Mastercard Priceless Specials - nagrody za punkty

Mastercard Priceless Specials - nagrody za punkty Źródło obrazka: stroma programu

Płacisz kartami Mastercard – zdobywasz punkty – wymieniasz je na nagrody. Czasem możesz zyskać dodatkowe bonusy za udział w akcjach specjalnych. To najkrótsze podsumowanie programu Priceless Specials firmy Mastercard, operatora kart płatniczych.

Programy rabatowe czy lojalnościowe są dziś bardzo modne. Oferuje je wiele firm handlowych, które chcą związać ze sobą na dłużej obecnych klientów i przyciągnąć atrakcyjnymi rabatami nowych. Trend ten dotarł też do świata finansów. Wiele banków oferuje swoje programy rabatowe, o czym pisaliśmy w jednym z artykułów. Mają je też wystawcy kart płatniczych – Visa (Visa Oferty) i Mastercard.

Program Mastercarda, który dotyczy też kart Maestro, omawiamy poniżej. Jest on dostępny dla klientów indywidualnych, jak i posiadaczy kart biznesowych. Pod tym pojęciem w regulaminie programu rozumiane są „karty umożliwiające jej posiadaczowi dokonywanie transakcji z rachunku firmowego przedsiębiorcy, i która jest używana w celach służbowych lub związanych z działalnością gospodarczą takiego przedsiębiorcy”.

Jak zdobyć nagrody

Przystąpienie i korzystanie z programu Priceless Specials jest bardzo proste. Sprowadza się do następujących kroków:

 1. Podstawowy warunek – musisz posiadać kartę płatniczą, której operatorem jest Mastercard (w grę wchodzi „plastik” z logo tego operatora, ale i Maestro). Pewnym ograniczeniem jest fakt, że musi być ona wydana przez jeden z 13 banków współpracujących z Mastercardem przy realizacji programu. Ich listę znajdziecie poniżej.
 2. Krok drugi - przystąp do programu, wyrażając zgodę na udział w nim i akceptując jego regulamin. Możesz to zrobić, podpisując umowę o korzystanie z karty w swoim banku lub na stronie programu.
 3. Rejestracja na wspomnianej stronie jest równoznaczna z otwarciem w ciągu 14 dni roboczych konta uczestnika, na którym będą gromadzone zdobyte przez Ciebie punkty.
 4. Zbieraj punkty, płacąc kartami płatniczymi Mastercard u partnerów programu. Część z nich proponuje oferty specjalne (np. rabaty lub inne korzyści), które niekoniecznie muszą być związane z dokonywaniem płatności.
 5. Wymieniaj zdobyte punkty na nagrody, korzystając z katalogu dostępnego na stronie programu lub na stronie swojego banku. W pierwszej kolejności wykorzystywane są punkty zdobyte najwcześniej. Oferty specjalne zachowują swoją ważność tylko w trakcie ich trwania.

Ile mam już tych punktów…

Informacje o liczbie zgromadzonych punktów i terminie ich ważności możesz w każdej chwili sprawdzić na stronie programu lub w jego aplikacji mobilnej po zalogowaniu się na swoje konto. Możesz to też zrobić dzwoniąc do Centrum Programu.

We wspomnianych miejscach możesz wymienić zgromadzone punkty na nagrody. Przy niektórych z nich w katalogu programu znajdziesz informację, że możesz je otrzymać, łącząc zgromadzone punkty z dopłatą w gotówce.

Bazując na dokonanych wcześniej płatnościach bezgotówkowych, Mastercard określa preferencje zakupowe uczestnika programu i informuje go na bieżąco na jego koncie na stronie programu w zakładce „Oferty dla Ciebie” o najatrakcyjniejszych ofertach.

Co znajdziesz w katalogu

Katalog na internetowej stronie programu podzielony jest na 10 kategorii, od akcesoriów domowych i stylowych dodatków, przez sport i podróże czy narzędzia, aż po oferty specjalne i vouchery. Zgromadzone w programie punkty możesz też wymienić na cegiełki na akcje/organizacje charytatywne (wg przelicznika 400 pkt = 5 zł) lub na doładowanie telefonu u jednego z sześciu operatorów (800 pkt = 10 zł, 7600 pkt = 100 zł).

Nierzadko już jedna transakcja, opiewająca na kwotę pewnej granicy, pozwala na zdobycie liczby punktów, które można wymienić na ciekawą nagrodę. Przykładowo, zakupy za min. 80 zł w sklepach Carrefour sprawią, że na Twoje konto w programie trafi 800 pkt, które możesz wymienić na bilet do kina Cinema City. Z kolei zakup w sklepie New Balance za min. 300 zł to 4000 pkt na Twoim koncie, które możesz wymienić na voucher zakupowy o wartości 50 zł. “Standardowy” przelicznik jest zróżnicowany, zależny od branży w jakiej działa partner programu i jego ustaleń z Mastercardem, np. 2 pkt za każde 5 zł wydane w RTV Euro Agd, 3 pkt za każde 5 zł wydane w Decathlonie, 8 pkt za każde 5 zł wydane w Simple.

Warto przeglądać co pewien czas katalog z nagrodami, gdyż partnerzy programu często organizują mini promocje. W ich trakcie dodatkowymi punktami nagradzany jest sam fakt dokonania zakupów lub transakcje powyżej określonej kwoty. Dzięki temu można szybciej gromadzić punkty.

Ważne kwestie organizacyjne

Zanim zdecydujesz się na przystąpienie do programu Mastercard Priceless Specials, powinieneś wiedzieć jeszcze o kilku ważnych kwestiach organizacyjnych:

 • Zgromadzone punkty mają okres ważności. Wygasają z końcem miesiąca, w którym minęły trzy lata od dnia przyznania punktów. Dzieje się to automatycznie, bez powiadamiania uczestnika o wygaśnięciu punktów.
 • Niektóre rodzaje kart (np. dostępne w ramach programu indywidualnego dla kart biznesowych w danym banku) uprawniają do konsolidacji zgromadzonych punktów , tj. przeniesienia ich z jednej karty na inną. Operacja taka jest możliwa jedynie na kartach wydanych przez ten sam bank. Dysponując kartami płatniczymi z dwóch różnych banków, nie możesz więc połączyć zebranych punktów, by szybciej odebrać nagrodę.
 • Program dotyczy jedynie transakcji dokonywanych na terytorium Polski i tylko na terenie naszego kraju są dostarczane nagrody.
 • Gdybyś zdecydował się na zamknięcie rachunku, do którego została wydana karta, na którą zbierasz punkty w programie Mastercard Priceless Specials, zostaniesz powiadomiony przez Mastercard, że od chwili otrzymania takiej informacji masz 30 dni kalendarzowych na wykorzystanie zgromadzonych punktów. Po tym terminie punkty przepadną, a Twój udział w programie zostanie zakończony.
 • W przypadku śmierci uczestnika programu zgromadzone przez niego punkty nie mogą być przeniesione na rzecz innego uczestnika. Po prostu tracą ważność.
 • Program nie ma terminu obowiązywania. Mastercard zastrzegł w regulaminie, że gdyby zdecydował się na jego zamknięcie, to poinformuje uczestników o tym fakcie z 30-dniowym wyprzedzeniem i określi zasady wykorzystania zgromadzonych punktów.

Co tym myślimy

Ciekawy program, z dobrodziejstw którego można korzystać w bardzo naturalny sposób, dokonując codziennych zakupów. Gama partnerów programu jest na tyle szeroka, że chyba każdy znajdzie coś dla siebie. Ważne, by odwiedzać te sklepy z danej branży, które uczestniczą w programie i płacić w nich kartami Mastercard lub Maestro. Zwracamy uwagę, że korzystanie z Mastercard Priceless Specials można próbować połączyć z profitami płynącymi z korzystania z niezależnych programów rabatowych, np. dostępnym w aplikacji goodie.

Trzeba też pilnować, by okresowo wymieniać punkty na nagrody, gdyż po trzech latach od daty ich przyznania stracą swoją ważność.

Właśnie zbieranie punktów i wymienianie ich na nagrody, a nie odzyskiwanie gotówki na konto jak w programie Visa Oferty, to największy minus Mastercard Priceless Specials. Wiele osób nie ma głowy ani cierpliwości do zbierania punktów. Podpowiadamy im, by mimo wszystko, choć co pewien czas, zaglądali do katalogu nagród Mastercard Priceless Specials. Może akurat trafią na promocję, w której za zakup potrzebnej im akurat rzeczy, zgarną od razu tyle punktów, że natychmiast będą mogli je wymienić na nagrodę. Satysfakcja z ustrzelenia takiej oferty gwarantowana.

Z ostatniej chwili

 • 19.03.2019 13:46

  Nawet 1700 zł mogą zgarnąć przedsiębiorcy, którzy otworzą iKonto Biznes w Alior Banku i będą z niego aktywnie korzystali przez rok.

 • 18.03.2019 18:33

  Ruszyła kolejna promocja Konta Optymalnego w BGŻ BNP Paribas. Do zdobycia jest nawet 200 zł za prostą aktywność na rachunku.

 • 18.03.2019 17:29

  Korzystasz z Blika? Teraz w loterii możesz zdobyć nawet 100 tys. zł! Zasady akcji są bardzo proste. Sprawdź. 

 • 14.03.2019 14:15

  Za otwarcie Konta Przekorzystnego Biznes, bank Pekao proponuje przedsiębiorcom 3 darmowe szkolenia o rynkowej wartości kilkuset złotych.

 • 14.03.2019 13:10

  Nawet 300 zł może wrócić w ciągu roku na rachunek Twojej karty kredytowej w ING Banku Śląskim.

 • 13.03.2019 09:15

  Alior Bank ponownie oferuje oprocentowanie 2,7% na Koncie Mocno Oszczędnościowym dla nowych środków do 100 tys. zł.

 • 11.03.2019 10:51

  Klienci mBanku i Orange Finanse otrzymają premie gotówkowe i inne bonusy, gdy zrezygnują z usług Orange Finanse i zmienią warunki współpracy z mBankiem.

 • 11.03.2019 10:19

  Zapewnienie wpływów na konto Citi Priority pozwoli Ci zdobyć 150 zł w gotówce. Wykonując transakcje zagraniczne zyskasz 4% premii walutowej.

 • 8.03.2019 18:53

  Za skorzystanie z kart kredytowych, Santander proponuje punkty powitalne w Mastercard Priceless Specials. Szczególna oferta dotyczy fanów Ligi Mistrzów.

 • 8.03.2019 16:35

  mBank zachęca klientów Orange Finanse, by przenieśli swoje produkty właśnie do niego. W zamian proponuje kilkaset złotych w gotówce i dodatkowe bonusy.

Pominęliśmy coś ważnego? Napisz do nas!

Wiadomości

Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie z serwisu oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Więcej szczegółów w polityce prywatności.