Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

mKonto Intensive w mBanku – rachunek premium dla chcących więcej. Teraz z premią 300 zł i atrakcyjną ofertą oszczędnościową

mKonto Intensive w mBanku – rachunek premium dla chcących więcej. Teraz z premią 300 zł i atrakcyjną ofertą oszczędnościową
Źródło: strona mBanku
Ocena:
Atrakcyjność opłat:
Bankowość internetowa i mobilna:
Oferta oszczędnościowa:
Oferta walutowa:
Promocje i bonusy:

Zalety:

Kolejny raz 250 zł premii za mKonto Intensive w mBanku + 50 zł za eKonto Junior. POnadto 7,1% na eKoncie Oszczędnościowym
Do końca 6 dni
  • darmowe wypłaty ze wszystkich bankomatów na całym świecie
  • wsparcie osobistego doradcy
  • priorytetowa obsługa na mLinii

Wady:

  • dość wysoka opłata za prowadzenie rachunku

Opinia eksperta

mKonto Intensive ma swoje zalety i wady. Jego ostateczna ocena w znacznym stopniu zależy od tego, jakich usług dodatkowych oczekujesz jako klient segmentu "premium" i czy potrzebujesz często korzystać z oferty walutowej.
Krzysztof Duliński
Masz pytanie? Zadaj je w komentarzu!

Konta dla klientów z segmentu premium na ogół oferują różne dodatkowe usługi. Opłata za nie przeważnie jest „ukryta” w kosztach rachunku. Ważne, by były to rzeczy naprawdę przydatne większości osób i na dodatek łatwo dostępne.

Nawet najszerszy zakres usług concierge czy szerokie możliwości specjalnej infolinii nikogo nie uszczęśliwią, jeśli nie będzie można z nich skorzystać w razie potrzeby. Banki rozumieją tę zależność i przykładają dużą wagę do obsługi klientów premium, starają się, by ich oferta wyróżniała się czymś na tle konkurencji. Nie tylko w ramach promocji, ale i na co dzień.

Pełna analiza mKonta Intensive w mBanku


mKonto Intensive – opłaty za rachunek

W przypadku kont premium opłaty za korzystanie z nich bywają dość wysokie. Spójrzmy, jak do opłat za mKonto Intensive podszedł mBank.

Analizując opłaty związane z rachunkiem mKonto Intensive na pewno nie można pominąć warunków uniknięcia dość wysokiej prowizji za prowadzenie konta. Bank nie pobierze jej, jeśli klient zadba o odpowiedni wpływ, utrzyma wymagane saldo środków w mBanku lub wykona określoną kwotę obrotów na koncie eMakler. Warunek bezpłatności mKonta Intensive nie wiąże się z koniecznością wykonania transakcji bezgotówkowych na określoną kwotę.

Warto mieć na uwadze 3 darmowe przelewy ekspresowe w miesiącu oraz bezpłatne wypłacanie pieniędzy ze wszystkich bankomatów na całym świecie i wpłacanie we wpłatomatach w Polsce.

Opłata za używanie karty debetowej jest naliczana tylko w przypadku sięgnięcia po kartę wielowalutową Visa Świat Intensive, karty podstawowe są bezwarunkowo bezpłatne.

Co prawda saldo konta można sprawdzić w dowolnym momencie w aplikacji mobilnej, ale gdybyś z jakiegoś powodu chciał je poznać, korzystając z bankomatu, to musisz wiedzieć, że bank pobierze za to prowizję.

Niecodzienne okazje, czyli aktualne promocje

Skoro mBank twierdzi, że mKonto Intensive to rachunek dla osób, które oczekują więcej od bankowości, to sprawdźmy, jakie korzyści są z nim związane.

Korzyści na co dzień

A co, jeśli nie ma promocji? mKonto Intensive i tak warte jest uwagi. Popatrzmy, z czego będziesz mógł korzystać będąc posiadaczem mKonta Intensive.

180 darmowych powiadomień

Bardzo przydatną usługą jest darmowy pakiet 180 sms-ów z informacjami o zdarzeniach na rachunku, dzięki której masz możliwość stałego kontrolowania zdarzeń dotyczących Twoich produktów w mBanku, nie tylko konto, ale kredytów, kart i kanałów dostępu w mBanku. W zależności od indywidualnych ustawień możesz otrzymywać informacje m.in. o wpłatach i wypłatach, zrealizowanych i otrzymanych przelewach, płatnościach lub spłatach na karcie.

Zakres informacji możesz dowolnie zmieniać w systemie transakcyjnym w zakładce Ustawienia i konfiguracja. Tam też wskazujesz, czy wiadomości ma być przesłana w momencie dokonywania operacji na rachunkach lubo określonej przez Ciebie godzinie.

Powiadomienia dodatkowo podnoszą bezpieczeństwo korzystania z bankowości elektronicznej, kontrolujesz swój rachunek nawet wtedy, gdy nie masz dostępu do Internetu, także będąc za granicę (pod warunkiem, że uruchomisz roaming).

Dodajmy, że wiadomość o transakcji kartą zawiera nie tylko powiadomienie o tym fakcie, ale i saldo środków pozostałych na rachunku.

Więcej informacji o tej usłudze znajdziesz stronie mBanku.

Wsparcie osobistego eksperta

Osobisty doradca dostępny w placówce mBanku pomoże Ci w sprawnym korzystaniu na co dzień z bankowości detalicznej mBanku S.A. oraz zadba o kompleksowe rozwiązania w zakresie oszczędności i inwestycji, kredytów, planów emerytalnych i ochrony ubezpieczeniowej. Dane kontaktowe do niego znajdziesz w bankowości internetowej w zakładce Profil-> Kontakt.

Priorytetowe połączenie z mLinią

Jeśli potrzebujesz pomocy konsultanta, możesz połączyć się o każdej porze i z każdego miejsca z mLinią. Wystarczy, że wpiszesz swój numer klienta i telekod. Konsultant pomoże rozwiązać Twoją sprawę, podpowie jak zmienić limity płatności czy aktywować kanały dostępu.

Na swojej stronie internetowej bank zapewnia, że połączysz się natychmiastowo. Ten, kto próbował się dodzwonić na infolinie innych instytucji finansowych i często długo oczekiwał na rozmowę, z pewnością doceni krótki czas oczekiwania.

mLinia na klik

Jeszcze szybciej można się połączyć korzystając z aplikacji mobilnej mBanku. Wybierając ikonę w prawym górnym rogu od razu uzyskasz połączenie z konsultantem, nie będzie potrzebne uwierzytelnienie.

Inne bonusy

Do kompletu dodajmy informacje o zbieraniu punktów w programie Mastercard Bezcenne Chwile za każdą płatność kartą kredytową World Mastercard Intensive (dodatkowo od czasu do czasu są bonusy „na start”) i moneyback za zakupy u partnerów programu mOkazje. Odzyskanie części wydanej gotówki to z pewnością kusząca perspektywa.

Oferta oszczędnościowa

mBank nie należy do banków szczególnie popularnych wśród oszczędzających. Owszem, część propozycji nie wywołuje zachwytu, ale są wśród nich i takie, które znajdują się w czołówce rankingu kont oszczędnościowych.

eKonto Oszczędnościowe bywa objęte promocją, w ramach, której posiadacze mKonta Intensive otrzymują specjalne oprocentowanie, wyższe od korzystających z innych rachunków osobistych.

Na uwagę zasługuje także konto oszczędnościowe Moje Cele. Służy ono przede wszystkim do odkładania „resztek” ze zrealizowanych przelewów czy płatności kartą, ale pozwala też na samodzielne wpłaty. Bank cyklicznie oferuje na nim atrakcyjne oprocentowanie w ramach promocji.

Dobra aplikacja mobilna z przydatnymi funkcjonalnościami

Apka mBanku od wielu miesięcy plasuje się w ścisłej czołówce rankingu aplikacji mobilnych. Swoją wysoką pozycję zawdzięcza prostej obsłudze, niezawodności, pełnej gamie płatności mobilnych (Blik, Apple Pay, Google Pay, Garmin Pay, FitBit Pay, SwatchPay i Xiaomi Pay) i kilku unikalnym funkcjom. Warto wspomnieć o możliwości ustawienia Celu oszczędnościowego i czasowym blokowaniu transakcji zagranicznych.

Przeciętne propozycje walutowe

Po stronie pozytywów oferty walutowej mBanku należy wymienić możliwość założenia rachunku w 11 walutach (do kont w EUR, USD, GBP możesz otrzymać kartę Visa Classic) w ramach bankowości internetowej oraz skorzystania z usługi wielowalutowej. A negatywy? Wypłata waluty w oddziale i koszt przelewu walutowego, które nie należą do najtańszych.

Konieczne też jest wspomnienie o różnych kosztach przewalutowania, zależnie od wybranego „plastiku”. W przypadku karty debetowej Visa Świat Intensive opłata nie występuje, transakcje w 180 walutach rozliczane są po atrakcyjnych kursach. W każdej chwili możesz skorzystać z kalkulatora walutowego dostępnego w aplikacji mobilnej mBanku i sprawdzić po jakim kursie płatność zostanie przeliczona. Ważne, by na terminalu lub bankomacie kwota była wyrażona w lokalnej walucie. Gdyby była w złotówkach, to zostanie przeliczona po kursie operatora urządzenia a nie po kursie Visa.

Dla kart Visa/Mastercard Intensive prowizja za przewalutowanie wynosi 5,9% wartości transakcji, ewentualnie 3,5%, jeśli masz włączoną usługę wielowalutową.

Jak otworzyć mKonto Intensive?

Najwygodniejszy sposób złożenia wniosku o mKonto Intensive to oczywiście założenie rachunku online na stronie internetowej banku.. Możesz przy tym zdecydować, czy chcesz potwierdzić swoją tożsamość podczas spotkania z kurierem, czy też w trakcie wizyty w placówce mBanku. Niezależnie od wybranej opcji po podpisaniu dokumentów należy aktywować konto osobiste według instrukcji z pakietu aktywacyjnego.

„Debetówka” zostanie przesłana przez bank na podany adres korespondencyjny, przy czym wydanie karty nie jest obowiązkowe.

mKonto Intensive – rachunek z wieloma możliwościami

Na pierwszy rzut oka od skorzystania z mKonta Intensive odstrasza dość wysoka opłata miesięczna za prowadzenie rachunku. Wczytanie się w warunki jej uniknięcia pokazuje, że nie jest to wcale trudne, bo wystarczy zapewnienie wpływu w wysokości 7000 zł, by bank nie naliczył opłaty. W zamian otrzymujesz bezpłatne wypłaty ze wszystkich bankomatów na świecie, 3 darmowe przelewy ekspresowe w miesiącu, możesz korzystać z prostej w obsłudze i wielofunkcyjnej aplikacji mobilnej. Na dodatek mBank kusi różnego rodzaju ofertami specjalnymi oraz brakiem kosztów przewalutowania za transakcje kartą Visa Świat Intensive.

Krótko mówiąc, nie jest to rachunek, który można podsumować wzruszeniem ramion. Powinni mu się przyjrzeć często podróżujący za granicę (w kontekście dostępnej liczby walut i karty wielowalutowej Visa Świat Intensive), posiadacze oszczędności, ale przede wszystkim amatorzy różnych bonusów od instytucji finansowych.

Przydatne dokumenty

  1. Taryfa opłat i prowizji

O banku

mBank w krótkim czasie zrewolucjonizował polski rynek usług bankowych. Do dziś kieruje się zdefiniowaną przed laty misją: „maksimum korzyści i wygoda w finansach osobistych” i systematycznie wprowadza nowoczesne produkty i usługi. Obecnie obsługuje ok. 5 mln klientów detalicznych i posiada ok. miliona aktywnych użytkowników bankowości mobilnej.