Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl
Promocja została zakończona. Sprawdź najnowszą: 200 zł do Zalando za Konto dla Młodych lub Konto Pierwsze w PKO BP.

VIII edycja "Mam PKO": 50 zł za założenie konta w PKO BP i 100 zł za każde polecenie

VIII edycja "Mam PKO": 50 zł za założenie konta w PKO BP i 100 zł za każde polecenie
Źródło: Strona PKO BP

VIII edycja Programu „Mam PKO” trwa od 2 lutego do 4 maja 2018 r. i jest podzielona na trzy etapy:

 • Etap I - od 2 lutego do 3 marca 2018 r.;
 • Etap II - od 4 marca do 1 kwietnia 2018 r.;
 • Etap III - od 2 kwietnia do 4 maja 2018 r.

Podział na etapy ma charakter czysto techniczny i decyduje o dacie przekazania nagrody. W zależności od tego, w jakim okresie zdecydujesz się na udział w programie, otrzymasz premię po 75 dniach od daty zakończenia danego etapu.

Dodajmy jeszcze, że obecni klienci banku, który brali udział w poprzednich odsłonach programu, nie muszą powtórnie przechodzić procesu rejestracji.

Jakie konta można rekomendować znajomym?

W ramach programu „Mam PKO” można polecać zarówno konta osobiste, jak i firmowe (pakiety).

Rachunki osobiste biorące udział w akcji to: PKO Konto za Zero, PKO Konto dla Młodych, PKO Konto bez Granic, PKO Konto Pogodne, Superkonto Oszczędne.

Uczestnicy akcji mogą też polecać rachunki firmowe: Pakiet Biznes Rozwój, Pakiet Biznes Debiut 18, Pakiet Biznes Komfort Plus, Pakiet Biznes Sukces Plus, Pakiet Mobilny dla Firm.

50 zł nagrody dla nowych klientów

Przypomnijmy, że bank definiuje nowego klienta jako osobę, która w okresie od 2 lutego 2015 do 2 lutego 2018 r. nie posiadała w PKO BP konta osobistego lub pakietu firmowego i nie jest w trakcie wnioskowania o taki rachunek.

Ponadto nowy klient powinien spełnić łącznie poniższe wymagania:

 1. Otworzyć nowy rachunek lub pakiet (konto firmowe) w PKO BP na stronie internetowej banku i podać kod polecający, otrzymany od obecnego klienta banku oraz wyrazić zgodę na przesyłanie informacji marketingowych przez PKO BP. Kod polecający należy wpisać w formularzu w sekcji "Kod polecenia":
  Kliknij, aby powiększyć
 2. W ciągu 30 dni od założenia rachunku lub pakietu aktywować nowe konto w serwisie iPKO, a następnie wykonać transakcje na łączną kwotę min. 240 zł, w tym:
  • co najmniej jedną transakcję nową kartą debetową o łącznej wartości min. 200 zł w punktach usługowo-handlowych;
  • przynajmniej jedną transakcję przy użyciu aplikacji IKO z wykorzystaniem kodu lub czeku BLIK o łącznej wartości min. 40 zł w punktach usługowo-handlowych.

Podkreślmy, że w obu przypadkach bank będzie honorował wyłącznie płatności dokonane w punktach stacjonarnych, natomiast transakcje internetowe nie będą brane pod uwagę.

Nie masz kodu polecenia? Napisz do nas przez formularz kontaktowy, a prześlemy Ci swój :)

Obecny klient: jak polecić konto i otrzymać 100 zł?

Program poleceń jest otwarty dla posiadaczy lub współposiadaczy dowolnego konta lub pakietu PKO Banku Polskiego (z wyłączeniem kont Inteligo prowadzonych przez PKO Bank Polski - dla nich dedykowany jest program poleceń "Mam Inteligo").

Warto jednak podkreślić, że w przypadku pakietów firmowych może to być jedynie osoba fizyczna prowadząca jednoosobową działalność gospodarczą lub wspólnik spółki cywilnej.

Warunki, jakie trzeba spełnić, aby otrzymać 100 zł premii, są bardzo proste. Obecni klienci muszą wykonać zaledwie trzy czynności:

 1. Zarejestrować się w programie „Mam PKO” na tej stronie i podać następujące dane: imię, nazwisko, adres poczty elektronicznej, numer PESEL oraz numer telefonu komórkowego (Ważne! Numer musi być zgodny z numerem podanym w danych kontaktowych do wiadomości banku).
 2. Zaakceptować regulamin i wyrazić zgodę na przekazywanie przez bank materiałów marketingowych.
 3. Skutecznie zarekomendować znajomym konto lub pakiet w PKO BP, przy czym skuteczne polecenie konta to wypełnienie przez nowego klienta opisanych wcześniej warunków: podanie kodu polecającego podczas rejestracji i aktywne posługiwanie się kartą i Blikiem.

Wypłata nagrody

Nowy klient może wskazać tylko jednego polecającego, obecnego klienta banku i otrzymać tylko jedną nagrodę za otwarcie rachunku lub pakietu w ramach aktualnej edycji programu. W przypadku, gdy nowo otwarte konto jest kontem wspólnym, nagroda zostanie przekazana tej osobie, której dane zostały podane we wniosku w pierwszej kolejności.

Nagrody zostaną wysłane uczestnikom programu w formie przelewu na rachunek w terminie do 75 dni kalendarzowych od daty zakończenia danego etapu promocji.

Jeżeli wartość nagrody przekroczy 760 zł, bank doliczy do premii kwotę odpowiadającą wartości należnego zryczałtowanego podatku dochodowego i przekaże go na rachunek właściwego Urzędu Skarbowego.

Regulamin programu „Mam PKO” znajdziesz tutaj. Przeczytaj także o zasadach VIII edycji.

Zdaniem redakcji

Najwidoczniej formuła programu „Mam PKO” sprawdza się w praktyce, ponieważ bank co jakiś czas wznawia akcję na niemal identycznych warunkach i za każdym razem oferuje podobne premie. W tej edycji jednak bank zmienił wartości nagród: nowi klienci mogą zdobyć premię o wartości 50 zł, natomiast obecni – 100 zł za każde skuteczne polecenie rachunku. Ponadto na najbardziej aktywnych uczestników programu czekają dodatkowe nagrody pieniężne - 5000, 3000 i 1000 zł.

Warunki, jakie bank stawia przed uczestnikami akcji, są wyjątkowo proste - nowi klienci muszą wykonać co najmniej jedną transakcję kartą o łącznej wartości min. 200 zł i przynajmniej jedną transakcję z wykorzystaniem kodu lub czeku Blik o łącznej wartości min. 40 zł. Na przeprowadzenie tych wszystkich płatności mają 30 dni od otworzenia rachunku, a jeśli terminowo wywiążą się z regulaminowego wymogu, premię otrzyma też osoba rekomendująca.

Pewnym mankamentem akcji jest dość długi okres oczekiwania na nagrodę – jeśli jednak ta kwestia nie jest dla nas problemem, oferta PKO BP jest warta rozważenia.

O banku

Bank opiera swoją działalność na segmencie detalicznym, korporacyjnym oraz inwestycyjnym, łącząc przy tym tradycję z nowoczesnością. Wartości istotne dla PKO BP to wiarygodność, satysfakcja klienta, ciągłe doskonalenie oraz przedsiębiorczość.

W ofercie PKO BP dla klientów detalicznych znajdziemy szeroką gamę produktów: rachunki osobiste i oszczędnościowe, lokaty terminowe, kredyty i pożyczki gotówkowe, kredyty hipoteczne oraz produkty inwestycyjne.