2000 zł premii i 2,5% na lokacie w promocji rachunku Citigold

Promocja zakończyła się dnia 31 maja 2018 r.

2000 zł premii i 2,5% na lokacie w promocji rachunku Citigold Źródło obrazka: strona promocji

Ruszyła właśnie druga edycji akcji promującej usługi bankowości prywatnej Citibanku. Jej uczestnicy za założenie rachunku Citigold oraz utrzymanie na nim odpowiednio wysokiego salda otrzymają nagrodę w niebagatelnej wysokości 2000 zł. Oprócz tego dostaną także możliwość otwarcia 3-miesięcznej lokaty prowadzonej w złotych lub dolarach amerykańskich, której oprocentowanie to aż 2,5% rocznie.

Kto może wziąć udział w promocji?

Promocja skierowana jest do wszystkich osób pełnoletnich, które po 30 czerwca 2016 roku nie posiadały jakiegokolwiek konta osobistego ani rachunku oszczędnościowego prowadzonego przez Citibank. Warunek ten dotyczy również współposiadaczy oraz pełnomocników kont. Z akcji wyłączone są osoby zawodowo związane z bankiem, a także nierezydenci.

Oferta obowiązuje do 31 maja 2018 roku. Premię pieniężną otrzyma każdy uczestnik, który spełni warunki promocji, natomiast pula promocyjnych lokat ograniczona jest do pierwszych 500 osób, które spełnią warunki stawiane przez organizatora (piszemy o nich poniżej).

Jak zdobyć 2000 zł premii?

Aby otrzymać tytułową nagrodę, powinieneś spełnić następujące warunki:

 1. Do końca maja 2018 roku otwórz konto osobiste Citigold, a także zaakceptuj regulamin promocji.
 2. Najpóźniej do końca miesiąca następującego po miesiącu otwarcia wpłać do Citibanku przynajmniej 330 000 zł. Wpłacone środki mogą być ulokowane zarówno na koncie osobistym Citigold, jak także na jakimkolwiek rachunku (w tym na rachunku lokaty) prowadzonym przez Citibank.

  Uwaga – pierwsze 500 osób, które spełni warunki opisane w pkt. 1 i pkt 2. otrzyma możliwość otwarcia promocyjnej, 3-miesięcznej lokaty bankowej z oprocentowaniem 2,5 proc. rocznie. Do wyboru mamy lokatę w złotych na maksymalną kwotę 250 tys. zł lub depozyt w dolarach amerykańskich, na który możemy wpłacić do 75 tys. USD (równowartość ok. 252 tys. zł).

 3. Przez 6 kolejnych miesięcy utrzymaj średnie saldo na rachunkach prowadzonych przez Citibank na poziomie przynajmniej 300 tys. zł, a w międzyczasie przynajmniej raz zaloguj się do systemu bankowości internetowej Citibank Online.

Uwaga – jeśli w którymś z tych sześciu miesięcy łączne saldo Twoich rachunków w Citibanku będzie niższe niż 300 tys. zł nie tylko utracisz prawo do otrzymania premii, ale także bank naliczy Tobie opłatę za prowadzenie konta w kwocie 220 zł miesięcznie.

Pełny regulamin promocji dostępny jest tutaj.

Przekazanie nagrody

Wszystkie osoby, które wywiążą się z powyższych warunków, otrzymają premię pieniężną w wysokości 2000 zł. Nagroda zostanie wypłacona na rachunek Citigold uczestnika promocji. Przekazanie premii nastąpi nie później niż do końca miesiąca następującego po miesiącu, w którym zostały spełnione warunki dotyczące jej przyznania. Przykładowo, jeśli założymy konto Citigold w lutym, wydanie nagrody nastąpi najpóźniej do końca października.

Nagroda zwolniona jest z opodatkowania podatkiem od osób fizycznych.

Ile kosztuje konto Citigold?

Citibank wyceniając swoje konto premium, przyjął tradycyjną dla siebie taktykę - rachunek może być całkowicie bezpłatny, ale pod pewnymi warunkami. Jeżeli jednak ich nie spełnimy, automatycznie narażamy się na wysokie koszty.

I tak, prowadzenie konta może być bezpłatne pod warunkiem utrzymania w danym miesiącu średniego salda na wszystkich rachunkach Citibanku na poziomie 300 000 zł. Jeżeli jednak nie uda nam się spełnić tego warunku, bank co miesiąc zainkasuje aż 220 zł.

Na szczęście w przypadku pozostałych usług bankowych jest zdecydowanie prościej:

 • 0 zł za wydanie i obsługę karty debetowej,
 • 0 zł za standardowe przelewy internetowe Elixir,
 • 5 zł za przelewy natychmiastowe w systemie Express Elixir,
 • bezpłatne wypłaty środków ze wszystkich bankomatów w kraju,
 • bezpłatne wypłaty środków ze wszystkich bankomatów za granicą (uwaga na przewalutowania!).

Z pełnym cennikiem konta Citigold zapoznasz się pod tym adresem.

Czy warto skorzystać z oferty Citibanku?

Jeśli spełnienie warunków stawianych przez organizatora nie stanowi dla Ciebie większego problemu, pora sprawdzić, czy przystąpienie do promocji Citibanku ma w ogóle sens. W naszych kalkulacjach przyjęliśmy następujące założenia:

 • 300 tys. zł - średniomiesięczne saldo utrzymywane przez sześć miesięcy;
 • uczestnik promocji otrzymał możliwość otwarcia promocyjnej, 3-miesięcznej lokaty z oprocentowaniem 2,5% rocznie.
 • uczestnik promocji zdecydował się na założenie lokaty w złotych w kwocie 250 tys. zł.

Pierwsze trzy miesiące:

 • 250 tys. zł znajduje się na lokacie bankowej oprocentowanej na 2,5%;
 • 50 tys. zł znajduje się na koncie oszczędnościowym oprocentowanym na 0,8%;

Kolejne trzy miesiące:

 • 300 tys. zł znajduje się na koncie oszczędnościowym, którego oprocentowanie do salda 200 tys. zł wynosi 0,8%, natomiast powyżej tej kwoty jest to 0,1%.

Ulokowana kwota

Odsetki brutto*

Premia gotówkowa

Odsetki i premia

Efektywne oprocentowanie

300 000 zł

2087,50 zł

2000 zł

4087,50 zł

3,04%

* Łączna wysokość odsetek naliczona z tytułu posiadanej lokaty oraz konta oszczędnościowego.

Opisany przez nas sposób alokacji pozwala na osiągnięcie w półrocznej skali efektywnego oprocentowania odpowiadającego lokacie przynoszącej 3,04% odsetek rocznie. To wynik nieco lepszy niż najlepsze dostępne obecnie lokaty bankowe.

Warto także pamiętać, że środki wpłacone do Citibanku objęte są gwarancjami BFG do równowartości 100 tys. euro (ok. 420 tys. zł). W praktyce nie opłaca się wpłacać więcej niż 330 000 zł, czyli minimalną wymaganą kwotę do zgarnięcia premii w promocji.

Naszym zdaniem

Oferta Citibanku może przypaść do gustu wszystkim zamożnym osobom rozglądającym się za kompleksową obsługą z zakresu private bankingu, wliczając w to możliwość atrakcyjnego ulokowania posiadanych środków. Wśród usług spod znaku Citigold znajdziemy bowiem nie tylko konto osobiste i rachunek oszczędnościowy, ale także szereg dodatkowych rozwiązań, takich jak np. doradztwo inwestycyjne czy rozwiązania walutowe.

Efektywny zysk w opisywanej promocji jest zbliżony, a nawet nieco wyższy od tego, jaki możemy uzyskać na najlepszych lokatach bankowych. Czy warto zatem skorzystać z oferty Citibanku? To zależy. Jeżeli mamy zamiar wypróbować usługi private bankingu, to warto. Jeżeli natomiast poszukujemy odpowiedniego miejsca na ulokowanie środków, być może prostszym rozwiązaniem będzie skorzystanie ze zwykłej lokaty.

Z ostatniej chwili

 • 23.04.2019 10:43

  Czy pomyślałeś o tym, by otworzyć dziecku rachunek bankowy? Jeśli nie - albo masz wątpliwości, czy to ma sens - to podajemy Ci 5 powodów, by to zrobić.

 • 23.04.2019 08:48

  Droga po 100 zł od Santandera do wykorzystania na Pyszne.pl jest niezwykle krótka i łatwa: wystarczy, że wybierzesz jeden z produktów kredytowych banku.

 • 19.04.2019 17:03

  W najnowszej promocji karty Citi Simplicity masz szansę zdobyć smartfon OPPO AX7 o wartości 999 zł.Sprawdź warunki akcji.

 • 19.04.2019 12:21

  Klienci mBanku, korzystający także z usług Kompakt Finanse mogą otrzymać 120 zł. Za co? Za rezygnację z produktów Kompakt Finanse.

 • 19.04.2019 07:47

  Podpisanie umowy o kartę kredytową Visa z ING Banku Śląskiego i aktywne korzystanie z niej przez 4 miesiące oznacza nagrodę -  maks. 160 zł do Pyszne.pl.

 • 19.04.2019 07:41

  Nawet 270 zł mogą zyskać klienci Kompakt Finanse, którzy przeniosą konto do mBanku. Kolejne bonusy czekają za przeniesienie do niego produktów kredytowych.

 • 18.04.2019 14:06

  Wystarczy, że podpiszesz umowę karty kredytowej z ING Bankiem Śląskim i przez 5 miesięcy będziesz z niej aktywnie korzystał, a możesz zyskać nawet 250 zł.

 • 17.04.2019 18:08

  Aktywne korzystanie przez 3 miesiące z karty kredytowej Citi Simplicity zostanie nagrodzone przez Citi Handlowy bonem o wartości 400 zł na Allegro.pl.

 • 17.04.2019 15:43

  Za rezygnację z usług Kompakt Finanse i powierzenie finansów swojej firmy tylko mBankowi, możesz teraz zyskać 60 zł.

 • 17.04.2019 11:31

  Zdrapki i tokeny przemijają. Zastąpiły je SMS-y autoryzacyjne. Ostatnio kolejne banki udostępniają klientom mobilną autoryzację

Pominęliśmy coś ważnego? Napisz do nas!

Wiadomości

Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie z serwisu oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Więcej szczegółów w polityce prywatności.