Loteria "Przesiądź się na Kartę" - do wygrania samochody oraz iPady!

Uwaga: Loteria "Przesiądź się na Kartę" została zakończona w marcu 2016 r. Aktualnie trwa jednak inna akcja, w której do zyskania są równie cenne nagrody. Sprawdź opis Wielkiej Loterii Bezgotówkowej.

Loteria "Przesiądź się na Kartę" - do wygrania samochody oraz iPady! Źródło: zakupybezgotówki.pl

To akcja bez precedensu – dwie największe w Polsce organizacje kartowe, MasterCard i Visa, wspólnie organizują ogólnopolską loterię pod hasłem "Przesiądź się na kartę". Promocja trwa od 29.01 do 12.03.2016 r. i jest przeznaczona dla osób pełnoletnich, zamieszkałych w Polsce, o pełnej zdolności do czynności prawnych. Łączna wartość nagród przekracza dwa miliony złotych, a spełnienie warunków loterii jest naprawdę proste.

Atrakcyjne nagrody w loterii "Przesiądź się na Kartę"

Do wygrania są 42 samochody marki Ford Focus (wraz z dodatkową nagrodą pieniężną w wysokości 5 148 zł, przeznaczoną na poczet zryczałtowanego podatku dochodowego) i 168 iPadów mini 4. Łączna wartość nagród wynosi blisko dwa i pół miliona złotych. Codziennie losowany jest jeden samochód oraz cztery iPady, a wyniki losowań publikowane w zakładce „Wyniki”. Warunkiem uzyskania prawa do nagrody jest posiadanie i przekazanie organizatorowi dowodu płatności kartą.

Nagrody II stopnia - iPady - są zwolnione z podatku dochodowego od osób fizycznych, natomiast przy wydaniu nagrody głównej organizator potrąca dodatkową nagrodę pieniężną, stanowiącą część nagrody głównej, w celu przeznaczenia jej na pokrycie zryczałtowanego podatku dochodowego.

Ważne! Do każdej nagrody I stopnia są losowani 2 laureaci rezerwowi. Są to osoby, które mogą stać się zwycięzcami w przypadku, jeśli weryfikacja wylosowanego wcześniej laureata przebiegnie negatywnie ze względu na to, że nie spełnił on warunków zawartych w regulaminie.

Z osobami, które zdobyły nagrody, organizator skontaktuje się drogą telefoniczną lub za pomocą wiadomości sms w ciągu 3 dni po losowaniu.

Współorganizatorem akcji "Przesiądź się na kartę" jest Fundacja Rozwoju Obrotu Bezgotówkowego (FROB). Fundacja podejmuje różnorodne działania o charakterze edukacyjnym, popularyzujące korzyści płynące z bezgotówkowych form płatności, takich jak karty płatnicze czy płatności mobilne. Więcej informacji na temat FROB znajdziesz tutaj lub na fanpage'u akcji Zakupy bez gotówki.

Wygrana w zasięgu ręki

Aby mieć szansę na wygraną, należy dokonać płatności za pośrednictwem dowolnej karty Visa lub MasterdCard (w tym karty płatniczej Maestro) w dowolnym naziemnym sklepie Partnera loterii. Honorowane są również płatności zbliżeniowe typu mobile (tj. dokonywane przy użyciu telefonu) oraz płatności on-line.

Partnerami akcji są następujące sieci handlowe: Biedronka, Hebe, Media Markt, Saturn, Selgros Cash&Carry oraz stacje paliw LUKOIL. Dopuszczalne są również transakcje w sklepie on-line Media Markt oraz Saturn.

Ponadto uczestnik loterii powinien:

 • zachować oryginał wydruku z urządzenia obsługującego płatność kartą potwierdzającego dokonanie transakcji;
 • w przypadku płatności on-line samodzielnie uzyskać i zachować oryginał wydrukowanego potwierdzenia płatności z banku, który wydał uczestnikowi loterii kartę użytą do transakcji;
 • wejść na stronę www.zakupybezgotowki.pl i wypełnić formularz loteryjny, podając w nim następujące informacje:
  • imię i nazwisko;
  • dane kontaktowe - adres e-mail, numer telefonu komórkowego;
  • miejsce, datę i kwotę przeprowadzonej transakcji;
  • nazwę banku, który wystawił kartę;
  • numer rachunku z wydruku urządzenia potwierdzającego płatność kartą;
  • numer urządzenia obsługującego płatność kartą (TID, POS ID, Terminal lub inny określający numer urządzenia).

Aby ułatwić uczestnikom wypełnienie formularza, organizatorzy przygotowali zestaw infografik, ułatwiających szybkie zlokalizowanie danych widniejących na potwierdzeniu płatności kartą. Jedną z nich prezentujemy poniżej:

Jeden dowód płatności kartą - kilka losów

Kwota płatności uprawniającej do wzięcia udziału w loterii wynosi zaledwie 10 zł. Jeżeli jednak wydamy w sklepie 20 zł – otrzymamy 2 losy, jeżeli 63 zł – aż 7 losów. Tak więc im wyższa jest kwota dokonanej transakcji, tym większa liczba losów przysługuje nam w loterii. Zasady działają tu także na naszą korzyść - kwoty zaokrąglane są w górę (np. jeśli wydamy 10,01 zł - otrzymamy dwa losy).

O czym warto pamiętać?

 • Paragon, rachunek i faktura nie stanowią dowodu dokonania transakcji kartą – jest nim tylko potwierdzenie płatności kartą.
 • Zgłaszana transakcja nie może być w jakikolwiek sposób anulowana, np. w wyniku dokonania zwrotu towaru, odstąpienia od umowy czy zwrotu pieniędzy.
 • Jeden dowód płatności kartą można zgłosić tylko raz – system będzie odrzucał powtarzające się dane.
 • Nie jest wymagane, aby na karcie płatniczej, służącej do przeprowadzenia transakcji, widniało nazwisko właściciela karty.
 • Nie jest akceptowane dokonanie płatności kartą ukradzioną lub przywłaszczoną, a także jakakolwiek inna płatność dokonana bez wiedzy lub zgody właściciela karty płatniczej oraz płatność dokonana przez osobę inną niż uczestnik konkursu.
 • Wydruk z urządzenia obsługującego płatność kartą, będący potwierdzeniem dokonanej transakcji, nie może być uszkodzony w sposób budzący wątpliwości co do zawartych w nim treści czy jego autentyczności, np. naddarty, rozmazany, ucięty.
 • Nie wszystkie zakupy można zgłosić do konkursu. Zgłoszona kwota płatności kartą nie może obejmować kupna następujących produktów:
  • wyrobów tytoniowych,
  • produktów alkoholowych,
  • broni palnej,
  • substancji psychotropowych,
  • środków odurzających,
  • leków i wyrobów medycznych refundowanych,
  • środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego.

Ponieważ jednak większości z tych produktów nie znajdziemy w sklepach Partnerów loterii, tak naprawdę powinniśmy pamiętać jedynie o dwóch pierwszych wyłączeniach: wyrobach tytoniowych i alkoholowych. Jeżeli zgłaszamy potwierdzenie płatności kartą obejmujące – między innymi – te właśnie produkty, musimy pomniejszyć kwotę transakcji o ich wartość i dopiero wtedy wpisać ją do formularza.

Naszym zdaniem

Doświadczenia z podobnych loterii, chociażby Loterii Paragonowej organizowanej przez Ministerstwo Finansów, potwierdzają, że tego typu akcje cieszą się wielkim zainteresowaniem Polaków. Zasady konkursu "Przesiądź się na kartę" są niezwykle proste i łatwo je spełnić, a na wygranych czekają atrakcyjne nagrody.

W loterii promowane jest dokonywanie płatności kartą płatniczą VISA lub MasterCard, a kwota uprawniająca do wzięcia udziału w loterii wynosi zaledwie 10 zł.

Jeżeli masz czas na udział w loterii, to warto to rozważyć. Być może szczęście uśmiechnie się właśnie do Ciebie? Jeżeli tak się stanie - poinformuj nas o tym!

Z ostatniej chwili

 • 13.12.2018 17:38

  Kolejna okazja dla nowych klientów mBanku. Tym razem za otwarcie eKonta i aktywne korzystanie z rachunku możecie zdobyć 140 zł.

 • 13.12.2018 08:14

  Aktywuj automatyczne e-płatności z karty Mastercard za usługi Vectry, a nawet 30 zł wróci na rachunek Twojej karty.

 • 12.12.2018 16:41

  Jeśli korzystasz z programu lojalnościowego sieci Biedronka, możesz otrzymać bon na 400 zł do wydania w sklepach tej sieci.

 • 12.12.2018 13:58

  Dzięki promocji "Konto na zakupy" nowi posiadacze Konta Optymalnego w BGŻ BNP Paribas mogą zyskać nawet 200 zł za aktywne korzystanie z rachunku.

 • 12.12.2018 10:16

  Zamawiasz taksówkę w aplikacji iTaxi - płacisz za przejazd Google Pay - oszczędzasz. I tak 3 razy. Maksymalnie możesz zaoszczędzić nawet 60 zł.

 • 11.12.2018 14:04

  Głodny? Skorzystaj z PizzaPortal, zapłać Visa Checkout i ciesz się nie tylko posiłkiem, ale i rabatem w wysokości 10 zł.

 • 11.12.2018 11:52

  Alior Bank przedłużył termin obowiązywania jednej z korzyści Konta Jakże Osobistego. 3% na koncie oszczędnościowym dostępne będzie do 31.12.2019 r.

 • 7.12.2018 15:52

  W promocji EnveloBanku możesz zyskać nawet 100 zł za zrealizowanie 10 płatności kartą w Internecie. Najbardziej aktywnie zgarną dodatkowe dwie stówy.

 • 6.12.2018 13:27

  Kolejna okazja z Google Pay: za zakupy na min. 200 zł w e-sklepie Media Expert można otrzymać od 30 do 150 zł rabatu.

 • 5.12.2018 13:47

  Rada Polityki Pieniężnej pozostawiła stopy procentowe NBP na niezmienionym poziomie.

Pominęliśmy coś ważnego? Napisz do nas!

Wiadomości

Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie z serwisu oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Więcej szczegółów w polityce prywatności.