Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

Moto Konto w Toyota Banku

Moto Konto w Toyota Banku
Źródło: strona Toyota Banku
Ocena:
Atrakcyjność opłat:
Użyteczność rachunku:
Jakość obsługi klienta:
Promocje i bonusy:

Zalety:

 • bezwarunkowo bezpłatna karta, cztery różne możliwości uniknięcia opłaty za konto
 • liczne ułatwienia i bonusy dla kierowców
 • niezła oferta oszczędnościowa

Wady:

 • brak przelewów natychmiastowych
 • brak oferty walutowej
 • prowizja od wypłaty z bankomatu powyżej 3 transakcji w miesiącu

Opinia eksperta

Choć Moto Konto to rachunek dostępny dla wszystkich, jednak najwięcej korzyści z jego założenia odniosą właściciele samochodów. Atutem rachunku jest szeroki wachlarz produktów oszczędnościowych i ubezpieczeniowych, a przede wszystkim – atrakcyjne bonusy dla kierowców.
Beata Szymańska
Masz pytanie? Zadaj je w komentarzu!

Przed podjęciem decyzji o założeniu konta warto zwrócić uwagę na dwie ważne kwestie: wysokość opłat oraz dodatkowe usługi powiązane z rachunkiem. 

Pełna analiza Moto Konta w Toyota Banku


Opłaty i prowizje za korzystanie z Moto Konta

Prowizje związane z Moto Kontem prezentują się następująco:

Aby nie płacić prowizji za prowadzenie konta, należy spełnić jeden z czterech warunków: utrzymać  średniomiesięczne saldo na koncie w wysokości 1000 zł LUB zapewnić na lokatach saldo 2500 zł w miesiącu LUB dokonać z konta spłaty raty kredytu samochodowego LUB spłacić z ratę w Toyota Leasing Polska Sp. z .o.o. Wybór najwygodniejszej opcji należy do posiadacza rachunku.

Co oferuje Moto Konto?

Toyota Bank udostępnia użytkownikom konta osobistego kilka przydatnych usług dodatkowych.

Aplikacja "Tankuj Korzyści"

Aplikacja Tankuj Korzyści, pozwala w prosty i wygodny sposób zarządzać bonusami i zwrotami za paliwo oraz daje dostęp do dodatkowych profitów. Przykładowo, jeśli w trakcie korzystania z "apki" wybierzemy usługę finansowania zakupu Toyoty lub Lexusa, zyskamy dodatkowy zwrot środków.

Mobilna autoryzacja

Natomiast do logowania i potwierdzania transakcji należy zainstalować aplikację Mobilna Autoryzacja. Apka umożliwia tylko i wyłącznie autoryzowanie płatności. Można ją bezpłatnie pobrać na swój smartfon lub tablet ze sklepów Google Play i App Store.

Program lojalnościowy Toyota More

Program lojalnościowy Toyota More polega na zbieraniu punktów, które potem można wymienić np. na usługi serwisowe, rabaty na nowy samochód marki Toyota bądź Lexus, zniżki na akcesoria samochodowe itp. Uczestnicy programu zyskują także dostęp do ofert specjalnych, np. mogą wybrać najlepsze egzemplarze z wyprzedaży rocznika na kilka dni przed jej oficjalnym rozpoczęciem albo skorzystać z limitowanej oferty jeszcze przed startem kampanii reklamowej. Najbardziej aktywni uczestnicy programu otrzymują bony premiowe, dzięki którym mogą zaoszczędzić na serwisowaniu auta nawet kilka tysięcy złotych rocznie.

Punkty są przyznawane za takie czynności, jak zakup akcesoriów samochodowych, tankowanie paliwa na stacjach Shell, przeglądy gwarancyjne, wykupienie ubezpieczenia OC + AC + NNW oraz transakcje dokonane kartą debetowo-lojalnościową lub kredytowo-lojalnościową Toyota Banku (mogą być to dowolne płatności w dowolnym punkcie handlowo-usługowym).

Pomoc w nagłych wypadkach - Serwis Moto i Serwis Medyczny

Toyota Bank oferuje kilka serwisów assistance, m.in. Moto, Domowy i Medyczny. Ubezpieczenia te kosztują odpowiednio od 0 zł do 8 zł miesięcznie, w zależności od posiadanej karty.

W ramach Serwisu Moto klient otrzymuje m.in. usługę:

 • naprawę samochodu na miejscu zdarzenia (koszt części zamiennych ponosi klient);
 • holowania (bezpłatne do 50 km);
 • dostarczenia paliwa (koszt paliwa ponosi klient);
 • otwarcia i uruchomienia pojazdu;
 • transportu roweru za darmo do 30 km.

W przypadku Serwisu Medycznego klient zyskuje m.in.:

 • 5 wizyt lekarza pierwszego kontaktu,
 • 5 wizyt u psychologa;
 • opiekę pielęgniarki;
 • transport z i do szpitala;
 • dostawy leków;
 • pomoc przy rejestracji do specjalisty (koszt wizyty pokrywa pacjent).

Natomiast osoby korzystające z Serwisu Domowego mogą liczyć na naprawę sprzętu RTV/AGD oraz PC i urządzeń mobilnych, a także drobne naprawy domowe.

Kto może otworzyć Moto Konto?

Oferta jest skierowana do osób pełnoletnich, posiadających adres zamieszkania i korespondencji na terenie Polski, dysponujących polskim dowodem osobistym oraz numerem telefonu komórkowego polskiego operatora. Rachunek mogą także założyć nierezydenci, o ile osoby te są obywatelami jednego z krajów członkowskich Unii Europejskiej lub Europejskiego Obszaru Gospodarczego, posiadają miejsce zamieszkania w jednym z tych krajów oraz przedstawią Certyfikat Rezydencji.

Jak założyć Moto Konto w Toyota Bank?

Do wyboru są dwie możliwości – można otworzyć konto całkowicie online w procesie wideoweryfikacji lub w tradycyjny sposób za pośrednictwem kuriera. Nie da się jednak założyć konta w placówce banku, gdyż Toyota Bank nie posiada lokalnych oddziałów.

Aby zdalnie otworzyć konto, należy jedynie:

 • wypełnić wniosek na stronie banku,
 • poczekać na SMS-a z kodem weryfikacyjnym (kod należy wpisać we wniosku i jeszcze raz podać numer telefonu),
 • potwierdzić tożsamość przez kamerę internetową,
 • wyrazić zgodę na przetwarzanie danych biometrycznych w celu zdalnego zawarcia umowy z Toyota Bank Polska,
 • podpisać umowę kodem SMS.

Ważne! Podczas wideoweryfikacji trzeba okazać dowód osobisty – otwarcie konta na podstawie paszportu jest aktualnie niemożliwe.

Produkty powiązane

Produkty Oszczędnościowe

Produkty kredytowe

Moto Konto opinie

Moto Konto jest produktem dość specyficznym. Rachunek umożliwia skorzystanie z wielu ciekawych usług adresowanych głównie do kierowców np. programu Lojalnościowego Toyota More czy też specjalnych ofert i rabatów na wybrane roczniki samochodów marki Toyota.

Na klientów Toyoty czekają też preferencyjne kredyty samochodowe, Comfort Pay (serwis auta na raty) oraz leasing konsumencki KINTO ONE oferowany w dwóch wariantach: z pełnym serwisem, oponami i ubezpieczeniem lub bez dodatkowych usług. Ocena zdolności kredytowej klientów odbywa się w oparciu o uproszczone procedury, a posiadacze aktywnej umowy finansowania zyskują dostęp do atrakcyjnej listy benefitów w ramach programu lojalnościowego.

Toyota Bank posiada w swojej ofercie dwa różne rachunki oszczędnościowe różniące się wysokością oprocentowania Jednym z nich jest Indeksowane Konto Oszczędnościowe dostępne dla nowych i obecnych klientów, drugim – "zwykłe" Konto Oszczędnościowe otwierane wyłącznie z ROR-em. Poza rachunkami oszczędnościowym Toyota Bank proponuje swoim klientom również szereg lokat, warto jednak zaznaczyć, że najlepsze depozyty są udostępniane wyłącznie osobom, które aktywnie korzystają z pozostałych produktów Toyota Banku, takich jak kredyt samochodowy czy leasing.

Trzeba jednak dodać, że w Toyota Banku stosunkowo często pojawiają się oferty promocyjne, w których oprócz podwyższonych odsetek można zyskać gotówkową premię.

Moto Konto – czy warto je otworzyć?

Warto mieć świadomość, że Toyota Bank to typowy bank samochodowy, ukierunkowany na obsługę osób planujących kupno lub leasing aut marki Toyota / Lexus. Recz jasna, posiadacze samochodów innych producentów również mogą skorzystać oferty banku i także oni znajdą w niej produkty, z których powinni być zadowoleni, chociażby rozbudowane pakiety assistance. Kolejną grupą, której można polecić Moto Konto, są osoby zainteresowane efektywnym oszczędzaniem.

Niemniej Moto Konto ma również poważne minusy. Użytkownicy rachunku muszą się pogodzić z faktem, że wiele operacji bankowych będzie dla nich niedostępnych, np. przelewy natychmiastowe, wpłata gotówki we wpłatomacie, cashback czy wypłata z krajowych bankomatów Blikiem. Nie skorzystają również z takich udogodnień, jak wielofunkcyjna aplikacja mobilna, jako że apka Toyota Banku służy tylko i wyłącznie do autoryzacji transakcji. Do tego instytucja nie obsługuje produktów walutowych, a z płatności mobilnych oferuje wyłącznie Google Pay.

Przydatne dokumenty

 1. Taryfa opłat i prowizji

O banku

Produkty Toyota Banku kierowane są zarówno do klientów indywidualnych, jak i do przedsiębiorców. Misją instytucji jest zapewnienie Perfect Bankingu, czyli usług ukierunkowanych na klienta i jego potrzeby.