Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl
Oferta nieaktualna. Sprawdź aktualnie trwającą.

Last minute! Najlepsze konta oszczędnościowe w kwietniu 2020 r. (po obniżkach stóp procentowych)

Last minute! Najlepsze konta oszczędnościowe w kwietniu 2020 r. (po obniżkach stóp procentowych)
Spis treści

Ostatnie decyzje RPP zaskoczyły dosłownie wszystkich i choć to rynek lokat najmocniej odczuł silne spadki oprocentowania, wydawało się, że konta oszczędnościowe są pod tym względem bezpieczne.

Niestety, początek kwietnia przyniósł nam niekorzystne wieści z banków, które długo trzymały się w czołówce naszego rankingu (Bank Pekao i T-Mobile Usługi Bankowe obniżyły stawki do 2,5%), podczas gdy inne instytucje utrzymywały oprocentowanie na dość stabilnym poziomie.

Kliknij, aby powiększyć

Skoro już o tym mowa – jeszcze niedawno za korzystne konto oszczędnościowe uznawaliśmy takie, które oferuje przynajmniej 2,5%. Po ostatnich zmianach okazało się, że musimy zrewidować nasze założenia, dlatego obecnie przyjmujemy, że warte uwagi oferty oszczędnościowe powinny przynosić minimum 2% w skali roku.

Czołówka rankingu bez zmian

Podium naszego rankingu kont oszczędnościowych szczęśliwie od dłuższego czasu pozostaje bez zmian. Najwięcej zyskamy w Getin Banku w ofercie “na start” dla nowych klientów - 3,5%. Istotnym ograniczeniem tej propozycji jest jednak niska kwota objęta tym oprocentowaniem, czyli 10 tys. zł. Warto także pamiętać, że wyższa stawka obowiązuje tylko pod warunkiem comiesięcznego wpływu wynagrodzenia.

Konto / Bank

Oproc.

Okres

Kwota maks.

Dodatkowe warunki

Elastyczne Konto Oszczędnościowe

Getin Bank

3,5%

12 miesięcy

10 tys. zł

Oferta dla nowych klientów; wymagane comiesięczne wpływy na konto w kwocie min. 1000 zł.

Obowiązuje do 31.05.2020 r.

Konto założysz na tej stronie banku.

Rachunek Oszczędzam w ofercie “Na start”

Credit Agricole

3,0%

4 miesiące

30 tys. zł

Oferta dla nowych klientów.

Obowiązuje do odwołania.

Konto założysz na tej stronie banku.

Konto Oszczędnościowe (“korzyść” do Konta Jakże Osobistego”)

Alior Bank

3,0%

Do 30 czerwca 2020 r.

20 tys. zł

Oferta dla posiadaczy Konta Jakże Osobistego; wyższe oprocentowanie wymaga dokonywania transakcji kartą na min. 300 zł miesięcznie.

Obowiązuje do 30.06.2020 r.

Konto w promocji założysz na tej stronie banku.

Po 3% w skali roku oferują klientom Credit Agricole i Alior Bank. Pierwszy z nich – tylko nowym posiadaczom kont osobistych, drugi – osobom, które zdecydują się na Konto Jakże Osobiste i będą regularnie płacić kartą debetową na min. 300 zł (w przeciwnym razie oprocentowanie rachunku spadnie do 2,0%).

Korzystaj z ofert na nowe środki

Przy pogarszających się warunkach dla oszczędzających warto spojrzeć bardziej przychylnym okiem na te oferty, z których możemy skorzystać wielokrotnie.

Do takich należą popularne promocje na nowe środki na kontach oszczędnościowych. Z redakcyjnego doświadczenia wiemy, że te oferty się sprawdzają i bez problemu można przelewać środki między 2-3 bankami, aby ciągle oszczędzać na korzystnych warunkach.

Konto / Bank

Oproc.

Okres

Kwota maks.

Dodatkowe warunki

Elastyczne Konto Oszczędnościowe

Getin Bank

2,7%

92 dni

400 tys. zł

Nowe środki - nadwyżka nad saldo depozytów klienta w Getin Banku na dzień 31 marca 2020 r.

Oferta ważna do 05.05.2020 r.

Konto założysz na tej stronie banku lub w promocji konta osobistego.

Konto Oszczędnościowe Profit

Bank Millennium

2,6%

92 dni

100 tys. zł

Nowe środki - nadwyżka nad saldo depozytów klienta w Banku Millennium na dzień 14 marca 2020 r.

Oferta ważna do 25.04.2020 r. Znamy warunki odnowienia (patrz ramka poniżej).

Konto założysz na tej stronie banku lub w promocji konta osobistego.

Otwarte Konto Oszczędnościowe

ING

2,5%

4 miesiące

100 tys. zł

Nowe środki - nadwyżka nad saldo depozytów klienta w ING na dzień 2 marca 2020 r.

Oferta ważna do 06.05.2020 r. Prawdopodobnie zostanie odnowiona gorszych warunkach.

Konto założysz na tej stronie banku.

Konto Mega Oszczędnościowe

Alior Bank

2,5%

3 miesiące

100 tys. zł

Nowe środki - nadwyżka nad saldo depozytów klienta w Alior Banku na dzień 31 marca 2020 r.; wyższe oprocentowanie wymaga zapewniania wpływów na konto osobiste w kwocie min. 1500 zł miesięcznie.

Oferta ważna do 10.05.2020 r. Prawdopodobnie zostanie odnowiona gorszych warunkach.

Konto założysz na tej stronie banku.

W porównaniu do poprzedniego miesiąca tylko Bank Millennium obniżył promocyjną stawkę oprocentowania na swoim koncie oszczędnościowym do 2,6% - i to jeszcze przed obniżką stóp procentowych przez RPP. Specjalna oferta na Koncie Mega Oszczędnościowym w Alior Banku została odnowiona dosłownie godziny przed kwietniową decyzją o ponownym cięciu stóp. OKO Bonus w ING z kolei już długi czas trzyma się na takim samym poziomie.

Czy w maju możemy liczyć na takie same stawki? Nadzieja umiera ostatnia, jednak patrząc realnie, należy się spodziewać raczej obniżek.

Obniżki powoli stają się faktem! Bank Millennium opublikował już regulamin nowej edycji promocji na Koncie Profit. Od 26 kwietnia nowe środki wpłacone na rachunek będą podlegały oprocentowaniu 2,0%. Jeśli masz taką możliwość, skorzystaj z aktualnej edycji promocji (2,6%) i wpłać nowe środki przed tym terminem!

Połącz konto oszczędnościowe z promocją!

Jeśli dopiero rozpoczynasz swoją przygodę z konkretnym bankiem i zakładasz rachunek osobisty, możesz połączyć przyjemne z pożytecznym. Obecnie kilka banków oferuje premie za założenie konta osobistego i jednocześnie proponuje korzystne oprocentowanie rachunków oszczędnościowych.

Z obu ofert oszczędnościowych możesz skorzystać tylko raz, a po upływie okresu podwyższonego oprocentowania stawka na tych kontach spada do standardowego poziomu.

Z punktu widzenia efektywności lokowania naszych pieniędzy, konta oszczędnościowe na nowe środki są lepszym rozwiązaniem, jednak jeśli chcesz założyć ROR w promocji, a bank akurat proponuje dobre warunki na rachunku oszczędnościowym, to warto wykorzystać okazję.

Spodziewamy się ochłodzenia

Bądźmy szczerzy, w najbliższych tygodniach nie mamy co liczyć na podwyżki oprocentowania kont oszczędnościowych. W obecnej sytuacji doceniamy, jeśli bank utrzymuje specjalną stawkę na niezmienionym poziomie i oferuje przynajmniej 2,0% w skali roku, dlatego z ulgą przyjęliśmy ostatnie decyzje o odnowieniu promocji na kontach oszczędnościowych (nawet z nieco niższym oprocentowaniem).

W nadchodzących tygodniach spodziewamy się obniżek oprocentowania w instytucjach, które do tej pory nie zdecydowały się na radykalne zmiany w swoich ofertach rachunków oszczędnościowych. Czy Millennium, Alior Bank i ING dołączą do innych banków i zaproponują klientom niższe stawki? My z niecierpliwością (i niepokojem) czekamy na te decyzje, a Was zachęcamy do korzystania z kont oszczędnościowych, zanim nastąpią kolejne spadki.