Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

50 zł premii dla nastolatków z Kontem Jakże Osobistym w Alior Banku

50 zł premii dla nastolatków z Kontem Jakże Osobistym w Alior Banku
Źródło: najlepszekonto.pl

Promocje bankowe dla nastolatków nie zdarzają się często i miło, że Alior Bank przygotował coś dla tej grupy. Zaledwie jedna płatność bezgotówkowa kartą do Konta dla Młodych (młodzieżowej wersji Konta Jakże Osobistego) wystarczy, by nastolatek otrzymał 50 zł premii w gotówce. Przyjrzyjmy się bliżej tej propozycji.

Warunki uczestnictwa

Promocja „Młodość ma swoje prawa” obowiązuje do odwołania. Oferta skierowana jest do rodziców, których dziecko w wieku 13-17 lat w ostatnich dwóch latach przed dniem złożenia wniosku nie posiadało rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego w Alior Banku.

Wyjaśnijmy przy okazji, że rodzic reprezentuje dziecko w procesie otwierania Konta Jakże Osobistego, ale to nastolatek jest stroną umowy o rachunek i wydawanej do niego karty debetowej.

Jedna transakcja przepustką do nagrody

Wymagania opisane w regulaminie akcji są bardzo łatwe do spełnienia:

Krok 1
Krok 1

W czasie trwania promocji złóż wniosek o otwarcie Twojemu dziecku, które skończyło 13 r.ż., ale nie ma jeszcze 18 lat, Konta Jakże Osobistego wraz z kartą debetową i doprowadź do zawarcia umowy o te produkty w ciągu 30 dni od dnia złożenia wniosku.

Informacja
Informacja

Rachunek dla nastolatka możesz otworzyć w Alior Banku na 3 sposoby:

  • w bankowości internetowej Alior Online lub mobilnej Alior Mobile, logując się do systemu transakcyjnego i potwierdzając zawarcie umowy podczas spotkania z kurierem;
  • w aplikacji mobilnej Alior Mobile, z wykorzystaniem VideoSelfie, w całości online. Wybierając tę metodę, dziecko musi być przy Tobie, gdyż konieczne jest nagranie jego głosu i twarzy;
  • w placówce bankowej, do której musisz pójść wraz z pociechą. Jeśli dziecko posiada dowód osobisty i jesteś w nim wpisany jako rodzic, to wystarczy tylko ten dokument. W innym przypadku, oprócz dokumentu dziecka ze zdjęciem (np. legitymacja, paszport) musicie zabrać ze sobą dokument potwierdzający, kto jest jego opiekunem (np. akt urodzenia, decyzja sądu).

Dwie pierwsze możliwości dostępne są tylko wtedy, gdy nastolatek posiada dowód osobisty.

Krok 2
Krok 2

Dopilnuj, by nastolatek wykonał min. 1 transakcję bezgotówkową kartą debetową na dowolną kwotę w ciągu 40 dni od założenia Konta Jakże Osobistego.

Nagroda
Nagroda

Nagroda, czyli 50 zł premii w gotówce, zostanie przekazana na konto dziecka w ciągu 60 dni od daty spełnienia wymagań regulaminu.

Warto wiedzieć

Jeśli chodzi o płatności bezgotówkowe, to warunki promocji spełni zapłata za towary i usługi przy wykorzystaniu karty w sklepach stacjonarnych i internetowych. Niedozwolone są płatności w punktach o określonych kodach MCC wskazanych w regulaminie, np. sklepach sprzedających narzędzia elektryczne, gazowe, sanitarne i wodne.

Umowa o ROR i kartę nie może być wypowiedziana do chwili otrzymania nagrody. Nagroda jest zwolniona z opodatkowania, więc ani Ty, ani Twoja pociecha nie musicie się z niej rozliczać przed fiskusem.

Konto Jakże Osobiste dla Młodych

Młodzieżowa wersja Konta Jakże Osobistego różni się od „dorosłej” kilkoma szczegółami.

Po pierwsze, rachunek i wydana do niego karta są bezwarunkowo bezpłatne dla osób, które nie ukończyły 18 r.ż. Po drugie, z tą wersją ROR związanych jest tylko 8 korzyści (u dorosłych – 11). Korzystanie z dwóch z nich jest bezpłatne, a każda kolejna kosztuje 3,50 zł/miesiąc.

Do wyboru są: 1% moneyback za płatności telefonem (maks. 20 zł/miesiąc), brak opłat za wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce lub za granicą, wyższe oprocentowanie na koncie oszczędnościowym, płatności kartą bez kosztów przewalutowania, pakiet 5 bezpłatnych przelewów natychmiastowych, pakiet 30 bezpłatnych powiadomień sms o zdarzeniach na rachunku. Wybierając kartę dla miłośników gier komputerowych (z wizerunkiem Ashe) w programie Mastercard Bezcenne Chwile, można zdobywać Riot Points w grze League of Legends. Voucher na Riot Points przysługuje za płatności mobilne w sklepach stacjonarnych.

Czy warto? Zdecydowanie tak!

Być może zadajesz sobie pytanie, czy warto zakładać dziecku konto, lub obawiasz się, czy jest ono już gotowe do zarządzania swoimi finansami. Naszym zdaniem przyzwyczajanie dziecka do korzystania z nowoczesnej bankowości należy zacząć jak najwcześniej. Będzie to korzystne zarówno dla pociechy, jak i dla Ciebie. Pisaliśmy o tym w tekście: „5 powodów, by założyć dziecku konto w banku”.

Jeśli jesteś nastolatkiem, który chce korzystać z rachunku bankowego, ale Twoi rodzice są temu przeciwni, to proponujemy, byś zajrzał do tekstu „Jak namówić rodziców na rachunek w banku?” Znajdziesz w nim argumenty do rozmowy z dorosłymi.

Zachęcamy do udziału w tej prostej akcji, ale decyzja – jak zawsze – należy do Ciebie.

Przydatne dokumenty

  1. Regulamin promocji "Młodość ma swoje prawa" - edycja 3

O banku

Alior Bank to ogólnopolski bank uniwersalny, obsługujący wszystkie segmenty rynku. Instytucja działa na rynku od 2008. Największym akcjonariuszem banku jest Grupa PZU, która posiada około 32% akcji.

Strategią Alior Banku jest zwiększanie udziału w sektorze bankowym, pogłębianie relacji z klientami oraz rozwój dotychczasowych produktów i innowacji.