Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

mBank

mBank

mBank powstał w 2000 r. jako pierwszy w Polsce bank internetowy. Formalnie nowa instytucja była częścią grupy BRE Banku SA (do którego należał też Multibank), jednak w celu ujednolicenia usług w 2013 r. wszystkie podmioty przyjęły wspólną markę – mBank – która obejmuje zarówno bankowość detaliczną, jak i korporacyjną.

W ciągu kilkunastu lat swojej działalności mBank otrzymał wiele prestiżowych nagród i wyróżnień, m.in. Best of Show, Przyjazny Bank Newsweeka, World Best Internet Banks 2010, Godło Jakości Obsługi.

mBank

Informacje o mBank

Prezes zarządu:

Cezary Stypułkowski

Siedziba:

Warszawa 00-950, ul. Senatorska 18

Data założenia:

2001 r.

Infolinia - klienci indywidualni

801 300 800 lub 783 300 800

Kapitał zakładowy:

169 539 536 zł

Infolinia - mikro i małe firmy

801 300 800 lub 783 300 800

NIP:

526-021-50-88

Kod BIC/Swift:

BREXPLPWMBK

mBank kieruje swoją ofertę do klientów indywidualnych, przedsiębiorstw i korporacji. Wśród usług i produktów dostępnych w banku można wymienić np. konta osobiste i firmowe, produkty oszczędnościowe, inwestycyjne i ubezpieczeniowe.

Konta bankowe w mBanku dla klientów indywidualnych

Dla klientów indywidualnych bank przygotował aż cztery rachunki: eKonto Junior przeznaczone dla osób, które nie skończyły 13. roku życia, eKonto możliwości, z którego mogą skorzystać klienci między 13. a 24. rokiem życia, eKonto osobiste – standardowy rachunek dla osób pełnoletnich oraz mKonto Intensive dedykowane bardziej zamożnym i wymagającym klientom.

eKonto osobiste to uniwersalny i nowoczesny rachunek dostosowany do potrzeb aktywnych klientów, którzy chętnie korzystają z płatności kartą, większość operacji bankowych wykonują zdalnie i dla których ważne są nowoczesne rozwiązania powiązane z kontem. Za prowadzenie rachunku bank nie pobiera opłat, podobnie jak za zwykłe przelewy internetowe oraz wypłaty gotówki powyżej 100 zł z bankomatów na terenie Polski. Także obsługa karty się bezpłatna, o ile będziemy jej używać z umiarkowaną aktywnością. Wystarczy wykonać min. 1 transakcję kartą (lub Google Pay/Apple Pay/Blikiem) w miesiącu na dowolną kwotę, a bank zrezygnuje z pobrania prowizji.

Dodatkowe usługi i funkcjonalności

Użytkownicy rachunków rozliczeniowo-oszczędnościowych zyskują dostęp do wielu przydatnych udogodnień i narzędzi. Warto tu wspomnieć o nowoczesnych formach płatności mobilnych (Blik, Google Pay, Apple Pay, Garmin Pay FitBit Pay), Supermarkecie Funduszy Inwestycyjnych, rabatach i zniżkach w ramach mOkazji, ubezpieczeniach AC, OC i pakietach assistance. Oferta banku zawiera również konta walutowe (prowadzone w EUR, USD, GBP, CHF, JPY, NOK, SEK, CZK, DKK, HUF, HRK), mKantor, limit odnawialny w koncie oraz produkty oszczędnościowe. Wśród nich na uwagę zasługuje lokata i eKonto Oszczędnościowe w promocji na nowe środki oraz rachunek Moje cele umożliwiający automatyczne oszczędzanie.

Bankowość internetowa i mobilna. Serwisy transakcyjne mBanku

Zarówno bankowość internetowa, jak i mobilna mBanku oferuje liczne usługi i funkcje ułatwiające zarządzanie kontem i własnymi finansami. Przykładowo - w serwisie internetowym znajdziemy szeroki wachlarz opcji związanych z przelewami i płatnościami, ponadto możemy szybko zastrzec lub zablokować kartę, a także zawnioskować o dodatkowe produkty banku.

Równie rozbudowana jest aplikacja mobilna mBank, do której zalogujemy się odciskiem palca lub za pomocą skanu twarzy. Apka umożliwia między innymi: doładowanie telefonu, wygodne opłacanie rachunków, możliwość wysłania prośby o przelew na telefon Blik, sprawdzanie salda rachunku, szybkie zatwierdzanie operacji jednym kliknięciem, a także przełączenie się między profilem osobistym i biznesowym. Dla przedsiębiorców bank przygotował system bankowości internetowej CompanyNet.

Bankomaty, wpłatomaty i placówki mBanku

Oddziały mBanku znajdują się w większych miejscowościach w całej Polsce. W placówkach klientom udostępnia się bankomaty i wpłatomaty własne banku, poza tym mogą oni korzystać za darmo ze wszystkich bankomatów krajowych oraz wpłatomatów sieci Planet Cash i Cashline.

mBank – promocje dla nowych klientów

Zarówno konta osobiste, jak i firmowe w mBanku często są objęte interesującymi promocjami. Co istotne, bank systematycznie odnawia oferty specjalne, a premie pieniężne, jakie można w nich zdobyć, nie wymagają spełniania wyśrubowanych warunków.

Czy mBank jest bezpieczny?

mBank to jeden z największych polskich banków komercyjnych. Na koniec września 2022 roku dysponował kwotą ponad 200 mld aktywów, co dawało mu ponad 7,8-proc. udział w rynku. Z kolei wartość zgromadzonych depozytów na koniec III kwartału 2022 r. wynosiła ponad 173 mld zł.

Sesje Elixir w mBank

Rodzaj sesji Godziny
Sesje wychodzące

05:55

9:55

13:25

Sesje przychodzące

11:15

15:00

18:15

Sesje wychodzące Sesje przychodzące

05:55

11:15

9:55

15:00

13:25

18:15

Konta bankowe: mBank