Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl
Promocja została zakończona. Sprawdź najnowszą: 15 000 zł do wygrania w konkursie Kantoru Walutowego Alior Banku.

150 zł w GOTÓWCE za założenie Konta Jakże Osobistego w Alior Banku

150 zł w GOTÓWCE za założenie Konta Jakże Osobistego w Alior Banku
Źródło: strona promocji

Tradycyjnie organizatorem Money Manii (cyklicznej akcji dla osób korzystających z promocji bankowych) jest Totalmoney.pl sp. z o.o., a partnerem obecnej edycji akcji jest Alior Bank.

Uczestnicy promocji

Do tej akcji specjalnej można przystąpić do 10 czerwca 2019 r. Mogą w niej brać udział pełnoletnie osoby fizyczne posiadające pełną zdolność do czynności prawnych oraz miejsce zamieszkania na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, które zaakceptują regulamin promocji. Konieczne też jest posiadanie polskiego dowodu osobistego.

Wykluczenie z udziału dotyczy osób, które w ciągu roku przed złożeniem wniosku o Konto Jakże Osobiste w ramach 18. edycji Money Manii, posiadali w Aliorze konto osobiste (w złotówkach lub walutach obcych) i/lub Kartę Kibica Alior Banku.

Posiadanie konta oszczędnościowego, konta firmowego, konta oszczędnościowego walutowego, konta w Kantorze Walutowym Alior Banku oraz konta w T-Mobile Usługi Bankowe nie wyklucza z udziału w promocji.

Zacznij od przystąpienia do Money Manii

W przypadku, gdy brałeś udział w poprzednich edycjach Money Manii, ten etap pomijasz, dotyczy on tylko nowych uczestników.

Jeśli chcesz dołączyć do grona „moneymaniaków”, zanim zaczniesz wypełniać warunki jej obecnej edycji, musisz wykonać dwa kroki:

 1. Do 10 czerwca 2019 r. zarejestruj się i załóż sobie profil na stronie Money Manii. W trakcie rejestracji musisz podać swoje personalia i adres e-mail.
 2. Kliknij w link otrzymany w wiadomości przesłanej przez organizatora promocji i potwierdź rejestrację.

Twoja droga po 150 zł

Kolejne działania będą już związane bezpośrednio z udziałem w 18. edycji Money Manii. Jak wspomnieliśmy, Twoim zadaniem będzie otwarcie Konta Jakże Osobistego wraz z kartą debetową i aktywne korzystanie z rachunku.

 1. Do 10 czerwca 2019 r. zaloguj się na stronie Money Manii i kliknij w aktywny link, który przekieruje Cię na stronę Alior Banku.
 2. Złóż wniosek o Konto Jakże Osobiste wraz z kartą debetową Wyraź przy tym zgodę na przekazanie przez bank organizatorowi informacji objętych tajemnicą bankową. Chodzi o potwierdzenie przez Alior Bank faktu otwarcia przez Ciebie Konta Jakże Osobistego i spełnienia warunków uprawniających do wypłaty nagrody.

  Pamiętaj, by adres e-mail podany we wniosku był taki sam jak zapisany w formularzu rejestracyjnym Money Manii.

  Jeśli po wypełnieniu wniosku o konto otrzymasz komunikat: „Dziękujemy, zakończenie wniosku nie jest obecnie możliwe. Jeśli chcesz, pracownik banku skontaktuje się w celu dokończenia składania wniosku” – skorzystaj z tej ścieżki. Konsultant dokończy wniosek razem z Tobą, a Ty wciąż będziesz miał szansę na udział w promocji. Nie wychodź ze strony, nie wylogowuj się z Money Manii. Pamiętaj, że możesz wysłać tylko jeden wniosek!
 3. Do 10 lipca 2019 r. zawrzyj z Alior Bankiem umowę o Konto Jakże Osobiste i kartę debetową.
 4. Do 10 września 2019 r. zrealizuj trzy zadania:
  • zapewnij wpływ na konto w łącznej wysokości min. 1000 zł,
  • wykonaj przynajmniej 3 transakcje bezgotówkowe, przy czym może to być płatność kartą lub Blikiem dokonana w sklepach stacjonarnych lub internetowych,
  • uzupełnij dane na stronie w swoim profilu o numer rachunku otwartego w Alior Banku.

Za tak niewielką aktywność otrzymasz 150 zł. Przyznasz, że oczekiwania Alior Banku nie są wygórowane.

Wypłata premii

O przyznaniu premii zostaniesz powiadomiony do 5 października w wiadomości e-mail, wysłanej przez organizatora na adres poczty elektronicznej podany przez Ciebie w formularzu rejestracyjnym do Money Manii. Alior Bank przekaże premię na Twoje Konto Jakże Osobiste do 10 października 2019 r.

Z otrzymanej gotówki będziesz mógł się cieszyć bez ograniczeń, gdyż nagroda zwolniona jest z podatku dochodowego od osób fizycznych.

Ważne informacje

Przystępując do tej promocji, musisz wiedzieć o bardzo ważnym ograniczeniu dotyczącym transakcji bezgotówkowych wykonanych kartą. To, że nie zostaną zaliczone operacje anulowane i zwrócone, to oczywiste. Warunków regulaminu nie spełnią też płatności o określonych kodach MCC określających miejsce dokonania zapłaty:

 • 7995 - określający kasyna oraz zakłady bukmacherskie i im podobne,
 • 8999 - określający profesjonalne usługi, nieklasyfikowane pod innymi kodami MCC, o ile płatność zidentyfikowana jest jako zagraniczna (country code inny niż Polska),
 • 4111 - określający m.in. usługi transportowe,
 • 6012 - określający instytucje finansowe,
 • 6211 - określający brokerów ubezpieczeniowych,
 • 6051 - określający przekazy pieniężne w instytucjach finansowych,
 • 4829 - określający internetowe przekazy pieniężne,
 • 4900 - określający narzędzia elektryczne, gazowe, sanitarne i wodne.

Konto Jakże Osobiste

Każdy z nas ma inne potrzeby i oczekiwania względem rachunku bankowego. Alior Bank zauważył tę oczywistość i stworzył Konto Jakże Osobiste, które można dopasować do siebie. Do wyboru jest 10 opcji przynoszących korzyści użytkownikowi tego rachunku, np. 3% na Koncie Oszczędnościowym, moneyback, bezpłatne wypłaty z bankomatów w Polsce lub na świecie. Z dwóch z nich można korzystać bezpłatnie, za każdą kolejną trzeba zapłacić 3,50 zł. Oczywiście możesz pozostać przy dwóch "korzyści" i nie ponosić dodatkowych opłat.

Konto Jakże Osobiste prowadzone jest bezwarunkowo bezpłatnie dla osób poniżej 26 r.ż. Pozostali też mogą mieć je za darmo, o ile w danym miesiącu zapewnią jednorazowy wpływ w wysokości min. 1500 zł. W przeciwnym wypadku zapłacą 10 zł.

Karta do rachunku wydawana jest za darmo. Jej prowadzenie też może być bezpłatne pod warunkiem wykonania nią w miesiącu transakcji bezgotówkowych na łączną kwotę min. 300 zł. Gdyby tak się nie stało, bank pobierze opłatę 5 zł. Korzystanie z bankomatów Alior Banku nic nie kosztuje. Za wypłatę z innych maszyn w Polsce trzeba zapłacić 2,50 zł, a za granicą – 5 zł.

Więcej informacji o Koncie Jakże Osobistym znajdziesz w jego analizie.

Atrakcyjna nagroda za niewielką aktywność

Zapewnienie wpływu w łącznej wysokości 1000 zł i wykonanie 3 transakcji bezgotówkowych kartą oceniamy jako naprawdę bardzo skromne wymagania wobec uczestników akcji.

Trzeba jednak pamiętać o opłatach pobieranych na co dzień przez Alior Bank za Konto Jakże Osobiste i związaną z nim kartę. Załóżmy, że otworzysz konto w maju, spełnisz warunki promocji, ale nie wywiążesz się z obowiązków zwalniających z opłat za konto (10 zł miesięcznie przy braku jednorazowego wpływu w wysokości min. 1500 zł) i kartę debetową (5 zł miesięcznie w przypadku, gdy nie wykonasz nią transakcji bezgotówkowych na łączną kwotę min. 300 zł). W rezultacie w każdym z 5 miesięcy od czerwca do października (bank nie pobiera opłat za miesiąc, w którym zakłada się rachunek) stracisz 15 zł, a więc w sumie 75 zł, czyli połowę nagrody.

Tak więc jest to raczej akcja dla tych, którzy nie tylko chcą zgarnąć nagrodę, ale są też zdecydowani aktywnie korzystać z produktów Aliora. Na szczęście bank nie stawia specjalnych ograniczeń co do źródła pochodzenia pieniędzy wpływających na rachunek (można więc przelać je sobie z innego banku), ani co do miejsc płatności kartą.

Przydatne dokumenty

 1. Regulamin MoneyMania edycja XVIII

O banku

Alior Bank to ogólnopolski bank uniwersalny, obsługujący wszystkie segmenty rynku. Instytucja działa na rynku od 2008. Największym akcjonariuszem banku jest Grupa PZU, która posiada około 32% akcji.

Strategią Alior Banku jest zwiększanie udziału w sektorze bankowym, pogłębianie relacji z klientami oraz rozwój dotychczasowych produktów i innowacji.