdź naszą listę najlepszych promocji bankowych i przyjrzyj się także pozostałym ofertom, z których możesz spokojnie skorzystać już po świętach.