Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

Kredyt hipoteczny w Citi Handlowym

Kredyt hipoteczny w Citi Handlowym
Źródło: strona banku Citi Handlowy
Citibank - kredyt hipoteczny
Masz pytanie? Zadaj je w komentarzu!

Kredyt hipoteczny to jedna z propozycji, które posiada w swojej ofercie Citi Handlowy. Przyjrzyjmy się szczegółom tego produktu.

Pełna analiza kredytu hipotecznego Citi Handlowy


Kredyt hipoteczny w Citi Handlowym – koszty

Oto najważniejsze parametry oferty. Do wyliczeń zostały przyjęte następujące założenia: kwota kredytu – 350 000 zł, okres spłaty – 25 lat.

Należy mieć na uwadze, że wysokość raty oraz całkowitej kwoty do spłaty zależne są od indywidualnych parametrów kredytu.

Jakie warunki należy spełnić, by otrzymać kredyt hipoteczny w Citi Handlowym?

O kredyt hipoteczny w Citi Handlowy mogą starać się osoby pełnoletnie posiadające pełną zdolność do czynności prawnych. Podstawowe warunki, jakie powinien spełnić wnioskodawca, to odpowiednio wysoka zdolność kredytowa, pozytywna historia kredytowa oraz wniesienie wkładu własnego.

Zdolność kredytowa

Stałe, regularne dochody oraz odpowiednia zdolność kredytowa są niezbędne do uzyskania kredytu. Oceniając zdolność kredytową, bank weźmie pod uwagę m.in. źródło i wysokość dochodów, posiadane zobowiązania, koszty utrzymania oraz liczbę osób w gospodarstwie domowym.

Historia kredytowa

Kolejnym czynnikiem wpływającym na decyzję o przyznaniu kredytu jest historia kredytowa. Pobierając raport BIK, bank sprawdzi, w jaki sposób wnioskodawca wywiązywał się ze swoich dotychczasowych zobowiązań.

Wkład własny

Citi Handlowy wymaga wniesienia wkładu własnego w wysokości minimum 20% wartości nieruchomości.

Produkty dodatkowe

Produktem dodatkowym umożliwiającym skorzystanie z oferty z niższą marżą jest konto osobiste. Warunkiem skorzystania z obniżki jest zapewnienie wpływów miesięcznych w wysokości określonej przez kredytodawcę.

Kontem osobistym klienta może być np. Citikonto

Kredyt dostępny jest również ze standardową marżą bez produktu dodatkowego.

Jak wziąć kredyt hipoteczny w Citi Handlowym?

Proces wnioskowania o kredyt hipoteczny w banku Citi Handlowy przebiega następująco:

  1. Wypełnienie formularza kontaktowego na stronie banku– po przesłaniu formularza z klientem skontaktuje się pracownik banku w celu umówienia spotkania z Doradcą ds. Produktów Hipotecznych;
  2. Przygotowanie indywidualnej oferty kredytu;
  3. Spotkanie z Doradcą – podczas spotkania klient składa wniosek kredytowy wraz z wymaganymi dokumentami;
  4. Oczekiwanie na decyzję kredytową – bank poinformuje o niej klienta najpóźniej w 21. dniu od złożenia wniosku;
  5. Wypłata kredytu – po zawarciu umowy kredytowej oraz spełnieniu warunków wymaganych do uruchomienia kredytu bank wypłaci środki.

Kredyt hipoteczny Citi Handlowy – dokumenty

Wraz z wnioskiem kredytowym klient składa dokumenty służące identyfikacji tożsamości, dotyczące osiąganych dochodów oraz przedmiotu kredytowania. Rodzaj i zakres wymaganych dokumentów różni się w zależności od źródła dochodu i celu kredytowania. O dokładnej liście niezbędnych dokumentów klient zostanie poinformowany przez doradcę.

Dodatkowe informacje

Oto pozostałe informacje dotyczące kredytu hipotecznego w Citi Handlowym.

Kredyt hipoteczny Citi Handlowy – kalkulator

Po przejściu na stronę banku można poznać orientacyjną wysokość raty kredytu hipotecznego. Wystarczy uzupełnić odpowiednie rubryki wpisując wartość nieruchomości, kwotę kredytu oraz okres spłaty. Bank zaznacza, że wyliczenia wykonane za pomocą kalkulatora mają charakter informacyjny i nie stanowią oferty. Dokładne warunki zostaną przedstawione klientowi przez bank po dokonaniu oceny zdolności kredytowej.

Przydatne dokumenty

  1. Dodatkowe informacje o Produkcie Hipotecznym
  2. Tabela Opłat i Prowizji - Kredytu Mieszkaniowego i Pożyczki Hipotecznej

O banku

Citi Handlowy świadczy usługi dla klientów indywidualnych, przedsiębiorstw i korporacji. W swojej działalności stawia na jakość, innowacyjność oraz indywidualne podejście do klienta. Wśród usług i produktów dostępnych w banku można wymienić np. konta osobiste i firmowe, produkty oszczędnościowe, inwestycyjne czy ubezpieczeniowe.

Pytania i odpowiedzi: