Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

Gdzie warto ulokować oszczędności? Najlepsze konta oszczędnościowe w sierpniu 2019

Gdzie warto ulokować oszczędności? Najlepsze konta oszczędnościowe w sierpniu 2019
Spis treści

Rzut oka na nasz ranking rachunków oszczędnościowych pozwala stwierdzić, że mamy w czym wybierać. Najlepsze pozycje zestawienia oferują przynajmniej 3% w skali roku, ale już pozostałe parametry są zmienne. Sprawdź, jakie konta oszczędnościowe zajmują najwyższe miejsca w rankingu.

Konto Oszczędnościowe w promocji 4% Citibanku liderem rankingu rachunków oszczędnościowych

Jeśli jako wyznacznik atrakcyjności konta oszczędnościowego przyjmiemy oprocentowanie, to specjalna oferta Citibanku jest niekwestionowanym zwycięzcą wszelkich zestawień. Mocne 4% w skali roku przez 4 miesiące robi wrażenie, jednak ta propozycja nie jest pozbawiona wad. Największą są, naszym zdaniem, warunki aktywności, czyli konieczność założenia rachunku osobistego Citi Priority i zapewniania wpływu wynagrodzenia w kwocie min. 2 tys. zł. Niska kwota, dla której możemy otrzymać wyższe oprocentowanie (maks. 10 tys. zł), to inny mankament propozycji Citibanku.

II miejsce na podium dla Getin Banku

Konto Oszczędnościowe w Getin Banku również charakteryzuje się wysokim oprocentowaniem – 3,5% w skali roku – i wyjątkowo długim okresem obowiązywania (12 miesięcy). Niestety, także w tym przypadku maksymalna kwota objęta promocyjną stawką jest niska i wynosi 10 tys. zł. Dość wysokie są natomiast wymagania banku co do uzyskania wyższego oprocentowania. Tu również konieczny jest przelew wynagrodzenia na konto osobiste, jednak Getin Bank definiuje ten wpływ dość szeroko, mamy tu więc większe pole manewru.

Warto dodać, że dla tego rachunku oszczędnościowe obowiązuje także równoległa oferta "na nowe środki", w ramach której możemy otrzymać 3% w skali roku dla kwot do 200 tys. zł i 2% dla środków od 200 do 400 tys. zł, jeśli zatem chcielibyśmy ulokować większe kwoty na niezły procent, wystarczy wpłacić nowe środki w Getin Banku.

Brązowy medal także dla Citi Handlowego

Miejsce na podium przypadło innej ofercie Konta Oszczędnościowego w Citibanku – tym razem ze stawką 3%. Takie oprocentowanie możemy otrzymać dla kwoty maks. 100 tys. zł, czyli znacznie wyższej niż przy pierwszych dwóch ofertach, i to przez pół roku. Bank nie oferuje jednak dobrej stawki za darmo. Aby cieszyć się atrakcyjnym oprocentowaniem, musimy posiadać zarówno Konto Citi Priority, jak i kartę kredytową Citi Simplicity i spełnić dodatkowe wymagania oferty specjalnej.

Tutaj jedna uwaga od nas - tej oferty Citibanku nie możesz połączyć z Kontem Oszczędnościowym (promocja 4%)!

Credit Agricole poza podium

Również 3% w skali roku, ale tylko przez 4 miesiące, mogą zyskać nowi klienci na Rachunku Oszczędzam w ofercie “Na start” w Credit Agricole. Kwota objęta specjalnym oprocentowaniem wynosi tu maksymalnie 50 tys. zł i w zasadzie to najważniejsze, co trzeba tu wiedzieć. Konto oszczędnościowe w Credit Agricole jest zakładane razem z rachunkiem osobistym (Konto dla Ciebie, za którego założenie możesz zyskać 200 zł premii), jednak bank nie wymaga spełniania dodatkowych warunków, aby otrzymać wyższą stawkę dla naszych oszczędności.

Bank Pekao zamyka pierwszą piątkę

Nasz TOP 5 najlepszych rachunków oszczędnościowych zamyka Konto Oszczędnościowe w Banku Pekao SA. To kolejna oferta z oprocentowaniem 3% w skali roku – w tym przypadku przez 180 dni dla kwot do 30 tys. zł. Plusem tej propozycji jest brak dodatkowych warunków (prócz założenia Konta Przekorzystnego, np. z premią 200 zł) uprawniających do otrzymania wyższego oprocentowania.

Podsumowanie najlepszych kont oszczędnościowych w sierpniu wygląda następująco:

Najlepsze konta oszczędnościowe - sierpień 2019
Konto Oprocentowanie Okres obowiązywania Zakres kwot
Konto Oszczędnościowe (promocja 4%) w Citibanku 4,0% 4 miesiące do 10 tys. zł
Konto Oszczędnościowe w Getin Banku 3,5% 12 miesięcy do 10 tys. zł
Konto Oszczędnościowe (promocja 3%) w Citibanku 3,0% 6 miesięcy do 100 tys. zł
Rachunek Oszczędzam w ofercie "Na start" w Credit Agricole 3,0% 4 miesiące do 50 tys. zł
Konto Oszczędnościowe w Banku Pekao 3,0% 180 dni do 30 tys. zł

Na te oferty także zwróć uwagę

Nasz ranking kont oszczędnościowych nie kończy się na opisanych wyżej ofertach. 3% w skali roku oferuje również Alior Bank posiadaczom Konta Jakże Osobistego (w ramach dodatkowej “korzyści” do rachunku) oraz T-Mobile Usługi Bankowe nowym klientom.

Jeśli szukasz stabilnych, cyklicznie odnawianych ofert, zwróć uwagę na propozycję Konta Profit w Banku Millennium, gdzie oprocentowanie wynosi 2,7% dla kwot do 100 tys. zł i obowiązuje 100 dni. Nieźle wygląda też Konto Mocno Oszczędnościowe w Alior Banku z oprocentowaniem 2,5% w skali roku dla takiej samej kwoty.

Konta oszczędnościowe to dobry wybór

Oszczędzający w ostatnich czasach nie mają lekkiego życia. Niskie stopy procentowe sprawiają, że lokowanie środków na lokatach staje się mało opłacalne, a nasze pieniądze dobrze byłoby jednak ochronić przed inflacją. Pewnym ratunkiem są tu właśnie konta oszczędnościowe - ze swobodnym dostępem do środków i atrakcyjnymi stawkami, przewyższającymi już 3% w skali roku. Jeśli poszukujesz korzystnej oferty dla swoich oszczędności, zastanów się nad takim rachunkiem. Sprawdź, jak długo możesz otrzymywać wysokie oprocentowanie, dla jakiej kwoty i czy trzeba do tego spełnić dodatkowe warunki – nasz ranking i porównywarka służą Ci w tym pomocą.