Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

Kredyt hipoteczny w ING Banku Śląskim

Kredyt hipoteczny w ING Banku Śląskim
Źródło: strona ING Banku Śląskiego
ING - kredyt hipoteczny
Masz pytanie? Zadaj je w komentarzu!

Kredyt hipoteczny w ING Banku Śląskim to zobowiązanie długoterminowe udzielane na maksymalnie 35 lat. Spójrzmy na szczegóły oferty.

Pełna analiza kredytu hipotecznego w ING Banku Śląskim


Kredyt hipoteczny w ING Banku Śląskim - koszty

Decydując się na kredyt hipoteczny w ING Banku Śląskim, klienci mogą skorzystać z wybranego wariantu oferty. Wśród propozycji banku wyróżnić można m.in.: oferty specjalne w wariancie Łatwy Start lub Lekka Rata czy ofertę standardową.

Poniżej przedstawiamy najważniejsze parametry oferty specjalnej w wariancie Łatwy Start. Do wyliczeń zostały przyjęte następujące założenia: kwota kredytu – 350 000 zł, okres kredytowania – 25 lat.

Warto pamiętać, że dokładna wysokość raty oraz całkowita kwota do spłaty są zależne od wybranej opcji finansowania oraz indywidualnych parametrów kredytu.

Jakie warunki należy spełnić, by otrzymać kredyt hipoteczny w ING Banku Śląskim?

O kredyt hipoteczny w ING Banku Śląskim mogą ubiegać się osoby pełnoletnie, które spełnią określone przez bank kryteria. Do podstawowych warunków zaliczyć można przede wszystkim: odpowiednią zdolność kredytową, pozytywną historię kredytową oraz wkład własny.

Zdolność kredytowa

Analizując zdolność kredytową wnioskodawcy, bank bierze pod uwagę takie czynniki jak m.in. źródło i wysokość dochodów, aktualne zobowiązania, koszty utrzymania czy liczbę osób w gospodarstwie domowym. Posiadanie zdolności kredytowej jest niezbędne do uzyskania kredytu – potwierdza ona bowiem, że wnioskodawca będzie zdolny do spłaty przyznanego finansowania.

Historia kredytowa

Kolejnym warunkiem jest pozytywna historia kredytowa. Pobierając raport z Biura Informacji Kredytowej, bank sprawdzi, jak wnioskodawca radził sobie ze spłatą dotychczasowych zobowiązań.

Wkład własny

Do uzyskania kredytu niezbędne jest wniesienie wkładu własnego w wysokości przynajmniej 20% wartości nieruchomości.

Produkty dodatkowe

ING Bank Śląski umożliwia skorzystanie z promocyjnych warunków kredytu. Dokładne warunki zależne są od wybranej oferty oraz dodatkowych produktów.

Oferta specjalna dostępna jest z prowizją 0% w wariancie Łatwy Start lub z niższą marżą w wariancie Lekka Rata. By skorzystać z wybranej oferty specjalnej, klient powinien spełnić następujące warunki:

 • posiadać lub założyć konto osobiste w ING Banku Śląskim, z którego będą spłacane raty kredytu oraz zapewnić wpływy w wysokości min. 2000 zł miesięcznie;
 • posiadać lub uzyskać dostęp do bankowości internetowej Moje ING (dotyczy wszystkich kredytobiorców w całym okresie kredytowania);
 • skorzystać z ubezpieczenia spłaty kredytu za pośrednictwem banku (przez co najmniej jednego kredytobiorcę).

Proponowanym kontem osobistym jest Konto Direct.

Warunek posiadania konta wraz z zapewnieniem określonych wpływów oraz opłacania ubezpieczenia spłaty kredytu obowiązuje przez min. 3 lata od daty zawarcia umowy kredytowej.

Dostępna jest również oferta standardowa (ze standardową wysokością marży i prowizji), która nie wymaga skorzystania z dodatkowych produktów.

Jak wziąć kredyt hipoteczny w ING Banku Śląskim?

Proces ubiegania się o kredyt hipoteczny w ING Banku Śląskim składa się z następujących etapów:

 1. Kontakt ze specjalistą – pierwszym krokiem jest skontaktowanie się z ekspertem kredytowym lub pracownikiem banku (za pomocą infolinii lub strony banku). Specjalista oceni zdolność kredytową i pomoże w wybraniu najlepszej oferty;
 2. Przygotowanie dokumentów – klient zostanie poinformowany o dokumentach niezbędnych do złożenia wniosku;
 3. Złożenie wniosku kredytowego – kolejnym krokiem jest wypełnienie wniosku o kredyt hipoteczny. Po przesłaniu dokumentu nastąpi jego weryfikacja – o decyzji kredytowej klient zostanie poinformowany poprzez wiadomość e-mail;
 4. Podpisanie umowy – zawarcie umowy kredytowej odbywa się w wybranej przez klienta placówce bankowej.
 5. Cały proces wnioskowania (oprócz podpisania umowy) może odbyć się online.

Jakie dokumenty są potrzebne do kredytu hipotecznego w ING Banku Śląskim?

Do złożenia wniosku o kredyt hipoteczny konieczne będzie przygotowanie dokumentów:

 • potwierdzających tożsamość wnioskodawcy,
 • umożliwiających weryfikację zdolności kredytowej,
 • dotyczących przedmiotu kredytowania.

Dokładna lista wymaganych dokumentów różni się w zależności od źródła osiąganych dochodów oraz rodzaju nieruchomości. Indywidualną listę dokumentów przedstawi specjalista w trakcie procesu wnioskowania.

Dodatkowe informacje

Kredyt hipoteczny w ING Banku Śląskim – kalkulator

Na stronie ING Banku Śląskiego klienci mogą skorzystać z kalkulatora obliczającego orientacyjną wysokość raty. By z niego skorzystać, wystarczy uzupełnić rubryki wpisując cenę nieruchomości, kwotę kredytu, wysokość wkładu własnego i okres kredytowania, a następnie wybrać konkretną ofertę.

Bank udostępnia także drugi kalkulator umożliwiający obliczenie orientacyjnej wysokości zdolności kredytowej.

Kredytodawca zaznacza, że wyliczenia wykonane za pomocą kalkulatorów mają charakter przykładowy, informacyjny i nie powinny być traktowane jako oferta. Dokładna zdolność kredytowa oraz warunki kredytu zostaną przedstawione klientowi w trakcie procesu wnioskowania.

Przydatne dokumenty

 1. Regulamin oferty specjalnej
 2. Tabela Opłat i Prowizji dla osób fizycznych

O banku

ING Bank Śląski posiada kompleksową ofertę produktową, skierowaną do różnych grup klientów – młodzieży, studentów, przedsiębiorców, zamożniejszych klientów, korporacji i samorządów.

Na propozycję banku składają się nie tylko nowoczesne konta rozliczeniowo-oszczędnościowe, lecz również innowacyjna bankowość elektroniczna i rozbudowany pakiet dodatkowych funkcjonalności.

Pytania i odpowiedzi: