Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl
Konto zostało wycofane z oferty. Sprawdź inne produkty i konta oferowane przez: Bank
Ocena redakcji:

Konto Firmowe Meritum Bez Granic w Meritum Banku

Zanim przejdziemy do omówienia najważniejszych aspektów Konta Meritum Bez Granic, przyjrzyjmy się pokrótce bankowi, który oferuje ten rachunek.

Sylwetka Meritum Banku

Meritum Bank istnieje od połowy 1990 r, kiedy to działał jako Bank Współpracy Europejskiej S.A. W 2009 r. bank zmienił nazwę na Meritum Bank. Innowacyjny model biznesowy realizowany przez bank zakłada połączenie tradycyjnej bankowości dla konsumentów z bankowością internetową oraz siecią Tesco Finanse, która powstała na podstawie umowy z siecią Tesco z 2011 r.

Bank kieruje swoją ofertę do średniozamożnych klientów indywidualnych, osób prowadzących indywidualną działalność gospodarczą oraz mikro- i małych firm. Zaletami oferty dla tych grup klientów jest nowoczesna i przyjazna dla klienta platforma e-bankingowa, konkurencyjna oferta depozytowa, a także atrakcyjna oferta dla firm mikro. Bank oferuje również szeroki zakres produktów kredytowych, w tym popularne kredyty gotówkowe, konsolidacyjne, karty kredytowe oraz kredyty ratalne.

Meritum Bank koncentruje swoje usługi na klientach indywidualnych oraz małych przedsiębiorcach. Jednym z produktów oferowanych przedsiębiorcom jest Konto Firmowe Meritum Bez Granic.

Konto Firmowe Meritum Bez Granic – najważniejsze parametry

Przedsiębiorcy przy wyborze rachunku firmowego najczęściej kierują się opłatami za jego prowadzenie, kosztami obsługi karty płatniczej oraz opłatami za przelewy. Poniżej prezentujemy najważniejsze opłaty i prowizje dla Konta Firmowego Meritum Bez Granic.

Dodatkowe usługi dostępne w ramach Konta Meritum Bez Granic

Klienci, którzy założą Konto firmowe Meritum Bez Granic, zyskują dostęp do wielu atrakcyjnych usług, wśród których wyróżnić można:

  • Rachunki walutowe – w ramach jednej umowy z bankiem klienci otrzymują możliwość założenia nieograniczonej liczby kont walutowych prowadzonych w EUR, USD, CHF, GBP, NOK, SEK, DKK, CZK.
  • Biznes Linia – kredyt odnawialny w rachunku do kwoty 300 000 zł, bez zabezpieczeń rzeczowych, odsetki spłacane są od wykorzystanej kwoty kredytu.
  • Lokata Internetowa – zakładana na okres od 1 do 12 miesięcy z oprocentowaniem do 2,4% w skali roku.
  • Nowoczesna aplikacja mobilna „Meritum Bank Mobilny” – aplikacja umożliwia m.in. realizowanie przelewów przez Facebooka, przelewów ze zdjęcia (robisz zdjęcie papierowego blankietu przelewu, a dane są automatycznie konwertowane na postać cyfrową w aplikacji), możliwość sprawdzenia na mapie miejsca dokonania przelewu.
  • Program rekomendacji „Przejdź do Meritum” – 70 zł za każde skuteczne polecenie konta osobistego lub firmowego, najlepsi polecający otrzymują czytniki e-booków i iPady Mini.
  • Możliwość wydania nieograniczonej liczby kart debetowych do rachunku, np. dla pracowników firmy, oraz ustalenia odrębnych limitów dla każdej z kart (wydanie każdej karty jest bezpłatne, jednak wciąż obowiązuje opłata miesięczna za korzystanie w wysokości 5 zł. Opłaty można uniknąć).

Komentarz redakcji

Konto firmowe Meritum Bez Granic w dniu 1 kwietnia 2015 r. mocno straciło na atrakcyjności. Bank wprowadził wysoką opłatę za prowadzenie rachunku (19,99 zł) i choć w kwietniu nie będzie pobierał tej opłaty, to w dłuższej perspektywie Meritum Bez Granic nie można już uznać za darmowe konto firmowe.

Z zalet warto zwrócić uwagę na fakt, że właściciele konta nie płacą za przelewy krajowe online, ponadto mogą zamówić nieograniczoną liczbę kart debetowych, a miesięcznej opłaty za kartę płatniczą wynoszącą 5 zł mogą stosunkowo łatwo uniknąć wykonując nią transakcje na kwotę min. 200 zł. Cenną zaletą konta są także bardzo tanie przelewy natychmiastowe, co w awaryjnych sytuacjach może przynieść firmie sporo korzyści.

Rachunek Meritum Bez Granic kierowany jest do tych przedsiębiorców, którzy nie chcą tracić czasu w oddziale banku i cenią sobie swój czas. Z myślą o takich klientach Meritum Bank oferuje w ramach konta firmowego nieograniczony dostęp przez Internet, a dodatkowo sam rachunek można otworzyć w 15 minut bez wizyty kuriera.

Ocena redakcji łącznie:

Przydatne dokumenty

  1. Taryfa opłat i prowizji