Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

Moje Cele w mBanku

Moje Cele w mBanku
Źródło: strona mBanku
Ocena:
Wysokość oprocentowania:
Atrakcyjność opłat:
Wygoda osiągnięcia zysku:

Zalety:

Nawet 350 zł za eKonto osobiste w mBanku + 100 zł za eKonto dla dziecka + 8% na rachunku Moje cele
Trwa do: 31.05.2023
 • konkurencyjne rynkowo oprocentowanie
 • największy wybór metod oszczędzania na rynku

Wady:

 • niskie oprocentowanie standardowe

Opinia eksperta

Moje Cele to dobra propozycja dla tych, którzy chcą zacząć oszczędzać, ale obawiają się, że nie będą w stanie robić tego regularnie. Dzięki połączeniu funkcji konta oszczędnościowego i rachunku do autooszczędzania odkładanie konkretnych kwot staje się łatwiejsze, a w ramach promocji - jeszcze bardziej opłacalne.
Justyna Kalicińska
Masz pytanie? Zadaj je w komentarzu!

Moje Cele w mBanku nie są klasycznym kontem oszczędnościowym, lecz hybrydą rachunku oszczędnościowego z rachunkiem służącym do autooszczędzania, czyli odkładania reszty z operacji wykonywanych na koncie osobistym. Ta popularna usługa jest idealną metodą gromadzenia środków dla wszystkich tych, którzy chcieliby zachowywać drobniejsze kwoty na co dzień, ale brak im dyscypliny finansowej.

Rachunek do autooszczędzania może otworzyć każdy klient indywidualny w wieku od 13 lat. Wymagane jest konto osobiste, z którego będzie przelewana reszta.

Dodatkowo rachunek Moje Cele regularnie objęty jest promocją, w której można zyskać podwyższone oprocentowanie, zakładając to konto oraz ROR. Z oferty specjalnej mogą skorzystać zarówno nowi, jak i obecni klienci pełnoletni klienci. Promocja trwa do 31 maja 2023 r.

Pełna analiza rachunku Moje Cele w mBanku


Moje Cele: parametry i opłaty

Oto najważniejsze opłaty związane z korzystaniem z rachunku Moje Cele:

Jak wypłacać pieniądze i czy wpłata minimalna jest obowiązkowa? Na Moje Cele można wpłacać środki zarówno „pośrednio”, czyli odkładając resztę z transakcji, jak i po prostu zlecając przelew na ten rachunek z rachunku osobistego. Bez problemu wypłaca się także pieniądze z Moich Celów, przelewając je na powiązany ROR (trzeba tylko pamiętać o prowizji za drugi i każdy kolejny przelew w miesiącu).

Na co dzień bank nie wymaga deponowania na Moich Celach żadnej minimalnej kwoty czy regularnego zasilania rachunku. Jednak inne zasady mogą obowiązywać w ramach promocji.

Ile możesz zyskać? Oprocentowanie na rachunku Moje Cele

Na poniższym wykresie i w tabeli zaprezentowano wyliczenia zysku na przestrzeni 3 miesięcy z oprocentowaniem 8% w skali roku dla przykładowych kwot. Podane kwoty są wartościami netto, tj. uwzględniają już podatek od zysków kapitałowych.

Kliknij, aby powiększyć
Zysk* na rachunku Moje Cele

Odłożona kwota

Odsetki na rachunku

1 000 zł 20 zł
2 500 zł 50 zł
5 000 zł 99 zł
10 000 zł 198 zł
15 000 zł 298 zł
20 000 zł 397 zł
25 000 zł 496 zł
30 000 zł 596 zł
40 000 zł 794 zł
50 000 zł 993 zł
*zysk netto, czyli po odliczeniu podatku od zysków kapitałowych (podatku "Belki"); zysk liczony na dzień 09.02.2023 r., wartości zaokrąglono do pełnych złotych

Jeśli na Moich Celach zdeponujemy niższe kwoty, to nasz zysk będzie wynosić kilka złotych. Przy 50 tys. zł po kwartale to już prawie 1000 zł.

Jak skorzystać z najwyższego oprocentowania?

Oprocentowanie na poziomie 8% w skali roku przysługuje, jeśli spełnimy łącznie cztery wymogi stawiane przez bank:

 1. W dniu 1 lutego 2022 r. na naszych rachunkach oszczędnościowych (w tym na Moich Celach i na lokatach) znajdowało się mniej niż 1000 zł. Alternatywnie można spełnić łącznie poniższe warunki:
  1. od lipca do grudnia 2022 r. w co najmniej 3 miesiącach wykonaliśmy min. 15 transakcji kartą/Blikiem,
  2. od lipca do grudnia 2022 r. w co najmniej 3 miesiącach zapewniliśmy wpływ na konto w mBanku w kwocie min. 2000 zł,
  3. od października do grudnia 2022 r. w każdym z 2 miesięcy wyoknaliśmy transakcję Blik / przelew na telefon / płatność telefonem lub skorzystaliśmy z asystenta płatności,
  4. na dzień 20 stycznia 2023 r. nie posiadaliśmy mKonta Intensive.
 2. Otworzymy nowy rachunek Moje Cele w promocji i zaakceptujemy regulamin akcji. Moje Cele  należy otworzyć w bankowości internetowej lub mobilnej. Jeżeli zrobimy to w placówce mBanku, przez mFinanse lub na mLinii lub założymy ROR (po 9 lutego 2023 r.) w inny sposób niż przez selfie i e-dowód - oprocentowanie Moich Celów wyniesie 7% w skali roku.
 3. Warunek oferty specjalnej spełnimy, gdy suma wpływów na promocyjne Moje Cele w danym miesiącu jest wyższa przynajmniej o 100 zł od sumy wypływów (czyli sumy, którą pobraliśmy z Moich Celów). Dla przykładu, w lutym na naszym rachunku było 400 zł, najpierw pobraliśmy z niego 100 zł, ale następnie przelaliśmy z powrotem 200 zł – w ten sposób spełniamy warunki promocji.
 4. Nie zamykamy swojego promocyjnego Celu aż do końca ostatniego miesiąca kalendarzowego z podwyższonych oprocentowaniem – w przeciwnym wypadku bank nie naliczy promocyjnych odsetek za ten okres.

Łącznie można mieć osiem rachunków Moje Cele – ale tylko jeden otwarty w ramach promocji będzie objęty wyższym oprocentowaniem. Pozostałe podlegają oprocentowaniu standardowemu.

Do promocji można przystąpić do 31 maja 2023 r. Promocyjne oprocentowanie będzie obowiązywało w miesiącu, w którym założono Moje Cele oraz przez 3 pełne miesiące kalendarzowe. Środki powyżej 50 tys. zł oprocentowane są na poziomie 0,5% lub 1,5% w skali roku (jeśli w danym miesiącu suma wpływów na rachunek jest wyższa o min. 100 zł od sumy obciążeń).

Jak działają Moje Cele w mBanku? 4 sposoby na regularne oszczędzanie

Przyjrzymy się teraz sposobom odkładania reszty z transakcji. Odkładanie dotyczy każdej operacji zleconej na rachunku, nie tylko płatności kartą, ale i przelewów internetowych czy wypłat z bankomatów.

Do wyboru są 3 formy rozliczania reszty:

 • zaokrąglenie do pełnej kwoty,
 • procent od wartości transakcji,
 • odkładanie określonej kwoty (od 3 zł do 10 zł).

Można także wybrać regularne przelewanie stałej kwoty w miesiącu.

Ważne szczegóły. Odkładanie reszty dotyczy każdego z posiadanych rachunków Moje Cele. Oznacza to, że jeśli mamy dwa takie rachunki, a zażyczyliśmy sobie odliczania 5 zł od każdej transakcji, to każda operacja zostanie każdorazowo obciążona o kolejne 10 zł (5 zł + 5 zł).

Aby reszta z zakupów czy przelewu trafiła na rachunek oszczędnościowy, transakcja musi opiewać na min. 10 zł. Operacje na niższe kwoty nie są uwzględniane.

Konto osobiste wymagane z rachunkiem Moje Cele

Skorzystanie z Moich Celów wymaga posiadania rachunku osobistego w mBanku, z którego przelewana będzie reszta z operacji. W mBanku można założyć standardowy ROR, eKonto osobiste, lub rachunek premium, mKonto Intensive:

Co robić po zakończeniu okresu promocyjnego oprocentowania?

Po zakończeniu promocji Cel nie jest automatycznie zamykany, ale oprocentowanie spada do znacznie niższego poziomu. Wtedy warto przelać swoje oszczędności na ROR i poszukać dla nich innego rachunku depozytowego. Po jakimś czasie można jednak wrócić do mBanku i do Moich Celów, gdy nasze pieniądze będą spełniały kryterium uznania je za „nowe” - jeśli mBank będzie uruchamiał kolejne edycje promocji. 

W poszukiwaniach nowej oferty pomogą Ci ranking kont oszczędnościowych oraz ranking lokat bankowych.

Promocje powiązane z kontem osobistym i rachunkiem Moje Cele

mBank chętnie promuje swoje produkty, a w akcjach specjalnych możesz zdobyć ciekawe nagrody lub nawet kilkaset złotych premii gotówkowej. Sprawdź, co bank przygotował dla nowych klientów.

Jak otworzyć rachunek Moje Cele?

Do otwarcia rachunku Moje Cele potrzebny jest ROR w mBanku. Możemy wybrać eKonto osobiste lub mKonto Intensive.

Jeżeli założymy Moje Cele w placówce mBanku, przez mFinanse lub na mLinii lub w inny sposób niż przez selfie i e-dowód oprocentowany - oprocentowanie Moich Celów będzie niższe niż maksymalna promocyjna stawka.

Inne produkty oszczędnościowe

W mBanku można także skorzystać z innych produktów oszczędnościowych: eKonta Oszczędnościowego oraz lokat.

eKonto Oszczędnościowe

Lokaty

Moje Cele w mBanku: recenzja, opinia, porady

Rachunek Moje Cele, jak sama nazwa wskazuje, ma Cię wspierać w realizacji konkretnych intencji i planów: chcesz uzbierać pieniądze na zagraniczną podróż? Na prezent dla dziecka? Nie jesteś pewien, czy będziesz w stanie co miesiąc udźwignąć przekazywanie określonej sumy w ramach oszczędzania? W takim razie oszczędzanie z zaokrąglenia transakcji może okazać się strzałem w dziesiątkę.

Wysokość oprocentowania

Promocyjne oprocentowanie rachunku Moje Cele jest jednym z najlepszych na rynku, nie tylko w porównaniu do innych kont oszczędnościowych, ale i też do lokat. Dodatkowo bank jakiś czas temu podniósł kwotę podlegającą wyższej stawce, co sprawia, że oszczędzanie w mBanku stało się jeszcze atrakcyjniejsze. Aby się o tym przekonać, spójrz na nasz ranking rachunków oszczędnościowych.

Wskazówka: rachunek najlepiej otworzyć w pierwszych dniach miesiąca, ponieważ dzięki temu oprocentowanie promocyjne będzie obowiązywało dłużej: do końca danego miesiąca + przez 3 kolejne, czyli niemal przez 4 miesiące.

Atrakcyjność opłat

Opłaty, z którymi muszą się liczyć posiadacze rachunku, nie odbiegają od rynkowej średniej. Prowadzenie rachunku jest zupełnie bezpłatne. Podobnie jak w przypadku większości kont oszczędnościowych na rynku nie zapłacisz też za pierwszy przelew w bankowości internetowej w miesiącu (np. na konto osobiste w VeloBanku, którego posiadanie jest wymagane). A skoro nie musisz zbytnio martwić się o opłaty, możesz skupić się na oszczędzaniu.

Wygoda osiągnięcia zysku

Trzeba przyznać, że oszczędzanie na Moich Celach jest bardzo proste. mBank dopuścił aż 4 formy zasilania rachunku: przez zaokrąglenie do pełnej kwoty, odkładania procenta od wartości transakcji lub określonej kwoty, a jeżeli żadna z wyżej wymienionych Ci nie odpowiada, możesz po prostu wybrać regularne przelewanie stałej kwoty w miesiącu. To duże ułatwienie, raczej niespotykane na tego typu kontach.

Ile dokładnie musisz systematycznie przelewać na rachunek, aby osiągnąć swój cel oszczędnościowy w wybranym okresie, podpowie Ci specjalny symulator mBanku. Jest on dostępny w bankowości internetowej i w mobilnej.

Podsumowanie

Usługa automatycznego oszczędzenia od wielu lat jest bardzo popularna zarówno wśród młodszych, jak i starszych klientów. Przydaje się w sytuacjach, gdy chcemy odłożyć na wymarzony wyjazd, zakup czy spodziewamy się większych wydatków. Jest znacznie swobodniejszym sposobem odkładania środków niż np. lokata, a jednocześnie wiąże się z regularnością wpłat, której zwykle nie zapewnia rachunek oszczędnościowy.

Szczególnie można polecić ją osobom, które nie do końca zawierzają własnej dyscyplinie finansowej, oraz tym, dla których przelewanie sztywnej wpłaty na konto oszczędnościowe w wysokości kilkuset złotych miesięcznie nie jest komfortowym rozwiązaniem.

mBank umożliwia aż cztery sposoby zasilania Moich Celów (procent lub stała kwota od transakcji, kwota zaokrąglona lub standardowy przelew). Na plus należy zaliczyć szeroki zakres operacji, objętych autooszczędzaniem; liczy się nie tylko reszta z transakcji bezgotówkowych kartą, ale także z tytułu przelewu i wypłat gotówki z bankomatów.

Do prowadzenia rachunku Moje Cele konieczne jest powiązane konto osobiste, na którym będziesz wykonywać transakcje, zasilające następnie Twoje konto oszczędnościowe. Powinieneś jedynie pamiętać, aby nie wykonywać więcej niż jednego przelewu z Moich Celów na ROR w miesiącu, jeśli nie jest to niezbędne – w przeciwnej sytuacji bank pobierze niemałą prowizję.

Obecnie Twoje oszczędności zgromadzone na Moich Celach mogą być objęte promocyjnym oprocentowaniem do kilkudziesięciu tysięcy złotych przez 3 miesiące kalendarzowe. Choć maksymalna kwota objęta taką stawką nie jest zbyt wysoka, to każdy z nas wie, że liczy się każdy grosz. I o to przecież chodzi w oszczędzaniu.

Przydatne dokumenty

 1. Tabela oprocentowania
 2. Regulamin promocji „Moje cele z promocyjnym oprocentowaniem”
 3. Taryfa opłat i prowizji

O banku

mBank w krótkim czasie zrewolucjonizował polski rynek usług bankowych. Do dziś kieruje się zdefiniowaną przed laty misją: „maksimum korzyści i wygoda w finansach osobistych” i systematycznie wprowadza nowoczesne produkty i usługi. Obecnie obsługuje ok. 5 mln klientów detalicznych i posiada ok. miliona aktywnych użytkowników bankowości mobilnej.

Pytania i odpowiedzi: