Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

200 zł za standardową aktywność na Koncie Jakże Osobistym Alior Banku + nawet 3% na koncie oszczędnościowym

200 zł za standardową aktywność na Koncie Jakże Osobistym Alior Banku + nawet 3% na koncie oszczędnościowym
Źródło: strona promocji

Tradycyjnie organizatorem Money Manii (cyklicznej akcji dla osób korzystających z promocji bankowych) jest Totalmoney.pl sp. z o.o.

Czasu na podjęcie decyzji o przystąpieniu do akcji jest dużo – akcja trwa do 30 kwietnia 2020 r., ale w regulaminie znajduje się zapis pozwalający organizatorowi na jej zakończenie wcześniej, po podaniu takiej informacji z 7-dniowym wyprzedzeniem. Lepiej więc nie kusić losu i jak najszybciej podjąć decyzję. Tym bardziej, że wcześniejsze założenie konta i spełnienie warunków aktywności oznacza szybsze otrzymanie nagrody.

Kto ma szansę na bonus?

W tej akcji specjalnej mogą brać udział pełnoletnie osoby fizyczne posiadające pełną zdolność do czynności prawnych oraz miejsce zamieszkania na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, które zaakceptują regulamin promocji. Konieczne też jest posiadanie polskiego dowodu osobistego.

Wykluczenie z udziału dotyczy:

 • osób, które w ciągu roku przed złożeniem wniosku o Konto Jakże Osobiste w ramach 22. edycji Money Manii posiadały w Aliorze konto osobiste (w złotówkach lub walutach obcych) i/lub Kartę Kibica Alior Banku;
 • pracowników i współpracowników organizatora oraz Alior Banku;
 • klientów posiadających w Aliorze konto wspólne z pracownikiem lub współpracownikiem organizatora lub Alior Banku.

Posiadanie konta oszczędnościowego (także walutowego), rachunku firmowego lub konta w Kantorze Walutowym Alior Banku oraz ROR w T-Mobile Usługi Bankowe nie wyklucza z udziału w promocji.

Najpierw formalności, potem aktywność

Punktem wyjścia w drodze po nagrodę jest zarejestrowanie się w Money Manii. Jeśli brałeś udział w jej poprzednich edycjach, pomijasz ten etap (dotyczy on tylko nowych uczestników) i zaczynasz działania od Kroku 2:

Krok 1
Krok 1

Do 30 kwietnia 2020 r. zarejestruj się i załóż profil na stronie Money Manii. Na tym etapie musisz podać jedynie swoje dane osobowe i adres e-mail, na który otrzymasz link umożliwiający potwierdzenie przystąpienia do grona “money maniaków”.

Krok 2
Krok 2

Do 30 kwietnia 2020 r. zaloguj się na stronie Money Manii i kliknij w aktywny link Wyślij wniosek, który przekieruje Cię na stronę Alior Banku. To na niej musisz złożyć wniosek o Konto Jakże Osobiste wraz z kartą debetową.

Pamiętaj, że adres podany we wniosku o rachunek musi być identyczny z zapisanym w profilu Money Manii oraz że musisz wyrazić zgodę, by bank przekazał organizatorowi informacje objęte tajemnicą bankową. Brzmi groźnie, ale chodzi tylko o poinformowanie organizatora, że spełniłeś warunki akcji i należy Ci się nagroda.

Krok 3
Krok 3

Do 31 maja 2020 r. podpisz z Alior Bankiem umowę o wspomniane produkty, czyli Konto Jakże Osobiste i kartę debetową.

Krok 4
Krok 4

Do 31 sierpnia 2020 r. musisz wykonać wszystkie poniższe zadania. Regulamin wymaga, byś w każdym z trzech kolejnych miesięcy po założeniu rachunku:

 • zapewnił wpływ na konto w łącznej wysokości min. 500 zł;
 • wykonał otrzymaną kartą debetową przynajmniej 3 transakcje bezgotówkowe na dowolną kwotę;
 • choć raz zalogował się do aplikacji mobilnej Alior Banku (o tym warunku najłatwiej zapomnieć, więc szczególnie na niego uczulamy).

Przykład: jeśli konto założysz w marcu, to powyższe warunki spełniasz w kwietniu, maju i czerwcu.

Krok 5
Krok 5

Do 31 sierpnia 2020 r. musisz też uzupełnić w swoim profilu na stronie Money Manii numer nowo otwartego konta w Alior Banku, na które ma zostać przekazana premia.

Nagroda
Nagroda

Informację o przyznaniu nagrody otrzymasz na adres e-mail do końca miesiąca następującego po tym, w którym spełniłeś wymagania akcji, a pieniądze trafią na Twój rachunek na początku kolejnego miesiąca.

Ważna informacja od organizatora: zdarza się, że podczas wypełniania wniosku o Konto Jakże Osobiste pojawia się plansza z informacją, iż nie można dokończyć wysyłania wniosku i nastąpi kontakt z infolinii Alior Banku. Taka sytuacja ma miejsce, gdy (w 99% przypadków) uczestnik promocji był kiedyś klientem Alior Banku. W takiej sytuacji należy wyrazić zgodę na kontakt infolinii. Dokończenie procesu wnioskowania o rachunek nastąpi podczas rozmowy z konsultantem. Tak złożony wniosek bierze udział w promocji!

Ramy czasowe promocji

Terminy aktywności, a zwłaszcza zasady wypłaty nagród, najlepiej przedstawić na konkretnych przykładach.

Miesiąc założenia rachunku (podpisania umowy)

Miesiące wymaganej aktywności

Termin przekazania informacji o nagrodzie

Termin wypłaty premii

Marzec 2020 r.

kwiecień, maj, czerwiec

31 lipca 2020 r.

7 sierpnia 2020 r.

Kwiecień 2020 r.

maj, czerwiec, lipiec

28 sierpnia 2020 r.

4 września 2020 r.

Maj 2020 r.

czerwiec, lipiec, sierpień

25 września 2020 r.

2 października 2020 r.

Z otrzymanej gotówki będziesz mógł się cieszyć bez ograniczeń, gdyż nagroda zwolniona jest z podatku dochodowego od osób fizycznych.

To musisz wiedzieć, by zdobyć premię

W regulaminie akcji są zapisane bardzo istotne informacje dotyczące transakcji kartą, które mogą być wykonane w ramach tej promocji.

Płacenie „plastikiem” dozwolone jest zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i internetowych. Warunków regulaminu nie spełnią za to płatności o określonych kodach MCC określających miejsce dokonania zapłaty:

 • 7995 - określający kasyna oraz zakłady bukmacherskie i im podobne,
 • 8999 - określający profesjonalne usługi, nieklasyfikowane pod innymi kodami MCC, o ile płatność zidentyfikowana jest jako zagraniczna (country code inny niż Polska),
 • 4111 - określający m.in. usługi transportowe,
 • 6012 - określający instytucje finansowe,
 • 6211 - określający brokerów ubezpieczeniowych,
 • 6051 - określający przekazy pieniężne w instytucjach finansowych,
 • 4829 - określający internetowe przekazy pieniężne,
 • 4900 - określający narzędzia elektryczne, gazowe, sanitarne i wodne.

Oczywiście do limitu trzech obowiązkowych transakcji nie zostaną także zaliczone operacje anulowane i zwrócone.

Wśród zasad opisujących warunki promocji nie ma natomiast żadnych konkretnych wymagań odnośnie wpływów. Jedyne ograniczenie sprowadza się do tego, by łączna suma zasileń rachunku w każdym z trzech miesięcy wynosiła min. 500 zł.

Oferta Alior Banku – indywidualnie dopasowana i z wieloma korzyściami

W ramach promocji musisz założyć Konto Jakże Osobiste w Alior Banku. To wyjątkowy rachunek, bo w dużej mierze możesz go dopasować do swoich indywidualnych potrzeb. Bank oferuje 10 korzyści, z których 2 są bezpłatne, a za każdą następną opłata wynosi 3,50 zł/miesiąc.

Zachęcamy do zapoznania się z pełną analizą Konta Jakże Osobistego od Alior Banku. Na zachętę dodamy, że jedną z korzyści jest podwyższone do 3% oprocentowanie Konta Oszczędnościowego, które dotyczy kwot do 20 000 zł. Do końca marca br. bonusową stawkę możesz otrzymać bez dodatkowych ograniczeń. Natomiast od 1 kwietnia, chcąc cieszyć się tak wysokim oprocentowaniem, powinieneś wydać kartą debetową 300 zł w miesiącu (czyli zrealizować działania zapewniające bezpłatne korzystanie z „plastiku”). Podwyższone oprocentowanie będzie obowiązywało do 30 czerwca 2020 r.

Warto też wiedzieć o ofercie Konta Mega Oszczędnościowego, na którym dla nowych środków obowiązuje oprocentowanie od 2,1% (bez dodatkowych warunków) do 2,5% (po zapewnieniu wpływu w wysokości min. 1500 zł) dla kwot do 100 000 zł.

Dodatkowa premia dla przedsiębiorców

Jesteś przedsiębiorcą? To powinieneś wiedzieć o szybkiej akcji, w której wystarczy założyć rachunek firmowy po zalogowaniu się na profilu osoby indywidualnej, by zdobyć 200 zł premii. Potem, wykazując się przez rok aktywnością w korzystaniu z konta firmowego możesz zgarnąć dodatkowe 1500 zł.

Proste aktywności przepustką do atrakcyjnej premii

Malkontenci mogą narzekać, że dla zdobycia premii konieczne jest aktywne korzystanie z rachunku przez trzy miesiące. Optymiści zauważą za to zapewne, że wymagania nie są szczególnie skomplikowane. Zalogowanie do aplikacji mobilnej Alior Banku możesz zrealizować w dowolnym miejscu i czasie, wystarczy, że spędzisz w niej kilka sekund, bo regulamin nie wymaga, byś cokolwiek robił w apce. Wpływ możesz zapewnić jednym przelewem ze swojego rachunku na kwotę 500 zł lub kilkoma, których suma przekroczy wymagany limit. Nie ma przeszkód, byś zautomatyzował ten proces, ustawiając na swoim głównym rachunku zlecenie stałe do Alior Banku. Wykonanie w miesiącu 3 transakcji bezgotówkowych kartą też nie jest trudne, bo nie ma żadnych ograniczeń kwotowych.

Krótko mówiąc, wystarczy tylko trochę aktywności, by zdobyć wysoką premię. Swoje zyski możesz powiększyć, korzystając przy okazji z atrakcyjnej oferty dla oszczędzających oraz rozglądając się za ofertami specjalnymi, z których mogą korzystać klienci Alior Banku.

Masz już komplet informacji niezbędnych do podjęcia decyzji. Czas, byś zdecydował, czy przystąpisz do Money Manii.

Przydatne dokumenty

 1. Regulamin promocji

O banku

Alior Bank to ogólnopolski bank uniwersalny, obsługujący wszystkie segmenty rynku. Instytucja działa na rynku od 2008. Największym akcjonariuszem banku jest Grupa PZU, która posiada około 32% akcji.

Strategią Alior Banku jest zwiększanie udziału w sektorze bankowym, pogłębianie relacji z klientami oraz rozwój dotychczasowych produktów i innowacji.