Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

Kolejna mega kumulacja w Santander Bank Polska: łatwe 780 zł premii + 8% dla oszczędności

Kolejna mega kumulacja w Santander Bank Polska: łatwe 780 zł premii + 8% dla oszczędności
Źródło: najlepszekonto.pl

Santander Bank Polska znany jest z hojnego nagradzania swoich klientów, zarówno na początku współpracy, jak i później. Przekonuje o tym pakiet aktualnie dostępnych promocji:

 1. W akcji "Moc nagród z nowym kontem" do zgarnięcia jest 300 zł w gotówce (bonus będzie wypłacony w trzech częściach: 3x100 zł) oraz 100 zł w formie Open eVouchera Sodexo. Promocja trwa do 31 maja 2023 r.
 2. W programie poleceń bank oferuje nowym i obecnym klientom nagrodę do wyboru: 80 zł w formie karty podarunkowej (do Biedronki, Decathlonu, RTV EURO AGD lub Zalando) albo 4 bilety do kina Helios / Cinema City.
 3. Dodatkowo jako posiadacz Konta Jakie Chcę Santandera będziesz mógł odzyskać nawet 300 zł w ciągu roku, regulując domowe rachunki ze swojego nowego konta.

Łączna kwota nagród jest więc niebagatelna i wynosi 780 zł! Miłym dodatkiem do premii gotówkowych jest Konto Max Oszczędnościowe z obowiązującym do 29 czerwca 2023 r. oprocentowaniem w wysokości 8%. Uwaga: pieniądze trzeba wpłacić do 9 czerwca 2023 r.

Kto może wziąć udział w promocji?

Organizator stawia uczestnikom kilka warunków. Po pierwsze, muszą to być osoby pełnoletnie posiadające ważny dowód osobisty, polskie obywatelstwo i miejsce zamieszkania na terytorium Polski oraz pełną zdolność do czynności prawnych.

Po drugie, wykluczone są osoby, które w okresie od 1 kwietnia 2022 r. do 30 kwietnia 2023 r. posiadały w Santanderze konto osobiste (również jako współwłaściciele) oraz te, które po 1 kwietnia 2019 r. założyły w dowolnej promocji Konto Jakie Chcę (także w wersji dla Młodych) albo Konto Select.

Jeżeli natomiast posiadasz jakiś inny produkt Santandera (np. konto firmowe lub kartę kredytową), to bez problemu możesz wziąć udział w promocji.

Droga do premii w promocyjnym pakiecie

Jak na wartość bonusów w kumulacji warunki są przystępne i proste. Sprawdź sam.

Krok 1
Krok 1

Do 31 maja 2023 r. złóż internetowy wniosek o wybrany rachunek

z kartą debetową i dostępem do bankowości elektronicznej, pamiętając o podaniu adresu e-mail oraz numeru telefonu.

Musisz przy tym wyrazić zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, kontakty ze strony banku, w tym w celach marketingowych drogą telefoniczną i elektroniczną oraz na przesyłanie korespondencji w formie elektronicznej (EKK, czyli elektroniczny kanał kontaktu).

Krok 2
Krok 2

Do 10 czerwca 2023 r. zawrzyj umowę o rachunek z kartą i dostępem do bankowości elektronicznej. Możesz to zrobić podczas spotkania z kurierem lub metodą "na selfie".

Krok 3
Krok 3

Program poleceń: Jeśli chcesz zgarnąć dodatkowy bonus w programie poleceń, to po otwarciu konta wpisz kod polecenia w rubryce związanej z programem poleceń. Jeśli nie posiadasz takiego kodu, możesz skorzystać z naszego: NPGMLH

Krok 4
Krok 4

W czerwcu 2023 r.:

 • zapewnij wpływ na konto na łączną kwotę min. 300 zł (będąc w wieku 18-25 lat) lub 1000 zł (jeśli skończyłeś już 26 lat);
 • przynajmniej 1 raz zapłać kartą w punkcie stacjonarnym lub sklepie internetowym;
 • zaloguj się minimum 1 raz do aplikacji mobilnej Santander mobile.
Krok 5
Krok 5

Program poleceń: Jeśli chcesz zgarnąć dodatkowy bonus w programie poleceń, pamiętaj o spełnieniu warunków aktywności dotyczących tej oferty!

Nagroda
Nagroda

100 zł premii za otwarcie rachunku i aktywność w czerwcu otrzymasz na ROR w Santander Bank Polska do 31 lipca 2023 r.

Krok 6
Krok 6

W lipcu i w sierpniu 2023 r. (w każdym z tych miesięcy) zrealizuj dokładnie te same zadania co w czerwcu:

 • zapewnij wpływ na konto na łączną kwotę min. 300 zł (będąc w wieku 18-25 lat) lub 1000 zł (jeśli skończyłeś już 26 lat)
 • przynajmniej 1 raz zapłać kartą w punkcie stacjonarnym lub sklepie internetowym;
 • zaloguj się minimum 1 raz do aplikacji mobilnej Santander mobile.
Nagroda
Nagroda

Przelew z drugą częścią premii gotówkowej (100 zł) zasili Twoje Konto Jakie Chcę do 30 września 2023 r.

Krok 7
Krok 7

W każdym z dwóch następnych miesięcy – we wrześniu oraz październiku 2023 r. – ponownie spełnij znane Ci już warunki:

 • zapewnij wpływ na konto na łączną kwotę min. 300 zł (będąc w wieku 18-25 lat) lub 1000 zł (jeśli skończyłeś już 26 lat)
 • przynajmniej 1 raz zapłać kartą w punkcie stacjonarnym lub sklepie internetowym;
 • zaloguj się minimum 1 raz do aplikacji mobilnej Santander mobile.
Nagroda
Nagroda

100 zł wpłynie na Twoje Konto Jakie Chcę do 30 listopada 2023 r.

Jeśli wykonasz wszystkie powyższe zadania, to bank nagrodzi Cię dodatkowym bonusem w postaci Open eVouchera Sodexo o wartości 100 zł. Otrzymasz go przez SMS lub w wiadomości w bankowości elektronicznej także do 30 listopada 2023 r.

+ dodatkowy bonus w programie poleceń

Podstawową premię za otwarcie rachunku w tej promocji możesz powiększyć o nagrodę w postaci karty podarunkowej (80 zł) lub 4 biletów do kina, zakładając rachunek z kodem polecenia.

Warunki programu poleceń są łatwe – po prostu do końca miesiąca następującego po miesiącu podpisania umowy wykonaj transakcje kartą na min. 300 zł.

Oczywiście jako posiadacz konta będziesz mógł polecać je innym, dzięki czemu zyskasz kolejne premie.

O czym warto pamiętać

Zwracamy uwagę na kilka istotnych informacji.

Zgody do zaznaczenia we wniosku o konto

Miejsce, w którym musisz zaznaczyć wymagane zgody marketingowe, wygląda tak:

Kliknij, aby powiększyć

Jesteś studentem? Zaznacz to we wniosku o Konto Jakie Chcę dla Młodych, a bank będzie Ci wysyłał informacje o aktualnych naborach na stypendia. Dzięki nim będziesz mógł rozwinąć swoje kompetencje cyfrowe i umiejętności miękkie, poprawić znajomość języków obcych. Więcej informacji o ofercie edukacyjnej Santandera znajdziesz na stronie santander-grants.com.

Kliknij, aby powiększyć

Transakcje bezgotówkowe i wpływy

Co musisz wiedzieć o transakcjach bezgotówkowych kartą? Liczą się zarówno te wykonane w sklepach stacjonarnych, jak i w Internecie. Nie mogą one zostać anulowane w terminie 7 dni od daty ich wykonania. Co ważne, pod uwagę brana jest data rozliczenia (zaksięgowania) transakcji na rachunku. Zatem jeśli wykonasz je w ostatnich dniach miesiąca, bank najpewniej zaksięguje je na rachunku dopiero na początku kolejnego miesiąca.

Do transakcji kartą nie są wliczane wypłaty gotówki z bankomatów, wpłaty gotówki do wpłatomatów oraz transakcje Blikiem!

Dla odmiany, warunek dotyczący wpływów nie został opisany w regulaminie zbyt szczegółowo – poniekąd to dobra informacja, gdyż można z tego wyciągnąć wniosek, że bank uzna każdy wpływ na konto, niezależnie od źródła. Przypominamy też, że wpływ nie musi być jednorazowy; ważne, by suma uznań na rachunku w danym miesiącu wyniosła min. 1000 zł.

Istotne szczegóły

Pamiętaj, że do otrzymania każdej kolejnej premii cząstkowej w promocji niezbędne jest spełnienie warunków uprawniających do uzyskania poprzedniej. Dla przykładu, jeśli nie spełnisz warunków w czerwcu, pozbawisz się szansy na bonusy w kolejnych etapach akcji.

Nagrody otrzymasz tylko wtedy, gdy w dniu ich przekazania Twój ROR będzie aktywny i nie odwołałeś wcześniej udzielonych zgód marketingowych.

Multivoucher Sodexo o wartości 100 zł, który otrzymasz za założenie rachunku i spełnienie wszystkich wymagań regulaminu, ma postać 16-znakowego kodu do wykorzystania na platformie openevoucher.sodexo.pl. Open eVoucher będzie ważny do 31 lipca 2024 r.

Premie zwolnione są z opodatkowania, nie musisz się więc przejmować rozliczeniami z fiskusem.

Oferta Santander Bank Polska

Przyjrzyjmy się różnym elementom oferty Santander Bank Polska, których dotyczą omawiane promocje.

Konto Jakie Chcę

Zacznijmy od podstawowego rachunku osobistego, czyli Konta Jakie Chcę:

Jak widzisz, bank może co miesiąc pobrać nawet 14 zł za obsługę konta i karty, ale istnieje prosty sposób, aby uniknąć obu tych opłat. Wystarczy, że zapewnisz w danym miesiącu wpływ w wysokości min. 500 zł oraz wykonasz co najmniej 1 transakcję kartą (lub Google Pay/Apple Pay) lub Blikiem. Proste! Wypłaty z bankomatów Santandera są bezpłatne, a za korzystanie z maszyn obcych zapłacisz 5 zł, chyba że skorzystasz z Blika – wtedy również wypłacasz za darmo 😎

Wyróżnikiem konta są bezpłatne przelewy natychmiastowe, bez limitów. Początkowo wydają się miłym dodatkiem, ale w praktyce często się z nich korzysta. Sprawdzone!

Młodzi klienci (między 18. a 25. rokiem życia) mogą również założyć Konto Jakie Chcę dla Młodych i skorzystać z preferencyjnych warunków prowadzenia rachunku. W ich przypadku konto jest zupełnie bezpłatne (bez konieczności zapewniania regularnego wpływu), mogą także za darmo korzystać ze wszystkich bankomatów. Do uniknięcia opłaty za kartę wystarczy jedna transakcja bezgotówkowa na dowolną kwotę.

Konto Select

Konto Select to z kolei rachunek z kategorii premium, przeznaczony dla bardziej wymagających klientów. Na rynku wyróżnia go możliwość wykonywania bezpłatnych przelewów natychmiastowych Express Elixir. Pamiętaj jednak, że posiadając Konto Select, nie skorzystasz ze zwrotu za rachunki, tym samym Twoja maksymalna premia będzie niższa.

300 zł za rachunki

Jako posiadacz Konta Jakie Chcę możesz też zdobyć nawet 300 zł w ciągu roku. Bank zwraca bowiem 1% rachunków za prąd, gaz, telefon i telewizję opłaconych z tego typu ROR.

8% na Koncie Max Oszczędnościowym

Gdy już zyskasz dostęp do bankowości elektronicznej Santandera, będziesz mógł otworzyć konto oszczędnościowe na promocyjnych warunkach:

Są i inne bonusy

Oprócz wspomnianych już bonusów, możesz też zgarnąć inne premie. Spójrz, czy nie trwa akcja specjalna dotycząca kart kredytowych, wykupienia z pomocą banku ubezpieczenia lub skorzystania z innego produktu.

Kumulacja nagród zawsze cieszy

Cieszy nas, że Santander cały czas trzyma rękę na pulsie i dba, by promocyjny pakiet był niezmiennie atrakcyjny. Jak widzisz, przy niewielkim wysiłku możesz zgarnąć bardzo atrakcyjną nagrodę. Wystarczy przez kilka miesięcy aktywnie korzystać z rachunku, by zyskać 300 zł premii gotówkowej, 100 zł w formie multivouchera Sodexo, a także inne nagrody.

Przypominamy, że swój zysk możesz zwiększyć o dodatkowy bonus o wartości 80 zł, zakładając konto z polecenia. Nie ma również przeszkód, byś później sam wystąpił w roli polecającego.

Konto Jakie Chcę należy do najciekawszych na rynku, przede wszystkim ze względu na łatwe warunki uniknięcia podstawowych opłat. A jeśli dodamy do tego premię za opłacanie rachunków i darmowe przelewy natychmiastowe, otrzymamy świetny pakiet, nie tylko na okres promocji, ale i na dłuższy czas.

Zdecydowanie warto rozważyć tę propozycję. Powodzenia!


PS. To jedna z tych promocji, którą warto polecić rodzinie lub znajomym 🙂

Przydatne dokumenty

 1. Regulamin promocji "Moc nagród z nowym kontem" edycja 3

O banku

Santander Bank Polska (dawny BZ WBK) kieruje swoją ofertę do klientów indywidualnych, małych i średnich przedsiębiorstw oraz dużych korporacji. Wartością dla instytucji jest budowanie relacji z klientami opartych na zaufaniu.