Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl
Promocja została zakończona 31 marca 2020 r. Zapoznaj się z pełną ofertą od: mBank lub przeczytaj prześwietlenie najlepszej aktualnie promocji tej instytucji: 2 bilety do kina za otwarcie dziecku eKonta Junior w mBanku.

Do 300 zł premii za otwarcie mKonta Intensive w mBanku i darmowa przez pół roku karta Visa Świat Intensive

Justyna Kalicińska
Justyna Kalicińska

Doktorantka o szerokich zainteresowaniach. W serwisie pełni rolę redaktora oraz jest odpowiedzialna za utrzymywanie aktualnych danych.

Do 300 zł premii za otwarcie mKonta Intensive w mBanku i darmowa przez pół roku karta Visa Świat Intensive
Źródło: Źródło obrazka: strona mBanku

mKonto Intensive to propozycja dla aktywnych klientów i równie „intensywne” warunki czekają na uczestników promocji. Aby zdobyć nagrodę w wysokości 300 zł, należy nie tylko zapewnić niemały wpływ na nowo otwarty rachunek, ale i często posługiwać się kartą debetową. Nagroda podzielona jest na dwie części (200 zł i 100 zł) i może trafić wyłącznie do rąk tzw. nowych klientów banku.

Dodatkowo uczestnik akcji przez pół roku zwolniony jest z opłat za kartę Visa Świat Intensive, jeżeli zawnioskuje o nią razem z mKontem Intensive na jednym wniosku oraz będzie wykonywał nią po min. 5 transakcji przez 6 kolejnych miesięcy. Standardowo ta przydatna w transakcjach zagranicznych karta kosztuje 10 zł miesięcznie.

Organizatorem akcji „mKonto Intensive z premią – II edycja” jest mBank. Promocja trwa do 31 marca 2020 r.

Nowy klient, czyli kto?

Jako „nowy klient” określana jest osoba, która od 1 stycznia 2017 r. nie posiadała w mBanku ani ROR, ani rachunku oszczędnościowego (o numerach rozliczeniowych 1140 2004 lub 1140 2017). Zastrzeżenie obejmuje także współwłaścicieli wymienionych rachunków.

Jeżeli zakładałeś już kiedyś konto w mBanku, ale zamknąłeś je przed 2017 r., to nie ma żadnych formalnych przeszkód do skorzystania z tej oferty specjalnej.

Jak zdobyć łącznie 300 zł? 

Przyjrzyjmy się teraz warunkom, jakie stawia bank przed uczestnikami promocji:

Krok 1
Krok 1

Do 31 marca 2020 r. złóż wniosek o mKonto Intensive wraz z kartą na stronie mBanku.

Krok 2
Krok 2

W ciągu 7 dni od otwarcia Twojego nowego rachunku zapewnij na niego wpływ w wysokości min. 7000 zł.

Krok 3
Krok 3

Do końca pierwszego pełnego miesiąca od założenia konta wykonaj 5 transakcji kartą (liczą się także płatności telefonem) lub Blikiem powiązanym z mKontem Intensive.

Nagroda
Nagroda

Nagroda w wysokości 200 zł wpłynie na Twoje konto po upływie pełnego miesiąca, licząc od tego, w którym przystąpiłeś do promocji.

Krok 4
Krok 4

Do końca drugiego pełnego miesiąca następującego po miesiącu, w którym przystąpiłeś do promocji, wykonaj 5 płatności kartą / telefonem / Blikiem.

Krok 5
Krok 5

W tym samym miesiącu zapewnij kolejny wpływ 7000 zł na mKonto Intensive.

Nagroda
Nagroda

Nagroda w wysokości 100 zł wpłynie na Twoje konto po upływie drugiego pełnego miesiąca licząc od tego, w którym przystąpiłeś do promocji.

Przykład: jeżeli do promocji przystąpisz w lutym, to na wykonanie 5 transakcji kartą masz czas do końca marca, zaś pierwszą nagrodę (200 zł) otrzymasz do końca kwietnia. W kwietniu powinieneś ponownie wykonać 5 transakcji kartą oraz zapewnić kolejny wpływ w wysokości 7000 zł. Druga część premii (100 zł) zostanie wypłacona do końca maja.

O czym warto pamiętać?

 mBank stawia jeszcze kilka warunków. Po pierwsze, wymagany wpływ 7000 zł nie może pochodzić z innych Twoich rachunków prowadzonych w tej instytucji. Prawdopodobnie najprościej będzie przelać te środki z Twojego konta w innym banku.

Po drugie, aby na jakiś czas uniknąć opłat za kartę Visa Świat Intensive, należy zdecydować się na nią już w momencie wnioskowania o konto w promocji, a także przez 6 miesięcy wykonywać nią przynajmniej po 5 transakcji (w ramach promocji związanej z premią gotówkową powinieneś to robić wyłącznie przez 2 miesiące). Po upływie pół roku bank zacznie naliczać standardową prowizję za korzystanie z tej „debetówki”: 10 zł miesięcznie. Pamiętaj, że w promocji możesz wybrać także inne karty, np. Visa Intensive / Mastercard Intensive, które są bezwarunkowo bezpłatne.

Po trzecie, mKonto Intensive w promocji nie może być rachunkiem wspólnym. Jeżeli przekształcisz je w konto wspólne (lub ROR z oferty mBanku), stracisz prawo do premii.

Po czwarte, transakcje kartą i Blikiem powinny być wykonywane w punktach handlowo-usługowych.

Zapytaliśmy bank, czy pod tym pojęciem mieszczą się również transakcje w sklepach internetowych. Oto treść otrzymanej odpowiedzi z mBanku:

Za punkt handlowo-usługowy uznajemy również sklep internetowy. W związku z tym transakcję bezgotówkową kartą lub BLIK-iem, w sklepie internetowym, zaliczymy do promocji. 

Dodajmy jeszcze, że nagroda jest zwolniona z opodatkowania, tak więc nie musisz zaprzątać sobie głowy rozliczeniami ze skarbówką.

mKonto Intensive – propozycja premium dla aktywnych

mKonto Intensive nie jest rachunkiem tanim. Koszt jego prowadzenia może wynosić niemal 50 zł miesięcznie i choć opłaty tej da się uniknąć, to wiąże się to z koniecznością zapewnienia wysokiego wpływu: 7000 zł miesięcznie (zwróć uwagę, że ta kwota wymagana jest również w promocji).

Za ceną stoi jednak odpowiednia jakość. Korzystając z mKonta Intensive, zyskujesz darmowe wypłaty z bankomatów na całym świecie, darmową wsparcie asystenta Concierge, priorytetową obsługę w banku, atrakcyjniejsze produkty kredytowe itp.

Z kolei proponowana w promocji karta Visa Świat Intensive umożliwia bezprowizyjne płatności w ponad 180 krajach bez dodatkowych kosztów przewalutowania. Pamiętaj jednak, że karta jest bezpłatna jedynie przez pierwsze pół roku; jeżeli nie interesuje Cię ta oferta, możesz wybrać inne karty do mKonta Intensive, które nie mają tak ciekawych właściwości, ale za to są darmowe.

Akcja dla aktywnych i z zasobnym portfelem

Najnowsza promocja mBanku zdecydowanie nie jest propozycją dla każdego. Choć wymóg wykonywania co miesiąc przynajmniej 5 transakcji kartą nie należy do wygórowanych, to jednak zapewnienie wpływu w wysokości 7000 zł miesięcznie nie jest łatwe do spełnienia.

Z drugiej strony, bank dopuszcza przelanie środków z dowolnych rachunków, byle by tylko nie były one prowadzone w mBanku. W takiej sytuacji warto rozważyć, czy nie opłaca się sięgnięcie np. po środki zgromadzone na kontach oszczędnościowych (oczywiście w innym banku) i dwukrotne przelanie ich na mKonto Intensive w celu zdobycia premii. Ostatecznie 300 zł od mBanku zdecydowanie przewyższy odsetki z oszczędności, a po wypłaceniu nagrody łączną kwotę można z powrotem przelać na docelowe konto.

Załóż konto na stronie banku

Przydatne dokumenty

  1. Regulamin promocji „mKonto Intensive z premią – II edycja”

O banku

mBank w krótkim czasie zrewolucjonizował polski rynek usług bankowych. Do dziś kieruje się zdefiniowaną przed laty misją: „maksimum korzyści i wygoda w finansach osobistych” i systematycznie wprowadza nowoczesne produkty i usługi. Obecnie obsługuje ok. 5 mln klientów detalicznych i posiada ok. miliona aktywnych użytkowników bankowości mobilnej.

Więcej o mBank