Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl
Promocja została zakończona. Przejdź do aktualnych promocji.

Blikomania: nawet 100 tys. zł do wygrania w loterii Blika!

Blikomania: nawet 100 tys. zł do wygrania w loterii Blika!
Źródło: strona loterii

W najnowszej loterii Blika do wygrania jest... żywa gotówka. Za wykonywanie transakcji Blikiem przewidziane są nagrody:

 • 1 nagroda główna o wartości 100 tys. zł,
 • 157 nagród po 1000 zł (1 nagroda na każdy dzień loterii),
 • 7379 nagród po 100 zł (47 nagród na każdy dzień loterii).

Pula wszystkich nagród wynosi ponad 1 mln zł, jest więc z czego uszczknąć dla siebie przyzwoity kąsek. Organizatorem loterii jest Polski Standard Płatności, czyli spółka obsługująca płatności Blik.

Kto może wziąć udział w loterii?

Akcja skierowana jest do wszystkich użytkowników Blika, nieważne, czy już korzystających z tego sposobu płatności, czy dopiero rozpoczynających z nim przygodę. Co więcej, możesz zdobyć nagrodę, nawet jeśli jesteś niepełnoletni – wystarczy, że skończyłeś 13 lat, uzyskasz pisemną zgodę swojego rodzica na udział w loterii i prześlesz ją do organizatora.

Korzystasz z Blika w kilku bankach? I tu organizator nie czyni najmniejszych problemów: możesz zarejestrować swój udział dla kilku aplikacji mobilnych, w których aktywowałeś Blika, i płacić za pomocą tej, którą w danym momencie jest Ci najwygodniej.

Jak wziąć udział Blikomanii?

To banalnie proste!

Krok 1
Krok 1

Do 21 sierpnia 2019 r. zarejestruj się na stronie loterii i podaj w formularzu wszystkie wymagane przez organizatora dane oraz zaakceptuj regulamin.

Pamiętaj, aby w zgłoszeniu upoważnić organizatora do pozyskania od Twojego banku, w ramach którego korzystasz z Blika, informacji o wykonaniu transakcji tego typu.

Krok 2
Krok 2

Kliknij w link aktywacyjny przesłany przez organizatora na Twój adres e-mail, który podałeś w zgłoszeniu, potwierdzając tym samym udział w akcji. I tyle! Teraz możesz śmiało płacić Blikiem jako pełnoprawny uczestnik loterii.

Informacja
Informacja

Pamiętaj, wszystkie te czynności musisz wykonać dla każdej z aplikacji mobilnych wyposażonych w Blika, których używasz! Inaczej mówiąc, masz na swoim smartfonie aplikacje z Aliora i Banku Millennium i chcesz, by każda z nich dawała Ci szansę na wygraną, to każdą z nich musisz zarejestrować w loterii, dla każdej z nich otrzymasz osobne ID.

Nagroda
Nagroda

Jeśli los przydzieli Ci nagrodę w wysokości 1000 zł lub 100 zł zostaniesz powiadomiony o tym fakcie w ciągu 2 dni na adres e-mail. Bonus ma postać elektronicznego czeku. Możesz go zrealizować bankomatach: PKO BP, ING Banku Śląskiego, Banku Millennium, Santander Bank Polska, BGŻ BNP Paribas, Euronet, Planet Cash i Bank BPS.

Czek ważny jest przez 15 dni od chwili doręczenia.

Gdybyś wygrał 100 000 zł, to zostaniesz poproszony o odesłanie do organizatora specjalnego formularz otrzymanego po przyznaniu nagrody. Będziesz miał na to tylko 7 dni roboczych.

Nagroda zostanie przelana na konto bankowe szczęśliwego laureata do 15 września 2019 r.

Jakie transakcje brane są pod uwagę w loterii?

Najprościej rzecz ujmując: wszystkie. Organizator loterii akceptuje każdą transakcję, przy której użyłeś kodu, czeku lub aliasu Blik.

A zatem liczą się płatności w sklepach stacjonarnych i internetowych, pobranie lub wpłata środków w bankomacie/wpłatomacie, przelewy na telefon, a nawet zlecenia płatności cyklicznych realizowanych z wykorzystaniem kodu Blik.

Jak przebiega losowanie nagród?

Organizator losuje Twój numer ID, który nadał Ci przy zgłoszeniu do loterii, i weryfikuje w Twoim banku, czy w okresie, którego dotyczy losowanie, wykonałeś choć jedną transakcję Blikiem. Jeśli tak, to gratulacje – nagroda jest Twoja! Jeśli nie, przechodzi ona do laureata zastępczego, oczywiście pod warunkiem, że wykonał on żądaną płatność.

Losowania nagród odbywają się co tydzień, począwszy od 25 marca 2019 r. do 22 sierpnia 2019 r. W dniu losowania przeprowadzanych jest 7 kolejnych losowań, w których wyłaniani są laureaci za każdy dzień minionego tygodnia trwania loterii. W każdym losowaniu do wygrania jest jedna nagroda dzienna o wartości 1000 zł i 47 nagród dziennych o wartości 100 zł. W ostatnim losowaniu w dniu 22 sierpnia 2019 r. wyłaniany jest dodatkowo jeden szczęśliwiec, który otrzyma nagrodę główną, czyli 100 000 zł.

Kliknij, aby powiększyć

Przykład: W dniu 25 marca odbędzie się 7 losowań. W losowaniu nr 6 wyłanianych jest 48 laureatów. Laureatem jest osoba, która w dniu 23 marca wykonała przynajmniej jedną transakcję Blik w ramach danej aplikacji.

Pamiętaj, że choć możesz w danym losowaniu możesz wygrać tylko jedną nagrodę, to ciągle możesz brać udział w kolejnych losowaniach. Dokładny kalendarz loterii znajdziesz w jej regulaminie w Załączniku nr 1.

Czy liczba transakcji zwiększa szansę na nagrodę?

I tak, i nie. "Kuponem" w loterii nie jest każda płatność Blikiem, ale Twój identyfikator w akcji. Tym samym, im więcej aplikacji mobilnych różnych banków zarejestrujesz w loterii, tym większa będzie Twoja szansa na nagrodę. Nie ma natomiast znaczenia, czy w ramach jednej aplikacji mobilnej wykonasz w danym dniu jedną, czy więcej transakcji. Ważne, by praktycznie codziennie płacić Blikiem każdą z aplikacji zarejestrowanych w loterii.

Nagroda główna: 100 tys. zł

Losowanie nagrody głównej - 100 000 zł - odbędzie się 22 sierpnia 2019 r. Powędruje ona do szczęśliwca, który w całym okresie trwania loterii (a więc od 18 marca do 21 sierpnia) wykonał choć jedną transakcję Blik.

Do nagrody głównej organizator dołącza kwotę konieczną do uiszczenia odpowiedniego podatku.

Czym jest Blik?

Blik to stale zyskujący na popularności system płatności mobilnych stworzony przez spółkę Polski Standard Płatności. Opiera się on na generowanych w telefonie jednorazowych kodach, a do skorzystania z niego nie jest wymagane instalowanie żadnych dodatkowych aplikacji (poza oczywiście aplikacją mobilną Twojego banku).

Blik umożliwia wygodne zakupy w sklepach stacjonarnych i internetowych (gdzie z powodzeniem może zastąpić płatności typu pay-by-link), jednak najczęściej służy on użytkownikom do płatności internetowych. Niezwykle przydatną funkcjonalnością Blika jest także możliwość dokonywania szybkich przelewów na numer telefonu odbiorcy, przy których nie trzeba podawać numeru rachunku bankowego.

Nie wszystkie banki udostępniają jednak usługę Blik. Do instytucji, które umożliwiają tę formę płatności należą:

 • Alior Bank (także T-Mobile Usługi Bankowe),
 • Bank Millenium,
 • Credit Agricole,
 • Getin Noble Bank,
 • ING Bank Śląski,
 • mBank,
 • Orange Finanse,
 • PKO BP,
 • BGŻ BNP Paribas,
 • Bank Pekao S.A.,
 • Raiffeisen Polbank,
 • Santander Bank Polska.

Proste zasady, wygoda na co dzień i szansa na atrakcyjną nagrodę

...tak w skrócie da się podsumować najnowszą loterię Blika. Co tydzień możesz zdobyć 1000 zł lub 100 zł nagrody, a do tego masz szansę na wylosowanie nagrody głównej w wysokości aż 100 tys. zł. Wystarczy, że zarejestrujesz się w loterii i będziesz w dowolny sposób korzystał z tej formy płatności.

Czego chcieć więcej? Może tylko łutu szczęścia, a zatem: powodzenia!

Przydatne dokumenty

 1. Regulamin loterii Blikomania 2019

O instytucji

Blik to system płatności mobilnych, który powstał na gruncie krajowym. Rozwiązanie stworzyła spółka Polski Standard Płatności, zawiązana w 2013 r.