Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

Kredyt hipoteczny w Santander Bank Polska

Kredyt hipoteczny w Santander Bank Polska
Źródło: strona Santander Bank Polska
Santander Bank - kredyt hipoteczny
Masz pytanie? Zadaj je w komentarzu!

Kredyt hipoteczny to jeden z produktów znajdujących się w ofercie Santander Bank Polska. Przyjrzyjmy się jego szczegółom.

Pełna analiza kredytu hipotecznego Santander Bank Polska


Kredyt hipoteczny w Santander Bank Polska – koszty

Oto najważniejsze parametry kredytu hipotecznego w Santander Bank Polska. Do wyliczeń zostały przyjęte następujące założenia: kwota kredytu – 350 000 zł, okres kredytowania – 25 lat.

Należy mieć na uwadze, że dokładna wysokość raty oraz całkowita kwota do spłaty zależą od indywidualnych parametrów kredytu.

Jakie warunki należy spełnić, by otrzymać kredyt hipoteczny w Santander Bank Polska?

O kredyt hipoteczny w Santander Bank Polska mogą starać się osoby pełnoletnie posiadające pełną zdolność do czynności prawnych i stałe źródło dochodu. Podstawowe kryteria, jakie powinien spełnić potencjalny klient, to odpowiednia zdolność kredytowa, pozytywna historia kredytowa oraz wniesienie wkładu własnego.

Zdolność kredytowa

W trakcie procesu wnioskowania bank przeanalizuje sytuację finansową wnioskodawcy. Warunkiem przyznania kredytu jest odpowiednia zdolność kredytowa. Na jej ocenę składa się wiele czynników, w tym m.in. źródło dochodu, wysokość zarobków, koszty utrzymania czy posiadane zobowiązania.

Historia kredytowa

Kolejnym czynnikiem decydującym o przyznaniu kredytu jest wiarygodność i rzetelność klienta. Bank przeanalizuje informacje znajdujące się w BIK, by sprawdzić, jak wnioskodawca wywiązywał się ze swoich dotychczasowych zobowiązań.

Wkład własny

Warunkiem uzyskania finansowania jest także wniesienie wkładu własnego – jego standardowa wysokość wynosi min. 20% wartości nieruchomości, jednak bank dopuszcza także możliwość wniesienia wkładu własnego w wysokości co najmniej 10%. Warunkiem zaciągnięcia kredytu z niskim wkładem własnym jest ubezpieczenie ryzyka spłaty kredytu hipotecznego oraz spełnienie kryteriów wskazanych przez bank.

Produkty dodatkowe

Na warunki oferty wpływ ma m.in. kwota kredytu, wartość nieruchomości stanowiącej zabezpieczenie, rodzaj klienta (wewnętrzny lub zewnętrzny) oraz skorzystanie z produktów dodatkowych.

Jednym z produktów umożliwiającym uzyskanie kredytu z obniżoną marżą jest założenie lub posiadanie dowolnego konta osobistego. Warunkiem utrzymania obniżki jest zapewnienie wpływów wynagrodzenia przez co najmniej 5 lat od dnia uruchomienia kredytu.

Kontem osobistym klienta może być np. Konto Jakie Chcę.

Drugim proponowanym przez bank produktem pozwalającym na uzyskanie niższej marży jest dowolna karta kredytowa. By utrzymać obniżkę klient powinien dokonywać miesięcznych transakcji w określonej przez bank wysokości przez co najmniej 5 lat od dnia uruchomienia kredytu.

Kartą kredytową klienta może być np. Visa Silver "Akcja Pajacyk".

Innym oferowanym produktem dodatkowym jest ubezpieczenie na życie Spokojna Hipoteka. Skorzystanie z ubezpieczenia na kwotę kredytu hipotecznego umożliwia zaciągnięcie kredytu bez prowizji. Warunkiem jest opłacanie ubezpieczenia przynajmniej przez pierwszych 5 lat kredytowania.

Bank oferuje również ubezpieczenie nieruchomości Locum Comfort. Skorzystanie z oferty wpływa na obniżenie marży. Kredytodawca wymaga, by klient opłacał ubezpieczenie Locum Comfort przez min. 5 lat od zawarcia pierwszej polisy.

Jak wziąć kredyt hipoteczny w Santander Bank Polska?

By rozpocząć proces ubiegania się o kredyt wystarczy wypełnić krótki formularz kontaktowy – po jego przesłaniu do klienta oddzwoni ekspert kredytowy, który przedstawi ofertę, odpowie na wszystkie pytania oraz przeprowadzi przez dalsze etapy procesu. Po złożeniu wniosku wraz ze wszystkimi wymaganymi dokumentami bank podejmie decyzję kredytową. W przypadku pozytywnego rozpatrzenia wniosku umowa kredytowa zostanie podpisana w oddziale.

Inną możliwością rozpoczęcia procesu wnioskowania jest telefoniczny kontakt z bankiem bądź wizyta w placówce.

Kredyt hipoteczny Santander Bank Polska – wymagane dokumenty

Do złożenia wniosku wymagane są dodatkowe dokumenty potwierdzające tożsamość wnioskodawcy oraz dotyczące uzyskiwanego dochodu i przedmiotu kredytowania. Wymagana dokumentacja różni się w zależności od źródła dochodu oraz rodzaju nieruchomości. Spersonalizowana lista dokumentów zostanie przedstawiona klientowi przez doradcę.

Dodatkowe informacje

Oto pozostałe informacje dotyczące kredytu hipotecznego w Santander Bank Polska.

Kredyt hipoteczny Santander Bank Polska – kalkulator

Santander Bank Polska na swojej stronie udostępnia kalkulator, za pomocą którego można zapoznać się z szacunkowymi kosztami zobowiązania. Wystarczy w odpowiednich rubrykach wpisać wartość nieruchomości, kwotę kredytu oraz okres spłaty oraz wybrać preferowane produkty dodatkowe.

Kredytodawca zaznacza, że kalkulacje mają charakter orientacyjny oraz informacyjny i nie powinny być traktowane jako oferta. Dokładne koszty kredytu zostaną przedstawione klientowi przez specjalistę hipotecznego po dokonaniu oceny zdolności kredytowej.

Przydatne dokumenty

  1. Taryfa opłat i prowizji
  2. Informacja ogólna o zasadach udzielania kredytów hipotecznych

O banku

Santander Bank Polska (dawny BZ WBK) kieruje swoją ofertę do klientów indywidualnych, małych i średnich przedsiębiorstw oraz dużych korporacji. Wartością dla instytucji jest budowanie relacji z klientami opartych na zaufaniu.

Pytania i odpowiedzi: