Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

Bezcenne Chwile (dawniej Priceless Specials) - nagrody za punkty od Mastercarda

Bezcenne Chwile (dawniej Priceless Specials) - nagrody za punkty od Mastercarda
Źródło: strona programu
Spis treści

Programy rabatowe czy lojalnościowe są dziś bardzo modne. Oferuje je wiele firm handlowych, które chcą związać ze sobą na dłużej obecnych klientów i przyciągnąć atrakcyjnymi rabatami nowych. Trend ten dotarł też do świata finansów. Wiele banków oferuje swoje programy rabatowe, o czym pisaliśmy w artykule "Programy rabatowe na kartach płatniczych". Mają je też wystawcy kart płatniczych – Visa (Visa Oferty) i Mastercard.

Program "Bezcenne Chwile" (d. Priceless Specials) Mastercarda dotyczy też kart Maestro. Jest on dostępny dla klientów indywidualnych, jak i posiadaczy kart biznesowych. Pod tym pojęciem w regulaminie programu rozumiane są

karty umożliwiające jej posiadaczowi dokonywanie transakcji z rachunku firmowego przedsiębiorcy, i która jest używana w celach służbowych lub związanych z działalnością gospodarczą takiego przedsiębiorcy.

Uczestniczyłeś w programie Priceless Specials? Twoje punkty nie przepadły, Musisz jednak zweryfikować swoją kartę i zarejestrować ją w programie Bezcenne Chwile, by zostały do niego przetransferowane.

Promocje na zachętę

Co pewien czas organizowane są akcje promocyjne, w których można zdobyć punkty powitalne (na ogół o wartości 50-100 zł) lub bonusy za aktywność.

Czasem przygotowuje je Mastercard, a innym razem bank, który zaprasza do udziału w nich swoich klientów, prawo do zdobycia bonusów daje tylko karta kredytowa albo dowolny "plastik" z logo Mastercard zarejestrowany w programie. Wszystko zależy od regulaminu konkretnej promocji.

Jak zdobyć nagrody

Przystąpienie i korzystanie z programu Mastercard Bezcenne Chwile (d. Priceless Specials) jest bardzo proste. Sprowadza się do następujących kroków:

 1. Podstawowy warunek – musisz posiadać kartę płatniczą, której operatorem jest Mastercard (w grę wchodzi „plastik” z logo tego operatora, ale i Maestro). Pewnym ograniczeniem jest fakt, że musi być ona wydana przez jeden z banków współpracujących z Mastercardem przy realizacji programu:
  Banki uczestniczące w programie Bezcenne Chwile
  Kliknij, aby powiększyć
  Źródło: strona programu Bezcenne Chwile
 2. Krok drugi - przystąp do programu, wyrażając zgodę na udział w nim i akceptując jego regulamin. Możesz to zrobić, podpisując umowę o korzystanie z karty w swoim banku, na stronie programu (strona jest obsługiwana przez aktualne wersje przeglądarek Chrome, Firefox, Internet Explorer oraz Safari) albo w aplikacji mobilnej (dostępne są jej wersje dla urządzeń z systemem Android, jak i iOS).
 3. Rejestracja karty w Bezcennych Chwilach jest równoznaczna z otwarciem w ciągu 14 dni roboczych konta uczestnika, na którym będą gromadzone zdobyte przez Ciebie punkty.
  Uwaga: każdą kartę z logo Mastercarda musisz zarejestrować oddzielnie. Podczas logowania się na swoje konto w programie wybierasz tę, której stan punktów chcesz poznać i przechodzisz do informacji na jej temat (liczba punktów, historia ich naliczenia, informacje o punktach wygasających w najbliższym czasie).
 4. Wybierz nagrodę, która stanie się Twoim celem. Do wyboru masz 8 kategorii odpowiadających życiowym pasjom.
 5. Zbieraj punkty, płacąc kartami płatniczymi Mastercard u partnerów programu. Premiowane są transakcje dokonywane w Polsce i obowiązuje następujący przelicznik:
  5 zł wydane u Partnerów Programu = 2, 5 lub 8 punktów
  50 zł wydane w innych sklepach stacjonarnych i online = 1 punkt
  Trzeba jednak zaznaczyć, że od tej reguły są wyjątki. Punkty nie są naliczane za transakcje dokonane w podmiotach o kodach MCC identyfikujących sprzedawcę, które są wymienione w "Zasadach przyznawania punktów". Są wśród nich m.in. drogerie, apteki, sklepy z alkoholem, instytucje finansowe, podmioty oferujące obstawianie zakładów. Warto wiedzieć, że system przypisuje do danej karty nawet ułamkowe części punkty, proporcjonalnie do faktycznej kwoty wydatków, i na bieżąco je sumuje. Jako stan swojego konta zawsze zobaczysz liczbę "pełnych" punktów, które zgromadziłeś.
 6. Odbieraj nagrody i przeżywaj bezcenne chwile. Transakcji wymiany zdobytych punktów na nagrody możesz dokonać na stronie programu lub swojego banku. W pierwszej kolejności wykorzystywane są punkty zdobyte najwcześniej. Oferty specjalne zachowują swoją ważność tylko w trakcie ich trwania.

Ile mam już tych punktów…

Informacje o liczbie zgromadzonych punktów i terminie ich ważności możesz w każdej chwili sprawdzić na stronie programu (pamiętaj, że do każdej zarejestrowanej karty z logo Mastercarda punkty są przypisywane oddzielnie) lub w jego aplikacji mobilnej po zalogowaniu się na swoje konto. Możesz to też zrobić dzwoniąc do Centrum Programu.

Bazując na dokonanych wcześniej płatnościach bezgotówkowych, Mastercard określa preferencje zakupowe uczestnika programu i informuje go na bieżąco na jego koncie na stronie programu w zakładce „Oferty dla Ciebie” o najatrakcyjniejszych ofertach partnerów programu.

Sytuacje szczególne

Maksymalnie możesz mieć zarejestrowanych 10 kart. W ciągu roku w miejsce wyrejestrowanych "plastików" możesz wpisać 5 innych. Limit nie dotyczy sytuacji związanych z wymianą karty.

Gdy Twój "plastik" zarejestrowany w Bezcennych Chwilach stracił ważność i otrzymałeś od banku nową kartę, musisz ją samodzielnie "podpiąć" do swojego konta w programie a następnie skontaktować się z infolinią, by poinformować obsługę Bezcennych Chwil, że Twoja dotychczasowa karta o numerach końcowych xxxx została zastąpiona nową, o numerach yyyy i w związku z tym prosisz o transfer punktów. Musisz to zrobić w ciągu miesiąca od aktywacji nowej karty, dzięki czemu zostanie zachowana ciągłość naliczania punktów.

Z własnych doświadczeń wiemy, że niekiedy pracownicy banku wydający nowy "plastik", widząc, że posiadacz starej karty uczestniczy w Bezcennych Chwilach, podpinają do programu "debetówkę" czy "kredytówkę" przygotowaną do wysyłki. Wówczas system rejestruje gromadzone na niej punkty i zgłoszenie nowej karty do programu bez utraty punktów możliwe jest nawet po miesiącu.

Realizację wybranego celu możesz przyspieszyć płacąc u partnerów programu i korzystając z ofert specjalnych.

Co znajdziesz w katalogu

Katalog na internetowej stronie programu podzielony jest na 8 kategorii odpowiadających życiowym pasjom. Wśród nagród do wyboru znajdziesz m.in. vouchery na paliwo, bilety do kina, konkretne produkty, ale i zaproszenia na wyjątkowe wydarzenia. Wykaz nagród, jak i potrzebna do ich zdobycia liczba punktów mogą się różnić w zależności od banku.

Musisz pamiętać, że "cennik" nagród może ulec zmianie w czasie między określeniem przez Ciebie celu (nagrody jaką chcesz zdobyć), a momentem, gdy zgromadzisz potrzebną liczbę punktów. Możliwe więc jest, że będziesz musiał włożyć nieco mniej/więcej wysiłku w zgromadzenie potrzebnego "kapitału", by otrzymać nagrodę.

W kwietniu 2020 r. Mastercard dokonał modyfikacji w zestawie nagród, wprowadzając do niego kilka nowych pozycji przydatnych w sytuacji zagrożenia epidemicznego. Wśród propozycji znalazły się m.in. dostępy do platform z grami oraz wielu audiobooków.

We wrześniu 2021 r. jednym z programu stał się serwis Allegro, dzięki czemu punkty zdobyte w Bezcennych Chwilach można wymieniać na Monety Allegro oraz wykorzystać na zakup Pakietu Smart.

Specjalne nagrody dla klientów firmowych Aliora

Posiadacze kart biznesowych zarejestrowanych w Bezcennych Chwilach wybierają nagrody z ogólnego katalogu. Wyjątkiem są klienci firmowi Alior Banku, dla których przygotowano dodatkowy, specjalny zestaw bonusów.

Są wśród nich m.in. kupony zniżkowe do wykorzystania u partnerów programu na towary/usługi przydatne w prowadzeniu biznesu, a także nagrody rzeczowe.

Alior Bank zapowiada, że w 2021 r. w tym specjalnym katalogu dla jego klientów firmowych pojawią się nowe nagrody, m.in. vouchery na usługi kurierskie i do wykorzystania w programie Mam Prezent oraz karty uprawniające do przejazdów po Polsce pociągami krajowych przewoźników.

Strefa Premium dla aktywnych

Jeśli w każdym z 3 kolejnych miesięcy wydasz jedną z kart Mastercard zarejestrowanych w programie Bezcenne Chwile po min. 3000 zł (5000 zł dla kart biznesowych), Mastercard zaprosi Cię do Strefy Premium. Ze związanych z nią przywilejów, czyli specjalnych nagród, będziesz mógł korzystać przez 12 kolejnych miesięcy. Aby utrzymać swój status wydawaj średnio 3000 zł (lub 5000 zł) miesięcznie (36 000 zł / 60 000 zł przez rok).

Gdybyś stracił status Premium, nie ma przeszkód, byś go odzyskał, jeśli wykonasz w 3 kolejnych miesiącach transakcje na wymaganą kwotę.

Ważne kwestie organizacyjne

Zanim zdecydujesz się na przystąpienie do programu Bezcenne Chwile (d. Priceless Specials), powinieneś wiedzieć jeszcze o kilku ważnych kwestiach organizacyjnych:

 • Zgromadzone punkty mają okres ważności. Wygasają w dniu, w którym minęły trzy lata od dnia ich przyznania (wyjątkiem są oferty specjalne, w których określono inny termin ważności). Dzieje się to automatycznie, bez powiadamiania uczestnika o wygaśnięciu punktów.
 • Możliwa jest konsolidacja gromadzonych punktów, tj. przeniesienia ich z jednej karty na inną. Taka operacja może być zrealizowana jedynie w odniesieniu do kart wydanych przez ten sam bank, lecz nie jest dostępna dla klientów Getin Banku i Pekao SA.
  Dysponując kartami płatniczymi z dwóch różnych banków, nie możesz więc połączyć zebranych punktów, by szybciej odebrać nagrodę.
  Z aktualnie obowiązujących "Warunków korzystania z aplikacji oraz portalu" wynika, że może być udostępniona opcja transferu zgromadzonych przez Ciebie punktów na rzecz innego uczestnika Bezcennych Chwil.
 • Regulamin programu przewiduje możliwość utraty punktów lub prawa do ich wymiany na nagrody, a także uniemożliwienie uczestnikowi korzystania z ofert specjalnych. Stosowny zapis wskazuje, że Mastercard może to zrobić między innymi w sytuacji, gdy dopuszczono się oszustwa w związku z korzystaniem z karty lub uczestnik programu handluje nagrodami otrzymanymi w jego ramach.
 • Można przyjąć, że program dotyczy jedynie transakcji dokonywanych na terytorium Polski i tylko na terenie naszego kraju są dostarczane nagrody. W aktualnej wersji regulaminu znaleźliśmy zapisy wskazujące na działanie programu także poza granicami naszego kraju, ale są one bardzo nieprecyzyjne. Odnośnie płatności nagradzanych punktami jest sformułowanie "w tym potencjalnie transakcji dokonywanych poza Polską – jeśli zostało to wyraźnie przewidziane w konkretnej ofercie", a przy zasadach dostarczenia nagrody zapisano takie słowa: "lub innego państwa na które Mastercard wyrazi zgodę."
 • Gdybyś zdecydował się na zamknięcie rachunku, do którego została wydana karta, na którą zbierasz punkty w programie Bezcenne Chwile (d. Priceless Specials), zostaniesz powiadomiony przez Mastercard, że od chwili otrzymania takiej informacji masz 30 dni kalendarzowych na wykorzystanie zgromadzonych punktów. Po tym terminie punkty przepadną, a Twój udział w programie zostanie zakończony.
 • W przypadku śmierci uczestnika programu zgromadzone przez niego punkty nie mogą być przeniesione na rzecz innego uczestnika. Po prostu tracą ważność.
 • Program nie ma terminu obowiązywania. Mastercard zastrzegł w regulaminie, że gdyby zdecydował się na jego zamknięcie, to poinformuje uczestników o tym fakcie z 30-dniowym wyprzedzeniem i określi zasady wykorzystania zgromadzonych punktów.

Co o tym myślimy

Jak oceniamy program Mastercard Bezcenne Chwile? Ciekawy pomysł, z dobrodziejstw którego można korzystać w bardzo naturalny sposób, dokonując codziennych zakupów. Gama partnerów programu jest na tyle szeroka, że chyba każdy znajdzie coś dla siebie. Ważne, by odwiedzać te sklepy z danej branży, które uczestniczą w programie i płacić w nich kartami Mastercard lub Maestro. Zwracamy uwagę, że korzystanie z Bezcennych Chwil (d. Priceless Specials) można próbować połączyć z profitami płynącymi z korzystania z niezależnych programów rabatowych, np. dostępnym w aplikacji goodie.

Trzeba też pilnować, by okresowo wymieniać punkty na nagrody, gdyż po trzech latach od daty ich przyznania stracą swoją ważność.

Właśnie zbieranie punktów i wymienianie ich na nagrody, a nie odzyskiwanie gotówki na konto jak w programie Visa Oferty, to największy minus Mastercard Bezcenne Chwile. Kolejny, to gromadzenie punktów dla kart z każdego banku osobno. Oznacza to nie tylko konieczność kilkukrotnego logowania się w systemie (w przypadku zarejestrowania kilku "plastików"), ale i znacznie spowalnia zbieranie punktów, a tym samym odwleka w czasie możliwość wymiany ich na nagrody.

Wiele osób nie ma głowy ani cierpliwości do zbierania punktów. Zachęcamy, byś mimo wszystko, choć co pewien czas, zaglądał do katalogu nagród Mastercard Bezcenne Chwile. Może akurat trafisz na promocję, w której za zakup potrzebnej Ci akurat rzeczy, zgarniesz od razu tyle punktów, że natychmiast wymienisz je na nagrodę. Satysfakcja z ustrzelenia takiej oferty gwarantowana. Poza tym, będąc na bieżąco z informacjami będziesz wiedział, co robić, by mieć szanse na nagrody w loterii, która jest co kilka miesięcy organizowana dla płacących kartą Mastercard.

Przydatne dokumenty

 1. Regulamin programu
 2. Warunki korzystania z aplikacji i portalu
 3. Warunki statusu Premium
 4. Zasady przyznawania punktów