Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl
Oferta nieaktualna. Sprawdź aktualnie trwającą.

Najlepsze oferty oszczędnościowe we wrześniu 2021 r.

Najlepsze oferty oszczędnościowe we wrześniu 2021 r.
Spis treści

Sytuacja na rynku

O Aion Banku, który w sierpniu zadebiutował na polskim rynku, powiedziano (na razie) wszystko, zatem ten temat zostawmy i przyjrzyjmy się, czy na rynku oszczędności od tamtej pory zdarzyło się coś godnego uwagi. Okazuje się, że o ile oferty kont oszczędnościowych praktycznie się nie zmieniły (z wyjątkiem lekkiej obniżki w Toyota Banku), to już oprocentowanie lokat terminowych cechowała większa dynamika.

Dobre wieści mamy dla osób zainteresowanych neoBankiem. W tej instytucji odnotowaliśmy podwyżki na energoLokacie Gwarantowanej aż o 0,7 p.p. (obecnie 1,3%) i neoLokacie Zysk o 0,6 p.p. (obecnie 1,1%). Dodatkowo bank wprowadził do oferty energoLokatę Wysoki Procent, na której nowi klienci zyskają aż 2%! Pozytywne informacje płyną także z Inbanku, który podniósł oprocentowanie depozytu na 3 miesiące, pół roku, 12 miesięcy i 2 lata.

Zmiany - te duże, i te mniejsze - czasem trudno wychwycić, dlatego i tym razem podsumowaliśmy dla Ciebie warte uwagi lokaty i konta oszczędnościowe. Znajdziesz tu zarówno oferty dla nowych klientów, jak i osób, które można nazwać “obecnymi” klientami.

Oferty na start

Stwierdzenie, że najlepsze propozycje naszego rankingu kont oszczędnościowych oraz rankingu lokat banki przygotowują dla nowych klientów, nikogo już nie dziwi. Jeśli do tej pory nie korzystałeś z usług np. Getin Banku, ING czy Credit Agricole (albo było to naprawdę dawno temu), możesz teraz skorzystać z korzystnych ofert. Brzmi zbyt pięknie, aby było prawdziwe? Częściowo - oprocentowanie poniższych kont oszczędnościowych i lokat wyróżnia się na rynku, ale faktem jest, że obowiązuje dla niewielkich kwot i wymaga założenia konta osobistego.

Najlepsze oferty dla nowych klientów wrzesień 2021 r.

Produkt

Oprocentowanie

Okres

Kwota maksymalna

Dodatkowe warunki

Nest Lokata Witaj

Nest Bank

2,1%

6 miesięcy

10 tys. zł

Oferta dla nowych klientów banku, którzy założą darmowe Nest Konto. W przypadku lokaty na 6 miesięcy musisz zapewnić wpływ wynagrodzenia na Nest Konto w kwocie min. 1000 zł*.

Obowiązuje do odwołania.

Elastyczne Konto Oszczędnościowe

Getin Bank

2,0%

12 miesięcy

10 tys. zł

Oferta dla nowych klientów, wymagane comiesięczne wpływy na konto osobiste.

Obowiązuje do 30.11.2021 r.

Lokata “Lubię to polecam”

Bank Millennium

2,0%

3 miesiące

20 tys. zł

Oferta dla uczestników programu poleceń Konta 360⁰ w Banku Millennium, wymagane spełnienie warunków promocji.

Obowiązuje do 1.10.2021 r.

energoLokata Wysoki Procent

neoBank

2,0% 2 miesiące 10 tys.zł

Oferta dla nowych klientów.

Obowiązuje do odwołania.

Lokata Mobilna na Start

Getin Bank

2,0%

2 miesiące

10 tys. zł

Oferta dla klientów aktywujących pierwszy profil w bankowości mobilnej.

Obowiązuje do odwołania.

Moje Cele

mBank

Do 1,7%

3 miesiące

10 tys. zł

Oferta dla nowych i obecnych klientów.

Obowiązuje do 28.09.2021 r.

Moje Cele to rachunek do automatycznego oszczędzania. Konto otworzysz na stronie banku.

Smart Saver

ING Bank Śląski

1,6%

bezterminowo

5 tys. zł

Oferta dla nowych i obecnych klientów. Smart Saver to rachunek do automatycznego oszczędzania. Konto otworzysz na stronie banku.

Rachunek Oszczędzam w ofercie “Na start”

Credit Agricole

1,5%

3 miesiące

20 tys. zł

Oferta dla nowych klientów, wymagane założenie Konta dla Ciebie.

Obowiązuje do odwołania.

Konto założysz na stronie banku.

* w przypadku JDG należy wpływ na rachunek BIZnest Konto w kwocie min. 6000 zł oraz dokonać płatności do US lub ZUS

Prym w ofertach “na start” ponownie wiedzie półroczna Nest Lokata Witaj z oprocentowaniem 2,1%. Jedynym małym “haczykiem” jest tu wymóg zapewnienia wpływu wynagrodzenia na ROR w Nest Banku (jeśli nie możesz tego zrobić, wybierz wariant tej lokaty na 3 miesiące ze stawką 1,5%).

Okrągłe 2% w skali roku możesz otrzymać w Getin Banku, zarówno na koncie oszczędnościowym, jak i na lokacie, oraz na depozycie w neoBanku i Millennium (zwróć uwagę na warunki związanego z nim programu poleceń). Osobne miejsce zajmują rachunki do automatycznego oszczędzania w mBanku i ING, gdzie wyższe oprocentowanie wymaga nieco więcej aktywności z Twojej strony.

Propozycje dla obecnych klientów

Jeśli dla banku nie jesteś “nowym klientem”, bo dłuższy czas korzystasz z jego usług, nie stoisz na straconej pozycji. Jak za chwilę się przekonasz, na rynku są całkiem atrakcyjne oferty, które wymagają tylko posiadania konta osobistego, a nie zakładania nowego.

Najlepsze oferty dla obecnych klientów wrzesień 2021 r.

Produkt

Oprocentowanie

Okres

Kwota maksymalna

Dodatkowe warunki

Lokata na nowe środki

Kasa Stefczyka

2,2%

9 miesięcy

30 tys. zł

Oferta tylko dla członków Kasy Stefczyka, wymagane uiszczanie opłat członkowskich i posiadanie rachunku IKS Classic.

Obowiązuje do odwołania.

Moje Cele

mBank

Do 1,7%

3 miesiące

10 tys. zł

Oferta dla nowych i obecnych klientów.

Obowiązuje do 28.09.2021 r.

Moje Cele to rachunek do automatycznego oszczędzania. Konto otworzysz na stronie banku.

Smart Saver

ING Bank Śląski

1,6%

bezterminowo

5 tys. zł

Oferta dla nowych i obecnych klientów. Smart Saver to rachunek do automatycznego oszczędzania. Konto otworzysz na stronie banku.

Rachunek Aion Oszczędności

Aion Bank
do 1,5% do 31 grudnia 2021 r. bez limitu

Najwyższe oprocentowanie uzyskasz w pakiecie All-Inclusive za 49,99 zł/mies. W pakiecie Smart za 29,99 zł zyskujesz 1,25%, natomiast w darmowym pakiecie Light: 1,0%.

Promocja obowiązuje do końca tego roku.

Lokata standardowa

Inbank

1,4% 12 miesięcy 50 tys. zł

Oferta dla wszystkich klientów, brak wymogu posiadania konta osobistego.

Lokatę założysz na stronie Inbanku.

Konto Oszczędnościowe (“korzyść” do Konta Jakże Osobistego)

Alior Bank

1,0%

do 30 września 2021 r.

10 tys. zł

Oferta dla posiadaczy Konta Jakże Osobistego; wyższe oprocentowanie wymaga dokonywania transakcji kartą na min. 300 zł miesięcznie.

Obowiązuje do 30.09.2021 r.

Lokata Plus

Toyota Bank

0,9%

3 lata

40 tys. zł

Oferta dla posiadaczy konta osobistego w Toyota Banku.

Także w kategorii “obecni klienci” pozycja lidera pozostała bez zmian. Lokata na nowe środki w Kasie Stefczyka z mocnym 2,2% to najwyżej oprocentowany depozyt na rynku i choć w tym przypadku musisz zostać członkiem SKOK-u i uiszczać opłaty członkowskie, to warto choć wziąć pod uwagę tę propozycję.

Moje Cele w mBanku i Smart Saver w ING także są dostępne bez względu na Twój status klienta. Wprawdzie są to rachunki do automatycznego oszczędzania, które powinieneś zasilać co miesiąc, ale są sposoby, aby ułatwić sobie sprawę, o czym piszemy w naszych analizach.

Konta oszczędnościowe dla dzieci i młodzieży

Wrzesień uczniom kojarzy się z powrotem do szkół, a rodzicom z nieodzownymi wydatkami. Może warto przy tej okazji poszukać dla swojej pociechy także konta oszczędnościowego, aby mogła oszczędzać na przyjemności? Banki od dłuższego czasu kuszą najmłodszych klientów całkiem niezłym oprocentowaniem (nawet 2%!), a taki rachunek może okazać się cenną lekcją zarządzania pieniędzmi. Wiele przydatnych wskazówek znajdziesz w naszym tekście Konto oszczędnościowe dla dziecka i dla młodzieży.

Kto szuka, ten zarabia

Ostatni miesiąc okazał się całkiem dobry dla oszczędzających. Do gry wrócił neoBank, który nie tylko podniósł oprocentowanie, ale i wprowadził do oferty nową lokatę. Pozytywnie można też ocenić kontynuacje specjalnych ofert w Getin Banku. Minimalne obniżki zaobserwowane przez nas zaledwie w dwóch bankach pozwalają na ostrożne stwierdzenie, że na kontach oszczędnościowych i lokatach terminowych doczekaliśmy się stabilizacji.

Niestety, dalsze podwyżki na rynku oszczędności nie są wcale takie pewne. Dość wysoka inflacja nie jest korzystnym zjawiskiem, a RPP wciąż waha się nad podniesieniem stóp procentowych, które bezpośrednio wpływają na oprocentowanie kont i lokat. W tej sytuacji dobrym rozwiązaniem jest poszukiwanie nowych sposobów na ulokowanie naszego kapitału. Może depozyt w banku spółdzielczym? Inwestycja w obligacje? Warto poświęcić nieco czasu na te rozważania, a nasze oszczędności będą dla nas pracowały na najlepszych możliwych warunkach.