Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

mKonto Intensive w mBanku – rachunek premium dla chcących więcej. Teraz z premią 200 zł

mKonto Intensive w mBanku – rachunek premium dla chcących więcej. Teraz z premią 200 zł
Źródło: strona mBanku
Ocena:
Atrakcyjność opłat:
Bankowość internetowa i mobilna:
Oferta oszczędnościowa:
Oferta walutowa:
Promocje i bonusy:

Zalety:

Kolejny raz 200 zł premii za mKonto Intensive w mBanku + 50 zł za eKonto Junior
Do końca 10 dni
  • darmowe wypłaty ze wszystkich bankomatów na całym świecie
  • bezpłatne wsparcie asystenta Concierge
  • priorytetowa obsługa w oddziałach banku i na mLinii

Wady:

  • dość wysoka opłata za prowadzenie rachunku

Opinia eksperta

mKonto Intensive ma swoje zalety i wady. Jego ostateczna ocena w znacznym stopniu zależy od tego, jakich usług dodatkowych oczekujesz jako klient segmentu "premium" i czy potrzebujesz często korzystać z oferty walutowej.
Krzysztof Duliński
Masz pytanie? Zadaj je w komentarzu!

Konta dla klientów z segmentu premium na ogół oferują różne dodatkowe usługi. Opłata za nie przeważnie jest „ukryta” w kosztach rachunku. Ważne, by były to rzeczy naprawdę przydatne większości osób i na dodatek łatwo dostępne.

Nawet najszerszy zakres usług concierge czy szerokie możliwości specjalnej infolinii nikogo nie uszczęśliwią, jeśli nie będzie można z nich skorzystać w razie potrzeby. Banki rozumieją tę zależność i przykładają dużą wagę do obsługi klientów premium, starają się, by ich oferta wyróżniała się czymś na tle konkurencji. Nie tylko w ramach promocji, ale i na co dzień.

Pełna analiza mKonta Intensive w mBanku


mKonto Intensive – opłaty za rachunek

W przypadku kont premiumopłaty za korzystanie z nich bywają dość wysokie. Oto koszty korzystania z mKonta Intensive w mBanku.

Analizując opłaty związane z rachunkiem mKonto Intensive na pewno nie można pominąć warunków uniknięcia dość wysokiej prowizji za prowadzenie konta. Bank nie pobierze jej, jeśli klient zadba o odpowiedni wpływ, utrzyma wymagane saldo środków w mBanku lub wykonana określoną kwotę obrotów na koncie eMakler. Warunek bezpłatności mKonta Intensive nie wiąże się z koniecznością wykonania transakcji bezgotówkowych na określoną kwotę.

Warto mieć na uwadze 3 darmowe przelewy ekspresowe w miesiącu oraz bezpłatne wypłacanie pieniędzy ze wszystkich bankomatów na całym świecie i wpłacanie we wpłatomatach w Polsce.

Co prawda saldo konta można sprawdzić w dowolnym momencie w aplikacji mobilnej, ale gdybyś z jakiegoś powodu chciał je poznać, korzystając z bankomatu, to musisz wiedzieć, że bank pobierze za to prowizję.

Niecodzienne okazje, czyli aktualne promocje

Skoro mBank twierdzi, że mKonto Intensive to rachunek dla osób, które oczekują więcej od bankowości, to sprawdźmy, jakie korzyści są z nim związane.

Korzyści na co dzień

A co, jeśli nie ma promocji? mKonto Intensive i tak warte jest uwagi. Popatrzmy, z czego będziesz mógł korzystać będąc posiadaczem mKonta Intensive.

Wsparcie asystenta concierge i osobistego doradcy

Usługa Concierge Intensive pomoże Ci w załatwieniu wielu codziennych spraw oraz zadań specjalnych. Asystent concierge znajdzie dla Ciebie atrakcyjne oferty (np. kursów edukacyjnych, zajęć sportowych, imprez kulturalnych), dokona rezerwacji (np. stolika w restauracji, noclegu, samochodu) czy zorganizuje dostawę (np. zakupów, mebli). Może też pomóc w przygotowaniu imprezy rodzinnej, zapewnieniu opieki nad zwierzętami domowymi lub realizacji Twoich pasji.

Usługa w ramach bankowości detalicznej mBanku jest darmowa, mogą z niej korzystać wyłącznie posiadacze mKonta Intensive lub karty Mastercard Gold PayPass. Twoja rola sprowadza się do zadzwonienia na specjalny numer telefonu, podania danych identyfikacyjnych posiadanej karty debetowej oraz zlecenia zadań, które ma dla Ciebie zrealizować concierge.

Z kolei osobisty doradca dostępny w placówce mBanku pomoże Ci w sprawnym korzystaniu na co dzień z bankowości detalicznej mBanku S.A. oraz zadba o kompleksowe rozwiązania finansowe.

Priorytetowe połączenie z mLinią

mBank zapewnia na swojej stronie internetowej, że po zalogowaniu się do aplikacji mobilnej i wybraniu ikony słuchawki uzyskasz połączenie z konsultantem mLinii w ciągu minuty. Ten, kto próbował się dodzwonić na infolinie innych instytucji finansowych i często długo oczekiwał na rozmowę, z pewnością doceni tak krótki czas oczekiwania.

Inne bonusy

Do kompletu dodajmy informacje o zbieraniu punktów w programie Mastercard Bezcenne Chwile za każdą płatność kartą kredytową World Mastercard Intensive (dodatkowo od czasu do czasu są bonusy „na start”) i moneyback za zakupy u partnerów programu mOkazje. Odzyskanie części wydanej gotówki to z pewnością kusząca perspektywa.

Godna rozważenia oferta oszczędnościowa

mBank nie należy do banków szczególnie popularnych wśród oszczędzających. Naszym zdaniem to błąd, bo w jego ofercie można znaleźć ciekawe propozycje depozytowe.

Pierwsza z nich to 3-miesięczna lokata dla nowych klientów, na której możesz ulokować od 500 do 10 tys. zł.

Interesująco wygląda też propozycja połączenia 6-miesięcznego depozytu z trwającą tyle samo inwestycją w fundusze.

Na szczególną uwagę zasługuje natomiast konto oszczędnościowe Moje Cele. Służy ono przede wszystkim do odkładania „resztek” ze zrealizowanych przelewów czy płatności kartą, ale pozwala też na samodzielne wpłaty. Możesz na nim uzyskać bardzo atrakcyjne oprocentowanie dla kwot do 10 tys. złotych.

Dobra aplikacja mobilna z przydatnymi funkcjonalnościami

Apka mBanku plasuje się tuż za podium naszego rankingu aplikacji mobilnych. Swoją wysoką pozycję zawdzięcza prostej obsłudze, niezawodności, pełnej gamie płatności mobilnych (Blik, Apple Pay, Google Pay, Garmin Pay, FitBit Pay) i kilku unikalnym funkcjom. Warto wspomnieć o możliwości ustawienia Celu oszczędnościowego i czasowym blokowaniu transakcji zagranicznych.

Przeciętne propozycje walutowe

Po stronie pozytywów oferty walutowej mBanku należy wymienić możliwość założenia rachunku w 11 walutach (do kont w EUR, USD, GBP możesz otrzymać kartę Visa Classic) oraz skorzystania z usługi wielowalutowej. A negatywy? Wypłata waluty w oddziale i koszt przelewu walutowego, które nie należą do najtańszych.

Konieczne też jest wspomnienie o różnych kosztach przewalutowania, zależnie od wybranego „plastiku”. W przypadku karty debetowej Visa Świat Intensive opłata nie występuje, przy Visa Intensive prowizja z tego tytułu wynosi 5,9% wartości transakcji kartą, ewentualnie 3,5%, jeśli masz włączoną usługę wielowalutową. Dla „debetówek” z logo Mastercard opłaty wynoszą odpowiednio 3% oraz 0,5%.

Jak otworzyć mKonto Intensive?

Najwygodniejszy sposób złożenia wniosku o mKonto Intensive to oczywiście założenie rachunku online na stronie internetowej banku.. Możesz przy tym zdecydować, czy chcesz potwierdzić swoją tożsamość podczas spotkania z kurierem, czy też w trakcie wizyty w placówce mBanku. Niezależnie od wybranej opcji po podpisaniu dokumentów należy aktywować konto osobiste według instrukcji z pakietu aktywacyjnego.

„Debetówka” zostanie przesłana przez bank na podany adres korespondencyjny, przy czym wydanie karty nie jest obowiązkowe.

mKonto Intensive – rachunek z wieloma możliwościami

Na pierwszy rzut oka od skorzystania z mKonta Intensive odstrasza dość wysoka opłata miesięczna za prowadzenie rachunku. Wczytanie się w warunki jej uniknięcia pokazuje, że nie jest to wcale trudne, bo wystarczy zapewnienie wpływu w wysokości 7000 zł, by bank nie naliczył opłaty. W zamian otrzymujesz bezpłatny dostęp do wszystkich bankomatów na świecie, 3 darmowe przelewy ekspresowe w miesiącu, możesz korzystać z prostej w obsłudze i wielofunkcyjnej aplikacji mobilnej oraz usług asystenta concierge. Na dodatek mBank kusi różnego rodzaju ofertami specjalnymi oraz brakiem kosztów przewalutowania za transakcje kartą Visa Świat Intensive.

Krótko mówiąc, nie jest to rachunek, który można podsumować wzruszeniem ramion. Powinni mu się przyjrzeć często podróżujący za granicę (w kontekście dostępnej liczby walut i karty wielowalutowej Visa Świat Intensive), posiadacze oszczędności, ale przede wszystkim amatorzy różnych bonusów od instytucji finansowych.

Przydatne dokumenty

  1. Taryfa opłat i prowizji

O banku

mBank w krótkim czasie zrewolucjonizował polski rynek usług bankowych. Do dziś kieruje się zdefiniowaną przed laty misją: „maksimum korzyści i wygoda w finansach osobistych” i systematycznie wprowadza nowoczesne produkty i usługi. Obecnie obsługuje ok. 5 mln klientów detalicznych i posiada ok. miliona aktywnych użytkowników bankowości mobilnej.