Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

Bezcenne Chwile (dawniej Priceless Specials) - nagrody za punkty od Mastercarda

Krzysztof Duliński
Krzysztof Duliński

Dziennikarz z doświadczeniem w roli rzecznika prasowego i specjalisty ds. public relations. W wolnych chwilach lubi czytać i odkrywać nowe miejsca podczas górskich wędrówek.

Bezcenne Chwile (dawniej Priceless Specials) - nagrody za punkty od Mastercarda
Źródło: stroma programu

Programy rabatowe czy lojalnościowe są dziś bardzo modne. Oferuje je wiele firm handlowych, które chcą związać ze sobą na dłużej obecnych klientów i przyciągnąć atrakcyjnymi rabatami nowych. Trend ten dotarł też do świata finansów. Wiele banków oferuje swoje programy rabatowe, o czym pisaliśmy w artykule "Programy rabatowe na kartach płatniczych". Mają je też wystawcy kart płatniczych – Visa (Visa Oferty) i Mastercard.

Program "Bezcenne Chwile" (d. Priceless Specials) Mastercarda dotyczy też kart Maestro. Jest on dostępny dla klientów indywidualnych, jak i posiadaczy kart biznesowych. Pod tym pojęciem w regulaminie programu rozumiane są

karty umożliwiające jej posiadaczowi dokonywanie transakcji z rachunku firmowego przedsiębiorcy, i która jest używana w celach służbowych lub związanych z działalnością gospodarczą takiego przedsiębiorcy.

Uczestniczyłeś w programie Priceless Specials? Twoje punkty nie przepadną, Musisz jednak zweryfikować swoją kartę i zarejestrować ją w programie Bezcenne Chwile, by zostały do niego przetransferowane.

Promocje na zachętę

Co pewien czas organizowane są akcje promocyjne, w których można zdobyć punkty powitalne (na ogół o wartości 50-100 zł) lub bonusy za aktywność.

Jak zdobyć nagrody

Przystąpienie i korzystanie z programu Bezcenne Chwile (d. Priceless Specials) jest bardzo proste. Sprowadza się do następujących kroków:

 1. Podstawowy warunek – musisz posiadać kartę płatniczą, której operatorem jest Mastercard (w grę wchodzi „plastik” z logo tego operatora, ale i Maestro). Pewnym ograniczeniem jest fakt, że musi być ona wydana przez jeden z banków współpracujących z Mastercardem przy realizacji programu:
  Banki uczestniczące w programie Bezcenne Chwile
  Kliknij, aby powiększyć
  Źródło: strona programu Bezcenne Chwile
 2. Krok drugi - przystąp do programu, wyrażając zgodę na udział w nim i akceptując jego regulamin. Możesz to zrobić, podpisując umowę o korzystanie z karty w swoim banku lub na stronie programu.
 3. Rejestracja karty na wspomnianej stronie jest równoznaczna z otwarciem w ciągu 14 dni roboczych konta uczestnika, na którym będą gromadzone zdobyte przez Ciebie punkty.
  Uwaga: każdą kartę z logo Mastercarda musisz zarejestrować oddzielnie. Po zalogowaniu się na stronie programu zobaczysz punkty zgromadzone na każdej z kart, którą w nim zarejestrowałeś. Nie ma potrzeby osobnego logowania się danymi poszczególnych "plastików' jak to było w Priceless Specials.
  Maksymalnie możesz mieć zarejestrowanych 10 kart. W ciągu roku w miejsce wyrejestrowanych "plastików" możesz wpisać 5 innych. Limit nie dotyczy sytuacji związanych z wymianą karty.
 4. Wybierz nagrodę, która stanie się Twoim celem. Do wyboru masz 8 kategorii odpowiadających życiowym pasjom.

  Kategorie tematyczne w katalogu programu Bezcenne Chwile
  Kliknij, aby powiększyć
  Źródło: strona programu Bezcenne Chwile
 5. Zbieraj punkty, płacąc kartami płatniczymi Mastercard u partnerów programu. Premiowane są transakcje dokonywane w Polsce i obowiązuje następujący przelicznik:

  5 zł wydane u Partnerów Programu = 1-8 punktów
  50 zł wydane w sklepach stacjonarnych i online = 1 punkt

  Trzeba jednak zaznaczyć, że od tej reguły są wyjątki. Punkty nie są naliczane za transakcje dokonane w podmiotach o kodach MCC identyfikujących sprzedawcę, które są wymienione w regulaminie. Są wśród nich m.in. drogerie, apteki, sklepy z alkoholem, instytucje finansowe, podmioty oferujące obstawianie zakładów.
  Warto wiedzieć, że system przypisuje do danej karty nawet ułamkowe części punkty, proporcjonalnie do faktycznej kwoty wydatków, i na bieżąco je sumuje. Jako stan swojego konta zawsze zobaczysz liczbę "pełnych" punktów, które zgromadziłeś.
 6. Realizację wybranego celu możesz przyspieszyć płacąc u partnerów programu i korzystając z ofert specjalnych.
 7. Odbieraj nagrody i przeżywaj bezcenne chwile. Transakcji wymiany zdobytych punktów na nagrody możesz dokonać na stronie programu lub swojego banku. W pierwszej kolejności wykorzystywane są punkty zdobyte najwcześniej. Oferty specjalne zachowują swoją ważność tylko w trakcie ich trwania.

Ile mam już tych punktów…

Informacje o liczbie zgromadzonych punktów i terminie ich ważności możesz w każdej chwili sprawdzić na stronie programu (pamiętaj, że do każdej zarejestrowanej karty z logo Mastercarda punkty są przypisywane oddzielnie) lub w jego aplikacji mobilnej po zalogowaniu się na swoje konto. Możesz to też zrobić dzwoniąc do Centrum Programu.

Bazując na dokonanych wcześniej płatnościach bezgotówkowych, Mastercard określa preferencje zakupowe uczestnika programu i informuje go na bieżąco na jego koncie na stronie programu w zakładce „Oferty dla Ciebie” o najatrakcyjniejszych ofertach partnerów programu.

Co znajdziesz w katalogu

Katalog na internetowej stronie programu podzielony jest na 8 kategorii odpowiadających życiowym pasjom. Wśród nagród do wyboru znajdziesz m.in. vouchery na paliwo, bilety do kina, konkretne produkty, ale i zaproszenia na wyjątkowe wydarzenia.

W kwietniu 2020 r. Mastercard dokonał modyfikacji w zestawie nagród, wprowadzając do niego kilka nowych pozycji przydatnych w sytuacji zagrożenia epidemicznego. Wśród propozycji znalazł się m.in. dostęp do HBO GO czy Play Station Plus (wraz z voucherem do Platy Station Store), wielu audiobooków i e-booków Storytel oraz Nexto. Warto też wymienić możliwość zamiany zgromadzonych punktów na kod na zakupy w sklepie z grami planszowymi Rebel.pl

Ważne kwestie organizacyjne

Zanim zdecydujesz się na przystąpienie do programu Bezcenne Chwile (d. Priceless Specials), powinieneś wiedzieć jeszcze o kilku ważnych kwestiach organizacyjnych:

 • Zgromadzone punkty mają okres ważności. Wygasają z końcem miesiąca, w którym minęły trzy lata od dnia przyznania punktów (wyjątkiem są oferty specjalne, w których określono inny termin ważności). Dzieje się to automatycznie, bez powiadamiania uczestnika o wygaśnięciu punktów.
 • Niektóre rodzaje kart (np. dostępne w ramach programu indywidualnego dla kart biznesowych w danym banku) uprawniają do konsolidacji zgromadzonych punktów, tj. przeniesienia ich z jednej karty na inną (aktualny regulamin nie precyzuje zasad tej operacji; można zsumować punkty maksymalnie z 10 kart). Operacja taka jest możliwa jedynie na kartach wydanych przez ten sam bank. Dysponując kartami płatniczymi z dwóch różnych banków, nie możesz więc połączyć zebranych punktów, by szybciej odebrać nagrodę.
 • Regulamin programu przewiduje możliwość utraty punktów lub prawa do ich wymiany na nagrody, a także uniemożliwienie uczestnikowi korzystania z ofert specjalnych. Stosowny zapis wskazuje, że Mastercard może to zrobić między innymi w sytuacji, gdy dopuszczono się oszustwa w związku z korzystaniem z karty lub uczestnik programu handluje nagrodami otrzymanymi w jego ramach.
 • Można przyjąć, że program dotyczy jedynie transakcji dokonywanych na terytorium Polski i tylko na terenie naszego kraju są dostarczane nagrody. W aktualnej wersji regulaminu znaleźliśmy zapisy wskazujące na działanie programu także poza granicami naszego kraju, ale są one bardzo nieprecyzyjne. Odnośnie płatności nagradzanych punktami jest sformułowanie "w tym potencjalnie transakcji dokonywanych poza Polską – jeśli zostało to wyraźnie przewidziane w konkretnej ofercie", a przy zasadach dostarczenia nagrody zapisano takie słowa: "lub innego państwa na które Mastercard wyrazi zgodę."
 • Gdybyś zdecydował się na zamknięcie rachunku, do którego została wydana karta, na którą zbierasz punkty w programie Bezcenne Chwile (d. Priceless Specials), zostaniesz powiadomiony przez Mastercard, że od chwili otrzymania takiej informacji masz 30 dni kalendarzowych na wykorzystanie zgromadzonych punktów. Po tym terminie punkty przepadną, a Twój udział w programie zostanie zakończony.
 • W przypadku śmierci uczestnika programu zgromadzone przez niego punkty nie mogą być przeniesione na rzecz innego uczestnika. Po prostu tracą ważność.
 • Program nie ma terminu obowiązywania. Mastercard zastrzegł w regulaminie, że gdyby zdecydował się na jego zamknięcie, to poinformuje uczestników o tym fakcie z 30-dniowym wyprzedzeniem i określi zasady wykorzystania zgromadzonych punktów.
 • Jeśli będziesz aktywnie korzystał ze swojej karty przypisanej do Bezcennych Chwil, tzn. w ciągu 3 miesięcy wykonasz transakcje na średnią kwotę 3000 zł miesięcznie, to system automatycznie nada Ci status klienta Premium. Związane są z nim dodatkowe przywileje.

Dodatkowe informacje

Korzystając z Bezcennych Chwil będziesz miał też dostęp do 2 opcji:

 • Pay with Rewards - możliwość płacenia punktami za zakupy w sklepach akceptujących karty Mastercard, będących partnerami programu;
 • Bezcenne Niespodzianki - obserwując profil programu na Facebooku dowiesz się, gdzie możesz spotkać jakąś niespodziankę do zgarnięcia dla siebie lub kogoś bliskiego.

Co o tym myślimy

Ciekawy program, z dobrodziejstw którego można korzystać w bardzo naturalny sposób, dokonując codziennych zakupów. Gama partnerów programu jest na tyle szeroka, że chyba każdy znajdzie coś dla siebie. Ważne, by odwiedzać te sklepy z danej branży, które uczestniczą w programie i płacić w nich kartami Mastercard lub Maestro. Zwracamy uwagę, że korzystanie z Bezcennych Chwil (d. Priceless Specials) można próbować połączyć z profitami płynącymi z korzystania z niezależnych programów rabatowych, np. dostępnym w aplikacji goodie.

Trzeba też pilnować, by okresowo wymieniać punkty na nagrody, gdyż po trzech latach od daty ich przyznania stracą swoją ważność.

Właśnie zbieranie punktów i wymienianie ich na nagrody, a nie odzyskiwanie gotówki na konto jak w programie Visa Oferty, to największy minus Mastercard Bezcenne Chwile. Kolejny, to gromadzenie punktów dla każdej z kart na osobnym koncie. Oznacza to nie tylko konieczność kilkukrotnego logowania się w systemie (w przypadku zarejestrowania kilku "plastików"), ale i znacznie spowalnia zbieranie punktów, a tym samym odwleka w czasie możliwość wymiany ich na nagrody.

Wiele osób nie ma głowy ani cierpliwości do zbierania punktów. Podpowiadamy im, by mimo wszystko, choć co pewien czas, zaglądali do katalogu nagród Mastercard Bezcenne Chwile. Może akurat trafią na promocję, w której za zakup potrzebnej im akurat rzeczy, zgarną od razu tyle punktów, że natychmiast będą mogli je wymienić na nagrodę. Satysfakcja z ustrzelenia takiej oferty gwarantowana.