Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

mKonto Intensive w mBanku

mKonto Intensive w mBanku
Źródło: strona mBanku
Ocena:
Atrakcyjność opłat:
Użyteczność rachunku:
Promocje i bonusy:

Zalety:

350 zł premii za mKonto Intensive w mBanku + 100 zł za eKonto Junior. Ponadto 8% dla oszczędności
Do końca 8 dni
  • darmowe wypłaty ze wszystkich bankomatów na całym świecie
  • wsparcie osobistego doradcy
  • priorytetowa obsługa na mLinii

Wady:

  • dość wysoka opłata za prowadzenie rachunku

Opinia eksperta

mKonto Intensive to typowy przykład rachunku z segmentu premium: z wieloma usługami za darmo i możliwą do uniknięcia opłatą miesięczną za jego prowadzenie. Brakuje w nim bardziej zindywidualizowanego doradztwa z różnych dziedzin związanych z finansami klientami.
Krzysztof Duliński
Masz pytanie? Zadaj je w komentarzu!

Konta dla klientów z segmentu premium na ogół oferują różne dodatkowe usługi. Ważne, by były to rzeczy naprawdę przydatne większości osób i na dodatek łatwo dostępne. Nawet najszerszy zakres usług concierge czy szerokie możliwości specjalnej infolinii nikogo nie uszczęśliwią, jeśli nie będzie można z nich skorzystać w razie potrzeby. Banki rozumieją tę zależność i przykładają dużą wagę do obsługi klientów premium, starają się, by ich oferta wyróżniała się czymś na tle konkurencji. Nie tylko w ramach promocji, ale i na co dzień, np. w zakresie depozytów, obsługi walutowej czy inwestycji.

Zobaczmy, czy mKonto Intensive od mBanku zwraca czymś uwagę, czy zaskakuje pozytywnie.

Pełna analiza mKonta Intensive w mBanku


mKonto Intensive – opłaty za rachunek

Popatrzmy, co i za jaką opłatą proponuje mBank posiadaczom mKonta Intensive.

Analizując prowizje dotyczące mKonta Intensive, nie można pominąć warunków uniknięcia dość wysokiej opłaty dotyczącej prowadzenia konta. Bank nie pobierze jej, jeśli klient zadba o wpływ odpowiedniej kwoty lub utrzyma wymagane saldo środków w mBanku albo zainwestuje wskazaną sumę, korzystając z konta eMakler. Warunek bezpłatności mKonta Intensive nie wiąże się z koniecznością wykonania transakcji bezgotówkowych na określoną kwotę.

Opłata za plastikową i wirtualną kartę Visa Świat Intensive jest identyczna, przy czym bank nie wymaga, by wnioskować o jakąkolwiek z wersji, można korzystać po prostu z Blika.

Warto mieć na uwadze 3 darmowe przelewy ekspresowe w miesiącu, bezpłatne wypłacanie pieniędzy ze wszystkich bankomatów na całym świecie i wpłacanie we wpłatomatach w Polsce, a także wiedzieć, że sprawdzenie salda w bankomacie wiąże się z pobraniem przez bank prowizji.

Co otrzymujesz z mKontem Intensive

Posiadacze mKonta Intensive mogą korzystać ze wszystkich ogólnodostępnych produktów bankowych, jak i usług dedykowanych tylko dla nich.

mKonto Intensive – concierge i osobisty doradca

Usługa Concierge to specjalny serwis informacyjno-organizacyjny udostępniany w mBanku bezpłatnie dla posiadaczy kart debetowych Masstercard/Visa Intensive oraz wybranych kart kredytowych, np. Visa Premium/Gold/Platinum czy World Mastercard. Asystent concierge może znaleźć potrzebnego fachowca w razie problemów technicznych w domu czy z samochodem, dokonać rezerwacji (np. stolika w restauracji, noclegu, auta) czy udzielić informacji nt. służby zdrowia, rozgrywek sportowych, obowiązków wizowych itp. Służy też pomocą w przygotowaniu imprezy rodzinnej, zapewnieniu opieki nad zwierzętami domowymi lub realizacji pasji posiadacza karty kredytowej, której usługa dotyczy. Chcąc skorzystać z pomocy concierge’a, należy zadzwonić na specjalny numer telefonu, podać dane identyfikacyjne posiadanej karty

Z kolei rolą osobistego doradcy, z którym możesz się skontaktować telefonicznie lub spotkać w placówce mBanku jest pomoc w sprawnym korzystaniu na co dzień z bankowości detalicznej mBanku S.A. oraz dbanie o przedstawianie klientowi najlepszych dla niego rozwiązań w zakresie oszczędności i inwestycji, kredytów, planów emerytalnych i ochrony ubezpieczeniowej.

Aplikacja mobilna z przydatnymi funkcjonalnościami

Aplikacja mBanku plasuje się w czołówce naszego rankingu aplikacji bankowych. Znajdziesz w niej pełną gamę płatności mobilnych (Blik, Apple Pay, Google Pay, Garmin Pay, FitBit Pay, SWATCH Pay, Xiaomi Pay) i kilka przydatnych funkcji, np. możliwość ustawienia Celu Oszczędnościowego, zmniejszenia limitu na karcie kredytowej czy czasowego zablokowania transakcji zagranicznych.

Rozwiązania inwestycyjne

Dla osób chcących zainwestować posiadane środki, a nie posiadających specjalistycznej wiedzy, mBank przygotował kilka propozycji. Pierwszą z nich jest doradztwo inwestycyjne, którego częścią są rekomendacje inwestycyjne, analizy ostatnich wydarzeń na rynkach i perspektyw ich rozwoju oraz wskazówki dotyczące optymalnego okresu inwestycji.

Druga możliwość to gotowe strategie inwestycyjne opracowane przez ekspertów. Każda z nich składa się z kilkudziesięciu funduszy i instrumentów finansowych, co sprzyja osiąganiu zysków i ogranicza ryzyko poniesienia strat.

Trzecia opcja to regularne inwestowanie w sugerowane produkty zależnie od wyznaczonego celu (np. odłożenie pieniędzy na emeryturę, zebranie środków na edukację dziecka).

Priorytetowe połączenie z mLinią

mBank zapewnia na swojej stronie internetowej, że po zalogowaniu się do aplikacji mobilnej i wybraniu ikony słuchawki szybko uzyskasz połączenie z konsultantem mLinii, gdyż połączenia od posiadaczy mKonta Intensive mają priorytet.

Dodatkowe informacje

Do kompletu dodajmy informacje o możliwości zbierania punktów w programie lojalnościowym Mastercard Bezcenne Chwile za płatności realizowane kartą kredytową World Mastercard Intensive (dodatkowo od czasu do czasu są bonusy „na start”) i moneyback za zakupy u partnerów programu mOkazje.

Kto może otworzyć mKonto Intensive?

Z mKonta Intensive może skorzystać każda osoba z pełną zdolnością do czynności prawnych. Pewnym ograniczeniem jest dość wysoka opłata za prowadzenie rachunku, której można uniknąć po spełnieniu warunków określonych przez bank. W porównaniu z wymaganiami konkurencji nie są one zbyt wygórowane.

mKonto Intensive - promocje

mBank twierdzi, że mKonto Intensive to rachunek dla osób, które oczekują więcej od bankowości. Sprawdźmy, jakie korzyści są z nim związane.

Jak otworzyć mKonto Intensive?

Otwarcie konta możliwe jest w placówce banku, jak i na odległość. Najwygodniejszy sposób złożenia wniosku o mKonto Intensive to oczywiście skorzystanie ze strony internetowej banku (możesz przy tym zdecydować, czy chcesz potwierdzić swoją tożsamość podczas spotkania z kurierem, czy też w trakcie wizyty w placówce) lub aplikacji mobilnej. 

Niezależnie od wybranej opcji po podpisaniu dokumentów należy aktywować konto osobiste według instrukcji z pakietu aktywacyjnego.

Karta debetowa zostanie przesłana przez bank na podany adres korespondencyjny, przy czym wnioskowanie o kartę nie jest obowiązkowe. Jeśli się na nią zdecydujesz, możesz korzystać jedynie z karty wirtualnej.

Produkty powiązane z mKontem Intensive

Produkty oszczędnościowe

Produkty walutowe

Przydatne dokumenty

  1. Taryfa opłat i prowizji

O banku

mBank w krótkim czasie zrewolucjonizował polski rynek usług bankowych. Do dziś kieruje się zdefiniowaną przed laty misją: „maksimum korzyści i wygoda w finansach osobistych” i systematycznie wprowadza nowoczesne produkty i usługi. Obecnie obsługuje ok. 5 mln klientów detalicznych i posiada ok. miliona aktywnych użytkowników bankowości mobilnej.

Pytania i odpowiedzi: