Konto Firmowe Meritum Bez Granic w Meritum Banku

Od sierpnia 2015 r. nie można już otworzyć Konta Firmowego Meritum Bez Granic

Konto firmowe Meritum Bez Granic w Meritum Banku to rachunek stworzony z myślą o przedsiębiorcach, którzy chcą zarządzać swoimi pieniędzmi przez Internet o każdej porze i w każdym miejscu.Konto można bez problemu założyć online w 15 minut, dokonując jego aktywacji poprzez wykonanie przelewu z rachunku w innym banku. Konto firmowe Meritum charakteryzują konkurencyjne opłaty związane z kartą płatniczą i przelewami.

Zanim przejdziemy do omówienia najważniejszych aspektów Konta Meritum Bez Granic, przyjrzyjmy się pokrótce bankowi, który oferuje ten rachunek.

Sylwetka Meritum Banku

Meritum Bank istnieje od połowy 1990 r, kiedy to działał jako Bank Współpracy Europejskiej S.A. W 2009 r. bank zmienił nazwę na Meritum Bank. Innowacyjny model biznesowy realizowany przez bank zakłada połączenie tradycyjnej bankowości dla konsumentów z bankowością internetową oraz siecią Tesco Finanse, która powstała na podstawie umowy z siecią Tesco z 2011 r.

Bank kieruje swoją ofertę do średniozamożnych klientów indywidualnych, osób prowadzących indywidualną działalność gospodarczą oraz mikro- i małych firm. Zaletami oferty dla tych grup klientów jest nowoczesna i przyjazna dla klienta platforma e-bankingowa, konkurencyjna oferta depozytowa, a także atrakcyjna oferta dla firm mikro. Bank oferuje również szeroki zakres produktów kredytowych, w tym popularne kredyty gotówkowe, konsolidacyjne, karty kredytowe oraz kredyty ratalne.

Meritum Bank koncentruje swoje usługi na klientach indywidualnych oraz małych przedsiębiorcach. Jednym z produktów oferowanych przedsiębiorcom jest Konto Firmowe Meritum Bez Granic.

Konto Firmowe Meritum Bez Granic – najważniejsze parametry

Przedsiębiorcy przy wyborze rachunku firmowego najczęściej kierują się opłatami za jego prowadzenie, kosztami obsługi karty płatniczej oraz opłatami za przelewy. Poniżej prezentujemy najważniejsze opłaty i prowizje dla Konta Firmowego Meritum Bez Granic.

 • z rachunku mogą skorzystać: osoby prowadzące jednoosobową DG, spółki cywilne, jawne, komandytowe, partnerskie, komandytowo-akcyjne, spółki z o.o. i akcyjne, fundacje, stowarzyszenia rejestrowe, spółdzielnie oraz wspólnoty mieszkaniowe;
 • rachunek jest nieoprocentowany;
 • 19,99 zł za prowadzenie konta – opłaty nie można uniknąć, a bank rozpocznie jej pobieranie od 1 maja 2015 r.;
 • 0 zł za wydanie karty debetowej – klient otrzymuje kartę VISA Business, dodatkowo można zamówić dowolną liczbę kart do rachunku np. dla pracowników. Karta VISA Business umożliwia płatności zbliżeniowe, jest również bezpłatnie ubezpieczona od nieuprawnionych transakcji.
 • 5 zł za miesięczną obsługę karty debetowej – opłata nie jest pobierana, jeśli kartą zostaną wykonane transakcje na łączną sumę min. 200 zł w danym miesiącu rozliczeniowym;
 • bezpłatne wypłaty ze wszystkich bankomatów w kraju;
 • 5 zł za wypłatę gotówki w bankomatach za granicą;
 • bezpłatne krajowe przelewy przez Internet, 6,99 zł za przelew w oddziale banku;
 • 0 zł za przelewy do ZUS i Urzędu Skarbowego;
 • 5 zł za przelew natychmiastowy przez Internet. Przelewy natychmiastowe są realizowane w systemie Express Elixir;
 • 0 zł za realizację zlecenia stałego;
 • 1 zł za realizację polecenia zapłaty (ustanowienie polecenia zapłaty kosztuje 5 zł);
 • 8 zł za przelew europejski SEPA;
 • 0,35% min. 30 zł max. 300 zł za pozostałe przelewy walutowe;
 • 40 zł za przelew SORBNET do 1 mln zł;
 • 0,4% za wpłatę gotówki poprzez wpłatomaty sieci Euronet – środki znajdą się na koncie następnego dnia (jeśli chciałbyś, aby dotarły na rachunek w tym samym dniu, operator do standardowej prowizji dolicza 5 zł);
 • 0,5% min. 10 zł za wpłatę gotówkową (w banknotach) w oddziale banku, 0,5% min. 10 zł za wypłatę gotówki w oddziale banku (do 20 000 zł) – bank posiada oddziały w Warszawie, Gdańsku, Wrocławiu i Poznaniu (po jednym w każdym z miast), pozostałe punkty to tzw. placówki partnerskie, które w większości przypadków nie prowadzą obsługi kasowej, dlatego warto wcześniej upewnić się mailowo lub telefonicznie, czy dana placówka umożliwia wpłaty i wypłaty gotówki;
 • 0,20  zł – kody autoryzacyjne SMS.
   

Dodatkowe usługi dostępne w ramach Konta Meritum Bez Granic

Klienci, którzy założą Konto firmowe Meritum Bez Granic, zyskują dostęp do wielu atrakcyjnych usług, wśród których wyróżnić można:

 • Rachunki walutowe – w ramach jednej umowy z bankiem klienci otrzymują możliwość założenia nieograniczonej liczby kont walutowych prowadzonych w EUR, USD, CHF, GBP, NOK, SEK, DKK, CZK.
 • Biznes Linia – kredyt odnawialny w rachunku do kwoty 300 000 zł, bez zabezpieczeń rzeczowych, odsetki spłacane są od wykorzystanej kwoty kredytu.
 • Lokata Internetowa – zakładana na okres od 1 do 12 miesięcy z oprocentowaniem do 2,4% w skali roku.
 • Nowoczesna aplikacja mobilna „Meritum Bank Mobilny” – aplikacja umożliwia m.in. realizowanie przelewów przez Facebooka, przelewów ze zdjęcia (robisz zdjęcie papierowego blankietu przelewu, a dane są automatycznie konwertowane na postać cyfrową w aplikacji), możliwość sprawdzenia na mapie miejsca dokonania przelewu.
 • Program rekomendacji „Przejdź do Meritum” – 70 zł za każde skuteczne polecenie konta osobistego lub firmowego, najlepsi polecający otrzymują czytniki e-booków i iPady Mini.
 • Możliwość wydania nieograniczonej liczby kart debetowych do rachunku, np. dla pracowników firmy, oraz ustalenia odrębnych limitów dla każdej z kart (wydanie każdej karty jest bezpłatne, jednak wciąż obowiązuje opłata miesięczna za korzystanie w wysokości 5 zł. Opłaty można uniknąć).

Komentarz redakcji

Konto firmowe Meritum Bez Granic w dniu 1 kwietnia 2015 r. mocno straciło na atrakcyjności. Bank wprowadził wysoką opłatę za prowadzenie rachunku (19,99 zł) i choć w kwietniu nie będzie pobierał tej opłaty, to w dłuższej perspektywie Meritum Bez Granic nie można już uznać za darmowe konto firmowe.

Z zalet warto zwrócić uwagę na fakt, że właściciele konta nie płacą za przelewy krajowe online, ponadto mogą zamówić nieograniczoną liczbę kart debetowych, a miesięcznej opłaty za kartę płatniczą wynoszącą 5 zł mogą stosunkowo łatwo uniknąć wykonując nią transakcje na kwotę min. 200 zł. Cenną zaletą konta są także bardzo tanie przelewy natychmiastowe, co w awaryjnych sytuacjach może przynieść firmie sporo korzyści.

Rachunek Meritum Bez Granic kierowany jest do tych przedsiębiorców, którzy nie chcą tracić czasu w oddziale banku i cenią sobie swój czas. Z myślą o takich klientach Meritum Bank oferuje w ramach konta firmowego nieograniczony dostęp przez Internet, a dodatkowo sam rachunek można otworzyć w 15 minut bez wizyty kuriera.

Ocena: 3.0


Konto w pigułce

 • Jakie są opłaty za konto, kartę i operacje bankowe?

  Prowadzenie konta kosztuje 19,99 zł (opłata będzie pobierana od 1 maja 2015). Przelewy krajowe oraz płatności do ZUS i US nie są obciążone kosztami. Miesięczny koszt obsługi karty debetowej to 5 zł, unikniesz go jednak, jeśli dokonasz kartą transakcji na min. 200 zł. Wypłaty z krajowych bankomatów są bezpłatne.
 • Kto skorzysta z tego konta?

  Z konta firmowego w Meritum Banku najbardziej skorzystają przedsiębiorcy, którzy potrzebują nieskomplikowanego, internetowego rachunku bankowego. Jest to także dobry wybór dla firm dokonujących transakcji walutowych.
 • Jakie są największe zalety rachunku?

  Konto jest prawie darmowe. Posiadacz rachunku może zamówić nieograniczoną liczbę kart debetowych do konta (np. dla pracowników), które są ubezpieczone z tytułu nieuprawnionego użycia. Jeśli Twoja firma prowadzi rozliczenia walutowe, możesz także założyć konto połączone z usługą e-Kantor. Dodatkowo, możesz skorzystać z nowoczesnej aplikacji mobilnej „Meritum Bank Mobilny”.
 • Jakie są największe wady rachunku?

  Bank nie udostępnia posiadaczom kont firmowych kont oszczędnościowych (można jednak skorzystać z lokat). Rachunek warto traktować jako konto internetowe, ponieważ liczba placówek, w których można dokonać wpłaty gotówkowej, jest ograniczona.

Zadaj pytanie

Prosimy o kontakt, jeżeli w analizie tego rachunku zabrakło ważnej informacji lub gdy podana informacja jest błędna.


Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie z serwisu oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Więcej szczegółów w polityce prywatności.