Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

Do 300 zł premii za otwarcie mKonta Intensive w mBanku i darmowa przez pół roku karta Visa Świat Intensive

Do 300 zł premii za otwarcie mKonta Intensive w mBanku i darmowa przez pół roku karta Visa Świat Intensive
Źródło: strona mBanku

mKonto Intensive to propozycja dla aktywnych klientów i równie „intensywne” warunki czekają na uczestników promocji. Aby zdobyć nagrodę w wysokości 300 zł, należy często posługiwać się kartą debetową. Premia pieniężna może trafić wyłącznie do rąk tzw. nowych klientów banku.

Dodatkowo uczestnik akcji przez pół roku zwolniony jest z opłat za kartę Visa Świat Intensive, jeżeli zawnioskuje o nią razem z mKontem Intensive na jednym wniosku. Standardowo ta przydatna w transakcjach zagranicznych karta kosztuje 10 zł miesięcznie.

Organizatorem akcji „mKonto Intensive z premią – III edycja” jest mBank. Promocja trwa do 31 sierpnia 2020 r.

Nowy klient, czyli kto?

Jako „nowy klient” określana jest osoba, która od 1 stycznia 2017 r. nie posiadała w mBanku ani ROR, ani rachunku oszczędnościowego (o numerach rozliczeniowych 1140 2004 lub 1140 2017). Zastrzeżenie obejmuje także współwłaścicieli wymienionych rachunków.

Jeżeli zakładałeś już kiedyś konto w mBanku, ale zamknąłeś je przed 2017 r., to nie ma żadnych formalnych przeszkód do skorzystania z tej oferty specjalnej.

Jak zdobyć łącznie 300 zł?

Przyjrzyjmy się teraz warunkom, jakie stawia bank przed uczestnikami promocji:

Krok 1
Krok 1

Do 31 sierpnia 2020 r. złóż wniosek o mKonto Intensive wraz z kartą na stronie mBanku. We wniosku zaznacz oświadczenie o przystąpieniu do promocji.

Krok 2
Krok 2

W ciągu kolejnych 6 miesięcy (licząc od pierwszego pełnego miesiąca po otwarciu konta) wykonuj płatności kartą (liczą się także płatności telefonem) lub Blikiem na łączną kwotę min. 2500 zł w każdym miesiącu.

Nagroda
Nagroda

Nagroda w wysokości 50 zł za dany miesiąc wpłynie na Twoje konto do końca następnego miesiąca. W sumie w ciągu 6 miesięcy możesz więc zdobyć maksymalnie 300 zł.

Niezależnie od spełnienia warunków płatności w danym miesiącu przysługuje Ci zwolnienie z opłaty za kartę. Obowiązuje ono przez 6 miesięcy, licząc od pierwszego pełnego miesiąca następującego po otwarciu konta.

Przykład: jeżeli do promocji przystąpisz w czerwcu, to wykonywanie promocyjnych transakcji kartą musisz rozpocząć w lipcu, zaś pierwszą nagrodę (50 zł) otrzymasz do końca sierpnia. Z kolei od lipca do grudnia nie zapłacisz miesięcznej opłaty za kartę Visa Świat Intensive.

O czym warto pamiętać?

mBank stawia jeszcze kilka warunków. Po pierwsze, aby na 6 miesięcy uniknąć opłat za kartę Visa Świat Intensive, należy zdecydować się na nią już w momencie wnioskowania o konto w promocji. Po upływie pół roku bank zacznie naliczać standardową prowizję za korzystanie z tej „debetówki”, czyli 10 zł miesięcznie. Pamiętaj, że w promocji możesz wybrać także inne karty, np. Visa Intensive / Mastercard Intensive, które są bezwarunkowo bezpłatne.

Po drugie, mKonto Intensive w promocji nie może być rachunkiem wspólnym. Jeżeli przekształcisz je w konto wspólne (lub inny ROR z oferty mBanku), stracisz prawo do premii.

Po trzecie, transakcje kartą i Blikiem powinny być wykonywane w punktach handlowo-usługowych.

Przy okazji poprzedniej edycji zapytaliśmy bank, czy pod tym pojęciem mieszczą się również transakcje w sklepach internetowych. Oto treść otrzymanej odpowiedzi:

Za punkt handlowo-usługowy uznajemy również sklep internetowy. W związku z tym transakcję bezgotówkową kartą lub BLIK-iem, w sklepie internetowym, zaliczymy do promocji.

Jeśli nie wywiążesz się z transakcji w danym miesiącu, nic nie stoi na przeszkodzie, byś ubiegał się o premię 50 zł za kolejny miesiąc. Dodajmy jeszcze, że nagroda jest zwolniona z opodatkowania, tak więc nie musisz zaprzątać sobie głowy rozliczeniami ze skarbówką.

mKonto Intensive – propozycja premium dla aktywnych

mKonto Intensive nie jest rachunkiem tanim. Koszt jego prowadzenia może wynosić niemal 50 zł miesięcznie i choć opłaty tej da się uniknąć, to wiąże się to z koniecznością zapewnienia wysokiego wpływu 7000 zł miesięcznie:

Za ceną stoi jednak odpowiednia jakość. Korzystając z mKonta Intensive, zyskujesz darmowe wypłaty z bankomatów na całym świecie, bezpłatne wsparcie asystenta Concierge, priorytetową obsługę w banku, atrakcyjniejsze warunki produktów kredytowych itp.

Z kolei proponowana w promocji karta Visa Świat Intensive umożliwia płatności w ponad 180 krajach bez dodatkowych kosztów przewalutowania. Pamiętaj jednak, że karta jest bezpłatna jedynie przez pierwsze pół roku; jeżeli nie interesuje Cię ta oferta, możesz wybrać inne karty do mKonta Intensive, które nie mają tak ciekawych właściwości, ale za to są darmowe.

Akcja dla aktywnych

Odnowiona promocja mBanku, podobnie jak jej poprzednie edycje, zdecydowanie nie jest propozycją dla każdego. Wymóg płatności kartą lub Blikiem na łączną kwotę min. 2500 zł w każdym miesiącu jest możliwy do spełnienia jedynie przy naprawdę sporej aktywności i determinacji.

Warto za to docenić, że bank zrezygnował z warunku wpływu 7000 zł w promocji, choć wciąż jest on niezbędny do uniknięcia opłaty za konto (która, w przypadku jej pobrania, "pożre" cały potencjalny zysk z wykonywanych płatności). Jeśli solidny bonus 300 zł jest dla Ciebie wystarczającą motywacją - warto spróbować.

Przydatne dokumenty

  1. Regulamin promocji „mKonto Intensive z premią – III edycja”

O banku

mBank w krótkim czasie zrewolucjonizował polski rynek usług bankowych. Do dziś kieruje się zdefiniowaną przed laty misją: „maksimum korzyści i wygoda w finansach osobistych” i systematycznie wprowadza nowoczesne produkty i usługi. Obecnie obsługuje ok. 5 mln klientów detalicznych i posiada ok. miliona aktywnych użytkowników bankowości mobilnej.